Jump to content

mmartins

Üye
 • İçerik sayısı

  234
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

121

mmartins Hakkında

 • Derece
  İstikrarlı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Murat
 • Yaşadığım Yer
  İzmir

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. mmartins

  SIFIR GOLF FACİASI

  Aracin vidalariyla oynanmasi kaputta islem olduğu veya değiştiği anlamına gelmez arkadaşlar..oradaki boyanin kazınmış olmasi eksperlerde hemen değiştiği oynandığı söküldüğü anlamina geliyor..eğer değişim ve boya islemi yoksa gönlünüzü ferah tutun ayar yapmak için bu cıvatalarda oynama oluyor. Misal bende simdi alsam eline anahtati ordaki basit bi somunu zorlasam ustindeki boyası arsa kaput degisikmi oluyor..araciniz ayipli kusurlu falan değil gönül rahatligiyla binin ışlem var diyen usta değişim veya boya işlemi yapilmismi onu soylesin gerisi boş..bide bu boya cihazıyla boya ölçen ustalara bayılıyorum 90 120 dışındaysa boyalı. Fabrikaların her parçayı 3 sefer boyana hakki var 300 kusur çıkan degerlere bile boyasiz deniyor yeterki ehli bi usta olsun sonradan işlem yapılmadığını anlasin ..demem oki boya kalınlığı aracın boyalı olduğu anlamina gelmediği gibi somunlardaki anahtar izide kaputun değiştiği söküldüğü anlamina gelmez..bu ekspertizler bu tarz adamlar paranoya yaptı herkesi
 2. park konumuna alırken önce n konumuna alıp el frenini çektikten sonra p konumuna alarak park ederseniz sorun çözülecektir.. p konumuna aldıktan sonra bu işlemi yaparsanız araç yükü şanzumana bineceği için, ilk çalıştırmadan sonra araç p konumundan n ye zorlanarak ve hafif vuruntu yaparak geçecektir. deneyimle sabittir. bu şekilde deneyiniz.eğer sorun devam ediyorsa başka bi problem olabilir. kolay gelsin.
 3. Bizim araçlara başka araçtan takviye yapılmasının araç beynine zarar verebilecegini duymuştum daha önce. Muhtemelen yapilan takviye sırasında oluşmuş olabilir. Servis danismani ne kendi aracınıza başka araçtan, nede başka araç için aracinizdan takviye yapmayin beyne zarar verebilir demişti.
 4. mmartins

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  @Pufudak İzmir Vosmerde yaptırdım. uzatılmış garantiden hallettiler.herhangibir ücret ödemedim..
 5. mmartins

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  @Receps 2 sene boyunca bu hatayi alarak kullandım ve herhangi bir sıkıntı yaşamadım . Vwnin sorunu çözmesini bekledik..6 ay önce Mikro şalter takıldı ve hata bi daha tekrarlamadı..
 6. frene basılı halde aracı çalıştırıyorsunuz aksi halde zaten çalışmaz... ayak frendeyken el frenini manuel indirip aracın hareket etmesi gerekir... araç çalıştıktan sonra frenden ayağınızı çekip gaza bastığınız anda otomatik olarak el freni iner ve araç haraket eder.. bu normal sıralama.... bu şekilde araç hareket etmiyorsa anormal bi durum olduğu kesin.. mekatronik ile beyin arasında komut karmaşası olabilir..inşallah daha basit bi çözümü vardır..
 7. mmartins

  Garanti Uzatma ?

  2016 mart ayında 1600 tl ye 2 yıl olarak uzatmıştım.. mikro şalter ve akü değişimi yapıldı. ayrıca servo fren devre dışı uyarısı üzerine geçen ay avkum sensörü değişti... sadece akü 1300 fatura ettiler ve hemen hemen benim uzatılmış garantiye ödediğim ücreti akü ile amorti etmiş oldum..1 yıl için 2400 değermi orası tartışılır ama aracınızın aküsü değişmediyse bu süre zarfında büyük ihtimal akü masrafınız olacak uzatılmış garantiden değişim yaparsınız yarı ücreti amorti edilmiş olur...karar sizin
 8. @Savatage sebang aküm bu haziran ayında 3 yıl 3 ay sonunda bitti..start stop u hep devre dışı bırakmama rağmen..
 9. aynı hatayı aldıktan ertesi sabah aracı zor çalıştırdım. bence fazla beklemeyin. servise götürün. benim uzatılmış garanti kapsamında değişim yapmıştı servis...
 10. mmartins

  Aşırı yakma problemi

  tdi ve tsi motor arasında şehir içi çok bi fark yok diye biliyorum..
 11. mmartins

  Anket CAM TAVAN ederi

  Bin lira fazla vermem
 12. mmartins

  Burçlar yağlanmalı mı

  @Muhammed 1.5 sene önce yağlattım gacur gucur ötüyodu kasislerde. o günden bu yana ses yok garantisi devam ettiği için ücret talep etmediler..
 13. İzmir vosmer bu bilgiyi 4 5 ay önce verdi..burada paylaşmıştım..2016 sonrası iyi niyet garantisi diye bi durum yok..fakat doğuş oto ve bayi desteğinin süreceği belirtiliyor..
 14. rampada geç yükseltmesi normal.... yığılmaması için geç yükseltiyor, 1. viteste o yığılma benimde canımı sıkan bi konu servis normal olduğunu söylüyor..
 15. mmartins

  ALINIK: GOLF 7

  @tuqcan1 90 bin tl fiyat vermesi zaten başlı başına bi şüphe sebebiymis..boya olmasa 95 bandının üzerinde fiyat verirdi muhtemelen. Hayırlısı olsun
×
×
 • Yeni Oluştur...