Jump to content

AdanaDetailing

Üye
 • İçerik sayısı

  708
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  13

AdanaDetailing last won the day on 15 Mayıs

AdanaDetailing en çok beğenilen konuya sahip!

7 Takipçiler

AdanaDetailing Hakkında

 • Derece
  Paylaşımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Mahmut
 • Yaşadığım Yer
  Adana 01

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. AdanaDetailing

  Beyazlar da Parlar

  Hocam yeniden kirlenecek bir aksamın temizliği kimisine komik gelmesi normal tavsiyem anlatmakla kendinizi yormayın .
 2. Yerleri nerede bilmiyorum ama yazdığım uygulama merkezlerini tavsiye ederim . Tokyo garaj Special works Heroic detailing detailbox garaj detailworks
 3. Gyeon wather spot en güvenli yöntemidir . Sirkede iş görür fakat 1/1 sulandırılmalıdır .
 4. AdanaDetailing

  BMW 5.20d Boya koruma uygulaması

  Harun bey jantlar için wax pro iron out öneririm . Davlumbaz içlerini wax pro rim cleaner ile temizleyip kuruduktan sonra koch chemie pss ile ilk günkü haline getirebilirsiniz .
 5. Selamlar ömrü seramik kaplamanın cinsine aracın yıkamasının nasıl yapıldığına ve kullanım koşullarına göre çok değişkenlik gösterir . Seramik kaplamada akma veya çıkma gibi sorunlar en azından kaliteli ürünlerde olmaz arabanın üzerinde zamanla dediğimiz sebeplerden dolayı etkisi kaybolur fakat bunu anlayabilmeniz pek mümkün olmaz bu olduğunda ise tekrar polisaj yapılarak hem boya düzeltilmiş olur hem öncesinde uygulanan ve zamanla tahribatlara uğradığından etkisini yitiren ürün alınmış olur sonrasında tekrar seramik veya boya koruma dediğimiz wax v.b ürünler ile araç korumaya alınır . Seramik kaplamanın amacı aracın üzerine boya verniğinden hariç bir katman daha oluşturmaktır. Bu katman çoğu kişiler tarafından çizilmez v.b özelliklerle sunulmakta fakat maalesef böyle birşey mümkün olmamakla birlikte bu katmanında bir ömrü olduğu unutulmamalıdır .
 6. AdanaDetailing

  Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

  Hocam selamlar . Benim için böyle bir konun açılmasında (Alım Satım) hiç bir sıkıntı yok benim ürünleri tercih edecek olanlara şimdiden teşekkürler fakat üyelerin kendi aralarında alım satım yapabileceği bir konu olması forum üyelerine büyük faydası olacaktır . Kendimden biliyorum zamanında alıp kullanmadığım ve zamanla bozulan çok ürünüm oldu en azından bu şekilde herkes kullanmadığı ürünü değerlendirmiş olur . Tabi yine son karar yöneticilerin sadece benim için bir sıkıntı olmayacağını belirtmek istedim burada olmamın sebebi sadece ticari değil yoğunluktan eskisi gibi aktif olmasamda üyeler için detay konusunda elimden geldiğince yardımcı olmaya devam edeceğim .
 7. AdanaDetailing

  Foam Lance Şampuan tavsiyesi

  Hocam selamlar . Valet pro Ph Neutral Snow Foam tavsiye ederim . Sonax red summer fl için uyumlu değildir
 8. Hocam temizlemek için waxpro leather cleaner kullanabilirsiniz . Sonrasında gtechniq l1 veya gyeon leather coat ile korumaya almanızı tavsiye ederim
 9. Hocam sizinle aynı fikirdeyim aracınızla ilgilenebiliyorsanız wax sizin için eğlenceli bile olabilir fakat çoğu kişinin bu imkanı maalesef olamıyor .
 10. Hocam selamlar . Seramik kaplama aracıyla zaman bulup uğraşanlar için elzem değil size katılıyorum fakat waxların hiç biri maalesef seramik kaplamalar kadar koruma sağlayamıyor bir diğer sıkıntı çoğu kişi aracıyla yeterince ilgilenecek vakti bulamıyor bu nedenle ben sizin aksinizi düşünüyorum. Ben bir ara boya koruma uygulaması yapmıyordum bile fakat fiyatların artması ve gelen talepler doğrultusunda şuan yapmakla birlikte yine tavsiyem kesinlikle seramik kaplama oluyor . Bu arada orta derece aşındırıcı ile seramiğide araçtan sökebildiğiniz gibi iyi bir seramik kaplama uygulanmış aracın belli bir zaman sonra üzerinde oluşacak çizikleri orta derece aşındırıcı ile giderebilirken wax ile korunmuş bir araçta çizikler için yine ağır aşındırıcılar kullanmak gerekiyor . Dolayısıyla seramik yapılarak korunan bir aracın bir sonraki polisaj işlemi boyayı çok daha az yıpratarak bitebiliyor fakat aynı şartlarda kullanılan ve wax uygulanmış araçta daha ağır polisaj aşamaları gerekiyor .
 11. Hoca selamlar . Hocam dediğiniz ürünler elimde maalesef yok . Soft99 fusso yu sizde uygulayabilirsiniz uygulaması zor bir ürün değil ve aracınıza zarar verme gibi bir riskiniz kesinlikle yok . Koch chemi ürünlerini detaymarketim.com u arayıp Rıfat beye selamımı söyleyin yardımcı olacaktır dediğim gibi şimdilik bende maalesef yok . Ayrıyetten beni tavsiye eden arkadaşlara çok teşekkür ediyorum .
 12. Hocam selamlar . Triple sonrası rutin yıkamalara devam edebilirsiniz . Triple içerisinde korumada bulunmakta fakat isterseniz üzerine herhangi bir waxta uygulayabilirsiniz .
 13. Az veya fazla ona siz karar vereceksiniz . Ben sadece olanı yazdım 35 tl ye kimse düzgün araç yıkamaz ki yıkamıyorlar da 35-40 liraya yıkama yapanların hepsi aracın boyasını maksimum 1 yıl sonra haritaya çeviriyor bunun için söylenmenin anlamı yok 30 dakikada yıkama o kadar olur . Benim 70-80 liralık bahsettiğim yıkamanın 1.5 saatten önce bitmesi mümkün değil ki ben 2 saat uğraşmaktayım .Neyse bunu sabaha kadar yazsam boş ondan zaten herkese yapmıyorum bu yıkamayı ben işin içinde olan birisi olarak sadece 35-40 liraya düzgün bir yıkamanın olamayacağını belirtmek istedim ama anladığım yanlış yaptım .
×
×
 • Yeni Oluştur...