Welcome to Golftutkusu

9LOgm5.jpg

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz.

Burada Golf adına aradığınız her şeyi bulacağınıza inancımız tam..

Aramıza katılmanız için Golf sahibi olmanız gerekmiyor. Başka bir marka araca sahip olabileceğiniz gibi hiç bir aracınız da olmayabilir.

Burada sadece Golf  göklere çıkartılmadığı gibi diğerleri de yerilerek Golf'ün üstünlüğünü iddia etme hatasına düşmüyoruz. Herkesin karar ve fikirlerinin değerli olduğunu bildiğimizden, her birine saygılıyız ve eşit biçimde ifade özgürlüğüne sahiptir tüm düşünceler.

"Golf satın aldığınızda bir arabadan fazlasına sahip olduğunuzu göreceksiniz"

Kastım her geçen gün bir yenisini diğerleri arasına eklediğiniz detaylar, kullanım özellikleri değildir. burada bilgi ve tecrübeden fazlasını da paylaştığımızı göreceksiniz: bir paylaşım platformunda nadiren bulunan seviyeyi,  çıkarsız paylaşımın sonucu olan ; samimi bir dostluğu bulacaksınız uzun yıllar önce kaybettiğimiz.

Yorumsuz, tarafsız, tartışmasız ve yüzlerce gereksiz mesaj okumadan aradığınızı bulmaya odaklı ve görsellerle desteklenmiş Golf ansiklopedisinin yapraklarıdır çevirdikleriniz. Onlar ki ciddi bir emeğin ve işbirliğinin sonuçlarıdır. 

Eğer bir Golf  sahibiyseniz veya almayı düşünüyorsanız normalde yıllar alacak tecrübe sonucu öğreneceklerinizi çok daha kısa sürelerde öğrenmeniz mümkün olacak. Bu araştırmanızın sonunda sadece bir Golf sahibi olmadığınızı göreceksiniz.

Bilgiyi güçle ve gücü parayla özdeşleştirenlerin fena halde yanıldıklarının en önemli kanıtı sınırsız seyahat özgürlüğüdür sayfalar arasında.

 bu paylaşım platformunda vereceğiniz manevi destek doğru yolda olduğumuzun en önemli kanıtı olacaktır. Lütfen üye olarak desteğinizi esirgemeyin.

Üyelik esnasında telefon, plaka vb. şahsi bilgileriniz istenmeyecektir.

7v47yY.jpg

killem all

Üye
 • İçerik sayısı

  10
 • Katılım

 • Son ziyaret

killem all Hakkında

 • Derece
  Yeni üye
 • Doğum Günü

Converted

 • İsim
  Selçuk
 • Yaşadığım Yer
  Didim

Güncel Profil Ziyaretleri

177 profil görüntüleme
 1. Direksiyondan değiştirebilirsiniz. Direksiyonun sağ kısmında bulunan menu tuşlarıyla görünümü değiştirebilirsiniz.
 2. @muslumbingollu güzel olmuş; çamurluktaki kıvrımı güzel bir şekilde halletmişler.
 3. @muslumbingollu çok geşmiş olsun; çamurluktaki göçüğü boyasız nasıl halledecekler çok merak ediyorum. Benzer bir sıkıntı bende de mevcut. Gelişmeleri buraya yazar mısınız?
 4. Yazılanları okuyunca Golf'ümün zemzem suyuyla yıkandığını düşünmeye başladım. Benim gözlemlerime gelirsek; İzmir - Didim arası ortalama 90 km. hızda 3.9 lt görmüşlüğüm var. Genelde full depoyla 900 km.'nin altına inmedim. Hatta bayram zamanı 4 kişi, klima açık 1300 km.'yi zorladığım bile olmuştu. Şöyle bir yaşanmışlığım da var: Aydın'da otobana girdiğimde depom, ışığı yakmıştı. Torbalı tarafında shell istasyonuna kadar çok rahat bir şekilde gittim (ortalama hız 80 - 90, klima açık ve arabada 4 kişi vardı). Tabi benim değerlerim genelde uzun yol temalı. Henüz full bir depoyla şehir içini test edemedim. Not: Araç 2016 Tsi Dsg (Comfortline)
 5. @brsdogrugünaydınlar; sanırım benzer sıkıntıyı yaşamışız. Kapıdaki sıkıntınız çözülmüş besbelli; umarım benim de tamirden sonra sizinki gibi olur.
 6. @yusufilginize teşekkür ederim. Didim'de yaşıyorum. Ender Elektroniği duymuştum; internet ortamında sis far satın alıp taktırmak mantıklı görünmeye başladı. Açıkçası kapıdaki göçük kafamı daha çok kurcalıyor.
 7. Kaskoyu deldirmememi tavsiye ettiler; açıkçası arabamın kazalı gibi bir kaydı olmasını ben de istemiyorum. Hocam, oto elektrikçisine götürdüm; sis farı içerden parçalanmış, dağılmış dedi. Zaten sis farının camına bastırınca geriye doğru hareket etmekte. Yağlı çekic uygulamasını duymamıştım. En kısa sürede araştırıcam. Hocam, sis farının ampulu kırılmış. Sis farının içindeki parçalarda darbenin etkisiyle dağılmış. Sis farının ön camı insanı yanıltıyor. Ön cam da en ufak çizik, kırılma yok. Fiyat bana da çok yüksek geldi; ama orjinal parça olması nedeniyle servise yaptırmayı düşünüyorum. Henüz son pazarlığımı yapmadım. Umarım kapı dediğiniz gibi çok kolay hallolur. Açıkçası arabama alalı 7 ay oldu; kapıdaki göçüğü gördükçe binesim gelmiyor.
 8. Selamlar; Geçtiğimiz haftalarda gece yolculuğu sırasında önüme aniden domuz yavruları çıktı. Domuzlara çarpmamak için direksiyonu hafif sağa kırdım ve ani fren yaptım. Domuzlar önüme o kadar ani çıktılar ki 20 km. hızda dahi gitsem çarpışma kaçınılmazdı. Yine de şanslıydım; sanırım bir yavru domuza tekerlekten vurdum. Çünkü tekerlekte ve jantta domuzun kılları sıyrılmıştı. Çarpışmanın etkisiyle domuz, sürücü kapısına da çarptı. Arabamı kenara çekip el feneriyle durum değerlendirmesi yaptığımda ön tamponumun ve farlarımın sapa sağlam olduğunu fark ettim. Açıkçası ben tamponumun yerlerde olmasını beklemiştim o an. Tabi saniyelik bir an olduğu için olayı net hatırlamıyorum; ama domuza tekerlekten çarptığıma eminim artık. Tekrar arabaya bindiğimde ise sol sis farını kontrol edin uyarısıyla karşılaştım. Arabamı benzinliğe çekip bir güzel su tuttum; o an sis farımın çalışıp çalışmadığını kontrol ettiğimde çalışmadığını gördüm. Üstelik sürücü kapısında da avuç içinden daha küçük bir çökme (boya da dökülme vs yok) fark ettim. Çok gergin ve sinirliydim; durumu çevreme anlattığımda ise bu kazadan ucuz kurtulduğumu anladım. Çünkü domuz çarpmaları çok tehlikeli olabiliyormuş. Sis farımı servisle görüşüp kendi imkanlarımla değiştirmek istedim; servis de bana 350 tl (işçilik dahil) yapabileceklerini söylediler. Kapıdaki çökme için bir ustaya (oto elektrik ustasıydı) gösterdiğimde ise bana kapının kıvrımlı yerinde göçme olduğu için boyanın atabileceğini söylediler. İşte benim sorum burada başlıyor. Siz ne düşünüyorsunuz; kaportada bulunan kıvrımlı yerlere vakumlu düzeltme işlemi uygulanması boya atmalara neden olabiliyor mu? Bir adet sis farının değişimi işçilik dahil 350 tl uygun bir ücret mi? Arabamın fotolarını da ekliyorum:
 9. 1.4 Tsi Dsg 10.108 Km (7 aylık periyotta)
 10. Beyaz İncim, İlk Göz Ağrım, İlk Arabam 2016 Vw Golf 1.4 Tsi Dsg Comfortline