Sıfır golf arızalanırsa ne yapmalı

@Mustafaun ben aracın değişmesini istiyorum.ötv beni ilgilendirmez.misli ile değişim.hakkı.

@Erh Hocam sizden hiç bir şekilde para talep edemezler garantı kapsamında arıza yapılır. sizde aracı alırken su kadar surede arıza yaparsa değişim yaparız veya yapılır gibi bir sozlesmenız yok. garantı kapsamındakı  aracın kullanıcı hatası olmadı halde sızden para ıstedıklerı icin mahkemeye verebilirsiniz . onların sızı vermıs oludugu kagıt olması lazım su parca degısecek su para su kadar işcilik diye belge olsun elinizde. arıza yapılır sorun halledilmezse ondan sonra araç değişimine gidilir

Aracı garantiden yaptırıp kullanın Mahkeme yolu çok uzak evet aynısı ile değişim hakkı elde edebilirsiniz ama inanın ki yıllar sürer deymez uğraşma ya zaten garantiden her şeyi yapıp size sorunsuz verecektir hiç kendinizi yormayın üstüne 1.02 bakımda hediyeye etsinler konu kapansın

@Erh 

medya adamı süründürür bile

ama ben yine de çirkefleşme düşüncesindeyim

yoksa karşıdakini sayan yok

Boyle bir duyuru yaptım.

Yani şu başlık şu örnekleme tam asab bozukluğu

Otomatikçi olsam

Hiç düşünmeden direk DSG Bir golf alırdım!!! (Gidip zf BMW ye atlamam yani)

Ama artık insan  Düşününce acaba DSG almasam mı diyor olabilir mi?

Düşünce suçlarına paradoxlarına hiç bulaşmadan manuel keyfi yada eziyeti ile  yola devam

DSG ye +580 bin km + 11 yıl bozulmazlık + 22 yıl iyi niyet + 33 yıl sonunda yenisiyle değişim garantisi verseler

Yine manuel yine kara düzen yine kara tren.....

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Erh 3. Haftada bu hatayı vermesi can sıkıcı üstadım sizi anliyorum ama eğer doğuş bu arızayı giderecekse bence çok takılmayın..araciniz için değer kaybettirecek bi durum olmadığını düşünüyorum...bence yolun başında sıkıntılı bunlarda varmış ve değişimi yapılacak keşke olmasaydı ama.bu tol arızalar her markada oluyor ve olmaya devam edecek biraz şans meselesi, böyle bi durumu ilk yaşayan siz degilsiniz sonda siz olmayacaksiniz...ilk zamanlar can sikar ama bence araciniz yaptirin ve gonul rahatligiyla kullanın nacizane tavsiyem ama son karar sizin...

Ne çekti şu DSG be.. VW, acı artık DSG'ye yemediği laf kalmadı, çek kadro dışına.. 

Dsg yüzünden 4 yılda 1 kere gittim servise o da kavramayı 1.5 saatte değiştirdiler sağolsunlar(vites değiştirirken ıslık sorunu). Araç 120 binde şu an. @mbonat Mazda güzel araba ama sorunsuzluk dışında Golf e yakin bile degil hocam maalesef. @ErhSizin olayda daKesinlikle sorunlu araba satmışlar ve hakkınızı versinler, vites kutusuysa olay sadece okey değişir iş biter ama değilse değişim şart gibi. 
@SerkanG hocam hangi mazdayla ne kadar süre geçirdiniz bilmiyorum ama . 2 farklı golfe sahip olmuş biri olarak golften çok daha üstün olduğu özellikleri var .

@Erh Merhaba,

Bakın süreci çok yanlış işletiyorsunuz , sanırım Tokat ilimizde bir servis ile muhattap oluyorsunuz , size tavsiyem önce Garanti kapsamını okuyup devamında buna göre hareket etmeniz , aracınız garantili ve siz sanayiye gidiyorsunuz , orada ki insanların size olan söylemlerini (dalga geçme vb.) ciddiye alıp o gazla servise gidiyorsunuz ve arabamı değiştirin diyorsunuz , kusura bakmayın böyle olmuyor o işler her işin bir prosedürü mevcut.Tekrar tekrar özür diliyorum ama daha sorununuzu burada bize bile anlatamıyorsunuz ki! Servisteki insanlara kendinizi nasıl anlatacaksınız.Bakın aracınızın şanzımanı değişecek ise değişsin bu sorun değil çözüm odaklı yaklaşımdır.Saygılarımla...

Öncelikle geçmiş olsun fabrikadan çıkan araçlarda yüzde 1 belkide bu tür hatalar olabiliyor o da size denk gelmiş sanayiye gitmeniz yanlış olmuş ama önemi olan iyiki orada işlem yapılmamış 7 yıldır volkswagene biner yetkili servise giderim benim tavsiyem bu durumu servis müdürü ile sakin bir şekilde görüşmeniz onlar zaten size garanti kapsamında neler yapılacağını ve hangi parçaların değişeceğini iletir ona göre volkswagen müşteri hizmetlerini arar ya da mail atar baskı oluşturursunuz Türkiye'de bu işler maalesef farklı ilerliyor bakıma gittiğimde bile ben bunu farkedebiliyorum toplum buna alışmış illaki tanıdık bulunacak araya birileri girecek diğer türlü mahkeme için işini çok iyi biln bir avukat lazım kolay gelsin.

@DoğanARABACI ben yerel ustaların arızayı soylemeleri sonrasında servisle ırtıbata gectim.onlar arızayı kabul ettiler.araç serviste şu an.ben sıfır bir aracta sanzuman dıye değişsinki.diyorum.onun için yeni araç istiyorum.ben bu aracı ikinci elde değişmiş sanzumanla satısa sunsam millet huylanır.deger kaybı olcak.niye olsunki.ben fiyatı uygun dıye aldım.

@DoğanARABACI ben yerel ustaların arızayı soylemeleri sonrasında servisle ırtıbata gectim.onlar arızayı kabul ettiler.araç serviste şu an.ben sıfır bir aracta sanzuman dıye değişsinki.diyorum.onun için yeni araç istiyorum.ben bu aracı ikinci elde değişmiş sanzumanla satısa sunsam millet huylanır.deger kaybı olcak.niye olsunki.ben fiyatı uygun dıye aldım.
DSG sanzumanın değişmesi ve işlem gormesi gayet normal bir durum değer falan düşürmez hocam. suan ikinci el dsg golf alacak olsam bakacagim ilk sey garanti var mı? garanti yoksa mekatronik-kavrama değişimi yapilmiş mi ? yapılmamış ve garanti bitmişse o aracı almadan döner giderim. bu kadar ilinti yapmanıza hiç gerek yok. burada arkadaşlar size yardımcı olmaya calısıyor hiç kimsenin vw-doğus-veya arabayı satın aldıgınız bayı babasının malı deil.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt