Golf 7 ayrıcalığı mı pişmanlığı mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@forzaGilles Yukarıda saydıklarınız içerisinde arka camların renkli olması astra da mevcut, ayrıca appconnect ve geri görüş kamerası da mevcut, krom kapı eşikleri ve cam çıtaları da mevcut deri kumaş koltuk döşemesi mevcut, zaten kalan diğer kısımlarında olması yada olmaması ne kadar önemli ki? Sadece kamera appconnet ve kapı eşikleri bugün golf 7 için 7-8 bin daha fazla ödemeyi gerektirir cam tavan için de astra golf farki yaklaşık 4 bin size 12.000 daha fark demek üzerine 30.000 de liste fiyatı farkı etti 42.000 hele navi alayım derseniz hepten zarar golf 10.000 astra 5-6 bin fark eder yani 50.000 düz hesap, o aradaki farka eve dci motorlu ikinci bir araba alır insan.

Haziranda 96 ya 2016 yi çok ucuza vermişsiniz kaza boya yoksa eğer, 1 parça boyalı 2013 model 60.000 de 1.4 tsi highline golfümü 85.000 e verip 1 hafta da acaba ucuza mi verdim diye düşünüp durdum.

@Kaaan95.ky Tercih meselesidir saygı duymak gerekir lakin, comfot ile highline arasında kaput keçesi kadar önemli ve pahalı olmasada iki üç kuruşluk farklar bulunmakta, bence bu kadar önyargılı olmayın.

Yeni golfün comfortline modelinde ön arka park sensörü bulunmakta, dediğim araçta da led far opsiyonu varlığı nedeniyle otomatik far da vardı. 

Bir diğer husus, golf 7 sahibi olmuş ve ilk parti golf 7.5 sahibi olan birisi olarak;

-aracımda çekmece var.(bir defa bile kullanmadım)

-arka isofix bağlantı kapakları yok( ha varlığı ha yokluğu, bir anlamı olan önemli bir parça değil)

-akümün üzeri tümüyle keçe kaplı.

-kapı üzerinde ayna içindeki vidaların görünmesine engel plastik muhafaza yok. (Çok önemli değil ama olsa iyi olurdu). 

-herhalde olsa dediğim tek eksiklik silecek suyu miktar uyarısı

İki göz, iki plastik kapak ve bir keçe için 100.000 lira para verip 4-5 yaşında araç almak için iyice delirmiş olmam lazım herhalde. Zira alıp 2 yıl kullansam araç 7 yaşını görecek... kaldı ki dediğim gibi manuel ve benzinli araç, en tercih edilmeyen seçeneklerin bir araya gelmiş hali.

bugün 100.000 verip alan kişi 2 yıl sonra 70’’e satamaz. Ancak dediğim aracı alan 2 yıl sonra kaça satar? Orası artık forum ahalisine kalmış...  

tekrarlıyorum, cebinizden para çıkan her durum aslında bir yatırımdır, aracını alan insan satışını da düşünür, satışında da eski araç 10.000 km’de olsa da yarışa olumsuz başlar. Bu kadar net.

dilerim aracınızı istediğiniz fiyattan satabilirsiniz, ama piyasa koşullarının isteğini karşılamaktan uzak araç satılmıyor diye aracı kötülemek mantık dışı.Clio peynir ekmek gibi satıyor, çünkü dizel otomatik aracı idare eder fiyata veriyor. Ben gidip benzin manuel clio’ya dizelden 5.000 az istesem satamam, sizin ilan da bu çizgide örneklenebilir.
Burdaki olayı farklı değerlendiriyorsunuz., ona ihtiyacınız yok., yok zaten bu gereksiz, yok zaten ben onu sevmiyordum falan mevzu bu değil., Sizin aynı rakamı veripte., hatta daha fazlasını veripte bunların neden olup-olmadığı mevzusu.,

Anlayamadığınız diğer şey; Maliyet sebebiyle yapılan kırpmaları bir anda yapmadılar., yani siz diyorsunuz ki benim aracım makyajlı ama akü kılıfı var., evet olabilir ama şimdi gidip Showroom daki araca bakın olmadığını göreceksiniz., hepsini birden yapmadılar ki insanların gözüne batmasın., yavaş yavaş yedire yedire yapıldı bunlar.,

Kaputu açın akünüzün markasına bakın.,

isofix kapakları olmamasını önemsemiyorsunuz ancak arkada oturan bir insan kapak olmadığından isofix bağlantı demiri poposunu rahatsız eder..

Kaputu açın yakıt hattında kullanılan hortumların üreten firmaya bakın., sonra da gidip Mk7 kasadakine bakın.,

Madem hem eski hem de makyajlı kasaya sahip oldunuz., Şuan ki aracınızın koltuklarında kullanılan döşemenin orta kısmındaki süet tarzı malzemeyi elinizle inceleyiniz., sonra da Mk7 ^de kullanılanı inceleyiniz., Mk7 de bu malzeme Alcantara iken., Malesef makyajlı kasada bunu sentetik bir malzemeden yaptılar, görünüm olarak aynıdır., ama ellediğiniz vakit ikisi arasındaki malzeme kalitesi farkını anlarsınız., daha da önemlisi kalitesi düşürülen o sentetik malzeme ciddi şekilde terletiyor.,

Sizin için koltuk altı çekmecesinin kullanmaya bilirsiniz önemli gelmeye bilir., Hatta sizin aracınızda bu çekmecelerin olması da değil., olay sadece sizle bitmyor şuan gidin bayideki araçlara bakın çekmecelerin olmadığıı göreceksiniz., İlk parti araçlarda çekmeceler mevcuttu., sonra çekmecelerden birisi kaldırıldı., sonra da her ikisi de kaldırıldı., ama olayı tek size indirgeyemeyiz genel olarak düşünmek gerekli., hadi onu da bırakın çekmecenin olduğu o bölgeye insan bakınca sanki çalınmış gibi orada bir boşluk var estetik olarak kötü duruyor.,

Olayların detaylarını bilmediğinizden sadece tek eksikliğini hissettiğim konu silecek suyu uyarı ikazı diyebiliyorsunuz., halbuki sadece silecek suyu uyarı ikazından mahrum kalmadınız., aynı zamanda silecek suyu hazneniz eskiden 5 litre iken şimdi 3 litre oldu.,

Mk7 'de far yıkama varken makyajlı da bunu kaldırdılar., yok efendim Led far da zaten buna gerek yok diyemezsiniz., Madem gerek yok Led farlar yağmurda-çamurda far kirlenince farın aydınlatma perfarmansı azalmıyor., O zaman bu hali hazırda zaten standart olan özellikte kırpmaya giderek., neden opsiyon olarak satıyorsun.,

Mk7 'de orjinal ebatta stepne/jant standartı., ve Highline donanınımda da orjinal alümünyum Dijon jant/stepne standarttı., Şimdi ise bisiklet lastiği gibi sizi ancak lastikçiye kadar idare edebilen ince jant stepne var., Olsun daha iyi bagaj 5cm büyüdü diyebilirsiniz ama bunu eskiden taleb etmek istediğiniz de orjinal ebattaki alüminyum stepne fiyattan düşülür para cebinizde kalırdı., ve tamamen kişinin tercihine bağlıydı., Allah göstermesin sağlam bir çukura girip çıktınız., jant pert oldu ne yapacaksınız..? ben söyliyim gidip bir dünya para verip jant almanız gerekecek., yada netten temiz çıkma jant kovalayacaksınız.,

Bagaj kapağındaki TSI ve TDI logosu kaldırılması, yine BlueMotion Technology logosunun kaldırılması geçtim bunları çok önemli değil de., Sen gidip 2019 şasi üretim yılında üretilen araçlarda dörtlü flaşör üzerindeki minnacık "krom parçayı" bile insana çok görüp kaldırıyorsan.,

Daha geçen showroom da gördüm araç hangi donanımdı hatırlamıyorum Aux girişini bilee kaldırmışlar.,

Forumun Adminlerinden @yusuf hocam hatırlar geçen sene mi neydi Midline Plus ve Comfortline 'da CD player 'ı kaldıracaklarından bahsediyorlardı., sonra bi ara bazı parti araçlarda gerçekten CD Player gelmemeye başladı.,

Evet doğru hatırlıyorum; 2018 model 14. hafta itibariyle üretilen Comfortline ve Midline Plus donanım seviyesinde medya cihazında CD çalar bulunmayacaktır. CD Player 'ı kaldırmak ne demek., 

Ufak şeyler suyu bulandırır., su bulanırsa insanın midesi bulandırır.,

Bunlar benim dikkatim sonucu inceleyebildiğim şeyler (çok daha fazlası da var ama uzatmayayım).,

Bunlar insanın görebileceği şeyler.., Peki ya göremediklerimiz...?

