anlayan bır arkadas vw almanya ya mail atsa diger markalarda olmayan mercek lekelenmesi vw de mevcut diye. ona gore uretim yapilsın. kaliteli araclarımızda boyle durumlar can sıkıcı  s=s20

Bu oldum olası nefret ettiğim bu zamana kadar ne ürettiyse kaliteli olmaktan uzak firma olarak standardı VASAT kelimesi bile kendilerine çok gördüğüm valeo firmasının rezaletinden başka birşey değil., Yine bir valeo nun ürettiği bir parça yine rezalet., Diceksiniz ki adamlar ne kadar ekmek o kadar köfte kardeşim VW istese bu fransız firmasına daha iyisini de ürettirebilir falan yok arkadaş ben bunların daha düzgün bişey ürettiklerini görmedim nete Ferrari valeo yazın rezaleti görün derim... Adamların ürettiği parçalar banttan bozuk olarak çıkan bir firma üzerine başka ne denebilir ki elin polonyalısı veya çekleri yapsa neyse derim de., işin daha kötüsü karınca gibi her yerden çıkıyorlar araçların her parçasına kadar üretmeye başlasdılar.... Evet VW istese daha kalitelisini ürettirir de bunlar o kadar rezalet bir firma ki bu seferde malzemenin başka yerinden çalıyorlar.. Daha da trajı komik olan şeyi söyliyeyim adamların sloganı "I am well" daha doğrusu valeo latince de "I am well" demekti sanırsam yuuhh yahu hakikaten rezillik diz boyu., bizim eskiden Tofaş grubuna far üreten Farba firmasını bunlardan iyi üretir..

Moderatör tarafında düzenlendi:
bugün 3. kez farlar değişti , çok şükür çiziksiz bir takım bulabildiler.

sağ taraf kusursuz , sol taraf merceği yine lekenelecek gibi . sıfır halinde bile mercekte lekeler var. daha sıkıldım çiziksiz olunca aldım aracı çıktım.

foto çekemedim henüz, farlar 2016 üretim yine . tarihi tam göremedim ona da bakacağım.
Gule gule ciziksiz lekesiz kullanirsiniz insallah. Kusursuz dediginiz sag tarafin fari yanikken far caminin resmini bekliyoruz o halde hocam:)

Bosch ve hella da far uretiyor eminim golf 7 farlarini bunlardan biri uretmis olsaydi valeo dan iyi olurdu. Önceki kasalarda hella farlari kullanildi. Ihaleye giriyor kim alirsa o yapiyor farlari. Mobil 1 castroldan daha iyi yag ama vw castrolu oneriyor

yenileri

sağ.jpg

kusursuz olan bu yazının altındaki , üsttekinde çıkmamış ama merkezde sanki biri yağlı elini vurmuş gibi izler var çıkmamış.

sol.jpg

eskileri

fa3.jpgf1.jpg

@anamorfoz

hocam uzaktan çektim de görünmedi bahsedilen yansıma görüntüsü benim yeni farlarda da mevcut.

Benim farlarımda da aynı sorun vardı, 3 ocakta aracı Doğuş Oto Çankaya'ya bıraktım değişim kararı çıktı, aracın 3 gün kalması gerekiyor dediler.

Benim farlarımın halleri şöyleydi;

Dosya_001.jpegDosya_000.jpeg

Değişecek parçaların parça koduna bakmayı unuttum ancak aracı almaya giderken parça kodlarını isterim. Araç 2015 Mayıs çıkışlı.

Eyvallah Hocam, Servis danışmanınıza baştan sipariş aşamasında; değişecek yeni farlarınızın özellikle üretim yılını sorgulatın ! Stokta varolan 2015 e ait farlardan değil de Doğuş Ana Depodan 2016 orijinli farlardan (yeni sipariş geçilen ) olmasını belirtin. Kesinlikle yardımcı oluyorlar bu konuda.
Bu konuyu bakım danışmanıma sordum, böyle bir şeye yetkisi olmadığını merkez hangisini uygun görürse onu takacaklarını söyledi.

Benim farlarımda da aynı sorun vardı, 3 ocakta aracı Doğuş Oto Çankaya'ya bıraktım değişim kararı çıktı, aracın 3 gün kalması gerekiyor dediler.
Benim farlarımın halleri şöyleydi;
/monthly_2017_01/Dosya_001.thumb.jpeg.7cceed3270784dbbc745bf28ce4fe809.jpeg/monthly_2017_01/Dosya_000.thumb.jpeg.bbb52f66e7d0154d6c1f00ccf0834599.jpeg
Değişecek parçaların parça koduna bakmayı unuttum ancak aracı almaya giderken parça kodlarını isterim. Araç 15' Mayıs çıkışlı.
Bu konuyu bakım danışmanıma sordum, böyle bir şeye yetkisi olmadığını merkez hangisini uygun görürse onu takacaklarını söyledi.
Yetkisi olan biri vardır ama. Geçmiş olsun hocam. Mayıs dediniz. 2015 mi 2016 mi hocam?

@mandufla Teşekkürler, bundan önceki servis danışmanlarım daha deneyimli gibiydiler, bu seferki sanırım yeni. Aracın çıkış tarihi 2015 Mayıs hocam, ilk mesajıda düzenleyim daha belirgin olması için.

1f7ffa2b89b0c43224f62bb46b89812e.jpg

Benim merceklerde kararmiş durumda
Aracimin garantisi bitti 2012 model. Ucretsiz Degisim yaparlarmi? Yada ucret olarak ne isterler bilgisi olan varmi?

1f7ffa2b89b0c43224f62bb46b89812e.jpg

Benim merceklerde kararmiş durumda
Aracimin garantisi bitti 2012 model. Ucretsiz Degisim yaparlarmi? Yada ucret olarak ne isterler bilgisi olan varmi?
Ücretsiz çok zor hocam. Değişim pahallı olacaktır. Bunun yerine u led geçişi yapılabilir

Sizce değişim için servise gitmeli miyim? Yoksa biraz daha bekleyeyim mi?

20170108_134441.jpg

20170108_134440.jpg

@bahaman Abi bence gece aydınlatma performansında sıkıntı yoksa biraz daha bekleyebilirsin . Kimin aracıydı hatırlamıyorum buluşmada bir arkadaşın aracında fardaki lekelenme çok daha belliydi  . 

Geri
Üst Alt