Welcome to Golftutkusu

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

Vw alacaksanız ama özellikle Golf alacaksanız bize danışmadan almayın. Hemen her zaman Aldığınız teklifin altında bulabiliriz.

killem all

Üye
 • İçerik sayısı

  26
 • Katılım

 • Son ziyaret

killem all Hakkında

 • Derece
  Yeni üye
 • Doğum Günü 28-04-1983

Converted

 • İsim
  Selçuk
 • Yaşadığım Yer
  Didim

Güncel Profil Ziyaretleri

286 profil görüntüleme
 1. @Mert Y. elbette hocam çok sakin bir sürüşle maksimum hızım 100 km. geçmemiştir bile. Sakin bir sürüşten kastım gaz fren kombinasyonunu olabildiğince verimli kullanmaya çalışıyorum. Üstelik Didim - İzmir yolu oldukça sakin ve dümdüz bir yol.
 2. 15.000 kilometre bakımından önce full depoyla 960 km yaptım; bu 960 kilometre yolun 700 kilometresi şehir dışıydı (Didim-Söke-Aydın-İzmir). Hatta ortalama yakıt tüketimim 4.0 gösteriyordu. Bakımdan sonra aynı sürüş tempomla ortalamamın 6.0 litrenin üstünde olacak gibi görünüyor. Bakalım bekleyip göriciğiz Not: Araç 2016 1.4 TSI DSG
 3. golftutkusu.com üyesi olması tercih sebebi de olmalı.
 4. Durban jant der susarım.
 5. Evet gelelim sonuca: Öncelikle Dalin 500 Ml bebek şampuanı kullandım. Şampuanı 4.50 Tl'ye almıştım; sanırım 3,4 yıkama yapılabilir. Burada çok sık bahsedilen çift kova yöntemini kullandım; açıkçası beni çok zorladı. Arabanın içini de Vanish Kosla halı şampuanıyla yıkadım. Bu nasıl olur derseniz. Yine çift kova yaptım. Bir kovada şampuanlı su diğer kovada da temiz su bulundurdum. Microfiber bezle önce koltukları sonra da iç zeminini ovalayarak temizledim. Camları da A101'de bulunan Highgenic silikonlu temizleyici ile sildim. Çok yoruldum; ama buna bir hayli değdi.
 6. Bu hafta sonu bebek şampuanıyla beyaz incimi yıkamayı planlıyorum. Fotoğraflar ve izlenimlerim için beklemede kalın
 7. Renk ve jantlar sınıfta kalmış. Dover jantların tırnağı bile olamaz bu yeni jantlar. Renk de inanılmaz çirkin.
 8. Bir amme hizmeti de benden. İşin tuhaf yanı uzun zamandır detailing ürünleri araştırmakla haftayı doldurmuştum. Alper Bey'in katkısıyla artık alacağım ürünler kafamda netleştir. Şu an incelediğim siteden alacağım ürünleri ve fiyatlarını aktarıyorum: Mikrofiber Yıkama Eldiveni: Gyeon Q2M Smoothie: 114.95 TL Cilalı Şampuan: Valet Pro Poseidon: 58.43 TL (1 Lt) Kurulama Havlusu: Gyeon Silk Dryer: 107.95 Tl Yıkama Sonrası Hızlı Cila (Quick Detailer): Sonax Xtreme Brilliant Shine Detailer: 40.95 Tl Demir tozu sökücü/Balata Tozu Temizleyici: Valet Pro Dragons Breath Demir Tozu Temizleyici: 62.95 Tl (500 ml) Jant Temizleyici: Valet Pro Bilberry Wheel Cleaner Jant Temizleyici: 38.95 Tl (500 ml) Deri Temizleyici/Bakım: Valet Pro Leather Soap Deri Temizleyici: 56,95 Tl (500 ml) İç Yüzey Temizleyicisi: Auto Finesse Spritz Interior Detailer Spray İç Detay Spreyi: 49,95 Tl (500 ml) Mikrofiber Bez: Bim: 8,95 Tl Genel Toplam: 540.03 Tl
 9. @forzaGillesçok teşekkür ederim. Ürünleri not ettim. İnternet'te araştırmaya başlıyorum. Ayrıca izninizle yazınızın çıktısını alıp yemek tarifi niyetine buzdolabıma asıyorum
 10. Tekrar selamlar @mahmut0382bey; aracımı sizin önermiş olduğunuz Butik uygulama merkezlerinde detaylı temizlik yaptırmayı düşünüyordum; ancak çok da gerekli olmadığını düşündüm. Şimdilerde ise kendi imkanlarım ve sizin önereceğiniz ürünlerle temizlik yapma isteği oluştu. Ben sade bir vatandaş olarak araç temizliğinde çok acemiyim. Hangi şampuanı; eldiveni, kurulama bezlerini, cilayı, iç temizlik spreyini vs. vs. kullanmam gerektiğini bilmiyorum. Bu başlık altında yazılanların çoğunu okudum; ama dediğim gibi marka isimlerine uzak olduğumdan kafam çok karıştı. Bana önerebileceğiniz; piyasada (Tekzen vs.) ya da Internet'te rahatlıkla bulabileceğim ürünleri yazar mısınız? Önerdiğiniz ürünlerle çift kova yöntemiyle arabamı yıkamayı düşünüyorum. Not: Aracım beyaz, opak renk: henüz 1 yaşında ve kılcak çizikler çok çok az. Sabrınız ve emeğiniz için şimdiden teşekkür ederim.
 11. Havaların ısınmasıyla cam filmi olayına girmek istiyorum. Forum ve google üzerinden yaptığım araştırmalara göre Llumar ve 3M de karar kıldım. Aracım comfortline donanım; haliyle arka camlar karartılmış değil. Bu yüzden arka camların bir tık daha karanlık ön camların da bir tık daha açık olmasını tercih ediyorum. İzmir'de bulunan detailingpoint'den Llumar film için (ön cam hariç) 550 Tl fiyat aldım. Aslında kafamda Llumar yaptırmak var; ama 3M'de kafamı karıştırmıyor değil. Sizlerin tercihi nasıl olurdu? Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
 12. @mahmut0382Cevap için teşekkür ederim; ben de size benzer düşünüyordum. Peki bu bahsettiğiniz bu butik işletmelere nasıl ulaşabilirim.
 13. @mahmut0382Selamlar; aracımı yaza hazırlamak istiyorum. Bu ayın sonunda yıllık bakımın ardından cam filmi ve genel iç-dış temizlik yaptırmak istiyorum. Temizlik için şöyle bir uygulama fark ettim; sizin tavsiyenize uymak istiyorum. Sonax firmasında şöyle bir şeyle karşılaştım. Detaylı iç temizlik ve ozonla sterilizasyon. Link: http://www.sonax.com.tr/uygulamalar/fiyat-listeleri.html Sizce gereksiz bir uygulama mı olur? Teşekkür ederim.