Welcome to Golftutkusu

9LOgm5.jpg

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

"Golf satın aldığınızda bir arabadan fazlasına sahip olduğunuzu göreceksiniz"

Kastım her geçen gün bir yenisini diğerleri arasına eklediğiniz detaylar, kullanım özellikleri değildir. burada bilgi ve tecrübeden fazlasını da paylaştığımızı göreceksiniz: bir paylaşım platformunda nadiren bulunan seviyeyi,  çıkarsız paylaşımın sonucu olan ; samimi bir dostluğu bulacaksınız uzun yıllar önce kaybettiğimiz.

Yorumsuz, tarafsız, tartışmasız ve yüzlerce gereksiz mesaj okumadan aradığınızı bulmaya odaklı ve görsellerle desteklenmiş Golf ansiklopedisinin yapraklarıdır çevirdikleriniz. Onlar ki ciddi bir emeğin ve işbirliğinin sonuçlarıdır. 

Eğer bir Golf  sahibiyseniz veya almayı düşünüyorsanız normalde yıllar alacak tecrübe sonucu öğreneceklerinizi çok daha kısa sürelerde öğrenmeniz mümkün olacak. Bu araştırmanızın sonunda sadece bir Golf sahibi olmadığınızı göreceksiniz.

Bilgiyi güçle ve gücü parayla özdeşleştirenlerin fena halde yanıldıklarının en önemli kanıtı sınırsız seyahat özgürlüğüdür sayfalar arasında.

 bu paylaşım platformunda vereceğiniz manevi destek doğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtı olacaktır. Lütfen üye olarak desteğinizi esirgemeyin.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

