1.0 Dsg Comf.tan 1.5 highline a gecilirmi?

@Beşiktaş1903 Harbiden alirken üçün beşin hesabin yaptık şimdi kafalar bi milyon.Al geç işte o zman ama iş saticida ki ayni araba comf.109 higline 135 demisti...
Bazi araclarda ust donanim cok farkettirmiyor ama golfte highline cok sey demek, hele surus confort paketsiz golf baya bos bi arac.

ornek olarak zamaninda satilan Jetta higline donanimlari cok gereksizdi comfortline gayet yeterli idi fakat Golfte durum bambaska.

sirf bu nedenle Golfumu alirken comfortline fiyatini sormadim bile kafami karistirmasin diye 🙂

Moderatör tarafında düzenlendi:

@fanajal hocam herkesin kendi bütçesi tabi ama aradaki ödeyeceğiniz fark ciddi bir tutar. Bence değmez. He ne zaman alınır aracınız eskir bıkarsınız km artar sorun çıkarmaya başlar o zaman gider en güzelini alırsınız. 

Ben aracımı sattım, sonrasında o kadar yükseldi ki fiyatlar bu ülkede sıfır araç alınmaz mantığıyla protesto ediyorum kendi çapımda :)  büyük konuşmayalım daha da sıfır araba almam. Şu an 53 yaşında Anadol' a biniyorum. 

@krym @krym @krym @Beşiktaş1903Hocam Nissan Micralarin bile modellisi 80 100 bin arasinda dolaşıyor.Sadece Golflerin piyasasi artmamis ki.Butun markalarin fiyatlari artmış.Yalniz Golfe karşı bir önyargi var heralde.Golfun fiyati arttimi herkez ooo aaaa okadar edermi oluyor.Sizin araba en az 170 pazarlik olur😊

5 ay önce 1.0 tsi comfortline manuelden 1.4 tsi dsg highlinea geçmiş biri olarak soruları cevaplabilirim .

@nebraska Hocam yorumunuz için cok teşekkür.Bende de rahmetli babamdan kalan 91 model Lada vardi miraslik olunca sattim hurda fiyatina bana kalsa gençliğim o arabada gecmisti hayat işte...

@fanajal yok ondan değil değil hocam devir yeme iç me altın al devri abd osursa İran sarsılıyor yoksa golf fiyatını hak eden bir araba 

@mbonat Hocam 50 bin farka degermi highline a gecmek 1.5 act birde hayal ediyor insan.Atla devemi yoksa boş bir hevesmi?

@fanajal Hocam ben camtavani kesinlikle önermiyorum, arabami degistirmek istememin sebeplerinden biridir, görüntüsü eyvallah ama yazin full klima, beyin piser, kisin ses yapiyor

@mbonat Hocam 50 bin farka degermi highline a gecmek 1.5 act birde hayal ediyor insan.Atla devemi yoksa boş bir hevesmi?
Açıkcası şöyle hocam benim 1.0 aracımda hiçbir donanım yoktu . Sonradan ışık konfor paketi yapmıştım . Oturup hesapladığımda highline ile arasındaki donanımları sonradan taksam aradaki fiyst farkını çok geçiyordu . İlk bindiğimde çok ayrı bir arabaya bindiğimi hissettim çünkü diğeri manuel led farsız analog kadranlı ve manuel vitesti . Yan yana koyduğumda görünüş olarakta dağlar kadar fark var .  Aracınız dsg mi bilmiyorum ama dsg aracı çok güzel yürütüyor . Halojen farlardan nefret ediyordum 7 aylık arabaya binipte şahin gibi gezmek açıksası üzüyordu . En büyük etken sunroof sunroofu yaz kış yağmurda karda kullanıyorum beyaz arabayada sunroof çok yakışıyor . Şimdi bundan inip comfortline a oturunca içi çok eski geliyor . Sizin motor 150 bg olucak ve arada dağlar kadar fark var performans anlamında . Yakıtınız 1-2 lt artar konforunuz biraz düşer . Ama bağımsız süspansiyon ve 17 jantlar 16 jantlı torsiyona göre çok daha rijit . Eğer imkan varsa kredi falan çekmicekseniz paranız kenarda duruyorsa alın pişman olmazsınız .

@fanajal Hocam ben camtavani kesinlikle önermiyorum, arabami degistirmek istememin sebeplerinden biridir, görüntüsü eyvallah ama yazin full klima, beyin piser, kisin ses yapiyor
Hiçbiri nedense benim aracımda yok 😃 konforuna alıştıktan sonra büyük konuşmayayım imkan olduğu sürede cam tavanlı araç alırım . Ne şimdiye kadar başım yandı ne şimdiye kadar ses yaptı .

@mbonat Kendi malimiz konusunda objektif olamiyoruz sanirim, camtavan konforu sürücü icin olmaz, görüntüsü eyvallah güzel oluyor ama sürücüye ne konforu? Tavana bakarak mi araba sürüyoruz :) Ses yapmayan camtavan Golfte görmedim, ama kimisi sesleri duymaz, yani kafaya takmaz-ben takanlardanim malesef.

Benim araba profilim söyledir: Araba kale gibi olacak-cit kirildim araba sevmem, araba esnediginde ses geliyorsa nedense güvenim sarsilir, 10 taneden fazla degisik golf sahibi oldum, ilk camtavanliyi gecen mayista aldim, golften sogudum malesef.

@mbonat 2019 mayista beyaz camtavansiz golfümü satip- tungsten camtavan aldim, herseyi ayniydi arabalarin- tercihim beyaz kale

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat Kendi malimiz konusunda objektif olamiyoruz sanirim, camtavan konforu sürücü icin olmaz, görüntüsü eyvallah güzel oluyor ama sürücüye ne konforu? Tavana bakarak mi araba sürüyoruz :) Ses yapmayan camtavan Golfte görmedim, ama kimisi sesleri duymaz, yani kafaya takmaz-ben takanlardanim malesef.

Benim araba profilim söyledir: Araba kale gibi olacak-cit kirildim araba sevmem, araba esnediginde ses geliyorsa nedense güvenim sarsilir, 10 taneden fazla degisik golf sahibi oldum, ilk camtavanliyi gecen mayista aldim, golften sogudum malesef.
Keşke hocam keşke 😊

2007 den beri sunrooflu cam tavanlı araca bineriz 2006 model aracımızın bile tavanından ses gelmiyor ama siz bilirsiniz 😊 bu arada istediğiniz zaman aracımı test edebilirsiniz birlikte deneyelim ses geliyor mu gelmiyor diye .

İçeriye ferahlık sağlıyor yağmur damlalarını seyretmek mükemmel . Yazın klima açsanız çarpar kısa mesafe bindiğinizde gerekli soğutmayı hemen yapamaz maksa açsanız ses yapar onun yerine . Cam tavanı sürekli yarım açık pozisyonda bırakıyorsunuz bindiğinizde komple açıyorsunuz püfür püfür . Bugün hava yağmurluydu camı açsam içeri su alıcak sunroofu kaldırdım mis gibi su girmeden havalandık .  

Geri
Üst Alt