Opet ile shell arasındaki kilometre farkı

Ben renklerinden dolayı shell den yakıt pek almam Fenerli olan OPET (Koç grubu) dan almalı

Shell in wc sinde bile renkler asab bozuyor. Zaten OPET kadar temiz değiller

Tüketime gelince inek aynı sağılan süt aynı!!  ben bu katkı olayına pek inanmıyorum. 

Olsa olsa tank temilziğine özen gösterilen saf benzin daha kalite olur o da daha fazla yol götürür..
Markanın daha doğrusu bir markanın renklerine göre alışveriş yapmak., sarı-kırmızı olsa ne olur., sarı-lacivert olsa ne fark eder., o ezik çapsız insanlar yüzünden insanları birbirine düşürüyorlar., hakikaten çok yazık yaa.. Can’lar Lefter’ler Metin’lerin mirası bunlar mı...

Opette 1.0 tsi vuruntulu çalışıyor ve gitmiyor gibi hissettiriyor. Shell gayet iyi nitro opetin benzinine göre kesinlikle daha az götürüyor. Bpden almak mantıklı fakat evime yakın bp yok bpye gidene kadar zaten arada ki fiyat farkını yakarım onun için shellden devam. Ayrıca shell hediye yakıt verdiği için aradaki menzil farkının bi kısmını kapatıyor .

31 temmuza kadar her 400 liraya 20 TL hediye yakıt veriyor BP. Yüzde 5 indirim demek 

Neden kimse TOTAL yakıtından bahsetmiyor!

1.4 TSI DSG  ile eve yakın olan TOTAL kendi istasyonundan alıyordum ve adana şehir ici 680-720km arası yapıyordum! Yakıt aldığım istasyonu TOTAL sattı şimdi bayi işletiyor ve Bonus kart geçmiyor artık!

Bu nedenle 4-5 aydır Shell den v.power alıyorum 600-650km gidiyor 1 depo ve aynı kullanımda!

Moderatör tarafında düzenlendi:
@mbonat kesinlikle katılıyorum aynı durumu ben de yaşıyorum shell daha sessiz menzili daha kısa, yakıt aynı rafineriden çıkıyor muhabbeti ise kamyoncu mazotu için geçerli 5.70 e ıvırzıvırpet istasyonlarında mazot var eminim daha uzun gidecek ama uzun kulanımda ne sonuçları olur bilmiyorum, 250 km de aracım rejenerasyona giriyor dizelin tek pişmanlığı o, benzinlide öyle bir derdimiz yoktu.

O ezik çapsız insanlar ?

Çeşmede mekan basanlar?

Eli silahlı 10 nolu formayı giymiş camianın eski futbolcusu ? Sol ayağıyla iyi frikik atar sol eliyle iyi silah çeker mi demek lazım

Ankara MTA karşısı akaryakıt panayır alanı?

Bp-shell-total-opet  hepsi yanyana 

Bana göre hepsi aynı ise sarı kırmızı olanından almıyorum işte ! Batıl inanç diyelim

Uzun yolda Menzil 0 gösterirken aman shell e girmeyim ilerde bahtıma OPET çıkar da demiyorum yani!!

@Savatage menzil sıfır gösterirken yakıt almak da güzelmiş dibini sıyırırım hesabı 😀

Evet başıma geldi !  Eskişehir den çıkış Ankara ya yol alıyorum...

Nasıl olsa yolda alırımm diye Eskişehir merkezden almadım  menzil 130 falan Sonra araç lastik basınç uyarısı verdi.. lastik hava işinde takıntım var sadece OPET lerde basarım 

2-3 tane bp Total PO es geçtim. Bir OPET ohhh dediğim anda duble yolu yol çalışmasından teke indirmişler giremedim tabi sağ gidiş yönümdeki bu opete

Menzil 60 gösterirken Sonrası çile stres 55-60 km boyunca fix kamyoncu istasyonu

Yok Tam-pet yok Full-pet  yok AS-pet

Hepsinde mazot dambing tabelası 

Menzil sıfıra düştü (yavvv dedim tam kendim ettim kendim buldum olayı)

En son karşı şeritte bir BP !!

5 KM geçTim u çekilecek geçiş var

Zor attım kendimi BP ye

Menzil sıfırdan sonra 16 km gidildi. 

deponun (tencerenin)en lezzetli dibini ekmekle sıyırıp yemiş gibi olduk

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Savatage  depo dibini temizlemişsin mazottaki pisliklerde pompaya çekilmiştir

Ben dizel yakıtını kullandım hep shell benden önceki sahibi opet kullanıyodu araba durmadan gizli dpf temizligi yapıp duruyodu sonra ben komple shel aynı istasyon aynı pompadan almaya başladım önceden lpg aynı istasyondan alıyodu  hüvenilir bi istasyon dizdli ordan almaya başladım dpf işi bitti uzun yolda bidaha oprttrn aldım ist geldim yine başladı temizlemeye ve ilk aldıgımda hafif koku vardı klasik koku oda gitti boşuna dememişler aklı kelde mazotu shellden 😂

Neden kimse TOTAL yakıtından bahsetmiyor!

1.4 TSI DSG  ile eve yakın olan TOTAL kendi istasyonundan alıyordum ve adana şehir ici 680-720km arası yapıyordum! Yakıt aldığım istasyonu TOTAL sattı şimdi bayi işletiyor ve Bonus kart geçmiyor artık!

Bu nedenle 4-5 aydır Shell den v.power alıyorum 600-650km gidiyor 1 depo ve aynı kullanımda!
Total benzinde de dizelde de kalitelidir. yakıtları drekt gemi ile geliyor. avrupa standartlarında ve dediğiniz gibi daha fazla km götürüyor.

İçindeki katkı maddelerinden dolayı shell in yanıcılığı daha yüksek olabilir mi? 

Merhaba

1.2 Comf.Benzin Oto. 2014 model. 

İstanbul -Manisa arası. Değerler Shell'den aldığım yakıt ile. Dönüşte de OPET'den alacağım. Şartlar sabit :)  Bu arada ortalama hızda düşme sebebi akhisar ve şehir merkezi ışıklarındaki beklemeler. Normalde klima hep açık 110-120 KM/h diye düşünün.

unnamed.jpg

Yol hava trafik ve kullanım koşulları nedeni ile arada bir fark olsa bile yakıt kaynaklı farkı göremezsiniz. Böyle bir karşılaştırmanın bir anlamı yok ki.

Geri
Üst Alt