Golf 8 vs Golf 7

@MrEngineer Tekrar hayırlı olsun hocam, Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. 

Golf 7'ye kıyasla eksilen özellikler olması can sıkıcı biraz; Golf 7'de bana göre işlevsiz/düzgün çalışmayan herhangi bir şey yoktu, hiçbir şey eksiltmeden üstüne koyarak gidilseydi Golf müşterisine daha çok hitap edebilirlerdi.

Allah nasip ederse ilerleyen zamanlarda forumda çok fazla Golf 8 retrofit konusu görürüz bence. :)

@MrEngineer Tekrar hayırlı olsun hocam, Allah ağız tadıyla binmeyi nasip etsin. 

Golf 7'ye kıyasla eksilen özellikler olması can sıkıcı biraz; Golf 7'de bana göre işlevsiz/düzgün çalışmayan herhangi bir şey yoktu, hiçbir şey eksiltmeden üstüne koyarak gidilseydi Golf müşterisine daha çok hitap edebilirlerdi.

Allah nasip ederse ilerleyen zamanlarda forumda çok fazla Golf 8 retrofit konusu görürüz bence. :)
Kesinlikle bazı şeylerin üzerine koyularak gidilse eksiltilmese çok daha başka bir seviye olurdu.

Keşke otomatik versiyonu alt dilime sokulabilseydi. Otomatik almayı çok isterdim.Doğuş istese getirilebilirdi bunu çok net biliyorum. Ancak aynı grup içerisinde skoda ve seat da satış yapamazlardı. 
hocam aslinda hesaplamada yanlislik var bakin simdi kac arkadas farkindayiz bunun bilmiyorum ama bu aslinda onemli konu   Simdi ben arac olusturucuya girdim dun orta paket arac sectim arac 300 kusurde biz 300 diyelim dsg versiyon sonra araca dis pro  katlanir ayni hiz sabitleme cam tavan ekledim ekledigim opsiyonlari topladigimda 40 bin tl tutuyor misal veriyorum tam rakamlarida cikarabilirimde amac o degil simdi 40 opsiyon aracta 300 dedik ettimi 340 ama iste yanlislikta burdan basliyor aslinda burada bayiler Ve ben buna gercekten inaniyorum bile isteye musteriyi ezdiriyorlar şöyleki simdi arac normalde 5 lik dilimdeyse bu impreson icinde gecerli isteyen girip bakabilirde demin kabaca hesapladigim 340 maal olan orta paket biranda 80 lik dilime giriyor 380 maliyet cikiyor karima impreson ornegi vereyim 233 lira iki donanim ekle biranda 80 lik dilime kayiyor ve 260 270 lere cikiyor ya arkadas bakiyosun oiste fiyatina katlanir ayna 2700 diyor mesela hadi hiz sabitlemede ekledik 3000 de ona diyelim toplam 5.700 opsiyon eklediginizde 233 +5700 olmasi gerekirken biranda 80 lik dilime girdiginden rakam aninda 260 70 lere cikiyor iste sacma olanda burasi ya donanimi eklediginde fiyatlandiriyorlar araci bu yanlis bisey sen araci bana normal rakaminda saticaksin benim ekledigim donanim ayri ucret alicaksin benden fiyatlandirma TAMAMEN ywnlis kimsede bunu bayide dile getirmiyor bu konuda dogusa mail yazdim henuzcevap alamadim ama iddali sekilde yazmaya devam edicem SİMDİ misal vereyim ben araci 233 ten alsam anahtar teslimi aldim üst katta bayiden !!! indim alt kattaki servise dedimki katlanir ayna hiz sabitleme ekletmek istiyorum servis 3 bin birine 3 binde digerine alsa hadi 5 bin 5 bin diyelim fazla fazla arac geldi bana 243 bine oldu bitti yani ama alirken eklettigin her donanimi araci 80 lik dilime biranda cikardigi icin 245 maal olucak arac bana 270 80 lere maal oluyor iste sacma olanda burasi dedigim sistemi uygulasam araci baz donanim alip alt katta serviste hiz sabitleme katlanir ayna ekletmeye geldim takin kardesim desem yok siz yukari cikin 80 lik dilime girsinmi diyebilicekler diyemicekler  yanlismi arkadaslar 

Güneşilikte ki ışığı bile almis lar :)

gözle görünür şekilde hırsızlik yapmışlar bi hayalet ekran bir kaç let ışık öylemi... peki elimizden alınanlar 

golf 7 ye hayalet ekran koy bir kaç let ışık ki zaten var ger alandan daha kaliteli arac :)

Golf 8 e alışamadım değil golf 8 le wv bitti benim için bu kadar insanların gözlerine sokulmaz çalınan parçalar...

Yollarda 5-10 bin km bi gitsin bakalım daha motordan sanzumandan neler çalmışlar ortaya çıkacaktır...

Bugün Bursa doğuşotodaydım r line paket vardı. En dolusunda bile 6 höparlör var. Direksiyon yanıdaki Sol cep gitmiş. Torpido daha küçük  ve halı kaplaması gitmiş soğutma yok. Koltuk altı çekmeceler yok.hayalet ekran daha küçük. Multimedya emanet gibi duruyor.kaput amörsitörü yok.gözlüklük gitmiş.yeni şeyler gelmiş bir o kadar şey gitmiş. Pandemi dönemi kırpılarak araba yapmışlar gibi.. golf 7.5 sahibi olarak golf 8.5 bekliyorum 😀 Peugeot 308 ideali geliyor bekleyip göreceğiz 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün Bursa doğuşotodaydım r line paket vardı. En dolusunda bile 6 höparlör var. Direksiyon yanıdaki Sol cep gitmiş. Torpido daha küçük  ve halı kaplaması gitmiş. Koltuk altı çekmeceler yok.hayalet ekran daha küçük. Multimedya emanet gibi duruyor.yeni şeyler gelmiş bir o kadar şey gitmiş. Pandemi dönemi kırpılarak araba yapmışlar gibi.. golf 7.5 sahibi olarak golf 8.5 bekliyorum 😀 Peugeot 308 ideali geliyor bekleyip göreceğiz 
Lastik bile nexen kullanmışlar hocam :))

artık insan şu arabayı alırken düşünür ne yerine konuyorum die...

almazsak 8.5 veya 9 kendine gelir ama yok sıraya girersek emin olun 8.5 daha beter olur düşüncem...

konu sahibine lafım yok yanlış anlamasın değerli hocam hayırlı olsun golf yine rakipsiz gözümde fakat 7 yıl olmuş aracımi alalı  golf 8 almayı düşünüyordum çok büyük hayal kirikligina uğradım faize karşıyım nakitim de hazırdı...:( 

bende ev alıcam artık pejo dedik hundai dedik ama yok golf den vaz gecemem e 5 yılda da para pul olur canım ülkemde gittiği yere kadar artık devam 7 miz....

kapı olayina gelirsek dizel araçlar benzinli ye göre daha çabuk yıpranır 2016 dizel golf 7 kapısı kalibrasyon dan dolayı esneme payı artmıştır dizel sarsıntıli  sonuçta ve araç km yaptıkça esneme oluyor...

2014  1.2 tsi 105 binde ki aracımin kapısı 2021 golf 8.nesil  170 km de olan araçla aynı şekilde tokluk hissiyatı verdi...

bide bu golf 8 ı 7 sene sonra 105 bin km civarında görmek lazım....

@MrEngineer aracınız hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın inşallah :)  Golf 7 midline'den geçecek bütçem olsa ben de geçerdim diye düşünüyorum.

Baz pakette benim gözüme en çok takılan şey torpido soğutma ve arka kol dayamanın eksiltilmiş olması oldu. Uzun yollarda nescafe xpress veya çikolata tarzı şeyleri atıyorum ve gayet güzel durumda kalıyorlar. Özellikle yazın yapılan yolculuklarda atıştırmalıkların çöp olmasını engelliyor. İmpression'dan donanım fışkırmasını beklemiyoruz tabi ama en azından arka park sensörü, arka kol dayama ve kablolu da olsa app connect olabilirdi.

Bayide Life paket incelemiştim, arka kol dayama vardı ancak torpido soğutma yoktu. Torpidodaki kaplama da yok, çok ta umrumda olmadı ama torpido soğutma isterdim. Ayrıca Leon Style Plus'ta standart olan Front Assist radarı ve şerit takibin olmaması da saçma olmuş. 3.bölge klima gibi C segmentinde gerekmeyen donanımlar yerine daha optimum bir donanım paketi oluşturulabilirdi gibi geldi bana.

[mention=22424]MrEngineer[/mention] Hayırlısı olsun, incelemeniz için küçük bir eleştirim olacak, G7, G8 değilde Mk7, Mk8 olarak ifade ederseniz daha şık olacaktır.
Saygılarımla.
Ustad

G7 ve G8 zirvesi gibi işte iki aracta

Mk8 1.0 eTSI DSG Life donanım Doğuş ne yapıp ne edip bir şekilde %60 'lık ötv dilimine sokmalıydı., yapamıyorsan bari en azından Manuel vites Life donanım getirmeliydi..

@MrEngineer Hayırlısı olsun, incelemeniz için küçük bir eleştirim olacak, G7, G8 değilde Mk7, Mk8 olarak ifade ederseniz daha şık olacaktır.

Saygılarımla.
Bana gerek kalmamış arkadaşlar revize etmiş sağolsun :)  

@MrEngineer hocam hayırlı olsun. Golf 8de beni en cok üzen malesef koltuk kalitesi oldu.Comfortline karşılığı life paket olarak düşünürsek durum ortada

Ekli dosyayı görüntüle 44862

Ekli dosyayı görüntüle 44864
Baz donanımda durum stabil ancak üst donanımlarda mk7 ye kıyasla fotoğraflara göre kalite düşük geldi bana da

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt