Sıfır golf arızalanırsa ne yapmalı

Hocam gecmiş olsun.Kaskonuz vardír saniyorum.Tabi burdan yazmak kolay başa gelse ne olur bilmem ama aracı pert edin.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sifır golf aldım(çok pişman oldum)600 km vites kutusu arızası verdi.dsg.ne yapmam gerekir.bilemiyorum.araç ayıplı mal sayılıyor.fakat değişim için dunyanın parasını istiyorlar.bu işlerden anlayan varsa yardımcı olabilir mi
Kardeşim, git oraya de ki, alın ayıplı arabanızı verin ayıpsız arabanızı, değişim bu. satıp tekrar geri araç almıyorsunuz. doğuş ile görüşün, bu işlerin ehli bir avukat illaki vardır, uzlaşmaya gitmezlerse verin mahkemeye gitsin. ardından da tutarı önemli olmayan bir manevi tazminat açın. beni bu kadar iş gücümden alıkoydular problemler yaşadım diye gerisini kendileri düşünsünler.

araç daha 600 km de biraz yol yapılsa tamam dicem ama parayı almaya gelince kuruşuna kadar alıyorlar hangimiz isteriz ki sıfır aldığımız aracın servise girmesini sonuna kadar kusurlu mal doğuş alıştı ne denirse yapmamıza vw sorunu olarak gözükse de bu olay tamamen bayi olan doğuş sorunudur.

@Erh üstat Almanya’ya direk mail attın. Tr doğuş servis üst yetkilisini de ekleyerek. Kesnlikle onarım kabul etmeyin. İşin ehli bir avukat ile bu süreci yürütün 

Hocam ben sifir aldigim jettayi tufek(podyo) saçında 4cm cizik var diye geri verdim sağolsun lar sorun cikarmadilar.Arabaya bir yil binmistim birgun garajda kaputu acinca fark ettim.Meksikaya Almanya ya İstanbul distribütörü ne her yere mail attim.Bana sıfır aldığım arabayi hatali cizik satmissiniz dedim ayrica arabada sorun falan da yoktu sadece bana göre olmamasi gereken bir seydi.Aldigim parayi hesaba gectiler jetta 1.2 manuel 2017 ydi bende anlasalim dedim sifir Golf dsg comf.2018 e gectim uzerine 15 bin gibi fark verdim...Kisacasi hakkinizi arayip kendinize uygun anlaşma yoluna da gidebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ogzogz Şimdi firma ile ilgili değil mesele yani vergiler hariç şu fiyattan sattıysa yine aynı şekilde vergiler hariç fiyattan başka bir araçla değişim olabilir diye düşünüyorum, yani siz bir ev aldınız ama beğenmediniz geri iade edeceksiniz emlakçı komisyonu ile tapu masraflarını satıcı kişiden alma şansınız var mı mesela, konuya bu yönden baktığım için o şekilde yorum yaptım yoksa ben zaten doğuş oto ve servislerini tercih eden birisi değilim çok sevdiğimde söylenemez.

@Serkanasn aslında hemen hemen aynı şeyleri söylüyoruz. Emlak taşınmaz ve sözleşmeye tabi işler.

Aracın para iadesini almak istediğinde de hurdayı geri iade etmiyorlar. Ancak ayipsız mal vereceklerinde ekstra para istiyorlar. Ya yasada açık var ya da firma diyorki hangi seçeneği seç yine de ben kâr edeceğim..

Herkes kendi tarafında baktığı için kimse hatasını kabul edip taşın altına girmiyor. 

Yasalar var. Sana göre bana göre diye bişey yok bazı durumlarda.

Şimdi firmalar reklamlar vermediler mi ötv indirimi var diye ya da 0 faiz diyerek insanları çekmediler mi bayilere.. 

Neyse yeterli.. benden bukadar.. 

Arkadaşa tekrar geçmiş olsun.

allah kimseyi servis yada bayilere muhtaç etmesin adamlar resmen soyguncular

ama sanki japon grubu özellikle de toyota bu konuda müşteri konusunda biraz daha ılımlı vw göre

Sosyal medyaya yaysam.tepki ne olur

Arkadaşlar konu uzayıp gitmiş...hangi markaya gitseniz bu tür olaylar olabilir bunlar kül yapısı araçlar..ileri donanimli araçlar...vw ,opel, toyota, ford, audi,  vs.vs. hangi markadan alırsak sorun çıkarmaz??? Alın bu arabayı size sorin çıkarmaz diyebilen marka varmi??? Araçlarımız niye 2 yıl garantili??? Herhangi bir sorunda fabrikasyon hatada değişim yapılsın mağdur olmayalim diye var garanti...tabiki olması can sıkıcı bi durum ama allahnucak kazası vermesin sağlık olsun..bunlar boş şeyler arkadaşlar.....dsg şanzuman saniyenin binde 14 ü gibi bi sürede vites degisimi yapabilen ve bunu size hissettirmeyen bi sanzuman bırakında o kadar arızası olsun. Hepsi halledilir araclardan keyif almaya bakin bunları kafaya takmayın nacizane görüşüm...herkese iyi forumlar...

@ogzogz Aslında hurda aracı ya geri iade edecek yada parasını verecek orda kesinlikle doğuş hatalı, lakin bir malın ayıplı olduğu ancak bilirkişi raporu ile tespit edilebilir, servis arızayı doğru teşhis ile çözemiyor da olabilir, ne de olsa garantide orasını burasını değiştirelim rahatlığıyla hareket ediyorda olabilir bilemeyiz, her arıza aracın ayıplı olduğunu göstermez, sıfır alınan bir caddy vardı 1 yılda 20 defa servise giden onu bile ayıplı mal katagorisine sokmadılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam sorun yaşamanız kesinlikle tatsız ve üzücü bir olay. ücretsiz değişim yanında ücretsiz bakım ve uzatılmış garanti talep edin bence. 

Ben 2012 yılında TDİ polo almıştım 200 Km de iken arabanın subapları tıkalıymış değişim yanında bakım hediye etmişlerdi.

Geri
Üst Alt