Güncel Bakım Masrafları

Benim de 60bin bakımı geldi de geçti bile. Korona sayesinde fırsat olmadı bir türlü. Yarın yetkili servisleri telefonla arayıp fiyat araştırması yapacağım. Buradan da paylaşırım. 
Yetkili servisler arasında fiyat değişiyor mu hocam?

Ay sonu nasipse ilk periyodik bakımı yaptıracağım. Anadolu yakasında hangi yetkili servisi tavsiye edersiniz?
Hocam ara fiyat al, uygun gelene yaptır geç. Dengesiz çalışanlar her serviste var malesef, Avek çalışanları da fena değil. Yetkili servis fiyatları kafalarına göre yani kar marjlarına göre değişiyor. :)  

Hocam ara fiyat al, uygun gelene yaptır geç. Dengesiz çalışanlar her serviste var malesef, Avek çalışanları da fena değil. Yetkili servis fiyatları kafalarına göre yani kar marjlarına göre değişiyor. :)  
Öyle yapayım o zaman hocam, teşekkür ederim. Mail ile iletişim kurabiliyorlar mı, biliyor musunuz?

İş sebebiyle hepsi ile telefonla görüşmek sıkıntı olabilir, mail ile benim için daha kolay olur hem de söz uçar yazı kalır. :)

Yetkili servisler arasında fiyat değişiyor mu hocam?
Değişmez mi hocam, güzel ülkemizde her şey mümkün. Önceki aracım c200 için yaklaşık 10 yetkili servisle görüştüm, birebir aynı işlemleri pazarlıkla 1000₺ daha uyguna yaptırmıştım. VW’de ilk bakımım olacak, bakalım nasıl sonuçlanacak. İstersen senin için de bir fiyat sorarım aradığım bayiilerden. 

Değişmez mi hocam, güzel ülkemizde her şey mümkün. Önceki aracım c200 için yaklaşık 10 yetkili servisle görüştüm, birebir aynı işlemleri pazarlıkla 1000₺ daha uyguna yaptırmıştım. VW’de ilk bakımım olacak, bakalım nasıl sonuçlanacak. İstersen senin için de bir fiyat sorarım aradığım bayiilerden. 
Olur hocam, zahmet olmazsa. En ekonomik olana yaptırırım ben de o zaman.

Ayın 27'sinde yaptırmayı düşünüyorum.

2019 1.6 tdi dsg aracım.

@frknyldrm İlk bakımınız ancak eğer işçiliğine, servis danışmanına özel olarak güvendiğiniz bir yer var ise, aldığınız en düşük fiyatı bu yere de açık olarak söyleyin. 

"İşlemleri sizde yaptırmak istiyorum ancak şuradan xx tl fiyat aldım, eğer aynı fiyattan yardımcı olursanız direk size gelmek istiyorum" şeklinde. 

Ankara da babamın aracı fiat servislerinde bu şekilde fiyat toplayarak sonrasında evime yakın olan yerde aynı fiyata yaptırmıştım. Geçen yıl 200tl fark etmişti. 

@frknyldrm İlk bakımınız ancak eğer işçiliğine, servis danışmanına özel olarak güvendiğiniz bir yer var ise, aldığınız en düşük fiyatı bu yere de açık olarak söyleyin. 

"İşlemleri sizde yaptırmak istiyorum ancak şuradan xx tl fiyat aldım, eğer aynı fiyattan yardımcı olursanız direk size gelmek istiyorum" şeklinde. 

Ankara da babamın aracı fiat servislerinde bu şekilde fiyat toplayarak sonrasında evime yakın olan yerde aynı fiyata yaptırmıştım. Geçen yıl 200tl fark etmişti. 
Mantıklı hocam, güvendiğim yok da yakın olan için böyle yapılabilir.  (y)

Ümraniye Avek'te hasar kısmındaki bazı çalışanların çalışma ahlakı pek hoşuma gitmediği için biraz soğudum oradan, gerçekten gittiğime değecek bir yer olacağını bilsem başka servislere de gidebilirim. Onun için sordum hocam.

Kartal'a gitmeme değer mi acaba? Basit bir periyodik bakım aslında ama kararsızlık kötü şey. :)
Dediğim gibi hocam ben memnunum. ilgili,alakalı ve güler yüzlüler. Tabi hesap tarafında öpülmek de cabası :)  

@yunusaktas91 hocam sorabildiniz mi benimde 60 bin bakımı geldi çattı Antalya Kare oto dan 1450 lira fiyat aldım geçen hafta, aracım 2016 1.2 TSİ Dsg. Bujiler dahil fiyat dedi 60 binde buji değişiyormuş. 

Ayrıca herkese bir şey sormak istiyorum, ben şuan kocaeli’ne geldim bakıma 1200 km (40 gün) kaldı, ben buradan Edirne ye oradan İzmir e ve İzmir’den Muğla ya gidip her gittiğim yerde biraz gezip yaklaşık 10 gün sonra Antalya’ ya döneceğim, bu süre zarfında aracım tahmini hesaplamalarıma göre 2300 km yol yapacak, yani bakımı 1000 km civarı geçmiş olacak, bu sorun olurmu? İyi niyette vs. Ayrıca araca zarar verir mi? Yoksa ben en iyisi İzmir’e vardığımda servisin yolunu mu tutayım? İzmir de en iyi yetkili servis hangisi veya o civarda önereceğiniz bir servis?

@yunusaktas91 hocam sorabildiniz mi benimde 60 bin bakımı geldi çattı Antalya Kare oto dan 1450 lira fiyat aldım geçen hafta, aracım 2016 1.2 TSİ Dsg. Bujiler dahil fiyat dedi 60 binde buji değişiyormuş. 

Ayrıca herkese bir şey sormak istiyorum, ben şuan kocaeli’ne geldim bakıma 1200 km (40 gün) kaldı, ben buradan Edirne ye oradan İzmir e ve İzmir’den Muğla ya gidip her gittiğim yerde biraz gezip yaklaşık 10 gün sonra Antalya’ ya döneceğim, bu süre zarfında aracım tahmini hesaplamalarıma göre 2300 km yol yapacak, yani bakımı 1000 km civarı geçmiş olacak, bu sorun olurmu? İyi niyette vs. Ayrıca araca zarar verir mi? Yoksa ben en iyisi İzmir’e vardığımda servisin yolunu mu tutayım? İzmir de en iyi yetkili servis hangisi veya o civarda önereceğiniz bir servis?
Maalesef dün fırsatım olmadı, bugün araştıracağım bir aksilik olmazsa.

Eskiler uzun yola çıkmadan (periyodik bakımdan bağımsız) hep yağını, suyunu, frenini, lastiğini kontrol edermiş. Bakımı 1000 km geç yaptırmanın ne garantide ne araçta aşırı bir dezavantajı olacağını sanmıyorum ama 1200km olmazsa 2300 km sonra zaten bakım yaptıracaksınız, yola çıkmadan bakımını yaptırmanız güvenceniz olur. 

C5xtW1.png

2015 model 1.6 Tdi Dsg aracımın 90000 km bakımında değişenler ve fiyat listesini ekleyeyim. Aracın yaşına hürmeten parça ve işçilikte yüzde 25, motor yağında yüzde 16 indirim yaptılar. 15 bin km den beri Kocaeli Ark Oto'da bakım yaptırıyorum, genel olarak memnunum. Bakımı 2 haziran günü yaptırdım.

@DuzboruDownpipe  bu liste en standart bakim listesi yani en ucuz 1300 TL civarj artik bakimlar. Disaridan yag goturmek sart resmen yazik castrol yaga bu kadar para.

Benimde 60000 bakimi yaklasiyor neler degisecek fiyati ne olacak merak ediyorum en az 1500 tutar sanirim. 45.000 bakiminda yagi disaridan goturup 800 kusure halletmistim yag dahil.

Moderatör tarafında düzenlendi:

2015 model 1.6 Tdi Dsg aracımın 90000 km bakımında değişenler ve fiyat listesini ekleyeyim. Aracın yaşına hürmeten parça ve işçilikte yüzde 25, motor yağında yüzde 16 indirim yaptılar. 15 bin km den beri Kocaeli Ark Oto'da bakım yaptırıyorum, genel olarak memnunum. Bakımı 2 haziran günü yaptırdım.
“Çıktı alınması ve müşteri bilgilendirme yazısının teslim edilmesi” bu ne oluyor acaba..? 

Saygılar..

Geri
Üst Alt