Pasta,Cila,Boya Koruma,Araç İç temizliği Hakkındaki Sorularınızı Buradan Sorabilirsiniz.

Selam arkadşlar sonax bsd aldım ama kullanımını yapamadım sanırım siyah lekeler oluyot sakız gibi yapışıyor bişeler sankı öneriniz nedir tşk ederim

@mahmut0382 hocam merhabalar.1 yıllık beyaz arabamın özellikle tavan ve belirli yerlerinde küçük kahvarengi pas gibi noktalar bulunmaktadır.arabayı yıkayıp sildikten sonra ele pürüz şeklinde hissediliyor.yıkamacı şahıs abi kil yapmamız lazım dedi cilada atarız sıfır gibi olacağını söyledi.fiyat olarakta 250 tl ye yaparım dedi.yarım günlük işmiş.daha ewwel kapılarda zift olmuştu gazyağı ile silerek çıkarmıştım.Benim detaling hakkında bilgim yok.nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olusanız çok iyi olur.selamlar.

@Beşiktaş1903 sistemin basıncı yetersiz gibi geldi bana. Ayrıca bir süre sonra kenara atılacak ürün. Ben de hevesle ilposan köpük tankı almıştım ama taşımaya üşeniyorum.

@Ugur1 hocam bsd öncesi aracın tertemiz olması lazım. Siyah lekeler çıkıyorsa gazyağı ile çıkmıyorsa kil ile temizlenmesi lazım. Sonrasında aracı yıkayıp kuru yüzeye Bsd uygulanabilir.

Selam arkadşlar sonax bsd aldım ama kullanımını yapamadım sanırım siyah lekeler oluyot sakız gibi yapışıyor bişeler sankı öneriniz nedir tşk ederim
@Ugur1 Hocam bsd yi çok mu sıkıyorsunuz . Küçük panellere 2 büyük panellere3 en fazla 4 kere sıkmanız yeterlidir . 
Diğer dikkat edilmesi gerekenler 2 mikrofiber bez kullanıp ilki ile sildikten sonra ikinci ile tekrar silin ve bezlerin sıralarını karıştırmayın ilk kullandığınızı hep ilk ikinci kullandığınızı hep ikinci kullanın . Bir panele uyguladıktan sonra diğer panele sıkarken bir önceki panele tekrar sıçrayabiliyor bu durumda bir önceki paneli tekrar silmeyi ihmal etmeyin . 

@mahmut0382 hocam merhabalar.1 yıllık beyaz arabamın özellikle tavan ve belirli yerlerinde küçük kahvarengi pas gibi noktalar bulunmaktadır.arabayı yıkayıp sildikten sonra ele pürüz şeklinde hissediliyor.yıkamacı şahıs abi kil yapmamız lazım dedi cilada atarız sıfır gibi olacağını söyledi.fiyat olarakta 250 tl ye yaparım dedi.yarım günlük işmiş.daha ewwel kapılarda zift olmuştu gazyağı ile silerek çıkarmıştım.Benim detaling hakkında bilgim yok.nasıl bir yol izlemeliyim yardımcı olusanız çok iyi olur.selamlar.
@slck Hocam aracınıza yeriniz varsa önce demir tozu sökücü sonra soft bir kil uygularsanız hem o pas gibi noktalar gidecektir hem aracınızda pürüssüz bir yüzey elde edeceksinizdir . Bunun ardından soft99 fusso uygularsanız aracınızı koruma altına almış olursunuz . Denilen işlemler hakkı ile yapıldığında yarım gün sürecektir . 

[mention=3133]Ugur1[/mention] hocam bsd öncesi aracın tertemiz olması lazım. Siyah lekeler çıkıyorsa gazyağı ile çıkmıyorsa kil ile temizlenmesi lazım. Sonrasında aracı yıkayıp kuru yüzeye Bsd uygulanabilir.
Kardes daha yeni pasta polic yapıldı yınede kil ile mi temizlenecek;/

Makmut kardes 2 kez sıkıyorum tavana 3/4 kez sıkıyom

Kardes daha yeni pasta polic yapıldı yınede kil ile mi temizlenecek;/
Hocam kil yapılmadan mı polisaj yapıldı . Eğer böyle ise araca yazık hocam bir dahaki sefere kil ve demirtozu sökücü kullanmadan polisaj yaptırmamanızı tavsiye ederim  .

