Güncel Bakım Masrafları

@forzaGilles  bir onceki bakimda bana da verildi hocam, ayni yazida yaziyordu bakim formunda.

Verilen sey akünüm durumunu gosteren bir fiş bende "sarj edilmesi gerekiyor aku durumu xxx" gibi birsey yaziyordu. Onun bilgisini veriyor servis danismani.

son zamanlarda yağını kendi alıp maslak doğuşa giden oldumu benim araçın bakımı geldi de..yagı kendim alıp gitmeyi düşünüyorum..

ZUBİZU İNDİRİMLERİ VAR. 2 YAŞ ÜSTÜ ARAÇLARINIZDA BENDE ARADIM 1350 TL DEDİLER. DİĞER YETKİLİ SERVİSLERDE AYNI FİYATI VERDİ

@AhmetCakmak image.png

• Beğen
Tepkiler: SCC
Benim de 60bin bakımı geldi de geçti bile. Korona sayesinde fırsat olmadı bir türlü. Yarın yetkili servisleri telefonla arayıp fiyat araştırması yapacağım. Buradan da paylaşırım. 
Mercedes yetkili servislerinde gördüğüm fiyat farklılıklarından dolayı bugün 12-13 VW yetkili servisiyle görüştüm. Fiyatlar üç-beş lira farkla hepsinde aynı. Hatta İstanbul dışında da böyle midir diye meraktan Gebze ve Çorlu'daki bayiilere de sordum, onlar da aynı fiyatı verdiler. Anadolu yakasında bir bayiideki tanıdığım bile kendisinin ekstradan en fazla 30-40 tl indirebileceğini söyledi. Kimisi dışarıdan gelen yağı kabul ediyor kimisi etmiyor. Fiyatları paylaşayım:

Aracım 2017 1.4 TSI DSG 60000 Bakımı olacak.

Standart değişen parçalara ilave olarak bujiler değişiyor.

Buji dahil fiyatı: 1773 TL.

%15 Zubizu indirimiyle: 1510TL.

Yine bilgi olması açısından servisteki parça fiyatlarını da ayrıca paylaşayım:

Buji fiyatı: 440TL.

Castrol Motor Yağı fiyatı: 500TL.

Motor yağını Liqui Moly alıp götürürsem 235TL avantajlı oluyor. Toplam fiyatla kıyaslandığında fena rakam değil ama bu sefer servis geçmişine farklı şekilde işlemeleri ve motorla alakalı bir sorun çıkması halinde her şeyi bana yıkma ihtimallerine karşın hiç uğraşmayıp kendimi servisin kollarına atacağım sanırım.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Screenshot_1.jpg

1.6 TDI aracımın ilk bakımı için aldığım teklif bu şekilde, cüzi bir indirim ile 1272 TL olur dediler.

Motor yağına neden bu kadar fahiş bir fiyat yazıyorlar anlamak zor.

El mahkum, bayılacağız herhalde bu parayı.

@frknyldrm ben de 1348tlye yaptırdım aynı aracı Mayıs 2020 de Furkan hocam. Dsg nin hatrına bayılıyoruz aynen...

Yazılım da yaptırmaya korkuyorum araca Dsg nin hatrına...

Yarın servise götüreceğim.Zubizu indirimiyle 1570 lira gibi fiyata geliyor.Faturasını alınca eklerim.

Herkese merhabalar ;

2017 model 1.4 TSİ Comfortline Manuel vites aracımın 3. yıl (35.500 Km'de) 45.000 Km bakımı için Eskihisar Yetkili servisine bıraktım.

Servis danışmanım Zubizu indirimi ile Bakım ücretimini 1.146 TL olacağını söyledi.

Aracımı bıraktıktan sonra ön ve arka balata değişimi için aradılar Balataların değişimi ile toplam maliyetimiz 2.100 TL oldu. Bende onay verdim. 

Dilerseniz aracı alınca faturayı da paylaşırım.

Tekrardan herkese iyi günler dilerim. 

Herkese merhabalar ;

2017 model 1.4 TSİ Comfortline Manuel vites aracımın 3. yıl (35.500 Km'de) 45.000 Km bakımı için Eskihisar Yetkili servisine bıraktım.

Servis danışmanım Zubizu indirimi ile Bakım ücretimini 1.146 TL olacağını söyledi.

Aracımı bıraktıktan sonra ön ve arka balata değişimi için aradılar Balataların değişimi ile toplam maliyetimiz 2.100 TL oldu. Bende onay verdim. 

Dilerseniz aracı alınca faturayı da paylaşırım.

Tekrardan herkese iyi günler dilerim. 
Faturayı paylaşmanız güzel olur., servis danışmanınıza takılacak balatanın Eko seri balata mı yoksa orjinal balata mı takacaklarını sorunuz.., ikisi de orjinal balatadır., ancak eko seri olan balata kalitesi ve ömrü daha düşüktür., Faturaya bakarak siz de anlayabilirisniz., faturada balatanın parça kodu JZW ile başlıyorsa eko seridir.., bir de ilk mesajınız olduğunu görüyorum kendinizi tanıtmanız iyi olur..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@forzaGilles 

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. 

Tanışma kısmında da kendimi tanırım unutmuşum özür. :)

Geri
Üst Alt