Pasifik Mavi Golfüm

Suradaki son foto üstat egzoz borusundaki siyah kare parça
Teşekkürler hocam
Soyle soyleyebilirim;

Eklenen alt parcalarin amaci, arac altindaki akisi lamine ederek surtunme katsayisini azaltmak ve buna bagli olarak bazı durumlarda avantaj saglamaktır. Bunları soyle siralayabiliriz;
-Kabin içi gurultunun azalmasini saglamak,
-Yakit performansini arttırmak. Tabi ciddi bir fark beklememek lazim.

Bir diger faydasi da alt kisimi korozyona karsi daha korunakli hale getiriyor. Hepsi bu aslinda. Ciddi bir faydası var mi tartisilir.

Soyle soyleyebilirim;

Eklenen alt parcalarin amaci, arac altindaki akisi lamine ederek surtunme katsayisini azaltmak ve buna bagli olarak bazı durumlarda avantaj saglamaktır. Bunları soyle siralayabiliriz;
-Kabin içi gurultunun azalmasini saglamak,
-Yakit performansini arttırmak. Tabi ciddi bir fark beklememek lazim.

Bir diger faydasi da alt kisimi korozyona karsi daha korunakli hale getiriyor. Hepsi bu aslinda. Ciddi bir faydası var mi tartisilir.
Simdi anladim hocam teşekkür ederim.

Çok iyi düşünmüşsünüz bana kalirsa gayet yararli girişimler olmuş. Elinize sağlık hocam.

Keyifli sürüşler dilerim:)

Arkadaşlar merhaba, aracı tamamlamaya devam ediyorum. Sırada aracın altında bulunan bazı açıklıkları kapatmak var. Bunun birkaç farklı faydası bulunuyor;

Arac kabin içerisindeki yol gürültüsünü azaltıyor,
Araç altı hava akışını düzenleyerek hava sürtünmesini azaltıyor,
Araç altı aksamların korozyona karşı arttırıyor.

Gelelim kullanacağım parçalara;
5Q0825229C Ön orta egzoz kaplaması,
5Q0825206K Sol arka egzoz kaplaması,
1K0501713D Arka bağımsız aks kaplaması,
5Q0511533A -534A Sağ-Sol rot aero kaplama,

5Q0501733-734 Arka Sağ sol aks aero kaplama.

Bu yazdığım parçaların bazıları golf 7 de hiç kullanilmadı. Ama ayni aksa sahip başka araçlarda (golf 6-golf 8 gibi) kullanildigi icin golf 7 lere de uyuyor. Taktiktan sonra hepsinin görünümünü paylaşacağım. Teşekkürler
Bu parçaların temini servis üzerinden yapılabiliyormu,yoksa yurtdışımı?

Güncelleme;

2Q ile başlayan radarlardaki problemi hallettikten sonra, parametrelendirme yaparak sistemi aktif hale getirdim.

Radarlardaki problemden oturu tamponu tekrardan sökmek durumunda kaldım. Tamponu hazır sökmüşken tpms modulunu tampon icerisinde difuzore sabitledim.

İşlemlerin ardından gerekli kodlamaları yaparak sistemi çalışır hale getirdim. 5 kademeli ışık ayarı menüye geldi.

Ekli dosyalar

• IMG_5790.jpeg
    IMG_5790.jpeg
    68 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_5783.jpeg
    IMG_5783.jpeg
    323.8 KB · Görüntüleme: 75
  • IMG_5785.jpeg
    IMG_5785.jpeg
    316.1 KB · Görüntüleme: 72
  • IMG_5787.jpeg
    IMG_5787.jpeg
    400.2 KB · Görüntüleme: 71
  • IMG_5786.jpeg
    IMG_5786.jpeg
    417.1 KB · Görüntüleme: 75
Emeğinize sağlık…Gene ufak bir tüyo ;kodlama kısmında A5 kamera da bir hata kodu alıyor iseniz, SWA kodlandı:)eğer yapıldı ise dikkate alınmasın…:)
Güncelleme;

2Q ile başlayan radarlardaki problemi hallettikten sonra, parametrelendirme yaparak sistemi aktif hale getirdim.

Radarlardaki problemden oturu tamponu tekrardan sökmek durumunda kaldım. Tamponu hazır sökmüşken tpms modulunu tampon icerisinde difuzore sabitledim.

İşlemlerin ardından gerekli kodlamaları yaparak sistemi çalışır hale getirdim. 5 kademeli ışık ayarı menüye geldi.

2q radar geldiğine göre 2q şerit takip de yakışır artık :)

Farkları ne bilmiyorum ama daha günceldir diyr umuyorum :D

2q radar geldiğine göre 2q şerit takip de yakışır artık :)

Farkları ne bilmiyorum ama daha günceldir diyr umuyorum :D
Olabilir Utku. 🙂 2q radarlarda swap kodu olayı biraz ugrastirici bir islem diye biliyorum. Bundan dolayı o işe girişmeyebilirim 🙂

Olabilir Utku. 🙂 2q radarlarda swap kodu olayı biraz ugrastirici bir islem diye biliyorum. Bundan dolayı o işe girişmeyebilirim 🙂
Hocam 3q dan 2q serit takibe gecmek icin kamera degisikligi yetiyor mu, bilginiz var mi

Hocam 3q dan 2q serit takibe gecmek icin kamera degisikligi yetiyor mu, bilginiz var mi
Kamera ve kamerayi eski yere uydurmak icin braket gerekir. Bunlardan ziyade yazilimsal olarak daha ugrastiricidir

Galiba 3q dan 2q ya geçiş için adaptör çıkmış

316,20TL 55% Off | Aluminum alloy Lane Assist Camera Bracket Support FOR 3Q0 to 2Q0980653 2Q0 980 653 A/B/C Fourth generation 4 TH Harness Wire
https://a.aliexpress.com/_Euz5QWt

Ancak bu braket dışında ne gerekiyor bilgim yok.

Braket disindakilerden gerekli olan en zor sey swap kodları.

Guzel olmus alt kaplamalar su yanda duran parcayi ve arka akslardaki parcalari nerden nekadara temin ettiniz paylasirsaniz cok sevinirim
Hepsi servisten temin edildi. Parca kodlarini daha onceden paylasmistim. Onlarla fiyat sorgulamasi yapilabilir. Tanesi 500-600 tl civariydi

Geri
Üst Alt