Golf 7 ayrıcalığı mı pişmanlığı mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@forzaGilles eksiklerini sayarsan 7.5 kullanıcısı olarak öğrenmiş oluruz çok merak ettim ama 2 sayfa
Forumda bunun konusu mevcut biraz gezinirseniz bulursunuz., koltuklar, akü, akü kılıfı, arka bagaj tsi ve bluemotion yazısı, çekmeceler, torpido, torpido klidi, bazı modellerde isofix kapakları, yakıt filtresi hortumları, stepne, Midline Plus ve Comfortline 'larda CD Player 'ın kaldırılması vs..

Bırakın 2 sayfayı., 3 sayfaya geçebilir liste.,

Hayalet ekran denilen digital ekran, Led far, Led stopları bunları bedava ya vermediler..

@Ender @yusuf Farklı zamanlarda 5 adet golf aracım oldu, mesele şu arkadaşlar golf verilen paranın karşılığı değil yani 160.000 tl verip manuel highline bir araç alınca insan uçacak falan sanıyor yada uçmalı bu kardeşim ben aylık 2500 tl faizden vazgeçtim bu araba için bu da ne demek oluyor diyor, kapısından tavanından sağ kalorifer ızgarasından ses gelir bagajına su dolar arka koltukların ayak kısmına su dolar arka cam fıskiyesi su damlatır 50 bine gelmeden defalarca sebepten epc ışığı yanar servis çözüm bulamaz burçları yolda karyola gibi gacırdar yağlarlar geçmez değişir 3 ay sonra yenilenir, 1000 tl verip bakım yaptırırsınız 5 bin km olmadan KARBONLU polen filtresi dolar hava üflemez, frene basarsın tutmaz, viraja girersin azıcık limitlerde sağı solu oynar vs vs, bundan önceki aracımda 2013 golf 7 idi opelden önceki 3 aracımda golf tü, bundan önceki 60.000 de dijonlu ve fabrikaston lastikleri olan araçtı lastiktendir dedim yaylardandır dedim, sattım 2015 durbanlı spor süspansiyonlu olanını aldım, gelin bu araba ile hopa artvin arası azıcık kendine güvenen varsa virajlara azıcık hızlı girin, girin de kendinizi nerde buluyorsunuz deneyin yada gelin beraber bir çifte köprü ye gidelim bakalım o virajlara bu arabayla 50 den yukarı girebiliyor musunuz, yada aydere çıkalım da o kaymak asfalt olan kısımlarda fırtına deresine uçalım beraber, ben bu arabayı tem otoyolunda yada yada istanbul tekirdağ otobanında düz yolda kullanmıyorum o yolda zaten 124 te güzel yol tutuyor, mesela 60 derecelik viraja 80 le girdiğinde yol tutup tutmaması yoksa anayolda karadeniz sahil yolunda elbette 200 le gidersin onda birşey yok, bu trol diyen arkadaşlar neye göre trol diyor maaşımın 40 katını verip araba alıyorum ne desem haklıyım, arabaya aşık falan mısınız arkadaş siz, bu arabaya ya çuvalla para verdiniz neyini övüp duruyorsunuz, memur maaşının 40 katını vermişim bu kadar hataya bu kadar eleştiri az bile, siz neden toz konduramıyorsunuz? firma ortağımısınız doğuş size yüksek ücretler mi ödüyor yoksa fabrikaya ortaklığınız mı var, tonla hatası tonla kronik sorunu olan bu arabayı bu kadar sorunsuz göstermeniz sorun var diyene de trol demeniz en hafifinden densizlik olmuş.
Herkesin fikrine saygımız var. Ben Size troll demedim. Benim ortaya attığım lafı üstünüze almışsınız. Ben Golf satıp bmw almıştım. Bmw satıp geri golfe döndüm. Golf her donanımda parasının hakkını veren bir araç. Bunu satış rakamları ve 2. El değeri tek başına gösteriyor. Maaşınızın 40 katını verdiniz diye araç kusursuz olacak diye bir kaide mi var. Hiçbir araç kusursuz değildir. 

