Opet ile shell arasındaki kilometre farkı

Yol hava trafik ve kullanım koşulları nedeni ile arada bir fark olsa bile yakıt kaynaklı farkı göremezsiniz. Böyle bir karşılaştırmanın bir anlamı yok ki.
Kesinlikle katılıyorum rüzgar yönü şiddeti vs. de hesaba katılması gerekir.

Bir de bazı pompacılar depoyu ağzına kadar dolduruyor bu bile fark ettiriyor.

@forzaGilles Evet yorumunuza katılıyorum. Burada bari ayrışmayı bırakalım. Hepsi bu ülkenin değerleri. Biz, hizmete ve kaliteye pirim vermeye çalışalım... "Bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe" yaşamanın hazzına koşalım diyorum..tüm dostlara selamlar, teşekkürler...

Arkadaşlar maksadım bir bolucu faaliyeti değildi . marka v.s. vatan millete kadar gitmiş konu. :)   yazdığım maksadını aşmış sanırım. Özetlemek gerekirse fotoyu atarken düşüncem. 1.2 araba gitmez diyenler cok yakar kaldırmaz bu motor diyenler için bir kanıttı sadece. benzim marka işi olayın süsü asıl konu buydu.

saygılar.

Merhaba arkadaşlar. Konuyu hortlatmanın vakti gelmiş görünüyor :).
Sizce en temiz benzin Hangi Firma’da? Ben yıllardır En temiz benzinin Shell’de olduğunu düşünüyorum ama bu konuda farklı düşüncelere sahip olanlar varsa ve ya bu konuda bilmediğimizi bilenler varsa beni aydınlatmasını rica ediyorum.

Merhaba arkadaşlar. Konuyu hortlatmanın vakti gelmiş görünüyor :).
Sizce en temiz benzin Hangi Firma’da? Ben yıllardır En temiz benzinin Shell’de olduğunu düşünüyorum ama bu konuda farklı düşüncelere sahip olanlar varsa ve ya bu konuda bilmediğimizi bilenler varsa beni aydınlatmasını rica ediyorum.
Hangi istasyon?
Temiz benzin neye göre temiz?
Sizi hangi akaryakıt firması motive ediyorsa oradan alınız.

Ben bu aralar benzinde Aytemiz deniyorum son 4 depom ilginç şekilde benzini 1.5 tsi için rafine geldi. Özellikle Shellden aldığımda (vpower) sabahları soğuk motordaki avans vurmalar vs gitti. Bir de Aytemizin uygulaması üzerinden alırsanız %3 indirim veriyor direkt pompa fiyatından litre başına,

Merhaba arkadaşlar 1.2 tsi 105ps golfüm var genelde hep shell nitro benzin alırdım 750-800 kilometreyi zor görürdüm mecbur kaldığım için opetten almak zorunda kaldım 336 TL benzinle 925 kilometre yol yaptım tekrar opetten aldım yine hemen hemen aynı kilometreyi yaptım bunun nedeni nedir
750-800 km yi nasıl yapıyorsunuz nerede hangi trafikte

Hangi istasyon?
Temiz benzin neye göre temiz?
Sizi hangi akaryakıt firması motive ediyorsa oradan alınız.
Hangi istasyon. Şehrimdeki shell istasyonu. Sivas merkezde. Erzincan yolu üzerinde. Ama bu bilgiyiyle bana ne gibi yardımınız dokunur?
Neye göre temiz? Diğer petrol istasyonlara göre daha temiz mi mesela?

Hangi istasyon. Şehrimdeki shell istasyonu. Sivas merkezde. Erzincan yolu üzerinde. Ama bu bilgiyiyle bana ne gibi yardımınız dokunur?
Neye göre temiz? Diğer petrol istasyonlara göre daha temiz mi mesela?

Genel bilgi olmaması adına hangi istasyon olduğunu sordum.
Herhangi bir sebepten sorun olduğunu hissediyorsanız, ne kadar da eşe dosta yorum yaptırılsa da Google yorumlarına bakabilirsiniz. Orada sorun yaşayan olmuşsa mutlaka yorum yapmıştır.

Temizlik olarak da yakıt içindeki temizlik maddesi oranı mı, yoksa yakıtta toz toprak kir vs olup olmadığı mıdır?
Yani bu durum için gerekli spefikasyonlar yani aracı ne kadar korur ya da temizler vs. akaryakıt firmalarında vardır.
Toz toprak kirlilik açısından her istasyonu bir tutamazsınız. Ancak denetlemeler oldukça fazla olduğundan emin olabilirsiniz.

İlla ki marka sorarsanız, Shell, Bp,Total, Po, Opet, Aytemiz benim sıralamam bu şekilde. Ama her Shell gördüğüm yerden alırım anlamı taşımaz..

@Alibey hangi yakıtı kullanıyorsunuz? Ya da yakıt seçiminde değişiklik yaptınız mı? Sonuç değiştiyse genel olarak biz de öğrenebilir miyiz?

5 yıl sonra !?

TR den manzaralar.

Hangi elektriği kullanıyorsunuz?

E-sarj şehir içi daha az götürüyor hem de 0,01 desibel fazladan ses yapıyor motorda

Zes (vestel) sıfır desibel ses max menzil.

Trugo elektriği kirli batarya max kapasitesini 2 yılda %97 ye düşürdü

Tortu yaptı batarya....

@Alibey hangi yakıtı kullanıyorsunuz? Ya da yakıt seçiminde değişiklik yaptınız mı? Sonuç değiştiyse genel olarak biz de öğrenebilir miyiz?
Hocam Yıllardır Shell’den alırım. Bir sorun yaşamadım ama denemek amaçlı Opet’ten aldım 1 kez. Araç çekişi minimal düzeyde de olsa düştü. Bunu araç yüklü ve rampa çıkarken anlayabildim. Düz yolda shell den farksız. Ama tabi her shell bir değil. Her Opet bir değil. Bir de shell’de fuel save değil de V-power benzin tercih ediyorum tabi. Sanki shell in fuel save’inden bir tık daha düşük gibi geldi bana Opetin Benzini. Ama dediğim gibi her opet istasyonu da bir değildir. Deneyimlerim bu şekilde.

5 yıl sonra !?

TR den manzaralar.

Hangi elektriği kullanıyorsunuz?

E-sarj şehir içi daha az götürüyor hem de 0,01 desibel fazladan ses yapıyor motorda

Zes (vestel) sıfır desibel ses max menzil.

Trugo elektriği kirli batarya max kapasitesini 2 yılda %97 ye düşürdü

Tortu yaptı batarya....
O durumu şu anda hangi şarj istasyonu daha hızlı şarj ediyor olarak değerlendiriyorlar.

Geri
Üst Alt