Makmut kardes 2 kez sıkıyorum tavana 3/4 kez sıkıyom
Hocam bahsettiğiniz lekeler bsd uyguladıktan sonra mı geliyor ben bsd uyguladıktan sonra geldiğini varsayarak yazdım . Tavana 3/4 kez eğer tavan cam tavan değilse uygun bir oran .
Hocam profilde Adana'da olduğunuz yazıyor müsait bir zamanınızda gelirseniz araca bakar yardımcı olurum .  

Hocam bahsettiğiniz lekeler bsd uyguladıktan sonra mı geliyor ben bsd uyguladıktan sonra geldiğini varsayarak yazdım . Tavana 3/4 kez eğer tavan cam tavan değilse uygun bir oran .
Hocam profilde Adana'da olduğunuz yazıyor müsait bir zamanınızda gelirseniz araca bakar yardımcı olurum .  
Ewet uygulayınca silerken Yapışıyor ama tek fiberle yapmıştım dediğiniz gibi 2 bezle deneyeceğım
Sızn yerınız nerde

Ewet uygulayınca silerken Yapışıyor ama tek fiberle yapmıştım dediğiniz gibi 2 bezle deneyeceğım
Sızn yerınız nerde
Hocam kesinlikle 2 bez kullanıp deneyin muhtemelen bu sorun olmayacaktır . Bez büyük ise iki yönlü kullanarakta yapabilirsiniz fakat en sağlıklısı 2 bez . Yerimi özelden yazacağım hocam sıkıntı olursa elimden geleni yaparım . 

Arkadaşlar @Ugur1 hocam ile tanıştık ve aracına birlikte baktık araca yeni pasta yapılmış olmasına rağmen çizik durumu kötü idi lokal bir bölgede ufak bir çalışma yaparak iyi bir pasta işleminden sonra aracının gelebileceği durumu gördük . Aşağıdaki resimde yaptığım bölge ile daha önce yapılan bölgenin arasındaki fark var . 

Bu arada araçtaki noktaların demir tozu sökücü ve kil ile geçtiğini gördük .

http:////uploads/monthly_2017_04/58e28875a95c2_golf7demo.jpg.73b1187dbedef84df2a25b8aa4078346.jpg

@Beşiktaş1903 sistemin basıncı yetersiz gibi geldi bana. Ayrıca bir süre sonra kenara atılacak ürün. Ben de hevesle ilposan köpük tankı almıştım ama taşımaya üşeniyorum.
Hocam akaryakıt istasyonlarında sıra oluyor, sıra size gelince arkadaki gözünün içine bakıyor, Bazısı kuru arabaya köpüğü sıkıp suyu tutup gidiyor, Bazen yüksek model araçlar geliyor fırçayı arabaya değil bana sürtüyor sanki :)  dur yapma diyesim geliyor çoğu zaman, Ben hobi amaçlı yapıyorum bayağı , bu sebepten yıkayacak yer bulamıyorum heryer dolu oluyor, Tek mantıklı bu gözüküyordu, Zaten haftada 1 yıkadığımdan araçta ağır kir birikmiyor diye düşünmüştüm. 

>%0A%20<a%20href=
[/url]http://hizliresim.com/37z1Z9http://i.hizliresim.com/37z1Z9.jpg' alt='37z1Z9.jpg'&gt;

Tekrar tesekkur ederim kardes ilgin alakan icin en kisa zamanda goruzcez insallah

bu konu düzenlense çok iyi olur, paylaşımlar üste yorumlar aşağı, mesela , basit araba yıkama,detaylı yıkama,pasta cila, araç içi temizlik gibi bölümlere ayrılarak , yaklaşık 11 sayfa oldu, ben kendim not defterime yazıyorum :)  işime gelenleri, ama üstte olsa çok iyi olurdu düşüncesindeyim.

Geri
Üst Alt