1.0 Dsg Comf.tan 1.5 highline a gecilirmi?

@krym @krym Hocam ses konusunda bende sizin gibi düşünüyorum.Hatta aracı bazen eşim kullanıyor.Ben yan koltukta gram ses duymuyorum.Sofor koltuğuna oturunca araba sanki bazen dökülüyor en ufak sesi dahi duyuyorum 😇

@fanajal 1.0 tsi suan bayilerde yok ve gelmiyor mk7.5 kasa olarak cünkü Avrupada tdi satilmadi, herkes 1.0 aldi, en cok tutulan motor oldugu icin satis sorunu olmadi, suan gelen 1.5tsi motorlar avrupada tutulmadi. Neden diye soracak olursaniz, 1.5 arada kalan motor. Avrupali performans istiyorsa 2.0tsi aliyor, onlarda bizimki gibi vergilenme olmadigi icin, arada cok ucuk fiyat farklari olmuyor, tassaruf istiyorsa 1.0 aliyor

Sorun suki suan 1.0 tsi kac para eder bilmiyoruz, sadece tahmin edebiliyoruz. Ama bu motor cok iyi, hakkini verelim, 1.5tsi arasinda 10-15 bin lira fark vardi ben alirken mayista, ama suan vergide üst dilime cikti matrah olarak, bu yüzden cok pahalandi

Edit: Amerikada bu yil sadece GTI-R satilacak, düsük motor ve dizel satisi yapmiyor VW

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bence tereddüte düşülmeyecek bir konu, rahatlıkla geçilir. 1.5 TSI bağımsız süspansiyonda vardı galiba. 

Ben Highline'dan bile 1.5'in Comfortuna geçerim yani, önceliklerinize bağlı. Donanım sonradan ekleyebileceğimi varsaydığım için böyle.

Aradaki farka da bal gibi değer.

tam tersine highline için geçilir ama 1.5tsi için geçilmez diyorum.

aradaki mtv farkına v.s. değeceğini düşünmüyorum.

golf 8 beğendiyseniz golf 8 bekleyin ama ben zaten golf 8 beğenmedim buna da uzun süre binerim falan direkt değiştirin.

Öncelikle selamlar.Bugun oylesine vw dan fiyat alayim dedim.Aracim 1.0 dsg comf.isik sürüş paket var cam tavan yok.Dogus oto 147 fiyat verdi 201 e de higline cam tavan kış paket 17 jant Golf fiyat aldim.Kafam cok karıştı değermi sizce.Cok teşekkürler.
Özelliği güzelliği maliyeti bilmem ama araç aklınızda kalmış sonra neden almadım araç güzeldi vs diye aklınızda kalacagına imkanınız varsa alın derim.

bu devirde hiç gerek yok.

1,0 gibi ekonomik ve vergisi ucuz bir motor var elinizde. kasa aynı makyaj bile yok.

aradaki 50binliraya yakın farkla litrelerce benzin alıp aracınızla keyifle bol bol gezersiniz veya ufak bir yatırım yapılır o paraya.

benim comfort aracımda eksiklik gördüğüm donanım led fardı onu da sonradan çift L tayvan led far takımı taktırdım ve memnunum. 

@omurkadir Hocam cok haklısiniz.Foruma da çok teşekkür ederim.Aslina bakinca aracimin performansindan da çok memnunum.Sizin dediginiz gibi bir far kombinasyonu yaptirmak daha mantıklı...

Hocam 145 teklif verdiler ise araç fiyatı kesinlikle 10-15 arası fazladır. Ben dod ve reklam larda cıkan 2. Siteye arabamı sormuştum (leon vardı) 97 fiyat vermişlerdi. Sarı siteye 110 a koydum ertesi gün 107 ye satışını yaptım. Onlara kaptırma paranı. Tek avantajı kurumsal firma dolandırıcılık VS yok. Zaten bunu kullandıkları için fiyatı öldürüyorlar 

@mbonat Highline camtvansiz olmaz, kimse camtavanli comfort varken, camtavnsiz high golf almaz o paralara.

@fanajal Hocam 50 bin liradan fazla para yazik günah, benim  beyaz  golf 1.0 dsg comfort sürüs-konfor paket 110 bine almsitim mayis 2018'de, kaza yapmamis olsaydim kesinlikle degistirmezdim, yeni kasasi yolda- 200 binden alirsaniz zarar edersiniz diye düsünüyorum
Hakan hocam cam tavan öldürüp sonra diriltmişsin noldu ki :) Güneş açmayan bir ülkede olsam alırım ama vatanımın her karışında 4 mevsim yaşanıyor., İngiltere de insanlar güneş görünce çayırlara koşuyor.. biz deki cam tavan sevigisini anlamak zor..

@forzaGilles Highline'da 2.el satisi icin yazdim, highline manuel veya camtavansiz zor satilir, yoksa fikirlerimin arkasindayim :) Bu yaz ne cektigimi bir ben bilirim, önümüzdeki yaza bu aracla girmeycegim insallah

Geri
Üst Alt