Golf 7 ayrıcalığı mı pişmanlığı mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Teşekkürler herkese bende bunları düşünerek zevkime ve beğenime göre golf almıştım.2 çocuklu aileyiz golf yetiyor arazide işim yok, tatiller harici bagaj ihtiyacım yok yakıt iktisadi.Ama ülkemizde SUV araç daha pahalı ve gösterişli imajı var insanlar böyle algılıyor  tabi onların düşüncesi.İyi ki golf almışım o zaman....😀
Kimsenin eleştirisini kafanıza takmayın, aracınızın tadını çıkarın

Eleştriler hem olumlu hem olumsuz payınıza düşeni alınız lakin; devir suv devri. Binek yere yakın spor arabaları şu an genellikle bayanlar tercih ediyor. Genç ler bile artık suva yöneldi. Suv demek arazi demek değil. Yerden yüksek, kullanılırlığı biraz daha olsun fazla ve kapasite olarak geniş. Ben de araç alacak olsam o fiyatlara suv araçlara bakardım ama şimdilik golf'un tadını çıkartmakla meşgulum. :)  

Ayrıcalık premium araçlarda olur golf passat 3008 vs de değil, çevrenizdekilerin lafına kulak asmayın, ama 150.000 TL verdiğiniz standart c sınıfı araçtan da çok birşey beklemeyin, ilana koyduk arayan soran yok arayanda saçma sapan takas ve fiyat teklifleri sunuyor, ayrıcalık isteyen alır biner değil mi? Vallahi bu forumdakiler hariç bu arabaya bu kadar anlam yükleyen yok piyasada, adam 5000 lira ucuz olsun megane olsun derdinde, ne çevrenize ne de buradaki yorumlara takılmayın, c sınıfı hatchback bir standart arabanız var eğer sizi mutlu ediyorsa ne ala mutlu etmiyorsa benim gibi satılığa çıkarabilirsiniz.

@Serkanasn @Serkanasn 

Merhaba hocam, ihtiyaca göre değişir araç tercihi. 2.5 yıllık dolu dolu Golf 7 tecrübemden sonra ailevi ihtiyaçlar dolayısıyla geçen ay 2018 model Qashqai aldık. Ailevi ihtiyaçlar olmasaydı tercihim 2018 Golf veya A3 olacaktı. Golf her yönden insanı tatmin ediyor gerek konfor gerek performans ve gerekse diğer özellikler bakımından.

Eğer aileniz kalabalıksa ve Golf aldıysanız evet belki kötü bir seçim olabilirdi bagaj yönünden ama bilerek aldıysanız ve memnunsanız başkalarının dediğine aldırış edip tercihinizin kötü olduğunu düşünmeyin. Söylediğiniz araçlar da kötü değil tabiki ama tercih meselesidir. Piyasa yönünden bakacak olursanız da Golf son yıllarda ülkemizde  en çok piyasası olan araçlardan birisidir.
Forumdakiler olarak kendi adima konusmak gerekirse Golf e asiri bir anlam yukledigimi dusunmuyorum.Bindigimiz araç kendi sininifinda fiyatina göre sıfır olarak degerlendirilirse diger markalardan çok önde.Mesela megana baktigimizda 1.6 atmosferik man. en boş paketi 90 bine aldi ark.klima vs manuel.Hyundai ye bakin i30a A180 e bakın Bmw1 serisine bakin genel olarak çoğunu inceledim Golf bana gore tabiki kalite konfor tasarim(oran oranti) çok önde.Millet honda civic forumunda ağlıyor sorunlardan ama araclarina toz kondurmuyor.Ayrica 2.elde 100k 150 k.ya cok model var ama hepsi 100 bnkm lere yaklasmis çoğunun ekmeği yenmis.Bana gore sifir bu fiyata bu konforu sunan adam gibi bir marka yok.İkinci el devreye girersede malesef benim tercihim değil.Fiyati fazla olsun sifir olsun.Saygilar.

