Jump to content

bursair

Üye
 • İçerik sayısı

  71
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

bursair Hakkında

 • Derece
  Üye

Bilgiler

 • İsim
  adem
 • Yaşadığım Yer
  bursa

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. bursair

  Golf vs. Civic

  Tok kapı sesi ile dalga geçilir ama gerçekten diyebilirim ki her iki aracında kapılarını açıp kapayın farkı anlarsınız C segmentinin kesinlikle lideri... premium dahil olursa rekabet kızışır
 2. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @Mriya yok o kickdown değil sanırım bizim pedal da sorun var , kötü bir hissiyat veriyor küçük bir gevşeklik boşluk gibi temas edince ses geliyor ayağımda da hissesidyourm.
 3. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @Mriya bişey soracağım siz de bu aracı kullanıyorsunuz. Gaz pedalında tıklama sesi hissediyormuşsunuz ? sanki pedal tam oturmamış gibi dokunca boşluk deyince ses geliyor bu da hissiyatı çok bozuyor. bu araçlarda normal mi siz de nasıl ?
 4. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @Mriya size katılıyorum bu arabanın hakkı en az 17 , zaten davlumbaz ve aracın görsel dizaynı büyük janta göz kırpıyor.
 5. @Subilay arkadaşlar ben de de a3 sedan 1.0 var gaz pedalına dokunduğunda , basınca değil dokunduğumda tık diye bir boşluk sesi geliyor bu olağan mı bunu yaşayan var mı ? Sanki pedalda bi boşluk var gevşeklik hissi var he bastığımda tık diye bir ses
 6. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @Abraxsas Teşekkür ederim, jant değişiminde bile tedirgin oldum yaylara hiç dokunamam gibi geliyor ancak bu araba kesinlikle 17" de kendini gösteriyor. https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-orjinal-audi-a3-ambition-jant-lastik-takimi-726225173/detay şu model janttan mı bahsediyorsun ?
 7. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @forzaGilles çok güzel bir tespit yaptınız aynen öyle 16 lıkları kışın 17 de yazın kullanmak çok mantıklı
 8. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @forzaGilles Teşekkür ederim, şu iki model var aklımda , https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-populer-jant-2019-model-audi-a3-17-inc-orjinal-jant-pluslastik-723357092/detay https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-orjinal-audi-a3-sportline-17-inc-jant-lastik-takimi-713589196/detay 17" ama hafif duruyor design jantı ağır olur diye düşünüyorum. Bu şekilde jant almak mantıklı olur mu sizce yani orjinal diye replika jant satan olur mu nasıl anlayabilirz ?
 9. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @Kaaan95.ky Tsi aza yakıyor ama şehirler arası trafikte bunu net hissediyorsunuz ancak şehir içinde büyük şehirlerde bilhassa araç elbetteki materyali benzin olduğu için yakıyor ama bir BMW 118 1.5 3 silindir li motora kıyasla çok daha başarılı bir yakıt ekonomisi var. Bu arada jant için bayiye gittim araç şasisine uyumlu yazlık 18 jantlar var 17 yok ve lastik dahil bir adet jant ve lastik fiyatı 7.500 tl, evet 1 adet... Aynı şekilde yürüyen aksamı için garanti konusunda net bir cevap alamadım. Sonuç olarak bu lasitklere aracın garantisi bitene kadar devam daha sonrasında nasip bakalım, demek ki aracı alırken istenilen bir jant var ise onu da dikkate alarak almak en mantıklısı imiş.
 10. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @bf417 Hemen hatrımda değil ancak sizin için bakayım ama şehir için de rahatlıkla 7 nin altında.
 11. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @fanajal Aracı 9 bin km de ikinci el satın aldım 2017 Ekim çıkışlı, çok temiz denk geldi. Tartışmasız tavsiye ediyorum aracı 1.0 motor çok başarılı bence.
 12. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @Savatage Servisteki teknisyen aynen öyle dedi ve hatta jantı biz taksak bile dedi bana da çok garip geldi netice de aracın kapsında lastik basıncı ölçü biriminde bu iki ölçü var 205 ve 225 olan, neden garanti dışı kalsın ki..
 13. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @agacmalzeme Yardımın için çok teşekkürler
 14. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @agacmalzeme Valla çok faydalı bir paylaşım çok teşekkürler. Evet aslında bahsetmek istediğim buydu yani araç fabrikadan çıkarken 16 jantlı ise ona göre sapma payı hesap edilerek kodlanıyorsa farklı ebat kullanınca farklı sonuçlar verecektir endişesindeyim.
 15. bursair

  A3 Sedan 16" ten 17" janta geçme konusunda

  @fanajal Çok teşekkür ederim, inşallah gönlünüze göre olur sizin de. Donanımsal eksiklik haricinde hiç bir sıkıntı yok, golft te kamera, sunroof, katlanır ayna vs. gibi özellikler vardı ancak genel olarak A3 sedan çok beğendiğim bir araçtı. Bu sefer donanıma takılmadan A3 e geçmek istedim yoksa rakamsal olarak üzecekti. Koltuklar çok sıradan duruyor ancak oturum rahatlığını çok beğendim ve şuan alıştım gayet güzel. Konfor konusunda oldukça başarılı ve 150 km hıza kadar rüzgar sesi almadım diyebilirim ancak lastik gürültüsü Golf ile aynı. Golf ile kullandığım güzergahlarda bazı denemeler yaptım ve rahatlıkla söylemeliyim virajları daha iyi güven hissiyatıyla kullandım. En çok beğendiğimse araç daha önce kullandığım BMW 118 gibi sıkı oluşu yani amortisördeki tokluğu hissettiriyor. Tek eksiği "bence tarafı" lastiklerin davlumbaza oranla küçük duruşu ve aracın yüksek duruşu onun dışında çok başarılı bir araba. İmkanınız varsa kesinlikle sportline paket alın hem daha alçak hem 17" çok daha mükemmel duruyor. Son olarak 1.0 motor konusunda şaşkınım. Daha önce 1.2 Golf kullanmıştım ve hiç alakası yok neredeyse gecikmesi hariç 1.4 ile benzer gücü veriyor ve araç çok kolay 200 km hıza ulaşıyor. Eksik tarafı biraz sarsıntılı çalışması.
×
×
 • Yeni Oluştur...