Jump to content

AdanaDetailing

Üye
 • İçerik sayısı

  720
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  13

AdanaDetailing last won the day on 15 Mayıs 2019

AdanaDetailing en çok beğenilen konuya sahip!

Topluluk Puanı

979

8 Takipçiler

AdanaDetailing Hakkında

 • Derece
  Paylaşımcı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Mahmut
 • Yaşadığım Yer
  Adana 01

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Herkese ayrı ayrı teşekkürler . Bu üründen ürüne değişiyor kullandığım üründe özellikle istisna var ve hava sıcaklığınada bağlı 25 dakikaya kadar beklemeniz gerekebiliyor bazı ürünlerde ise sürüp hemen silmeniz gerekiyor .
 2. Herkese selamlar. Forumda eskisi kadar aktif olamasam da vakit buldukça girmeye çalışıyorum. Adana Detailing olarak yaptığım uygulamaların bazılarını artık video şeklinde yayınlamaya başladım. Bu sefer ki aracımızda seramik kaplama paket 1 uygulandı. Paket kapsamında aracın detaylı dış temizliği, jant ve davlumbaz temizliği, demir tozu temizliği, zif temizliği ve kil ile temizlik yapılarak araç polisaja hazırlanır. Polisaj sırasında zarar görebilecek tüm aksamlar maskeleme bantları ile korunduktan sonra aracın boya yapısına ve durumuna bağlı aşındırıcı ve ekipmanlar kullanılarak boya olabilecek en kusursuz hale getirilir. Polisaj işlemleri sonrası araç tekrar yıkanarak polisaj sırasında oluşan pasta tozları ve kalıntıları temizlenir. Koruma öncesi yüzey temizlik ürünleri ile pasta yağlarının temizlenmesi sonrası tac system quartz shine veya gyeon one uygulanır. Daha sonra paket kapsamında trimlere koch chemie pss lastiklere uzun süreli parlatıcı uygulanır. Rutin iç temizliğide yapılan aracın son kontrolleri yapılır ve teslim edilir. Video: Herkese iyi forumlar.
 3. AdanaDetailing

  Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

  Elinize sağlık . Kokusuna bayıldığınız zaman iyi bir detaycı olacaksınız .
 4. AdanaDetailing

  Acill! Kaput taş izi ve koruma filmi hakkında

  Dediğim gibi o konu sıkıntı biraz . Kutularda ve rulolarda lot numarası v.s var ama onunda çaresi yok değil . Tavsiyem sahtesi olmayan bir ürün tercih edin ben gsuitten memnunum hem fiyatı daha uygun hem kaliteli
 5. AdanaDetailing

  Acill! Kaput taş izi ve koruma filmi hakkında

  Stek dynoyu 1000 liraya çeken zarardan hoşlanıyordur. 1400 den aşağı çok zor . Dediğim gibi bazı ürünlerde kendi bayisinde dahi orjinallik konusunda sıkıntılar var iyi araştırmanızı tavsiye ederim
 6. AdanaDetailing

  Acill! Kaput taş izi ve koruma filmi hakkında

  Stek veya LLumar en iyilerinden llumarın kendisinden çok sahtesi var piyasada ve kendi bayilerinde bile sıkıntılar olabiliyor çözmüşlerse bilemicem . Ben gsuit kullanıyorum ve 1000 liraya sadece kaputa çekiyorum kalite ve parlaklık olarak f/p ürünü kendini yenileme , geç kirelenme kolay temizlenme gibi özellikleride var . Stek ve llumar 1400-1500 lira tutmakta kaliteleri konusunda tartışmak gereksiz fakat sahteleri çok piyasada özellikle llumarın . F/p ürünü isterseniz gsuit tavsiye ederim ben seneye aracı değişecem ve komple kaplamayı düşünüyorum.
 7. AdanaDetailing

  Acill! Kaput taş izi ve koruma filmi hakkında

  Oracal dediğiniz 270 serisi ise poliüretan değil . Her ppf denilen folyo poliüretan değil öyle olsa idi pvc folyo memlekette olmazdı . Satıcıya güvenmeyin uygulamacıya güvenmeyin folyonun markasını modelini alıp kendiniz araştırın çoğu uygulamacının poliüretandan haberi bile yok maalesef onlarda bilmiyor .
 8. AdanaDetailing