Ayrıcalık premium araçlarda olur golf passat 3008 vs de değil, çevrenizdekilerin lafına kulak asmayın, ama 150.000 TL verdiğiniz standart c sınıfı araçtan da çok birşey beklemeyin, ilana koyduk arayan soran yok arayanda saçma sapan takas ve fiyat teklifleri sunuyor, ayrıcalık isteyen alır biner değil mi? Vallahi bu forumdakiler hariç bu arabaya bu kadar anlam yükleyen yok piyasada, adam 5000 lira ucuz olsun megane olsun derdinde, ne çevrenize ne de buradaki yorumlara takılmayın, c sınıfı hatchback bir standart arabanız var eğer sizi mutlu ediyorsa ne ala mutlu etmiyorsa benim gibi satılığa çıkarabilirsiniz.
Sizi neden mutlu etmiyo ?

226.000 km de sattığım astra j nin hiçbiryerinden ses gelmezken golf 7 nin heryerinden ses gelmesi, astra j sport aracımın standart yay ve 17 jantlari ile her türlü viraj atraksiyonuna girerken golfte viraja girmeden 1 km önce yavaşlamak gerekmesi, daha önceki araçlarımla fren problemi yokken bu aracın frenlerinden korktuğumdan diken üstünde araç kullanmaktan, opel de yetkili servis ve sanayi arasında bakımda 100 lira oynarken volkswagende iki kat oynaması, ve model modele a3 ile neredeyse aynı fiyata olması beni standart araç fiyatına premium kullanmak varken neden golfe biniyorsun git a3 v40 bmw 3 ve mercedes c serisine bin dediği için, ayrıca tutulup sevildiği filan da yok, makul fiyata satmaya çalıştığım halde satamıyorum, emin olun bir megane yada astra olsaydi şimdiye çoktan satılmıştı, doğuş bu arabaları premium havasıyla satıyor diye insanlar bindiği vasat üstü olan bu aracı premium sanıyor işin en komik tarafı da bu.

@Serkanasn Dostum yanlis anlamada j kasa astra diyorsun.1.km önceden Golfle frene basiyorum diyorsun çok saskinim ya biz dogustan baska araba aldik yada senin arabana vw amblemi takip baska araba sattilar.1.0 dsg Golfe biniyorum yani jettadan sonra oh be diyorum ne viraj ne bişi ok gibi araba.Antalya Bursa İnegol Tekirdag Mudanya ne bilim uzun yolda hiç guvensizlik yaşamadım.Ya siz 200 km le viraj kasiyorsunuz ya da biz 50 ile gidiyoruz.Kaldiki j kasa astrada ahim sahim bir model değil...K kasa deseniz hadi vir nebze diyecegim de neyse.Satin bence siz aracinizi j kasa astra falan alip yine keyifli yolculuklar yaparsiniz.Saygilar.

Ilk 7 min servis bakimi icin Adana Aykan a gittigimde usta bana sey demisti: " Almanlar 8 bin e araba yapiyolar bunu bizimkiler 80 bin e TR de satiyor, sonra vatandas 8 binlik arabadan 80 binlik kalite konfor vs bekliyor, sonra basimiza ususuyolar yok ses gelio yok bilmem ne vs "

Usta bi anlamda hakli ama biz otomobil ithal eden bir ulkeyiz.. Ustune bir de Dogus un tekeli var, piyasa sartlari, tercihler vs. ama 226 bin km deki J kasa Astra yi da biraz abartmissiniz :D Anlasilan 7 sizi bayaa kizdirmis.  :)

Tam olarak öyle değil 37 ye 226.000 km de olan astra j yi satıp 95 e 31.000 de golf 7 nin orkestra gibi olan trim seslerine insan anlam veremiyor, 3 kati para vereceksen orkestra bizden diyor volkswagen, emin olun golf 7 yi satıp yarı fiyatına astra almak için sabırsızlanıyorum.

Tam olarak öyle değil 37 ye 226.000 km de olan astra j yi satıp 95 e 31.000 de golf 7 nin orkestra gibi olan trim seslerine insan anlam veremiyor, 3 kati para vereceksen orkestra bizden diyor volkswagen, emin olun golf 7 yi satıp yarı fiyatına astra almak için sabırsızlanıyorum.
Bir An önce bu işlemi yapın hocam. Golf size az gelmiş. :)

Golf abartılmış bir araç, fakat Qasqahi tamamen balon gibi şişirilmiş her tarafı kalitesiz sadece dış görünüşü ile satan bir araç.

Ben de sıfır Golf almıştım 5 ay önce, bizzat benzer tepkileri ben de aldım çevremden, hatta neden Jetta almadın diyenler bile oldu :)

Otomatik bir araç ihtiyacım olmasa eski aracımdan vazgeçmezdim, doğrusu sınıfının lideri Golf'e geçince çok şey beklemiştim fakat pek bi numarası yokmuş, ya da benim eski aracım da iyimiş bilemedim :)

he şimdiki aklım olsaydı bunun yerine ikinci el 3008  fln bakardım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sadece Şunu söyleyebilirim Golf Conmpackt bir Araç olmasından dolayı Herkesin odak noktasından bir yada bir kaçı bu araçlarda mümkün.
Dolayısıyla Bizim forumda dahil insanlar Araçları üzerine bu kadar bilgi ve muhabbeti üretebiliyorsa Golf kendini ispat etmiş bir model ve markadır.
Suv araçlara gelince oldum olası sevmedim sevemeyeceğim de ... Marmara Üniveristesi letisim fakultesi bir öğretim üyesi Hocamizin da bu konuda tespiti hep kulağımdadır.
"Insanlar Yüksek araca binerek kendilerini yükselttiklerini sanırlar ama Tam tersi oluyor genelde" demişti.
Son olarak Golf ile uzunca bir vakit geçirmeyen Kullancılar haklı haksız eleştiri yapmaktan kaçınmalı bence
Evet mükemmel olmasada herşeyiyle Türkiye Şartlarında Yeten ve artan bir Model.
Bende 160 bin civarına Golf umu yeniledim bana da çok soran akıl verenn oldu O kadar para yi suna veririm bunu alırdım vs diye....
Insan ne alacağını bilmeli elindeki parasını kolay kazanmıyor.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ender @yusuf Farklı zamanlarda 5 adet golf aracım oldu, mesele şu arkadaşlar golf verilen paranın karşılığı değil yani 160.000 tl verip manuel highline bir araç alınca insan uçacak falan sanıyor yada uçmalı bu kardeşim ben aylık 2500 tl faizden vazgeçtim bu araba için bu da ne demek oluyor diyor, kapısından tavanından sağ kalorifer ızgarasından ses gelir bagajına su dolar arka koltukların ayak kısmına su dolar arka cam fıskiyesi su damlatır 50 bine gelmeden defalarca sebepten epc ışığı yanar servis çözüm bulamaz burçları yolda karyola gibi gacırdar yağlarlar geçmez değişir 3 ay sonra yenilenir, 1000 tl verip bakım yaptırırsınız 5 bin km olmadan KARBONLU polen filtresi dolar hava üflemez, frene basarsın tutmaz, viraja girersin azıcık limitlerde sağı solu oynar vs vs, bundan önceki aracımda 2013 golf 7 idi opelden önceki 3 aracımda golf tü, bundan önceki 60.000 de dijonlu ve fabrikaston lastikleri olan araçtı lastiktendir dedim yaylardandır dedim, sattım 2015 durbanlı spor süspansiyonlu olanını aldım, gelin bu araba ile hopa artvin arası azıcık kendine güvenen varsa virajlara azıcık hızlı girin, girin de kendinizi nerde buluyorsunuz deneyin yada gelin beraber bir çifte köprü ye gidelim bakalım o virajlara bu arabayla 50 den yukarı girebiliyor musunuz, yada aydere çıkalım da o kaymak asfalt olan kısımlarda fırtına deresine uçalım beraber, ben bu arabayı tem otoyolunda yada yada istanbul tekirdağ otobanında düz yolda kullanmıyorum o yolda zaten 124 te güzel yol tutuyor, mesela 60 derecelik viraja 80 le girdiğinde yol tutup tutmaması yoksa anayolda karadeniz sahil yolunda elbette 200 le gidersin onda birşey yok, bu trol diyen arkadaşlar neye göre trol diyor maaşımın 40 katını verip araba alıyorum ne desem haklıyım, arabaya aşık falan mısınız arkadaş siz, bu arabaya ya çuvalla para verdiniz neyini övüp duruyorsunuz, memur maaşının 40 katını vermişim bu kadar hataya bu kadar eleştiri az bile, siz neden toz konduramıyorsunuz? firma ortağımısınız doğuş size yüksek ücretler mi ödüyor yoksa fabrikaya ortaklığınız mı var, tonla hatası tonla kronik sorunu olan bu arabayı bu kadar sorunsuz göstermeniz sorun var diyene de trol demeniz en hafifinden densizlik olmuş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt