Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

mahmut hocam böcek kalıntıları için Meguiars GOLD CLASS Zift Böcek Reçine Temizleyici kullandım.

siyah plastik aksamda beyaz lekeler bıraktı, araç şampuanı ile geçmedi. ne önerirsiniz ?

@mahmut0382

mahmut hocam böcek kalıntıları için Meguiars GOLD CLASS Zift Böcek Reçine Temizleyici kullandım.

siyah plastik aksamda beyaz lekeler bıraktı, araç şampuanı ile geçmedi. ne önerirsiniz ?

@mahmut0382
Hocam zor sordunuz . 

Hocam bu tip ürünler plastik aksama hatta fazla zorlanılırsa boyalı aksama dahi zarar verebilmekte bu konuda valet pro markası en iyilerden diyebilirim . Beyazlık konusunda çözümler geçici olacaktır . Auto finesse revive deneyebilirsiniz . En kalıcı çözüm olarak gtechniq c1 denenebilir . 

Son olarak bu tip zift ve reçine sökücüleri araç soğuk iken ve gölgede uygulayıp aracın üzerinde kurumamasına dikkat etmenizi tavsiye ederim . 

@mahmut0382

uzun yol sonrası böcek kalıntısı , kanları kurumadan hemen bunu sıkar silerim. böyle yapacağını bilsem hiç kullanmazdım bu ürünü. bagajımda her zaman bir şişede şampuanlı su bulundururum onu kullanırdım.

aceleyle plakalığın altındaki siyah plastik olan bölüme ve sis farı civarına da gelmiş. belli yani noktasal tarzda spreyden çıkan izler faili belli.

şampuanla geçmedi işte , fırça tarzı bir ürünle girişsem geçer miydi bilmiyorum.

dediğiniz ürünü deneyeyim ya da bu sene mersin e gelme durumum olursa hem tanışmak hem birkaç işlem için yanınıza uğramak isterim.

@mahmut0382

uzun yol sonrası böcek kalıntısı , kanları kurumadan hemen bunu sıkar silerim. böyle yapacağını bilsem hiç kullanmazdım bu ürünü. bagajımda her zaman bir şişede şampuanlı su bulundururum onu kullanırdım.

aceleyle plakalığın altındaki siyah plastik olan bölüme ve sis farı civarına da gelmiş. belli yani noktasal tarzda spreyden çıkan izler faili belli.

şampuanla geçmedi işte , fırça tarzı bir ürünle girişsem geçer miydi bilmiyorum.

dediğiniz ürünü deneyeyim ya da bu sene mersin e gelme durumum olursa hem tanışmak hem birkaç işlem için yanınıza uğramak isterim.
Hocam valet pro güvenlidir fakat yinede gölgede ve araç soğuk iken uygulayınız bir sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum . Adana'ya yolunuz düşerse mutlaka beklerim . 

@mahmut0382

Sayın hocam zift böcek/reçine temizleyicisi adı ile satılan ürünleri sadece zift temizlemek için kullanın, bunun haricinde böcek ve reçine için bu ürünleri kullanmayın "çok agresif" ürünlerdir., En ufak bir uygulama hatasında yüzeyde büyük sıkıntılar çıkarır., Kullanılacağı zaman kaportanın asla sıcak olmaması ve ürünü uygulanan yüzeyde çok fazla bekletmeden hemen kuru bir bezle silip devamında da bol su ile durulamak gerekir., Dediğim gibi bu ürünü sadece zift lekeleri için kullanın(ve kullanırken de yukarıda anlattığım hususlara dikkat ederek)..! Böcek, sinek, reçine vs. lekeleri için Valetpro citrus pre wash veya Auto Finesse citrus power kullanın., bu tip böcek, sinek, reçine, trafik filmi, aracın en çok kirlenen far, tampon, kapı altı ve marşbiyer kısımları, ön camdaki sinek kalıntıları, kuş pisliği gibi lekelerde Valetpro citrus pre wash ve Auto Finesse citrus power gibi ürünler lekeri çıkarmak yada yoğun çamurlu kısımlarda ön yıkıma yapmış gibi yumuşatmaya yardımcı olur ve güvenilirdir..

selamlar, dün 2015 model, 1.4 dsg, comfortline beyaz bir araç aldım. araç epeyce temiz ama boya koruması ve cam filmi yok. bizim ev boğaza yakın sayılabilecek bir noktada (üsküdar) olduğu için bolca martı var. eski ve dandik arabada pek umursamıyordum ama martıların pisliklerinin asitliğinin boyaya epey zarar vereceğini tahmin ediyorum. f/p ürünü de olmak üzere ne önerebilirsiniz?

selamlar, dün 2015 model, 1.4 dsg, comfortline beyaz bir araç aldım. araç epeyce temiz ama boya koruması ve cam filmi yok. bizim ev boğaza yakın sayılabilecek bir noktada (üsküdar) olduğu için bolca martı var. eski ve dandik arabada pek umursamıyordum ama martıların pisliklerinin asitliğinin boyaya epey zarar vereceğini tahmin ediyorum. f/p ürünü de olmak üzere ne önerebilirsiniz?
Öncelikle aracınız hayırlı olsun kazasız belası güzel günlerde kullanın . F/p ürünü soft99 öneririm fakat unutmayın ki bu tip ürünlerin hepsi size sadece zaman kazandırır . Kuş pislediğinde nasıl olsa koruma var düşüncesi ile pisliği temizlemez iseniz boyayı yakma ihtimali yüksek .

Değerli Hocam 

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz 

@mahmut0382 

mahmut hocam gün geçmiyor ki yeni bir sorun çıkmasın.

araç tavanına biri sigara atmış , sarı bir leke yapmış. görür görmez meşhur sarı şampuanla giriştim. peçeteye geçti biraz ama yine leke kaldı.

çıkar mı ?

[mention=2601]mahmut0382[/mention] 
mahmut hocam gün geçmiyor ki yeni bir sorun çıkmasın.
araç tavanına biri sigara atmış , sarı bir leke yapmış. görür görmez meşhur sarı şampuanla giriştim. peçeteye geçti biraz ama yine leke kaldı.
çıkar mı ?
Hocam geçmiş olsun dün benim de başıma geldi sileceğin altındaki plastik kısma gelmiş de ucuz kurtardık neyse ki, çözümü aklımızda bulunsun yine de

Merhaba arkadaşlar. Karcher K5 makina ile Karcher'in köpük aparatını aldık. Şampuan olarak da Sonax'ın sarı şampuanını aldık fakat herhalde yanlış kullandığımızdan istediğimiz verimi alamadık şampuandan. Çok akıcı oldu çıkan köpük ve aracın üstünde uzun süre kalmadı. Aracın bel altında kalan çamur vb gibi kirlere hiç etki etmedi. Biz köpük aparatına sulandırmadan koyduk şampuanı, belli bir miktar sulandırmak mı gerekiyor? 

@mahmut0382

Hocam merhaba suan kullandigim meguiars ultimate sari olana sampuani kullaniyorum 1yikamalik anca kaldi. Yeni sampuan alacagim sizden oneri bekliyorum aracim 2 yasinda suana kadar seramik kaplama boya koruma hic birsey yapilmadi. Yikamaciya hic yikatmadim cift kova sungerle kendim yikiyorum boyanin durumu gayet iyi durumda.

Bu arada hic demir tozu sokucu kullanmadim.kullanmam gerekirmi

Cila kullanmak istiyorum sonaxi hizli cilasi yeterli mi yoksa kati cila fk1000 gibi cila kulansam iyi olur

Cevaplarin icin simdiden tesekkur ederim

Merhaba arkadaşlar. Karcher K5 makina ile Karcher'in köpük aparatını aldık. Şampuan olarak da Sonax'ın sarı şampuanını aldık fakat herhalde yanlış kullandığımızdan istediğimiz verimi alamadık şampuandan. Çok akıcı oldu çıkan köpük ve aracın üstünde uzun süre kalmadı. Aracın bel altında kalan çamur vb gibi kirlere hiç etki etmedi. Biz köpük aparatına sulandırmadan koyduk şampuanı, belli bir miktar sulandırmak mı gerekiyor? 
Hocam selamlar . Sonax şampuan köpük için yanlış seçim . Valet pronun köpük ilaçları var onları tavsiye ederim . Birde köpük aparatı olarak makinenin içinden çıkanı kullanıyorsanız onlar çok başarılı değil . Ali exprestten mjjc foam lance tavsiye ederim .

@mahmut0382

Hocam merhaba suan kullandigim meguiars ultimate sari olana sampuani kullaniyorum 1yikamalik anca kaldi. Yeni sampuan alacagim sizden oneri bekliyorum aracim 2 yasinda suana kadar seramik kaplama boya koruma hic birsey yapilmadi. Yikamaciya hic yikatmadim cift kova sungerle kendim yikiyorum boyanin durumu gayet iyi durumda.

Bu arada hic demir tozu sokucu kullanmadim.kullanmam gerekirmi

Cila kullanmak istiyorum sonaxi hizli cilasi yeterli mi yoksa kati cila fk1000 gibi cila kulansam iyi olur

Cevaplarin icin simdiden tesekkur ederim
Hocam selamlar . 

Şampuan olarak megin şampuanı güzel fakat f/p ürünü değil . Cila kullanacaksanız cilasız iyi bir şampuan tavsiye ederim . Ben gtechniq g wash almayı düşünüyorum . 

Hızlı cila olarak sonax bsd güzel onun  öncesinde katı bir wax güzel olur fk1000 efsane waxlardandır uygulamanızı tavsiye ederim . Onun öncesinde demir tozu sökücü ve kil aracın üzerindeki tüm yabancı maddelerin temizlenmesini sağlayacaktır .

@mahmut0382

Tesekkurler hocam.

Kil kullanmasam direk demir sokucu ve wax uygulasam bir sakincasi olur mu?

Birde sizden baska sampuan onerisi cilali cilasiZ 3-4 tane marka alabilirmiyim 

Geri
Üst Alt