Golf 8 vs Golf 7

@HONEY @GodThread Eğer forum kurallarına aykırı değilse, Golftutkusu'ndan Serhat yönlendirdi derseniz Yılmaz yardımcı olacak abi: 0 537 313 25 55 Samsun sanayisinde başka konularda da yardıma ihtiyacınız olursa arayabilirsiniz.

Bu arada, hanım kapağı kapatırken zorlandığı için ben eskilere dönmek zorunda kaldım :(  

Konuyu biraz baltaladık; kusura bakma @MrEngineer

Moderatör tarafında düzenlendi:
@SCC merak ettim şimdi, bizim Golflerde kumanda bagaj açma tuşuna basılı tutunca bagaj kapağı atmıyor değil mi? sadece kiliti açılıyor.

• Beğen
Tepkiler: SCC
Arkadaşlar Golf8 in en beğenmediğim yönü  kokpit.ekran çıkıntı misali göze çirkin geliyor keşke bu resimdeki gibi olsaydı çok daha güzel olmazmıydı sizce yorumlarınız nedir?

Adsız.png

@ahmet306 Bagaj tuşuna basılı tutunca bagaj kapağı normal basmanın dışında bir tık daha geri açılıyor ama tamamen açılmıyor. Yani şöyle kilitten kurtarıyor kendini siz logoya basmak zorunda kalmıyorsunuz

@ahmet306 Bagaj tuşuna basılı tutunca bagaj kapağı normal basmanın dışında bir tık daha geri açılıyor ama tamamen açılmıyor. Yani şöyle kilitten kurtarıyor kendini siz logoya basmak zorunda kalmıyorsunuz
Yuh yani 2,5 sene kullandığım aracın özelliğini bilmiyormuşum, sattıktan bir gün sonra öğrenmem  :D  

hatta önceki aracımda vardı bunda niye yok diyordum, açmayı biraz daha kolaylaştırıyor bu özellik..

Konu kaput amortisör u değil ki...

Elimizden alınanlar...

Daha da kötüsü çalınan malzemeler....

İnsan lükse çabuk alışır rahatlığa alışır elinden gidince anlar kıymetini 

Örneğin ben Akdeniz de yaz aylarında çok yol yaparim torpitomda resmen suyum buz gibi olur buz gibi suyumu içerek keyifle kas kalkan yolunda gitmek başkadır alıştım Torpito sogutucusuna hatta o Torpito ya birşey koyduğum da tıkırtı sesi gekmemesine nedeni çok kaliteli bir şekilde kaplanmış...

Daha neler neler gözlük kabım çok basit özellik gibi ama elim alıştı artık 

Koltuk kalitesi v.s...

Daha motor sanzumandan dan calinanlari görmedik burası dikkat gözümüze soka soka elimizin altından büssuru şey çalmış kronik sorun deryası motor sanzuman ne halde gorecez artık.....

Sen bir model çıkarıyorsan ona + katacaksin...

Gidenler neler gelenler neler ?

Bide üste verdiğin sınırsız vergi ? 

Yapmayın almayın golf 7 ye 20 bin harcasaniz hayalet ekranınız dan tutunda golf 8 delen özellikleri alır yaparsınız...

Ama golf 8 e harca sanda o Torpito öyle soğutmaz öyle güzel kapanmaz gözlük kabin olmaz yani arabaya yapılacak şey var yapamayacağın şey var....

Golf 8 diyen arkadaşlarım kesinlikle 7 varsa elinizde kıymetini bilin diyorum...

@Mmt0634 hocam gözlük kabini ömrümde kullanmadım...torpidoyuda  50 tl ye kaplayabilirsiniz.

golf 8 4 kapı gözüde kadife bu arada :):

açıkcası fiyatı pahalı almak zor mantıklıda değil deseniz anlarım başka modele kayıcam deseniz okey.  Ama golf 7   Modelinin kıymetini bilin golf 8 almayın demek yanlış olur..

tüm golf 7 kullanan tutkunu arkadaşlarıma sesleniyorum araçlarınız iyi para ediyorken değişime gidin %50 de araç yakalarsanızda affetmeyin.

Golf 8 1.0 tsi impression manuel aracımı dün teslim aldım . Eski 7.5 highline kullanıcısı olarak aracı çok beğendim . Kalite olarak 7.5 dan daha kötü kesinlikle degil ama daha iyi de degil . Tamamen aynı ayarda diyebilirim . Gözüm kapalı kullansam  yine golf e bindim derdim . 
 İc mekan ve yeni nesil dijital kokpit çok hoşuma gitti .Koltuklar vs eski midline dan çok daha iyi . 

Anahtarsiz çalıştırma , On arka Led farlar , Hayalet ekran donanımları güzel . Dijital klima güzel ama alışmak gerekiyor .

Ben aracı 196 .000 den aldım . Fiyatına göre değerlendirsem zaten rakipsiz o kesin .

İc mekandan ufak bir video ekleyim . :)

https://youtube.com/shorts/5cKlHPAfdHw

@chemdemirhayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

196 bine almış olmanıza da ayrıca sevindim. Keyifle kullanın inşallah.

@isfa67 Aslında bu vag grubunda böyle sanırım...

artık malzeme kalitesindeki hissiyattan vazgeçip teknolojiye odaklanmışlar.... bu Audi A3 içinde böyle...

mesela bir önceki nesil A3 lerde iç şasi rengini kaplayan plastik detayı ve arka kapılarda da da yumuşak malzeme vardı, ayrıca orta konsol da çok kaliteli malzeme vardı...

ancak yeni A3 lerde teknolojik detaylar standart , koltuk ısıtma , elektrikli koltuk ve virtual cocpit gibi teknolojik detaylar var...ancak malzeme hissiyatı kötü...

muhtemelen kullanıcı deneyimleri sonucu bu yola başvuruldu ve kabul etmek gerekir ki.. şuan en önem verilen eşya cep telefonu... dolayısıyla firmalar trim kalitesinden ödün vererek teknolojik oyuncaklara odaklanıyor.. mesela carplay ya da android auto şuan araba için harika bir özellik...

Geri
Üst Alt