0 ARACA NELER YAPILMALI SİZCE ARKADAŞLAR

1,5 benzin 150 PS / 1,6 dizel 120 PS'den az yakıyor. Bu 1,5 motorlar 2 yıldır Almanya'da kullanılmakta. Türkiye'ye yeni getirdiler o başka.
1,5 tsi 'ın aynı şartlar altında 1,6 tdi'dan az yakmasının mümkünatı yoktur. 1,2 tsi ile 7,8 lt yaktığım yeri 1,6 tdi ile 4,4 le gidiyorum. Kullanım tarzım aynı. 

@MKT86001 hocam hayırlı uğurlu olsun aracınız. Kazasız belasız sürüşleriniz olsun. bu paraya golf mü alınır, ondan inip buna mı binilir vs. vs. hep duyduğumuz ve duyacağımız yorumlar. İnsanımızın maalesef karakteristik özelliği bu; zevk ve tercihlere saygı duymayıp kendi zevkini ya da düşüncesini empoze etmeye girişmesi.. Sizin direksiyon başına geçince, aracınızı kullanmaya başlayınca mutlu olmanız, tatmin olmanız önemli olan. 

Aliexpresse bakabilirsiniz, binlerce ürün mevcut. Arkadaşların önerdiği pedal setini burdan bakarak alabilirsiniz.

Hocam hayırlısı olsun arabanız ne renk acaba foto paylaşabilirsiniz.

Venus Z10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Holigançok teşekkür ederim inceleyeceğim bunları (y)

Moderatör tarafında düzenlendi:
1,5 tsi 'ın aynı şartlar altında 1,6 tdi'dan az yakmasının mümkünatı yoktur. 1,2 tsi ile 7,8 lt yaktığım yeri 1,6 tdi ile 4,4 le gidiyorum. Kullanım tarzım aynı. 
1.2 FAZLA YAKAR. BEN HER İKİ ARACI DA KULLANMA TECRÜBEM OLDU. 1,5 DİZELDEN DE AZ YAKTI. BEN ARACI SAKİN KULLANIRIM VE 1.4 TSİ 125 PS KULLANIRIM ORATALAMA YAKIT TÜKETİMİM 5.6 LT EKRANDA BAKMIYORUM BU ORANA. HER ALIŞIMDA DEPOYU FULLERİM VE EXCEL DE YAPTIĞIM TABLOYA VERİLERİ GİRERİM. ALDĞIM YAKITA VE FİYATINA GÖRE KURUŞ VE LİTRE HESABINI YAPARIM. YAKIT ALIRKEN DE DEVAMLI AYNI YERDEN 1. KADEMEDE TABANCA ATAR ÜZERİNİ 5 TL LİK OLACAK ŞEKİLDE YUVARLAYARAK FULLERİM.

295,70 TL İSE 301 TL YA TAMALARIM.

@MKT86001 , piano blackler için tek önereceğim hassas davranın, aşırı kolay çiziliyorlar. 
Bizim golf7 lerin kadranları çok kolay çiziliyordu ama hayalet ekran için de durum aynı ise Aliexpress de var mı bilmiyorum ama koruyucu film takılabilir.

Hayalet kadranların iyi özelliği? Toz konmaz yapıda.

Yada toz var!! Toz belli etmiyor. 1 yıl +3 ay oldu

Bir kere iç temizlik yaparken hayalet kadranı silme tozunu alma işlemi uygulamadım

Multimedya ekranını konuşacak olursak 15 gün temizlemeyin çölde kum fırtınasına maruz kalmış gibi bir hal alıyor

O kadar da fark yok yani!

1.2 tsi 7,8 yaktığı yerde

Tdi aynı yolu olsa olsa5,8 le alır.

Dediğiniz şekilde 7,8 ile 4,4 ü oranlarsak dizel %43 avantajlı oranı çıkıyor. (Birde dünkü benzine gelen zamla dizel/benzin litre makası yine %7lere dayanınca)

Dizel %50 ekonomik mi?

Ben şunu söyleyim dizelin ekonomikliği max. %25 civardır 1.2 tsi lara göre

Aracım tdi bu arada

@Savatage hakkatende araba daha 1 haftalık multimedya ekran leş gibi bu nasıl iş ya

@Savatage Uzun yolda dediğiniz doğru olabilir. Şehir içinde pompa değerlerine göre fark açılıyor . TSI lar şehir dışı ekonomik. Sıkışık trafikte aynı yakıt verimliliğini sergileyemiyorlar.

@yusuf öncelikle hoşbulduk yıllardır hiçbir foruma kayıt olmadım bu yüzden pek kuralları bilmiyordum 

ben bu gizli özellik olayını çok merak ediyordum bende bmw 1.16 d vardı onda bile korkumdan yaptırmamıştım bir zararı olur diye arabayı sattık golf aldık bunada çekiniyorum yaptırmaya sizce ne gibi faydası veya zararı olur bu gizli özellik olayının
Gizli özelliklerin hiçbir zararı olmaz.

O kadar da fark yok yani!

1.2 tsi 7,8 yaktığı yerde

Tdi aynı yolu olsa olsa5,8 le alır.

Dediğiniz şekilde 7,8 ile 4,4 ü oranlarsak dizel %43 avantajlı oranı çıkıyor. (Birde dünkü benzine gelen zamla dizel/benzin litre makası yine %7lere dayanınca)

Dizel %50 ekonomik mi?

Ben şunu söyleyim dizelin ekonomikliği max. %25 civardır 1.2 tsi lara göre

Aracım tdi bu arada

Merhaba aracım 1.2 tsi şehir içi kimi zaman 4.5 kimi zaman 7.8 arası geziniyor ekrandaki uzun yol ortalaması 6.7 yine de bana çok geliyor bu değerler tdi de ortalamanın 4.1 lere düşeceğini düşünüyorum maksimumda 4.5 olur sanırım ama dizel az yakar nasıl olsa diye basarsak onunda değerleri yükselir acizane düşüncem. Aracımı zorlamaktan sürekli kaçındığım halde bu değerleri alıyorum 

Şehir içinden çıkıp dağa bayıra pikniğe taşra vs. gibi yerlere gitmenizde gerekiyorsa;  koku yapmayan 3d  5d tarzı paspas seti almanızı öneririm. Temizlerken biraz daha kolay oluyor. Diğer türlü orijinal haliyle kaldığında işkenceye dönüyor :)  

Kaput koruma belirli aralıklarla değiştirmeli ve maaliyetli bir iş. Üstelik söküldüğünde araçta ton farklıda yaratabliyor (özellikle beyaz bir araçta ton farkı görmüştüm)  

Geri
Üst Alt