Merceksiz Far LED Önerisi

Ölümüne bu konuyu hala savunan insanlar görüyorum heryerde. Pahalı olandan takanlar, ufuk çizgisi olduğunu iddia edenler, bilmem neler neler. Yok arkadaşım olmuyor işte. Allah rızası için halojen taslı farlara led ampullerinizi takmayın. Bir de zaten aydınlatmıyor diye sisleri de lede çevirip açıyorlar, pavyon ışıkları gibi karşıdan gelen adam kör oluyor. 

"Geçen sene orucu ne bozuyorsa, bu sene de o bozuyor."

@mustafacagri hocam takmış olduğnuzu ledler kısalara mı taktıınz ? bir de marka fiyat ve aldığnız yer neresi.ben de çok araştırmştım sonra halojenlere led olmuyor diye( ışığın yayılıp karşı tarafı rahatsz etmesinden dolayı) vazgeçtim
Boşverin hocam, siz de takmayın. Çeşitli açılardan çeşitli aydınlatma şartlarında foto atarak uzun uzun anlattım. Ama malesef ezbere konuşandan ve ısrarla anlamamak isteyenden bol bir şey yok... Herkes kendi çalıyor kendi oynuyor, hadi tak dene diyince piyasada yoklar 😂 ezber yapmaya ezbere konuşmaya devam. 

Bu arada dipnot olarak "halojenlere led olmuyor" diye ezbere konuşup her yere yazıp sizin gibi çözüm arayanları yanlış yönlendirmesinler diye uzun uzun yazdım çizdim de gerek yokmuş 😂

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mustafacagri  kullandığınız ürünün markasını linkini paylaşmaya ne dersiniz? 

Olay burada kimin haklı çıkıp çıkmaması ya da anlaşması değildir. 

Ezbere konuşma ifadesi de yanlıştır. 

Arkadaş sormuş kısa farlar için öneri. Siz vermissiniz viraj aydınlatması için öneri. 

Teknolojidir gelişir. Ancak led ampul hem iyi aydınlatsın hem de göz almasın gibi bir durumu yoktur.

Bir site var ben oradan almıştım memnun kaldım instagram sayfaları da mevcut.şimdi reklama girmesin birçok satış yapan yerde csp ledler mevcut kalitelileri var 300-500₺ aralığındakiler. hiç göz almaz diyemem ama diğerlerine nazaran az alıyor.

Ama mercekli çift j far ve led360 kombinasyonunu öneririm kesinlikle hem göz almıyor hem aydınlatma ve selektör olayı çok iyi.

@mustafacagri  kullandığınız ürünün markasını linkini paylaşmaya ne dersiniz? 

Olay burada kimin haklı çıkıp çıkmaması ya da anlaşması değildir. 

Ezbere konuşma ifadesi de yanlıştır. 

Arkadaş sormuş kısa farlar için öneri. Siz vermissiniz viraj aydınlatması için öneri. 

Teknolojidir gelişir. Ancak led ampul hem iyi aydınlatsın hem de göz almasın gibi bir durumu yoktur.
Hocam niye üzerinize alındınız ki? Bahsettiğim ifadelere yakın buldunuz sanırım cevaplarınızı :) haklı haksızlık değil olay zaten, bunu söylemedim. Bence yazdıklarım net bir şekilde okunmadığı için ya da okunan şeyler anlaşılmadığı için sorun başlıyor ve devamında test edilip sunulan şeyler kabullenmek istenmediği için sorun devam ediyor. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arkadaşlar kavgaya ve birbirimizi üzmeye gerek yoktu. Bende kararımı verdim ya orjinal fara mercek taktıracağız (3600TL tutuyor ve su geçirmeme garantisi yok) ya da replika Çift J alacağım (2600TL)

@Netrodo Bence replika çift j alın, en azından arabayı satarken orjinal farı takıp satarsınız ve replika farları da ayrı satarsınız. Orjinal fara mercek taktırmak için 3600 tl vermek gereksiz.

@Netrodo Bence replika çift j alın, en azından arabayı satarken orjinal farı takıp satarsınız ve replika farları da ayrı satarsınız. Orjinal fara mercek taktırmak için 3600 tl vermek gereksiz.
Kesinlikle. 

Üstelik halojen farda gündüz ledleri de aşağıda nokta nokta şeklinde yandığında dışarıdan o güzel görüntüyü de elde edemeyeceksiniz. 

Ben de bu durumda replika seçerdim. 

hocam birçok konuda paylaştım çeşit çeşit açılardan foto. çinden almıştım.  her konu altında yardımcı olmak adına net bir odak çizgisine sahip foto paylaşıyorum, her fotoda aynı cevaplar geliyor... somut bir şekilde kanıt olarak fotolar ekliyorum ama ezbere konuşmalar bitmiyor, bitmeyeecek...

araç golf7. led ise bixenon fardaki xiraj farı içerisinde takılı. yani odaklaması çok daha zor bir tas yapısı içerisinde ;) kendim de gördüğüm şeyi çekerek atıyorum.  emin olun replika far takıp oto yükseklik ayarı olmayanlardan fazlası oluşmuyor :D  

bu arada iso veya herhangi bir foto ayarıyla oynamamı gerektirecek bir akrabalık bağım yok led şirketleri ile ;)

asıl incelenmesi gereken önyargılı bakan gözler bence. bu forumda son kez foto atıyorum "merceksiz fara led takma" konusunda. kendim diyorum, bizzat kullanıyorum diyorum ve kendi çektiğim fotoyu atıyorum. her şey 1. şahıstan aktarılıyor. hala da 5 yıllık söylenen şeylerle ezbere konuşulmaya devam edilecekse benim yapacağım bir şey yok. ilerde bu sayfaları kurcalayacaklar için fikir olsun en azından bikaç foto daha bırakayım...

Ekli dosyayı görüntüle 40167Ekli dosyayı görüntüle 40168
Ben bu foto da katil bi tesisatçı görüyorum. Herif resmen taşıyıcı kolunu kesmiş ortadan. Sen en iyi betonu en iyi demiri kullan gelsin bi cahil tesisatçı bütün bunları boşuna çıkarsın. Yazık 

Ben bu foto da katil bi tesisatçı görüyorum. Herif resmen taşıyıcı kolunu kesmiş ortadan. Sen en iyi betonu en iyi demiri kullan gelsin bi cahil tesisatçı bütün bunları boşuna çıkarsın. Yazık 
Hocam daha önce de söylendi bu konu. Kolona bir müdahale yok, kontrol ettirdik. Dış kısma tadilat yapıldığı için boru içe gömülü gibi kalmış. Fotodan kaynaklı göz yanılması oluşuyor. 

@mustafacagri mustafa bey link verecek misiniz? Viraj aydınlatmasında değil normal halojen farda deneyen arkadaşlar vardır belki... Hem fikir sahibi oluruz. 

Aslında benim planım 1000-1500 gibi bir rakama orjinal comfortline farı alıp ona mercek yaptırmaktı ama öylede 3600+1500 büyük bir mebla. 2600-2500'e replika daha mantıklı gibi. Tek sorun araç garantili...

@Netrodo hocam replika farı 2600 olarak düşünmeyin genelde ampülsüz geliyor veya içindeki dandik ampül işinizi görmüyor iyi bir ampül seti de almanız gerekecek led alırsanız çok pahalı olmaz ama xenon alırsanız biraz tuzlu olur muayeneden geçmez fakat daha iyi aydınlatır.

Ama her türlü 5000+ para verip mercekli de olsa comfortline farı kullanmaktan iyidir diye düşünüyorum seçim sizin. 

Geri
Üst Alt