  Acill! Kaput taş izi ve koruma filmi hakkında

  Rica ederim ben teşekkür ediyorum .
 9. AdanaDetailing

  Acill! Kaput taş izi ve koruma filmi hakkında

  Saygı duyuyorum . Yukarıda açıkladım durumu tekrara gerek yok diye düşünüyorum ama bende kendimden örnek vereyim . Aracımı 2015 te sıfır aldım servis hediye diye folyo çekmişti sürpriz olarak teslim alırken sinir küpü oldum ve en kısa sürede söktüm çünkü aracı şehir içi ve düzgün yollarda kullanıyordum . Bu sene şubat ayından itibaren aracımı bahçe yollarında kullanmak zorunda kaldım ve 3-4 senede tek bir taş izi olmayan kaputta 1-2 ayda taş izi olmaya başladı ve hemen folyo çektim . Çektiğim folyo araca çekilebilecek en uygun fiyatlı folyo maliyeti 500 lira daha iyisini çekmedim çünkü seneye aracı satacam ve o folyoyu sökecem . Kısaca neyin ne olduğunu bilmek gerekir . O size folyo çekip söken yer kalitesiz malzemeyi millete satarsa hem kendi rezil olur hem müşterisini mağdur ettiği ile kalır ki yaşadığınız bu . Ben bu işi biraz hobi olarak yapmaktayım beni bilen bilir 3 krş kazanacam diye millete 1000 lira harcatanlardan değilim sadece konuyu gördüm bilinen yanlışları düzeltmeye çalıştım kaliteli folyo ister inanın ister inanmayın uygulandığı paneli koruyor ben bunu size ispat etmek zorunda değilim gerçek neyse o dedim ya bende folyodan nefret ediyorum ama bu aracı koruduğu gerçeğini değiştirmez.Yazdıklarım kaliteli folyolar için geçerli kalitesiz folyolarda durum tam tersidir korumayı geçtim boyaya kalıcı zarar verebiliyorlar orada hemfikiriz .
 10. AdanaDetailing

  Acill! Kaput taş izi ve koruma filmi hakkında

  Saygı duyuyorum herkesin fikrine . Fakat ben araç alırken bir tarafta neredeyse sıfır kondisyonda bir araç dururken diğer tarafta duran ve taş izi çizik dolu olan bir araca aynı parayı vermem . Kimse vermez belki inanmıcaksınız ama siz bile vermezsiniz .
 11. AdanaDetailing

  Acill! Kaput taş izi ve koruma filmi hakkında

  Yollarda gördüğünüz araçlarda piyasada 300 liraya çekilen folyolar mevcut bende sırf bu ucuz folyolardan dolayı folyo çekmeyi uzun zaman yapmadım çünkü biliyordum gelenlerin %90 nı x yer 300 e çekiyor diyeceklerdi fakat kendi müşterilerim kaliteli malzeme talebinde bulununca çekmeye başladım . Neyin ne olduğunu ayırabilirsek çözüme ulaşmamız çok zor eğil ama çoğu kişi bilmediğinden ve öğrenmeye kapalı olduğundan yıllardır piyasada boya koruma adı altında çekilen 5 krş etmeyecek folyolar yüzünden çoğu kişi sizin gibi düşünmekte . Poliüretan tip folyolarla bu sıkıntılar giderildi kaliteli folyolar ultra parlaklığı kendini yenileme özelliği ile araç boyası parlaklığından ödün vermeden boyayı koruyabiliyor üstelik yıllar sonra sökümünde de eğer boya orjinal ise hiç bir sıkıntı olmuyor tabi bunun bir bedeli var . 3 senede 3-4 taş izine gelirsek her araç aynı şartlarda kullanılmıyor . 10 yılda tek bir taş izi olmayabilirken 10 dakikalık yolculukta kaput taş izinden de geçilmeyebilir . NOT: Ben kendimde kaput folyosunu seven biri değilim ama bu aracı taş izinden koruduğu gerçeğini değiştirmez . Gelenlerede hep derim şehir içi kullanıyorsanız yaptırmayın fakat şehirler arası yolculuk çok yapılıyorsa gün gelir pişman olursunuz ve çok geç olur .
 12. AdanaDetailing

  Beyazlar da Parlar

  Hocam yeniden kirlenecek bir aksamın temizliği kimisine komik gelmesi normal tavsiyem anlatmakla kendinizi yormayın .
 13. Yerleri nerede bilmiyorum ama yazdığım uygulama merkezlerini tavsiye ederim . Tokyo garaj Special works Heroic detailing detailbox garaj detailworks
 14. Gyeon wather spot en güvenli yöntemidir . Sirkede iş görür fakat 1/1 sulandırılmalıdır .
×
×
 • Yeni Oluştur...