Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

@mahmut0382 hocam aracımin kaputunda komple koruma var bugün aracımı yıkarken muhtemelen bi tortudan (küçük taş vs) dolayı 3-4 yerde çizik oluştu. Detail uygulamalarinda kaput korumadaki çizikleri de giderme yöntemi varmıdır. Yoksa olmaz o iş sökelim mi korumayı...

@mahmut0382 hocam aracımin kaputunda komple koruma var bugün aracımı yıkarken muhtemelen bi tortudan (küçük taş vs) dolayı 3-4 yerde çizik oluştu. Detail uygulamalarinda kaput korumadaki çizikleri de giderme yöntemi varmıdır. Yoksa olmaz o iş sökelim mi korumayı...
Hocam kaput koruma folyolarıda düzeltilebiliyor . Benim daha önce yaptığım uygulama videosu var konuda burayada atıyorum videoyu boya yüzeyi gibi kusursuz sonuç olmasa da oluyor . Zaten yeni folyo çeksenizde çizikli teslim edeceklerdir folyoda kusursuz bir yüzey çok mümkün değil .  

c9bdc1e4084cd01e37b8f937be7dd9d8.jpg

Tavsiyelerinizle fotoğrafın solundan sağına doğru bir geçiş söz konusu, emeği geçenlere teşekkürler [emoji4]

c9bdc1e4084cd01e37b8f937be7dd9d8.jpg

Tavsiyelerinizle fotoğrafın solundan sağına doğru bir geçiş söz konusu, emeği geçenlere teşekkürler [emoji4]

Hocam en sağdaki ürün sıkıntı. Araçlarda mümkün olduğunca silikonsuz ürünler kullanın.

Hocam ürün geldikten sonra yorumlarınızı bekliyoruz.
tabi hocam , meguiars ilk zamanlardaki performansını kaybetmeye başlamıştı. hiç makineye atmadım hep granül beyaz sabunla ılık suda yıkadım. yine de zamanla yıpranıyor.

bakalım değişiklik olsun dedim.

Hocam en sağdaki ürün sıkıntı. Araçlarda mümkün olduğunca silikonsuz ürünler kullanın.
Yanlış hatırlamıyorsam bu konuda bahsi geçmişti biri tavsiye etmişti ben de o yuzden aldım, hemen çıkarıyorum hocam sağolun [emoji1360]

Yanlış hatırlamıyorsam bu konuda bahsi geçmişti biri tavsiye etmişti ben de o yuzden aldım, hemen çıkarıyorum hocam sağolun [emoji1360]
Hocam başkası bilmeden tavsiye etmiş olabilir ben hatırlamıyorum görmüşsem ozamanda uyarmışımdır. Silikonlu ürünleri hiç bir zaman tavsiye etmem. Onun yerine kaliteli bir apc tavsiyemdir. Valet pro veya 3d kullanıyorum ben.

Hocam başkası bilmeden tavsiye etmiş olabilir ben hatırlamıyorum görmüşsem ozamanda uyarmışımdır. Silikonlu ürünleri hiç bir zaman tavsiye etmem. Onun yerine kaliteli bir apc tavsiyemdir. Valet pro veya 3d kullanıyorum ben.
Doğrudur hocam sizin uyarınızı görmemiş olabilirim

SORU

Değerli hocam günaydın selamun aleyküm öncelikle. Sağlığınız sıhhatınız iyidir inşAllah, 

Hocam şimdi ben sıfır bir golf mk7.5 aldım atlantik mavisi metalik renk. aracı cuma günü sabah teslim aldım servis yıkamış temizlemiş teslim etti.Aldım eve getirdim koydum güneş çok fazla vurmuyor ama araç tozlanıyor ister istemez araca şuan hiçbir şekilde müdahale etmiyorum bez bile sürmüyorum yalnızca kuş pislerse diye her 30 dakikada bir kontrol ediyorum aracı direk cam sil ile müdahale etmek için.Ben bu yıkama işlerinden gerçekten hiç anlamadım bugüne kadar daha doğrusu daha önce hiçbir aracıma şuan ki kadar önem vermedim içim gidiyor bir şey olacak diye.. tabiri caizse aşık oldum araca.

hocam çok uzatmayayım sizide yormayayım ben araca serviste hiçbir şey yaptırmadım gram güvenmiyorum hatayda ki gümüş servisine bundan ötürü hiçbir temizlik malzemesi ile bi ilgim suana kadar olmadı sizden ricam aracın fotoğraflarını gönderiyorum bana bi 10 dakikanızı ayırabilirseniz şu gözümün nuru gibi bakacağım araç için bezinden şampuanına kadar boya koruması malzemesine kadar bana bi yazabilir misiniz almam gerekeni çünkü gerçekten bu konuda cahilim gidip 20 liraya dışarıda yıkatıp arabaya zarar gelsin istemiyorum. diğer araçlarım gram umrumda olmuyor araziye vurduğum için petroldede yıkıyorum sabunlu su ilede ama bu araç bana çok farklı geldi söz ettiğim gibi zaten fotoğraflarını göndereyim sizde bana katılırsınız.

Çok teşekkür ediyorum şimdiden sayın hocam işinizin ehisiniz bunu forumda yazdıklarınızdan anlamak zor değil Allah'ım gani gani kazanç versin, mutluluk versin ürünleri yazabilirseniz sevinirim hocam bugün siparişini geçeyim en azından en erken elimde bulunsun ki Allah korusun bir şeye kurban etmeden önlemlerimi alayım.. sıfır araca önce uygulanması gerekenleri yapayım ki daha sonra araca şeffaf film çektirecem taş izleri ve ufak şeylere karşı koruması için bekliyorum hayırlı pazarlar..

CEVAP

Hocam iyi akşamlar . Öncelikle aracınız hayırlı olsun Allah kazadan beladan korusun . 

İyi dilekleriniz için teşekkürler .

Hocam yeni araç için sizin yapabileceğiniz uygulama 

valet pro demir tozu sökücü

Kil ile temizlik (Valet pro turuncu kil)

Soft99 fusso coat 

Uygulama için wax silme bezi almanızı tavsiye ederim . 

Kurulama bezi olarak ben aşağıdaki bezi kullanmaktayım ve memnunum .
http://www.microfaser.com.tr/urun/superclean-ultra-woolly-kurulama-havlusu-800-gsm--60x90-cm-_169.aspx?CatId=137

Bunun dışında içeride genel temizlik için auto finesse spritz 
Hızlı cila olarak sonax bsd
Şampuan olarak valet pro veya gtechniq g wash 

Bunları uygulama konusunda paylaşım yaptığım konuya bakarsanız yeterince bilgi paylaşımı mevcut . Yinede sormak istediğiniz olursa yazın yardımcı olurum . 

SORU

Mahmut hocam iyi akşamlar aracımda ergoactive koltuk var deri kısımları valetpro deri temizleyici kullanıyorum kumaş kısım için ürün tavsiyeniz varmı,fırça mı yada microfiber ile mi yapmalıyım kumaş temzliğini

CEVAP

Hocam iyi akşamlar . 

Kumaş için valet pro carpet cleaner fırça ile uygulayıp vakum ile çekmelisiniz . Vakumlama imkanınız yok ise beze sıkıp silmenizi leke gitmiyorsa zorlamamanızı tavsiye ederim . Kumaş dediğiniz alan alkantara veya süet ise dr'beasleys alkantara ve süet temizleme ilacını kullanmanız daha iyi olacaktır .

Merhaba,

Beyaz golf7 sahibiyiz. Bir kaç aydır fırsat buldukça araştırma yapıp okuyorum ama hep başladığım yerdeyim. Hatta bir kaç başlıkta başka arkadaşların da geçmişte aynı durumda döngü içinde olduklarını okuyunca yaşadığım normal gibi geliyor.

Kısa ve özetle amacım: Aracın boyası mümkün mertebe korunsun, uzun yolda veya günlük yaşamda ufak tefek çiziklere mümkün mertebe dayanıklı olsun. Bunu sağlamak için boya kaplama ve boya koruma tek başlarına veya ayrı ayrı birlikte kullanımı (mümkün mü acaba onu da bilmiyorum) öneri alabilir miyim?

Teşekkürler

Ben de aranıza yeni katıldım. Karabük'te yaşıyorum. Sormak istediğim şu: Arabam Golf 2017 Highline. Dün yıkamacidan arabayı alınca on logo ve krom ızgara üzerinde lekeler farkettim. Bu lekeler nasıl çıkar?

IMG_20170718_140327.jpg

IMG_20170718_140324.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben de aranıza yeni katıldım. Karabük'te yaşıyorum. Sormak istediğim şu: Arabam Golf 2017 Highline. Dün yıkamacidan arabayı alınca on logo ve krom ızgara üzerinde lekeler farkettim. Bu lekeler nasıl çıkar?

Ekli dosyayı görüntüle 12134

Ekli dosyayı görüntüle 12135
Değerli Hocam 

Golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz 

Mahmut hocam eminim yanıtlayacaktır sorunuzu. @mahmut0382

Aracınız yıkamacıda mı yıkandı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu lekeler kireç lekesi 3d eraser ile çıkacaktır.

Geri
Üst Alt