7v47yY.jpg

killem all

Üye
 • İçerik sayısı

  18
 • Katılım

 • Son ziyaret

killem all Hakkında

 • Derece
  Yeni üye
 • Doğum Günü

Converted

 • İsim
  Selçuk
 • Yaşadığım Yer
  Didim

Güncel Profil Ziyaretleri

214 profil görüntüleme
 1. @forzaGillesçok teşekkür ederim. Ürünleri not ettim. İnternet'te araştırmaya başlıyorum. Ayrıca izninizle yazınızın çıktısını alıp yemek tarifi niyetine buzdolabıma asıyorum
 2. Tekrar selamlar @mahmut0382bey; aracımı sizin önermiş olduğunuz Butik uygulama merkezlerinde detaylı temizlik yaptırmayı düşünüyordum; ancak çok da gerekli olmadığını düşündüm. Şimdilerde ise kendi imkanlarım ve sizin önereceğiniz ürünlerle temizlik yapma isteği oluştu. Ben sade bir vatandaş olarak araç temizliğinde çok acemiyim. Hangi şampuanı; eldiveni, kurulama bezlerini, cilayı, iç temizlik spreyini vs. vs. kullanmam gerektiğini bilmiyorum. Bu başlık altında yazılanların çoğunu okudum; ama dediğim gibi marka isimlerine uzak olduğumdan kafam çok karıştı. Bana önerebileceğiniz; piyasada (Tekzen vs.) ya da Internet'te rahatlıkla bulabileceğim ürünleri yazar mısınız? Önerdiğiniz ürünlerle çift kova yöntemiyle arabamı yıkamayı düşünüyorum. Not: Aracım beyaz, opak renk: henüz 1 yaşında ve kılcak çizikler çok çok az. Sabrınız ve emeğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
 3. Havaların ısınmasıyla cam filmi olayına girmek istiyorum. Forum ve google üzerinden yaptığım araştırmalara göre Llumar ve 3M de karar kıldım. Aracım comfortline donanım; haliyle arka camlar karartılmış değil. Bu yüzden arka camların bir tık daha karanlık ön camların da bir tık daha açık olmasını tercih ediyorum. İzmir'de bulunan detailingpoint'den Llumar film için (ön cam hariç) 550 Tl fiyat aldım. Aslında kafamda Llumar yaptırmak var; ama 3M'de kafamı karıştırmıyor değil. Sizlerin tercihi nasıl olurdu? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
 4. @mahmut0382Cevap için teşekkür ederim; ben de size benzer düşünüyordum. Peki bu bahsettiğiniz bu butik işletmelere nasıl ulaşabilirim.
 5. @mahmut0382Selamlar; aracımı yaza hazırlamak istiyorum. Bu ayın sonunda yıllık bakımın ardından cam filmi ve genel iç-dış temizlik yaptırmak istiyorum. Temizlik için şöyle bir uygulama fark ettim; sizin tavsiyenize uymak istiyorum. Sonax firmasında şöyle bir şeyle karşılaştım. Detaylı iç temizlik ve ozonla sterilizasyon. Link: http://www.sonax.com.tr/uygulamalar/fiyat-listeleri.html Sizce gereksiz bir uygulama mı olur? Teşekkür ederim.
 6. Selamlar havaların ısınmasıyla cam filmi olayına girmek istedim ben de. Bu vesileyle forumda ve google'da detaylı araştırma yaptım. Vardığım sonuç Llumar atr 20 oldu. Hatta Llumar at 35 gn serisini de düşünür oldum. Aracım comfortline donanım; haliyle arka camlar fabrika çıkışlı karartılmış değil. Siz değerli golf tutkunlarının önerisini almak istiyorum. Not: Cam filmini İzmir'de yaptırmayı düşünüyorum.
 7. Direksiyondan değiştirebilirsiniz. Direksiyonun sağ kısmında bulunan menu tuşlarıyla görünümü değiştirebilirsiniz.
 8. @muslumbingollu güzel olmuş; çamurluktaki kıvrımı güzel bir şekilde halletmişler.
 9. @muslumbingollu çok geşmiş olsun; çamurluktaki göçüğü boyasız nasıl halledecekler çok merak ediyorum. Benzer bir sıkıntı bende de mevcut. Gelişmeleri buraya yazar mısınız?
 10. Yazılanları okuyunca Golf'ümün zemzem suyuyla yıkandığını düşünmeye başladım. Benim gözlemlerime gelirsek; İzmir - Didim arası ortalama 90 km. hızda 3.9 lt görmüşlüğüm var. Genelde full depoyla 900 km.'nin altına inmedim. Hatta bayram zamanı 4 kişi, klima açık 1300 km.'yi zorladığım bile olmuştu. Şöyle bir yaşanmışlığım da var: Aydın'da otobana girdiğimde depom, ışığı yakmıştı. Torbalı tarafında shell istasyonuna kadar çok rahat bir şekilde gittim (ortalama hız 80 - 90, klima açık ve arabada 4 kişi vardı). Tabi benim değerlerim genelde uzun yol temalı. Henüz full bir depoyla şehir içini test edemedim. Not: Araç 2016 Tsi Dsg (Comfortline)
 11. @brsdogrugünaydınlar; sanırım benzer sıkıntıyı yaşamışız. Kapıdaki sıkıntınız çözülmüş besbelli; umarım benim de tamirden sonra sizinki gibi olur.
 12. @yusufilginize teşekkür ederim. Didim'de yaşıyorum. Ender Elektroniği duymuştum; internet ortamında sis far satın alıp taktırmak mantıklı görünmeye başladı. Açıkçası kapıdaki göçük kafamı daha çok kurcalıyor.
 13. Kaskoyu deldirmememi tavsiye ettiler; açıkçası arabamın kazalı gibi bir kaydı olmasını ben de istemiyorum. Hocam, oto elektrikçisine götürdüm; sis farı içerden parçalanmış, dağılmış dedi. Zaten sis farının camına bastırınca geriye doğru hareket etmekte. Yağlı çekic uygulamasını duymamıştım. En kısa sürede araştırıcam. Hocam, sis farının ampulu kırılmış. Sis farının içindeki parçalarda darbenin etkisiyle dağılmış. Sis farının ön camı insanı yanıltıyor. Ön cam da en ufak çizik, kırılma yok. Fiyat bana da çok yüksek geldi; ama orjinal parça olması nedeniyle servise yaptırmayı düşünüyorum. Henüz son pazarlığımı yapmadım. Umarım kapı dediğiniz gibi çok kolay hallolur. Açıkçası arabama alalı 7 ay oldu; kapıdaki göçüğü gördükçe binesim gelmiyor.