Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

@mahmut0382 mahmut hocam konuyu baya bır okudum fakat kafam karıştı sizden ricam direksyon ön konsul  içinde Auto Finesse Spritz bu ürünümü kullanmalıyım yoksa                    Valet pro deri temizleyici ve koruma spreyi nimi kullanmalıyım teşekkürederim...
Konsol için AutoFinesse Spritz kullanın 

[mention=2601]mahmut0382[/mention] mahmut hocam konuyu baya bır okudum fakat kafam karıştı sizden ricam direksyon ön konsul  içinde Auto Finesse Spritz bu ürünümü kullanmalıyım yoksa                    Valet pro deri temizleyici ve koruma spreyi nimi kullanmalıyım teşekkürederim...
Hocam auto finesse spritz

Sonax Wash&Wax Cilalı Şampuan - 500ml aldım. Ürünün uygulama talimatlarında 10 lt suya 50 ml (şampuanın altında ölçek kabı var) yazıyor. 

Söylendiği gibi 10 lt suya 50 ml şampuan koydum; ama hiç köpürmedi. Arabayı adeta suyla yıkamışım gibi oldu. Tamam temiz parlak bir görüntüye kovuştu; ama şampuanın hiç köpürmemesi normal mi?

0ccf0858-df21-4f26-a84e-e909d4435f7e.jpg.png

Sonax Wash&Wax Cilalı Şampuan - 500ml aldım. Ürünün uygulama talimatlarında 10 lt suya 50 ml (şampuanın altında ölçek kabı var) yazıyor. 
Söylendiği gibi 10 lt suya 50 ml şampuan koydum; ama hiç köpürmedi. Arabayı adeta suyla yıkamışım gibi oldu. Tamam temiz parlak bir görüntüye kovuştu; ama şampuanın hiç köpürmemesi normal mi?

/monthly_2017_08/0ccf0858-df21-4f26-a84e-e909d4435f7e.thumb.jpg.c487a0f39699c993712046080b6c8c69.jpg
Cilalı şampuanların çoğu köpürmez normal.

Meguiars Ultimate Wash Wax kullanıyorum. Kovanın içine eldiveni ve bir kapak şampuanı koyup yıkamacıda üstüne tazyikli musluktan suyu dolduruyorum.  bildiğin köpük partisine dönüşüyor araba yıkama olayı :)

Meguiars Ultimate Wash Wax kullanıyorum. Kovanın içine eldiveni ve bir kapak şampuanı koyup yıkamacıda üstüne tazyikli musluktan suyu dolduruyorum.  bildiğin köpük partisine dönüşüyor araba yıkama olayı [emoji4]
Arada istisnalar var. [emoji846]

Peki [mention=2601]mahmut0382[/mention]hocam; 10 lt yerine 5 lt kullansam nasıl olur?
Köpürmez hocam. Cilalı şampuanların çoğu böyle bende mafra nın var müşterinin önünde şampuanı katmasam müşteri sade suyla yıkadığımı düşünür o derece köpürmüyor.

Hocam boş kovaya şampuanı koyup tazyikli suyu fışkırtarak kopurtebilirsiniz, ben öyle yapıyordum sonaxta, şimdi valet pro'ya geçtim onu kopurtemedim ilk yıkamada

benim araçta aynı böyle hocam, 2-3 ay oldu değil mi
Hocam 3 olmadı sanırsam ama 2 olmuştur.

Arkadaşlar son yaptığım araç. Aracın tavan hariç diğer panellerin hepsi boyalı olabildiğince düzelttim. Sonradan boyalı paneller anlamadığım bir şekilde sildikçe çiziliyordu araca müşterinin isteği doğrultusunda nasiol zr53 uyguladım zr53 sonrası çizilme sorunu olmadı umarım uzun vadedede olmaz.

c1982669d20184fe70fdf24cc233a55f.jpg

Arkadaşlar benim on camla alakalı sıkıntım var.Malum araçlarımızı yıkayan oto yikamacilardaki köpükler çok kaliteli değil maalesef.Benim de on cam ve arka cam da köpükten dolayı kireç kurumuş gibi beyaz lekeler var.Ozellikle gunes vurunca bariz belli oluyor. Bunlari cama zarar vermeden nasıl çıkarabiliriz 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşlar benim on camla alakalı sıkıntım var.Malum araçlarımızı yıkayan oto yikamacilardaki köpükler çok kaliteli değil maalesef.Benim de on cam ve arka cam da köpükten dolayı kireç kurumuş gibi beyaz lekeler var.Ozellikle gunes vurunca bariz belli oluyor. Bunlari cama zarar vermeden nasıl çıkarabiliriz 

Sirkeyle silmeyi deneyin hocam olmazsa da 3D Eraser ürününü deneyebilirsiniz. (Kaynak:@mahmut0382 ) [emoji4]

Geri
Üst Alt