Not: Ayrıca benim aracımı satmıyorum., ve benzinli de değil ne alaka onu anlayamadım..

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles Yukarıda saydıklarınız içerisinde arka camların renkli olması astra da mevcut, ayrıca appconnect ve geri görüş kamerası da mevcut, krom kapı eşikleri ve cam çıtaları da mevcut deri kumaş koltuk döşemesi mevcut, zaten kalan diğer kısımlarında olması yada olmaması ne kadar önemli ki? Sadece kamera appconnet ve kapı eşikleri bugün golf 7 için 7-8 bin daha fazla ödemeyi gerektirir cam tavan için de astra golf farki yaklaşık 4 bin size 12.000 daha fark demek üzerine 30.000 de liste fiyatı farkı etti 42.000 hele navi alayım derseniz hepten zarar golf 10.000 astra 5-6 bin fark eder yani 50.000 düz hesap, o aradaki farka eve dci motorlu ikinci bir araba alır insan.
Ben bu yazıyı yazarken mevcut değildi .,  Zaten ben arka camların renkli olmasından bahsetmedim koyulaştırılmış camdan bahsediyorum., Yine o zaman en üst donanımda bile deri-kumaş koltuk yoktu.,, anlayamadığınız şey ben bu yazıyı 3 sene önce yazmam., Şimdi siz bunların bazıları standart olmuş diyorsunuz., size tabii ki inanırım.,

Ama o zaman sizde şuna inanacaksınız., ben bu yazıyı yazarken o Astra 'nın çok övülen viraj kabiliyetinin esas sebebi olan arka (Watts viraj çubuğu) mevcut iken., sonrasında bunu kaldırdılar.,

Siz derseniz ki Appconnect mobil telefon bağlantısının olması benim için watts viraj çubuğundan daha önemli zaten o zaman bu konuşmayı burada sonlandırmamız en iyisi olur.

Hem Golf 'ün viraj kabiliyeti kötü olmasından bahsetmek., Sonrasında Astra J 'nin daha iyi viraj kabiliyetinden bahsetmek., bu ikisi eyvalah kabulümdür., Ama bu kadar yol tutuş konuştuktan sonra., Astra K kasada Appconnect mobil telefon uygulamasına dem vurmak.,

Ama o zaman sorarlar madem viraj kabiliyeti sizin için önemli ve saatlerce Astra'nın viraj kabiliyetinden konuşuyorsunuz/konuşuyoruz.,ve neden Golf 'e 20-30 bin fazla vericem diye serzenişte bulunuyorsunuz., Ama Astra K kasada; Astra'yı Astra yapan o meşhur (Watts amortisör) kaldırılıyor/kaldırıldı., ve birden konumuz araçların viraj kabiliyetinden AppConnect mobil telefon uygulması oluyor.,

Kusura bakmayın ama biraz kendiniz ile çelişmiyormusunuz..? Gerçekten çok özür dilerim ama burda bir çelişki yok mu..?

Yani bu yazıları yazarken Astra K 'yı hiç mi begenmiyorum., hayır yok öyle birşey ne zaman yeni kasa Astra K görsem döner bir daha bakarım., Led Matrix farlarına bayılırım., sadece farların tasarımına değil esas önemli olan Adaptif far yani Matrix özelliğinin kusursuz şekilde çalışması taktire şayan., Hatta daha önceki Astra J kasada da Bi-Xenon Adatif AFS farlar çok başarılıydı., Bizim Golf 'lerde AFS özelliği başarılı olsa da., Dynamic Light Assist çok başarılı değil bunu kabul etmek lazım.,

Paraya kıyıp opsiyon olan AGR koltuk alınca o koltuğun kalitesine laf yok gerçekten çok başarılı., AGR koltuk alınca bu segmentte ilk ve tek olan soğutmalı koltuk özelliği falan muazzam., Ayrıca AGR koltukla beraber ön yolcu koltuğu da elektrikli oluyor., Biz de ise Vienna deri koltuklara ayrı para ver, elektrikli koltuk için ayrı para ver., Ver de ver ama halaa ön yolcu koltuğu elektrikli gelmiyor.,

Özetle ben kimseye neden şunu aldın yok neden bunu almadın demenin, yok bu daha iyi diyerek diğerini kötülemenin mantığı olmadığını düşünüyorum., Sorarlar ise 2 araç arasındaki farklar bunlardır derim geçerim., bundan sonrası artı ve eksileri değerlendirip insanın kendi kafasına en çok yatanı almak..

Biz eleştirmeyi çok seven bir toplumuz., en ufak birşeyde hemen Doğuş Oto 'ya lafı çakıyoruz., Ya tamam Doğuşun pek çok kötü şeyleri var kabulüm., Mesela bu sürekli konuşulur biz bu Golf 'e bi dünya para veriyoruz arabada geri görüş kamerası yok., efendim neymiş Keyless anahtarsız giriş-çalıştırma neden yokmuş, Doğuş cimriliğinden herşeyi opsiyon olarak satıyor., Arkadaşlar Lütfen Almanya'da satılan standart Highline araçların donanımlarına bakınız., Almanya'daki hiç bir Highline araçta çift bölgeli Climatronic klima standart değildir., İngiltere de çok uzun zaman boyunca en üst donanımda bile Bi-Xenon farlar standart değildi., Amerika 'da gidip Golf GTI veya Golf R aldığınızda farların Halojen olduğuna şahit olursunuz.. Düşünün gidip Golf GTI veya Golf R alıyorsunuz ama farları halojen oluyor., Bi-Xenon veya Led Mid farlar için sizden sadece tek bir opsiyon ücreti de istemiyorlar., 3-4 opsiyonun bir arada olduğu kallafi bir paket almanız durumundasınız., Daha şuan aklıma gelmeyen bizde standart olup yurt dışında opsiyon olan pek çok şey var.. Biz de Golf R alsak ve farlar halojen gelse düşünün ne kıyamet kopardı.....

[mention=3100]Kaaan95.ky[/mention] Tercih meselesidir saygı duymak gerekir lakin, comfot ile highline arasında kaput keçesi kadar önemli ve pahalı olmasada iki üç kuruşluk farklar bulunmakta, bence bu kadar önyargılı olmayın.
2015 1.6 Tdi Comfortline aracım var ve kaput altında keçe var. Makyajlıları bilemem tabii

@forzaGilles alınacak birşey yok üstat ben katıltırdığımı kabul ettim zaten. 

Kısaca söylediklerine katılmıyorum birçoğu sorun edilmeyecek eksikler. 

Ben oldukça memnunum.

eksik demenize rağmen 100 kg daha ağır araç. Neden ağır olduğunu bilmiyorum. Bu kadar eksik olmasına rağmen fazla birleylerde var sanırım.

Sevgiler saygılar 

@forzaGilles öncelikle sakin olum yazının kendinize olmadığını fark edemeyecek kadar hınçla yazmışsınız.

anlattığınız şeylerin bir kısmı zaten faraziye halinde kalıyor... 1.5 yaşında aracım var 45.000 bakımı yapıldı, dediğiniz artvelours kumaşlardan terleme yaşamadım, bunlar sentetik kesin terletecek gibi bir mantık olmaz.

aracımın arkasında da yolculuk yapmışlğım var ve rahatsız eden bir şey yok, o plastik parçalar yeterince gömülü duruyor ve demir deseniz içeride zaten, geçtik bir faraziyeyi daha.

Benim işime yaramazdan öte işlevsiz bir parça olduğunu söyleyeyim, küçücük bir göz bir şey konulsa konulmuyor. Kötü görüntü diyorsunuz 2018 kasalarda binişte zaten yanlarda plastik var o açıdan görülmüyor, oturunca ve tepeden bakınca görülmüyor. Sanırım siz düşen uçaklardaki cenin pozisyonunda seyahat ederek görebiliyorsunuz. Önceki aracımı ilk aldığımda bir deneyeyim deyip eczaneden aldığım ilacı koyayım dedim sığmadı. Geçen ortalama boyutta bir kitabımı koyayım dedim sığmadı. Benim için ve kullanıcıların çok büyük çoğunluğu için varlığı bir anlam ifade etmiyor.

ciddi manada soruyorum yahu ha bagaj kapağında tdi yazmış, ha TSİ yazmış. Ne kaybınız var bundan, bana izah edin. Millet sadelik sevip o yazıları söküyor bile, bunu kayıp olarak görmek cidden tuhaf.

Mk7 sahibi olsam ve sağlam bir çukura girip jantı kırsam stepne yapmaya yine jant arayacağım.

Velhasılı golfte kırpılan şeyler küçük detaylardaki göze batmayan şeyler, diğer markalarda da zaten olmayan yahut yarım olan şeyler. 

He şunu da belirteyim süspansiyon sesleri denilmişti yukarıda aracımda 25.000 km’den sonra gelmeye başladı, son bakımda yağlattım şimdi bir sorun yok. 

Ne desem bilemedim... bu paraya daha iyi araç bulun söz ilk ben alacağım, bizim de paramız değerli. Tuhaf olan 7 yaşında, artık ölmüş bir mk7’yi halen volkswagen’in geliştirmeye devam etmesini istemek olsa gerek. 8 kasanın çıkacağı belli, sınıf standartları belli, dünyadaki fed polikasının yaşattığı  ekonomik şartlar belli, sizler volkswagenin 8 kasaya harcayacağı bütçeden kesinti yapıp 7’yi mükemmel yapmasını bekliyorsunuz.

2015 1.6 Tdi Comfortline aracım var ve kaput altında keçe var. Makyajlıları bilemem tabii
Mk7  kasada da MK7,5 kasada da kaput altında keçe var., Arkadaş Golf ile Astra karşılaştırmasını yüzünden karışıklık yaşadığından öyle bir ifade kullanmış... Kaput altında keçe olmayan araç Astra dır..

Haziranda 96 ya 2016 yi çok ucuza vermişsiniz kaza boya yoksa eğer, 1 parça boyalı 2013 model 60.000 de 1.4 tsi highline golfümü 85.000 e verip 1 hafta da acaba ucuza mi verdim diye düşünüp durdum.
Hocam merhaba. Yazımda da belirttiğim gibi bence en az ederi 100bin tl idi. 3 hafta satışta durdu o fiyata yaklaşan dahi olmadı. Alacağım araç ilk anlastıgım fiyattan 7bin tl indirime girdiği için üçü beşi aramadım 4bin tl daha ucuza verdim ama 3bin tl benim cebimde kaldı😊.. İlk başta benim aracıma 100bin tl verselerdi o 3bin tl de benim cebimde kalmayacaktı😊.. Fırsatlar geldiğinde değerlendirmek lazım. Ramazan bayramı öncesi almış olduğum golfün bayram sonrası daha az opsiyonlusuna benim aldığım rakamdan 15-20 bin tl daha fazla istiyorlardı. Araç kalmamıştı. Aldığım araç eski girişli olduğundan fırsat aracıydı benim için. 

Bir de şöyle bakmak lazım. 96bin tl ye haziran da bu yana yaklaşık aylık 1.500tl faiz alsam 12.000tl üstüne koyardı. 108bin tl ye satmıs oluyorum. Şuan 108bin tl ye gerçekten satabilirmiydim sanmıyorum😊.. Bu arada aracımda cam tavan ve geri görüş kamerası vardı ve hatasız 34.500km deydi. Kısmet ve şans meselesi birazda alım satım işleri. 

Bence siz 2013 modeli iyi fiyata vermişsiniz. İnşallah bu aracınızı da istediğiniz fiyata yakın bir bedelle satabilirsiniz. 

Hocam merhaba. Yazımda da belirttiğim gibi bence en az ederi 100bin tl idi. 3 hafta satışta durdu o fiyata yaklaşan dahi olmadı. Alacağım araç ilk anlastıgım fiyattan 7bin tl indirime girdiği için üçü beşi aramadım 4bin tl daha ucuza verdim ama 3bin tl benim cebimde kaldı😊.. İlk başta benim aracıma 100bin tl verselerdi o 3bin tl de benim cebimde kalmayacaktı😊.. Fırsatlar geldiğinde değerlendirmek lazım. Ramazan bayramı öncesi almış olduğum golfün bayram sonrası daha az opsiyonlusuna benim aldığım rakamdan 15-20 bin tl daha fazla istiyorlardı. Araç kalmamıştı. Aldığım araç eski girişli olduğundan fırsat aracıydı benim için. 

Bir de şöyle bakmak lazım. 96bin tl ye haziran da bu yana yaklaşık aylık 1.500tl faiz alsam 12.000tl üstüne koyardı. 108bin tl ye satmıs oluyorum. Şuan 108bin tl ye gerçekten satabilirmiydim sanmıyorum😊.. Bu arada aracımda cam tavan ve geri görüş kamerası vardı ve hatasız 34.500km deydi. Kısmet ve şans meselesi birazda alım satım işleri. 

Bence siz 2013 modeli iyi fiyata vermişsiniz. İnşallah bu aracınızı da istediğiniz fiyata yakın bir bedelle satabilirsiniz. 
100.000 yazdığınız aracı 96.000 bine sattıysanız bence ederi bir fiyata satmışsınız . Piyasa ölü sıfır araçlar ciddi indirimlere alınabiliyor takip edildiğinde. Sıfır araçların satışının ne kadar azaldığını hepimiz biliyoruz . İnsanlara 100.000 tl adı çok geliyor. Ama 1-2 seneye kriz atlatılırsa 100.000 ne kadar ucuz diyeceğiz. Emin olun buna .5 sene önce 51.000 sıfır aldığım 1.2 comfort manuel golfü alırken benim gözümde o kadar büyük bir paraydı ki. Çevremdekiler o para o arabaya verilir mi git BMW al git Audi al demişlerdi. Şimdi de aynı terane . Kriz sonrası bunparalara insanların gözü alışınca 100.000 o kadar ucuz gelecek ki göreceksiniz peynir ekmek gibi satılır . Tabi kriz aşılırsa .                        Bir  Arkadaş golfü satamadığından şikayetçi de malum sitede j kasa 2015 model 1.6 dizel otomatik 80.000 tl den cosmo paket astra 3 aydır satılmıyor.favorilerimde duruyor . Cosmo dizel otomatik 2015 astra . Düşünün artık. 

@forzaGilles öncelikle sakin olum yazının kendinize olmadığını fark edemeyecek kadar hınçla yazmışsınız.

anlattığınız şeylerin bir kısmı zaten faraziye halinde kalıyor... 1.5 yaşında aracım var 45.000 bakımı yapıldı, dediğiniz artvelours kumaşlardan terleme yaşamadım, bunlar sentetik kesin terletecek gibi bir mantık olmaz.

aracımın arkasında da yolculuk yapmışlğım var ve rahatsız eden bir şey yok, o plastik parçalar yeterince gömülü duruyor ve demir deseniz içeride zaten, geçtik bir faraziyeyi daha.

Benim işime yaramazdan öte işlevsiz bir parça olduğunu söyleyeyim, küçücük bir göz bir şey konulsa konulmuyor. Kötü görüntü diyorsunuz 2018 kasalarda binişte zaten yanlarda plastik var o açıdan görülmüyor, oturunca ve tepeden bakınca görülmüyor. Sanırım siz düşen uçaklardaki cenin pozisyonunda seyahat ederek görebiliyorsunuz. Önceki aracımı ilk aldığımda bir deneyeyim deyip eczaneden aldığım ilacı koyayım dedim sığmadı. Geçen ortalama boyutta bir kitabımı koyayım dedim sığmadı. Benim için ve kullanıcıların çok büyük çoğunluğu için varlığı bir anlam ifade etmiyor.

ciddi manada soruyorum yahu ha bagaj kapağında tdi yazmış, ha TSİ yazmış. Ne kaybınız var bundan, bana izah edin. Millet sadelik sevip o yazıları söküyor bile, bunu kayıp olarak görmek cidden tuhaf.

Mk7 sahibi olsam ve sağlam bir çukura girip jantı kırsam stepne yapmaya yine jant arayacağım.

Velhasılı golfte kırpılan şeyler küçük detaylardaki göze batmayan şeyler, diğer markalarda da zaten olmayan yahut yarım olan şeyler. 

He şunu da belirteyim süspansiyon sesleri denilmişti yukarıda aracımda 25.000 km’den sonra gelmeye başladı, son bakımda yağlattım şimdi bir sorun yok. 

Ne desem bilemedim... bu paraya daha iyi araç bulun söz ilk ben alacağım, bizim de paramız değerli. Tuhaf olan 7 yaşında, artık ölmüş bir mk7’yi halen volkswagen’in geliştirmeye devam etmesini istemek olsa gerek. 8 kasanın çıkacağı belli, sınıf standartları belli, dünyadaki fed polikasının yaşattığı  ekonomik şartlar belli, sizler volkswagenin 8 kasaya harcayacağı bütçeden kesinti yapıp 7’yi mükemmel yapmasını bekliyorsunuz.
Arkadaşım 2 seferdir aynı şeyi söylüyorsun, Her defasında ben seni düzeltiyorum., O ben değilim diyorum sen halaa diretiyorsun..!!!! Aracını satan arkadaş ben değilim BAŞKASI töbe bismillah.,

Okuduğunuzu anlayamadığınız için herşeyi birbirine karıştıyorsunuz., Başkasının yazısından bişeyler aklınızda kalıyor ben ifade etmişim gibi bana yazıyorsunuz., benim yazımdan bişeyleri başka kişiye., önce konuya hakim olunuz., Sonra düşüncelerinizi yazınız.,

Sanki arabacımı ben satıyorumda daha yeni modeli olan aracı kötülüyormuşum gibi., olmayan şeylerden algı yaratıyorsunuz.,

Kafanızın sakin olduğu bir zaman konunun son 2 sayfasını okuyunuz., sonra yorumunuzu nasıl ne şekilde istiyorsanız yazarsınız.,

Yazınızda bir kaç kez faraziye kelimesini kullanmışsınız.., Bakın ne güzel kendinizle bile çelişiyorsunuz., faraziye ne demek bilirmisiniz kişi kendi varsayımlarını.., Yani kesin olmayanı  benimseme olayına faraziye denir., olmayan bir şeyi olmuş gibi benimsemesine denir., Ben size diyorum bak bu özellik kaldırmış artık yok., Ortada bir gerçek, kesin, net olmuş, yaşanmış olan bir şey var., Ama siz Eee ne olmuş evet onu kaldırmışlar ama o zaten beni hiç rahatsız etmiyor gibi kendi varsayımlarınızı dile getiriyorsunuz,

Sizinle FED politikasını konuşabilmemiz için önce okudunuzu anlamanız., Anladıklarınızı da aklınızda tutup., karşı tarafa aktarırken kişilerin yazdıklarını birbirine karıştırmadan doğru şekilde yazabilirseniz., Ahmet'in yazdığını Ahmet'e., Mehmet'in yazdığını Mehmet'e yazma becerisini gösterdiğinizde., O zaman beraber oturup Fed miş, Otomobil piyasının durumuymuş vs. konuşalım..

Konuda alt tarafı 3 sayfa yazı var, 20 sayfa yazı olsa ne yapacaktınız..,

Tekrar etmemi istermisiniz.....? Arabasını satmak isteyen ben değilim., Arabasını satmak için sarı siteye ilana koyan kişi yine ben değilim., Arabasını satmak için Mk7,5 kasayı kötülüyen yine ben değilim...!!!

Arkadaşlar ben 7,5 kasayi kötülemedim sadece comfort donanımda 7 ile pek bir farkı yok demek istedim, diğer konularda elbette haklısınız ufak tefek olsada araba üzerindeki parçalarda ya kalite gitmiş yada parça eksilmiş, işte tam meselenin burasindayim yani en yakın rakibinden 35.000 farkla araba satıyorsun ama arabanın eksiltmedigin yeri kalmıyor, çok eskiden sahibi olduğum mk4 comfort golfte olan bir çok donanım mk7 comfort golfte opsiyonel, olay yanlış anlaşılmasın premium olanlardan sonra dn yüksek fiyat golf7 de madem ne kaaaa ekmek o kaaaaa köfte o zaman şu aldığın fiyatın hakkını ver diyorum, araba satılır yada satılmaz çok önemli değil hanıma bir astra j alır arada ben kullanırım olur biter maksat gönüller kırılmasın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt