Golf 7 ayrıcalığı mı pişmanlığı mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu arada insan sevdiğini yerden yere vururmuş golfü bu kadar sevmesek umursamaz 5 lira aşağısına verir geçerdik ama bu kadar namı olan bu araba biraz daha özenli üretilmeli, yada en az %30 ucuza satılmalı ki hataları kabul edilebilsin, 120 bin tl'ye manuel dizel a3 varken golf 7 alırsanız böyle oluyor.

Bu arada insan sevdiğini yerden yere vururmuş golfü bu kadar sevmesek umursamaz 5 lira aşağısına verir geçerdik ama bu kadar namı olan bu araba biraz daha özenli üretilmeli, yada en az %30 ucuza satılmalı ki hataları kabul edilebilsin, 120 bin tl'ye manuel dizel a3 varken golf 7 alırsanız böyle oluyor.
Satın kurtulun hocam. Ben artvine de Aydere de gittim golf ile. Virajlarada sert girerim. Bir kez üzmedi beni. Satıp Astra alın rahat edin. 

@Serkanasn Dostum biz araca yada mala ölüp bitmiyoruz ki araba yani 4 tekeri var benim sahsen para verdim diye uçsun kaçsin diye bir derdim yok ayrica işin faiz kısmını hiç düşünmedim öyleyse zaten mal sahibi olunmuyor.Ben 1.0 Dsg Comf.isik surus konfor paket siyah tavan 2018 sifir 109 bin tl ye aldim.Bence mükemmel fiyat.Adamin parasi vardir dizel ister cam tavan ister higline alir serit takip falan ister fiyat yukselir.Adam tasarimini seviyordur seklini seviyordur basar parasini...Kaldiki sizin bahsettiğiniz sorunlarin hiç birini yasamadim.Zink diye duruyor asiri virajda yuklenirsem araba aninda esp açıyor kendisi zaten izin vermiyor.0.100 u desen 9.7 sn sanirim.Yakit desen guzel vergi desen az bastinmi cok guzel hizlaniyor 160 170 km hizlara cok guzel ivmeleniyor.Rampada çoğu atmosferik motorlari geciyorum.Trim sesi bende hic Yok gacirti gucurtu yok bozuk yolda yol cizgilerinde falan ses yok...Daha ne olsun.

@Ender @yusuf Farklı zamanlarda 5 adet golf aracım oldu, mesele şu arkadaşlar golf verilen paranın karşılığı değil yani 160.000 tl verip manuel highline bir araç alınca insan uçacak falan sanıyor yada uçmalı bu kardeşim ben aylık 2500 tl faizden vazgeçtim bu araba için bu da ne demek oluyor diyor, kapısından tavanından sağ kalorifer ızgarasından ses gelir bagajına su dolar arka koltukların ayak kısmına su dolar arka cam fıskiyesi su damlatır 50 bine gelmeden defalarca sebepten epc ışığı yanar servis çözüm bulamaz burçları yolda karyola gibi gacırdar yağlarlar geçmez değişir 3 ay sonra yenilenir, 1000 tl verip bakım yaptırırsınız 5 bin km olmadan KARBONLU polen filtresi dolar hava üflemez, frene basarsın tutmaz, viraja girersin azıcık limitlerde sağı solu oynar vs vs, bundan önceki aracımda 2013 golf 7 idi opelden önceki 3 aracımda golf tü, bundan önceki 60.000 de dijonlu ve fabrikaston lastikleri olan araçtı lastiktendir dedim yaylardandır dedim, sattım 2015 durbanlı spor süspansiyonlu olanını aldım, gelin bu araba ile hopa artvin arası azıcık kendine güvenen varsa virajlara azıcık hızlı girin, girin de kendinizi nerde buluyorsunuz deneyin yada gelin beraber bir çifte köprü ye gidelim bakalım o virajlara bu arabayla 50 den yukarı girebiliyor musunuz, yada aydere çıkalım da o kaymak asfalt olan kısımlarda fırtına deresine uçalım beraber, ben bu arabayı tem otoyolunda yada yada istanbul tekirdağ otobanında düz yolda kullanmıyorum o yolda zaten 124 te güzel yol tutuyor, mesela 60 derecelik viraja 80 le girdiğinde yol tutup tutmaması yoksa anayolda karadeniz sahil yolunda elbette 200 le gidersin onda birşey yok, bu trol diyen arkadaşlar neye göre trol diyor maaşımın 40 katını verip araba alıyorum ne desem haklıyım, arabaya aşık falan mısınız arkadaş siz, bu arabaya ya çuvalla para verdiniz neyini övüp duruyorsunuz, memur maaşının 40 katını vermişim bu kadar hataya bu kadar eleştiri az bile, siz neden toz konduramıyorsunuz? firma ortağımısınız doğuş size yüksek ücretler mi ödüyor yoksa fabrikaya ortaklığınız mı var, tonla hatası tonla kronik sorunu olan bu arabayı bu kadar sorunsuz göstermeniz sorun var diyene de trol demeniz en hafifinden densizlik olmuş.
Astra j kasanın mı sesi yok ? Bence içerdeki motor sesinden diğer sesleri duyamamışsınızdır. Burada kimse golfe premium demiyor ki.Golf 7 efsane bir araç olacak . Şahin premium mi ki bizim milletimiz tarafından efsane olarak nitelendiriliyor. Golf 7 C segmenti bir araç . Astra j nin de golf 7 den  tek üstün tarafı kütük gibi bir araç olduğundan biraz daha iyi yol tutuşudur. Golf ile 50 ile giremediğiniz virajları astra ile 80 le giriyorsanız ayderden direkt Karadeniz’e uçarsınız . Dikkatli olun . Ben 95.000 km dir golf 7 ileyim 6 yıl olacak. Koltuktan gelen ses dışında ses gelen bi yeri de yok. Ama motor sesi olaydı o koltuktan gelen kronik sesi de duymazdım. Kır kır yada grül grül motor sesi dinlerdim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Salih Sayın Arkadas ben Bursadayim Karacabey bogazina gidiyorum bildigin köy yolu gayet guzel virajlara giriyorum cikiyorum.Ayrica cok fazla S virajli bit yoldur daha araba bir.virajdan cikmadan digerine giriyorum hizim 80 90 hiç sikinti yasamadim.Tabi viraja girmekte önemli viraj önünde araci yola oturmak viraj acisinida ayarlamak lazim gelir zonk diye viraj alirsak araba da bize artislik yapabilir Allah korusun.

Tamamdır arkadaşlar sizler haklısınız; Fren yol tutuş trim sesi konusunda sadece bu forumda en az 30 başlık var diğer sitelerde ne kadar var gooogle den bakılabilir, yanlış anlaşılmasın bu yorumların tamamı golf sahipleri tarafından yapılıyor, demek ki biz yanlış anlamışız golfü yada araba kullanmayı bilmiyoruz, 13 arabam oldu totalde 400-500 bin km de araç kullamışlığım var ama sizlerin yanında biraz plotaj dersi almam lazım burada hata yapmışım olur o kadar.

@Serkanasn 4 yaşında, siyah renk ve manuel vites araca 100.000 istemişsiniz hocam, geçen gün 25.000 km’de, makyajlı 2017 comfort manuel, siyah renk ve ilave led ön far ve sunroof olan araç 108.000 lirayaydı dod’da. Gelin siz söyleyin azıcık pazarlıkla 106-107’ye onu mu alırsınız kendi aracınızı mı? Kendi aracınızı alacağınızı iddia ediyorsanız diyecek bir şeyim yok.

bir ikincisi siyah az tercih edilen renklerden, be kadar iyi bakarsanız bakın boyada harelenme çok olur, bakımı zordur, kir toz hemen görünür. Yazın zaten eziyettir. Benim çevremdeki insanların çoğu siyah olmasında şeklinde bir bakış açısına sahip, haliyle araç rengi de olumsuz bir durum oluşturuyor.

bir üçüncüsü açık renk iç mekan hastası olan ben bile siyah iç mekanlı araç aldığımdan beri rahatlık yaşıyorum, bundan sonra tercihim de siyah ya da passattaki kahve gibi renkler olacak. 

Bundan önce dizel manuel golf sattım, bu paralara çıkan kimse manuel araç almak istemiyor. Manuel şöyle iyi böyle iyi diyen adamlar bile param cebimde kalsın mantığıyla söylüyor genellikle. Şu bir gerçek ki artık piyasada manuel araç kaybettirir. Otomatik araç hasarlı da olsa boyalı da olsa çok daha kolay satılır. Bunu otomatik aracını 7 saatte, manuel aracını 3.5 haftada satmış biri olarak söylüyorum. 

Haliyle bu şartlar altında golfün ölüsü bile satılmıyor, golfün istenilen özelliklerindeki satılıyor. İstatistiklere baksanız yeter zaten bu yıldı sanırım en çok otomatik benzin satılmıştı, dizel otomatik pahalı, ancak insanımız otomatiğin rahatlığından da vazgeçmek istemiyor, haliyle de benzinli de olsa otomatik için katlanıyor.

trim sesine gelince kasa esnemeleri gereği olağan bir durum. Benim önerim kapı fitillerini iyi temizleyin ve bir adet slikon sprey alarak sesin merkezine müdahale edin. 

Tamamdır arkadaşlar sizler haklısınız; Fren yol tutuş trim sesi konusunda sadece bu forumda en az 30 başlık var diğer sitelerde ne kadar var gooogle den bakılabilir, yanlış anlaşılmasın bu yorumların tamamı golf sahipleri tarafından yapılıyor, demek ki biz yanlış anlamışız golfü yada araba kullanmayı bilmiyoruz, 13 arabam oldu totalde 400-500 bin km de araç kullamışlığım var ama sizlerin yanında biraz plotaj dersi almam lazım burada hata yapmışım olur o kadar.
Herkes hata yapar hocam dert etmeyin. Hatanın neresinden dönülürse kar. 

Fren konusunda size katılıyorum ben de frenlerini beğenmiyorum hatta bazen ciddi tedirgin ediyor., ancak yaşadığınız diğer sorunlara katılmıyorum şuan gidip Audi A5, Mercedes C serisi, hatta sıfır BMW 5 serisi alın., benzer sorunlarla karşılaşacaksınız., burdaki sorun markadan bağımsız olarak artık üreticiler aracın alt yapısındaki kaliteden kısıp, kullanıcının gözüne hitap eden üst yapıya odaklandıkları için artık arabalar eskisi gibi değil.,

Zaman geçtikçe de daha da kötüye gidecek., X marka yeni modelini çıkardığında eski modele göre yok şu kadar hafifledi vs. bunu övünerek potansiyel müşterilerine anlatıyor., ancak bizler yarış arabası kullanmıyoruz araba hafiflemişse bunlar bilin ki teknolojini çok geliştiğinden dolayı değil., üreticilerin malzeme kalitesinden çaldıklarından dolayı.. Artık hiç kimse potansiyel 7 serisi alma arifesinde olan insanlar da dahil 80 'ler de 90 'lar daki gibi kaliteli sağlam araba beklemesin., Hiç bir zaman o yıllardaki gibi kaliteli araçlar bir daha üretilmeyecek.,

@Serkanasn 4 yaşında, siyah renk ve manuel vites araca 100.000 istemişsiniz hocam, geçen gün 25.000 km’de, makyajlı 2017 comfort manuel, siyah renk ve ilave led ön far ve sunroof olan araç 108.000 lirayaydı dod’da. Gelin siz söyleyin azıcık pazarlıkla 106-107’ye onu mu alırsınız kendi aracınızı mı? Kendi aracınızı alacağınızı iddia ediyorsanız diyecek bir şeyim yok.
Bu soruyu bana sorsanız., ve her iki araçta aynı kondisyonda olsun., gider aynı fiyata 4 yaşındaki aracı alırdım.,

Beni az çok forumdan tanıyorsunuzdur., Makyajlı kasa Golf insanlara model yılı yeni olmasından daha teknolojik oyuncakları olmasından cazip gelebilir ancak size makyajsız kasa Golf 'te olupta., makyajlı kasa Golf 'te bu kalitenin düşürüldüğü veya fabrikanın maliyet kısma odaklı kullanılan malzemelerde kaliteyi düşürdüğü 2 sayfa dolusu madde sayabilirim..

Golf 'ü severim güzel araçtır ama şuan 2. el bir Golf alma arifesinde olsam asla asla makyajlı kasa tercih etmem., Emisyon skandalından sonra şirketin bunu minimum şekilde atlatabilmesi için kaliteyi çok düşürdüler..

Bence arkadaşın üzerine fazla gidiyorsunuz. O da zaten bir golf hayranı olmasa burada işi olmaz lakin çok haklı olduğu noktalar var bunu da göz ardı edemeyiz. Benzer sorunları zamanında ben de yaşadım. Kaldı ki aracımı sıfır aldım ve bu sorunlar daha 20 bin km dolmadan başıma geldi. Aracım 2015 dizel manuel comfortline idi. 80 bine almıştım o zaman. 10 bindeyken partikül filtresi hatası aldım ve artık belli bir süre sonra sürekli aynı hatayı vermeye başladı. 15 bine geldiğimizde tümseklerden geçince aracın burçlarından aşırı derecede rahatsız edici yaylanma sesleri geliyordu. Bunu servise yaptırmak istediğimizde de adamlar gayet normal birşeymiş gibi karşılıyorlar. Senin derdini anlayan bir muhattabın yok karşında ama iş bakım olayına geldi mi hemen sizi ararlar bakımınız gelmiş randevu alır mısınız diye. Bir de alttan alttan tehdit neymiş garanti dışı kalırmış. Yahu garanti dışı kalmasın da sen de servis olarak üstüne düşeni yapsana. Her soruna yok kış geldi yok normaldir felan filan telkinlerle insanı sinir eden bir servis. 15 binde auto hold tutuyor aracı bırakmıyordu bazen neredeyse debriyajdan tamamen çekecek gibi olmasına rağmen bırakmamaya veya ani ve rahatsız edici şekilde aracı aniden öne fırlatmaya başladı. Çoğu zaman auto holdu kapalı sürdüm. Bu sorunları dediğim gibi daha 20 bin ve ilk 1 yılımda yaşadım. O kadar para biriktirip insan çok sevdiği birşeyi alınca bu gibi sorunlar ister istemez sizi soğutuyor. Aracımı sattım ama yine de hatalarına rağmen golfü severim ama eksik ve hatalarını da görmezden gelmeyelim.

@forzaGilles eksiklerini sayarsan 7.5 kullanıcısı olarak öğrenmiş oluruz çok merak ettim ama 2 sayfa

@Kaaan95.ky 2017 Comfort araçta ışık görüş ve konfor paketi yoksa şahsen tercih etmem tabii müşterinin takdiri başka olabilir, makyajlı kasada kayan led sinyal ve hayalet ekran yeniliği var lakin bu özellikler comfortta maalesef yok yani makyaj görmesi sanırım comfort için makyajsız halinden pek farklı değil, highline deseniz ona kabulum makyajlıda bolca ekleme var ama onlarda zaten benim fiyatımın oldukça üzerinde 15.000 gibi satılıyor, siyah renk konusunda haklısınız evet biraz satışta gitmiyor sağlık olsun ama 2017 comfort araca şahsen benim vereceğim rakam 85 i geçmez o da tahminen söylüyorum km nin 10.000 civarında olması sebebiyle.

Konu dışı olacak biraz ama az önce baktım fiyatlarına;

exellence astra 1.6 cdti otomatik 136 bg: 155.000

highline golf 1.6 tdi dsg 185.000

her ikisi içinde alacağınız indirim yakın olacağı için eninde sonunda golfün astradan 30.000 tl pahalı olmasının alameti farikası ne olabilir ki?

bu arada astrada sunroof vergiler dahil 2.430 TL iken sanırım golfte 6.000 TL yi buluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt