Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Değerli [mention=520]forzaGilles[/mention] ve [mention=2601]mahmut0382[/mention] hocalarım bu resimdeki türden lekeler zift mi bilmiyorum ama her neyse çaresi nedir ?
/monthly_2017_07/IMG_4635.thumb.JPG.7660860b2b41efbeef975201e30c7d77.JPG
Gaz yağı hocam hem ucuz hem iyi sonuç veriyor

@mahmut0382

Tesekkurler hocam.

Kil kullanmasam direk demir sokucu ve wax uygulasam bir sakincasi olur mu?

Birde sizden baska sampuan onerisi cilali cilasiZ 3-4 tane marka alabilirmiyim 
Hocam polisaj yapılamayacaksa bir sakıncası yok fakat araçta çok pürüzlü bir yüzey var ise yapmanızı tavsiye ederim . 

Hocam şampuan tavsiyesi konusunda ben hep cilasız kullandığımdan çok tecrübem yok . Ürün tavsiyesi konusuna bakmanızı tavsiye ederim . Fakat maddi kaygınız yok ise cilalı olarak gyeon ürünleri güzel . Cilasız olarak gtechniq g wash güzel .

Uzun bir aradan sonra gene sizlerle beraberim. İlk soruma geçiyorum. Malumunuz yeşil alanlarımız arındırılmış atık sular ile sulanıyor. Yeni park yerimin yakınındaki yeşil alan sulanırken benim aracıma su partikulleri de geliyor ve geride yıkama ile geçmeyen izler bırakıyor. Kill uygulaması dışında bir yöntem var mıdır ? Daha pratik ?
(Unutmadan eklemek isterim , araca Ceramic Pro 9h uygulaması yaptıralı tam 1 yıl 11 ay oldu.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Uzun bir aradan sonra gene sizlerle beraberim. İlk soruma geçiyorum. Malumunuz yeşil alanlarımız arındırılmış atık sular ile sulanıyor. Yeni park yerimin yakınındaki yeşil alan sulanırken benim aracıma su partikulleri de geliyor ve geride yıkama ile geçmeyen izler bırakıyor. Kill uygulaması dışında bir yöntem var mıdır ? Daha pratik ?
(Unutmadan eklemek isterim , araca Ceramic Pro 9h uygulaması yaptıralı tam 1 yıl 11 ay oldu.)
Su lekeleri için 3D eraser güzel 

Değerli Hocam 

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz 

Mahmut hocam eminim yanıtlayacaktır sorunuzu. @mahmut0382

Aracınız yıkamacıda mı yıkandı?
Evet yikamacida ilk yikanisi. Toplam dört kez yikandi. İş yoğunluğu sebebiyle dördüncüsü yikamacida yıkanmıştı. Sonrasında böyle oldu.

Çizik gidermede son nokta.

4b6d362845f2c9ac25118bf8e543b8ed.jpg

0315860441f14cdcf0850062bea798a1.jpg

a1a348043827f89881f9098a70109b2f.jpg

@mahmut0382 hocam maşallah hakkaten son nokta

ilk resim tungisten gri mi acaba birde kullandığınız malzeme nedir bu araç için ve farları nasıl bu hale getirdiniz teşekkür ederim.

Çizik gidermede son nokta.

Mahmut hocam, yine döktürmüşsün, üzerine tanımam,

benim arabayı 3-4 farklı yerde yıkattım, herkes abi arabada ne var, ilk kez karşılaşıyoruz diye özellikle soruyorlar, su hala damla damla ve akıyor gidiyor

@mahmut0382 hocam maşallah hakkaten son nokta

ilk resim tungisten gri mi acaba birde kullandığınız malzeme nedir bu araç için ve farları nasıl bu hale getirdiniz teşekkür ederim.
Hocam teşekkürler .

Hocam rengin adını bilmiyorum fakat koyu gri bir renk . Stopları menzerna 2500 + rupes sarı ped kombinasyonu ile bu hale getirdim makine olarak ise rupes lhr 15 mark 2 + kenarları rupes nano ibrid ile yaptım bu yüzden kenarlarda derin bir kaç çizik maalesef kaldı . 

Mimar sinan misali, 

Focus ustalık eseriniz olmuş adeta. :)
Hocam yaptığım araçların hepsinde sonuç aynıda bunun öncesi çok vahimdi . Açıkçası bu durumdaki araçları yaparken daha keyif alıyorum öncesi ve sonrası farkı görmek paha biçilemez . :D  

Mahmut hocam, yine döktürmüşsün, üzerine tanımam,

benim arabayı 3-4 farklı yerde yıkattım, herkes abi arabada ne var, ilk kez karşılaşıyoruz diye özellikle soruyorlar, su hala damla damla ve akıyor gidiyor
Teşekkürler hocam .

Hocam size kullandığım waxın aynısını birtane lineada 3-3,5 ay önce kullanmıştım ve dünkü İstanbul yağmurundan sonra araç sahibi bana foto gönderdi birazdan tapatalk ile atarım . Ömür olarakta soft99 fusso favori waxlarımdan .  

@mahmut0382 mahmut hocam konuyu baya bır okudum fakat kafam karıştı sizden ricam direksyon ön konsul  içinde Auto Finesse Spritz bu ürünümü kullanmalıyım yoksa                    Valet pro deri temizleyici ve koruma spreyi nimi kullanmalıyım teşekkürederim...

Geri
Üst Alt