Güncel Bakım Masrafları

[mention=9131]Mmt0634[/mention]
Vw kitaba göre
Km den bağımsız olmak üzere , 
Araç sıfırdan itibaren 3 üncü yıl bakımında !
Sonrasında her 2 yıl da bir fren hidroliği değişir diyor! 
Diyor da ?? 
Ben bu fren hidroliğinin kendi kimyasal özelligini bozan tek faktör olarak nemlenmesi olayının , (başka hiçbir etken bu sıvının bozulmasına sebeb değil ) NEMLENMİYORSA ÖMÜRLÜKTÜR
Frenlemeye nasıl ne derece etki edeceğini bilmeyenlerden im.
Bilmiyorum ama 3.yılı geçirirsem aman yandım bittim diye de bir  paranoyam da yok ! (Hiç yok)
Tse standartlarında  nem ölçümü yaptırsam , ve baktık nem oranı minimal deseler , ben ömürlük kullanırım.
Ama bu nemi kim bilimsel ölçüyor onu da bilmeyince,
Yetkili servis ne derse o ???

Benim için geçen sene değiştirebilirz dediler ben istememiştim. Bu sene 4,5 yıl oluyor değiştirin dedim. Servis danışmanı iletişimimiz iyi. Ben onu anlıyorum o beni. Başatalarıma baktı ve bu seni en az seneye kadar götürür kaldı ki önler çabuk bitiyor uyarı alırsın önlerden dedi gelir değişiriz dedi. Fren hidroliği ile eskiden 10 sene ya da 100. Bin km gibi bir şey okumuştum. Servis danışmanım da bunu doğruladı ama artık 3 yılda bir öngörülüyor dendi. Aynı işlemi passat b8 2016da sormuşlardı 1 sene daha dursun dedik. [emoji106]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@CaptainJava Bmw nin hidrolik değişimini makinayla mı yaptılardı? Makina ile yapınca hava olayı minumuma düşüyor sanırım.

@forzaGilles  teşekkürler hocam üzerinde Varta var 7 yıldır dayandığı için yine Varta almak istiyorum o yüzden Boscha o parayı vermek istemedim. Acil olmadığı içinde bir ay sonra 7 yaş indirimiyle serviste değiştirme niyetim var ama fiyat yinede pahalı olursa linkte attığınız aküden almayı düşünüyorum. Attığınız satıcı Kocaeli ben Bursadayım ama bulurum.

@beratx hocam fiyat baya iyiymiş ama muhtemelen EFB tip aküdür benimkinin üzerinde AGM var onlar biraz daha pahalı oluyor. 1.6TDİ aracım. 

@forzaGilles  teşekkürler hocam üzerinde Varta var 7 yıldır dayandığı için yine Varta almak istiyorum o yüzden Boscha o parayı vermek istemedim. Acil olmadığı içinde bir ay sonra 7 yaş indirimiyle serviste değiştirme niyetim var ama fiyat yinede pahalı olursa linkte attığınız aküden almayı düşünüyorum. Attığınız satıcı Kocaeli ben Bursadayım ama bulurum.
7 yıl bir akü için gayet iyi bir kullanım bence. Benim bildiğim ve benim sürüş, kullanım tarzıma göre bir akü maksimum 4 - 5 yıl gidiyor. Acaba nasıl 7 yıl kullandınız acaba akü mü iyi veya çok mu km yapıyorsunuz, genel kullanım durumunuz vs. nedir? 

3 ay önce ben uzaltılmış garantiden ücretsiz değiştirmiştim.,

Serviste fiyatını sormuştun orginal VW logolu Varta 68ah AGM akü 1380 lira dediklerini hatırlıyorum., 100 lira işçilik alsalar %30 indirim ile 1150 liraya gelir

Parça kodu: 000915105CC (eski parça kodu: 7P0915105) 

Serviste 2. opsiyon olarak size Eco seri akü seçeneği sunabilir., Eco seri akünün fiyatı daha uygundur ama kalitesi/ömrü vs.. daha düşüktür..!! Eco seri akünün parça kodu JZW ile başlar., Eko seri almayın.!!

Kocelindeki satıcıda fiyat uygun fakat 820 lira dükkana bizzat giderseniz o fiyata veriyorlar., eski aküyü iade alıp fiyattan düşüyorlar vs.. Netten satın almaya kalktığınızda satıcı 1050tl+23tl kargo istiyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:
[mention=4630]beratx[/mention] hocam fiyat baya iyiymiş ama muhtemelen EFB tip aküdür benimkinin üzerinde AGM var onlar biraz daha pahalı oluyor. 1.6TDİ aracım. 
Bakmıştım tarihine ve malına ama unuttum inanın. Agm değildi sanırım evet [emoji106][emoji106]

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@CaptainJava Akü gerçekten iyiymiş Varta AGM 68 hala üzerinde  son bakımda değiştirsen iyi olur dediler bende araştırmaya başladım. Kullanımımda işim gereği 4 senedir hafta içi Bursa-İnegöl arasında gidip geliyorum  sakin kullanıyorum o kadar. 135 bin km de araç. 

@forzaGilles dediğiniz gibiyse en mantıklısı serviste orijinaliyle değiştirmek o fiyatları gözden çıkardım zaten internetten almak istemiyorum akünün tarihide önemli diyorlar eski üretim gelirse içime sinmez bayi yakın olsa düşünebilirdim.Bilgilendirme için teşekkürler. 

Ay sonu nasipse ilk periyodik bakımı yaptıracağım. Anadolu yakasında hangi yetkili servisi tavsiye edersiniz?

Benim de 60bin bakımı geldi de geçti bile. Korona sayesinde fırsat olmadı bir türlü. Yarın yetkili servisleri telefonla arayıp fiyat araştırması yapacağım. Buradan da paylaşırım. 

Kartal doğuş oto olabilir hocam. Ben sürekli oraya götürüyorum. Memnunum 
Ümraniye Avek'te hasar kısmındaki bazı çalışanların çalışma ahlakı pek hoşuma gitmediği için biraz soğudum oradan, gerçekten gittiğime değecek bir yer olacağını bilsem başka servislere de gidebilirim. Onun için sordum hocam.

Kartal'a gitmeme değer mi acaba? Basit bir periyodik bakım aslında ama kararsızlık kötü şey. :)

• Beğen
Tepkiler: Nfk

Geri
Üst Alt