Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Evet hocam dediğiniz gibi muhtemelen orijinal parça değildir veya belki sonradan boyanmıştır zira 130 normal ama 150 mikron epey yüksek. Hele 68 mikron çok garip. Sizin yaptığınız işlem otomotiv fabrikalarında oluşan çiziklerin giderilmesi işlemi aynı zamanda ve doğrudur Naçizane başka  bir yöntem daha ekleyebilirim Çizik ve etrafı 1000 zımpara ile zımparalanır ince bir kat 2K vernik atılır yama tineriyle yayılır ve sonrasında pasta polisle işlem tamamlanır. Bu işlemde film kalınlığı pek etkilenmez. Selamlar 
Hocam öncelikle bilgi paylaşımı için teşekkürler . 

Ben bu çizik konusunda çok kafa yordum fakat dediğiniz gibi verniği atmak için öncelikle çiziği yoklama macunu ile doldurmak gerekiyor . Bir diğer yöntem 2k verniği fırça ile çiziğin içine dışarı taşırarak doldurup kuruyunca taşan kısmı zımpara ile alabiliriz fakat bu sefer taşan kısma zımpara yaparken etrafı yine her halükarda inceliyor . Opak renklerde çok derin çiziklerde dahi çiziğin içini doldurup zımpara yaparak güzel sonuçlar elde ediliyor fakat bu aracın rengi gibi metalik renklerde sıkıntı . 

@mahmut0382Cevap için teşekkür ederim; ben de size benzer düşünüyordum.

Peki bu bahsettiğiniz bu butik işletmelere nasıl ulaşabilirim.

İzmirde hardcore garaj Cem Özgen var işine kefil olurum.

En basit örnek Gökhan hocamın aracına polisaj yapılmamasına rağmen 3 saat civarında uğraştım . Çoğu yer bu sürede polisajı bitirir . Yapılacak işlemin süresini sorduğunuzda alacağınız cevap yapılacak iş ile ilgili az çok fikir verir
Haklısın @mahmut0382 hocam.09:30 gibi başladın işe,15:00 gibi bitti,molasız.

Mahmut hocam iyi gunler beyaz aracimizi hafta bir yikiyoruz birde uygulamasi basit olup araci guzel gosteren cila tarzi bir urun onerebilir misiniz yikamadan sonra uygulamak icin. Simdiden tesekkur ederim. Birde uygulama yaparken ya da araci kurularken koctas vb. Yerlerden alinan mikrofiber bez kullanmak zarar verir mi.

Mahmut hocam iyi gunler beyaz aracimizi hafta bir yikiyoruz birde uygulamasi basit olup araci guzel gosteren cila tarzi bir urun onerebilir misiniz yikamadan sonra uygulamak icin. Simdiden tesekkur ederim. Birde uygulama yaparken ya da araci kurularken koctas vb. Yerlerden alinan mikrofiber bez kullanmak zarar verir mi.
İyi günler Hocam.

Uygulaması basit + fiyatı uygun soft 99 fusso tercihen üstüne sonax BSD.

Bu konu çok faydalı hale gelmeye başladı. Katkıda bulunanlara teşekkürler. 

Glass Coat denememden önce kil (gyeon marka) uygulamak istemiştim ama becerememiştim. Uygulaması kolay bir soft kil önerebilir misiniz? 

Ayrıca çinli dostlarımızın ürettiği çakmaklık girişli polish makinalarını katı-sıvı wax uygulamak için önerir misiniz? 

Son sorum 1.5 yıl önce aldığım gtechnic deri koruma ürününün tarihinin geçtiğini düşünüyorum. Valet dışında önerebilecrğiniz, parlatmayan, direksiyona uygun  ürün var mı?

Cok tesekkur ederim ustadim 
Rica ederim hocam .

Glass Coat denememden önce kil (gyeon marka) uygulamak istemiştim ama becerememiştim. Uygulaması kolay bir soft kil önerebilir misiniz? 

Ayrıca çinli dostlarımızın ürettiği çakmaklık girişli polish makinalarını katı-sıvı wax uygulamak için önerir misiniz? 

Son sorum 1.5 yıl önce aldığım gtechnic deri koruma ürününün tarihinin geçtiğini düşünüyorum. Valet dışında önerebilecrğiniz, parlatmayan, direksiyona uygun  ürün var mı?
Hocam faydalı olabiliyorsam ne mutlu . 

Kil olarak valet pro turuncu uygulaması kolay yumuşak kildir .

Çinli dostlar iyiler güzeller ama bahsettiğiniz polisaj makinesini tavsiye etmem . Bu işten keyif almak istiyorsanız bosch , dewalt veya makita almanızı tavsiye ederim .

Gtechniq deri koruma ürünü eğer aşırı sıcak veya soğukta kalmdı ise 1.5 yılda bozulması mümkün değil . Bozulmuş ise deri ürünlerinde colourlock markasını araştırmanızı öneririm .  

Alper Hocam merakımdan soruyorum valetpro nun deri koruma ürününü tercih etmemenizin özel bir sebebi falan mı var acaba?

Geri
Üst Alt