@yusufhocam resimlerde alttaki beyaz golf temiz ve sifir. Ondada var ayni leke. Sifirda da ayni leke olmasi normal oldugunumu gosterir bilmiyorum. Ayrica farlar temizken de ayni lekelenme oluyordu ama ustune dusmemistim. Git gide gozume batmaya basladigindan arastirmaya basladim. Dedigim gibi diger xenonlu araclarin far camlarinda bir leke yok o yuzden kuskulandim

@yusufhocam resimlerde alttaki beyaz golf temiz ve sifir. Ondada var ayni leke. Sifirda da ayni leke olmasi normal oldugunumu gosterir bilmiyorum. Ayrica farlar temizken de ayni lekelenme oluyordu ama ustune dusmemistim. Git gide gozume batmaya basladigindan arastirmaya basladim. Dedigim gibi diger xenonlu araclarin far camlarinda bir leke yok o yuzden kuskulandim
Bundan sonra ben de dikkat edeceğim hocam. Gören arkadaşlar da kendi araçlarının fotolarını paylaşırsa daha hızlı sonuç alacağımıza eminim.

Bundan sonra ben de dikkat edeceğim hocam. Gören arkadaşlar da kendi araçlarının fotolarını paylaşırsa daha hızlı sonuç alacağımıza eminim.
Ben direk söyleyeyim. Bende de var aynı gölgeler. Ama benim merceklerde problemli seriden. Aslında bize merceginde leke olmayan arkadaşların far camı üzerindeki görüntüsü gerekir.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben direk söyleyeyim. Bende de var aynı gölgeler. Ama benim merceklerde problemli seriden. Aslında bize merceginde leke olmayan arkadaşların far camı üzerindeki görüntüsü gerekir.

Aynen katiliyorum. Merceginde yada artik far caminda leke olmayan arkadaslar foto paylasirsa durumu netlestiririz. 

Hocam merceklerinizin sorunlu seriden olduğunu nasıl bilebiliyorsunuz? Bakılacak bir yer varsa ben de kontrol edeyim. Siz Mersin'de oturuyordunuz galiba, eğer gelebilirseniz 8 ocakta bütün highline araçların farlarını kontrol edip istişare etmek lazım öyleyse. 

@mandufla Benim aracım 2016 nisan  çıkışlı o gölgelenmeden bende de var, mercekleri tam olarak anlayamadığım için kontrol edemedim. 

@mandufla Benim aracım 2016 nisan  çıkışlı o gölgelenmeden bende de var, mercekleri tam olarak anlayamadığım için kontrol edemedim. 
Hocam gelmeyi istiyorum. Bir aksilik olmazsa planlarım dahilinde. Geçmiş postlarda merceklerdeki sorunlar fotograflandi. Bir kaç sayfa geride mevcut hocam. Üzerinde süt dökülmüş de kurumuş gibi lekeler var mercegin. Bir kaç arkadasta mevcut bu durum. Hatta değiştirip yeni seri mi bilmiyorum ama Kasım 2016 üretimli far grubu taktiran arkadaşımız da var. O takılanın sorunsuz olduğunu da ancak ilerleyen zamanlarda anlarız bence.

Tamamdır hocam kontrol ettim. Ilk iş arabayi yıkayıp gece ve gündüz farları kontrol etmem lazım. Fotograflayip buradan sorarim hem. Inşallah gelebilirsiniz buluşmaya. Sorulacak çok soru var :)

Far ve stoplarda sararma ve iç lekelenmeler bir çok marka,model otomobillerde mevcut. Audi bu konuda çok başarlı gibi

Bunlarda benim farlar. Araç 6 aylık. 

20161228_122509.jpg

20161228_122451.jpg

Bunlarda benim farlar. Araç 6 aylık. 
/monthly_2016_12/20161228_122509.thumb.jpg.e322feda7b491d84ef4f9b76cbabc330.jpg
/monthly_2016_12/20161228_122451.thumb.jpg.c08709abcef408785bee95c459d909ea.jpg
Hocam sizinki de lekeli göründü bana. Ama daha başlangıç seviyesi sanki. Zamanla o lekeler daha da matlaşacak.

Ulan VW. Şu halimize bak ya. Resme bakıp doktor gibi teşhis koymaya başladık [emoji57]

@mandufla evet hocam az ama hem lekelenme hem de mercek içinde küçük noktalar gibi çillenme benzeri bir şeyler var. Ayrıca far içinde çizikler fark ettim. Yıkatıp yenidrn kontrol etmek lazım tabi ama bu nedir arkadaş. ..Bu araba daha 6 aylık ?? Önceki aracım 2013 model Toyota Avensis 'in merceģinde, farında en ufak hata yoktu 3.5 senenin sonunda, farların markası Hella'ydı. Bence bu farlar için bir geri çağırma yapmalı Vw. Burada herkeste varsa sorun büyük demektir.

@anamorfoz hocam musait zamanda çekip eklerim. Bu arada bende de far caminda yansıma var belirgin bir şekilde. 

bugün 3. kez farlar değişti , çok şükür çiziksiz bir takım bulabildiler.

sağ taraf kusursuz , sol taraf merceği yine lekenelecek gibi . sıfır halinde bile mercekte lekeler var. daha sıkıldım çiziksiz olunca aldım aracı çıktım.

foto çekemedim henüz, farlar 2016 üretim yine . tarihi tam göremedim ona da bakacağım.

Geri
Üst Alt