Konu dışı olacak biraz ama az önce baktım fiyatlarına;

exellence astra 1.6 cdti otomatik 136 bg: 155.000

highline golf 1.6 tdi dsg 185.000

her ikisi içinde alacağınız indirim yakın olacağı için eninde sonunda golfün astradan 30.000 tl pahalı olmasının alameti farikası ne olabilir ki?

bu arada astrada sunroof vergiler dahil 2.430 TL iken sanırım golfte 6.000 TL yi buluyor.
Aynı şekilde 1 serisi ve Mercedes a fiyatlarına bakın. Ne kadar ekmek o kadar köfte. 

Gelir neyse gider ona göre ayarlanmalı. Beklenti neyse ona göre araç alınmalı.

@forzaGilles yanlışlıkla 2 satır yerine 2 sayfa yazdınız sanırım. Hazır siz biliyorsunuz uğraşmayayım dedim koca 2 sayfa aramakla. 

Sizde 7 kasada 2 sayfa pardon 2 satır fazlalıkları bedava almadınız sanırım.

Konu dışı olacak biraz ama az önce baktım fiyatlarına;

exellence astra 1.6 cdti otomatik 136 bg: 155.000

highline golf 1.6 tdi dsg 185.000

her ikisi içinde alacağınız indirim yakın olacağı için eninde sonunda golfün astradan 30.000 tl pahalı olmasının alameti farikası ne olabilir ki?

bu arada astrada sunroof vergiler dahil 2.430 TL iken sanırım golfte 6.000 TL yi buluyor.
Aynı soruyu 2 sene önce başkası sormuştu., buyrun neden arada 30 bin fark vark listeyi inceleyiniz;

Astrada olmayan özellik/donanımlar;

-Arka kol dayama yok!

-Arka koltuklardan bagaja ulaşma yok !

-Arka yolcular için havalandırma ünitesi yok!

-Otomatik açılan amortisörlü motor kaputu yok! (halen o ilkel demir çubuk kullanılıyor., sök yerinden şiş kebab yaparsın)

-Ekstra ses izalasyonu için motor kaputu fitilleri yok! (halı kaplı izolasyon malzemesi)

-(wiper water tank filter) Silecek suyu haznesi/tankı filtresi yok! (silecekler için koyduğumuz sudaki tortuları ve kireçlerin, silecek suyu tankında birikmesini ve silecek memelerinin kireçten tıkanmasını önler)

-Çok noktaya püskürtmeli silecek su jetleri yok! (astra'da halaa tofaş'tan kalma tek bir noktaya su atıyor., çocukluğumuzda ki su tabancaları gibi)

-Karter haznesi "velour optimat" ısı ve ses yalıtım gömleği yok!

-Karter muhafazası yok!

-%65 karartılmış arka camlar yok! (lazer karatma)

-LED ışıklı makyaj aynaları yok!

-8 hoparlör yok!

-SD kart okuyucu yok!

-Renkli ekranlı çok fonksiyonlu Premium yol bilgisayarı ve bilgi ekranı yok!

-Alcantara nubuk koltuklar yok! (kumaş koltuk sevdalılarına hitaben)

-Orjinal ebatta tam boy "alüminyum alaşım" jantlı stepne yok!

-Halı kaplı kapı-içi cepleri ve halı kaplı koltuk altı saklama gözleri yok!

-Halı kaplı torpido yok!

-Soğutmalı torpido yok!

-Işıklı torpido gözü yok!

-Yükseklik ayarlı emniyet kemerleri yok!

-ileri-geri hareketli, yükseklik ayarlı ön kol dayama yok!

-Otomatik vites alınca start-stop sistemi yok!

Yeterli değilse 8-10 tane daha yazabilirim... 

@forzaGilles Bendeki comforline 2018 akü kilifi var cd player var torpidoda,ixofix kapaklari var mini boy istepne var hali kaplama torpido vs.led stop var.cekmece yok tsi bluemotion yazilari yok kaput piston lu.Diz hava yastigina kasar koymuş Alman amcalar😀

@forzaGilles Vallahi çok guzel yazmissiniz tebrikler bunlarin çoğu cekmece vs. Haric 1.0 dsg comf Golfumde var.İyi geldi bu gece gece 😉

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam golf almışsınız ağzı olan konusuyor! Volkwagen varken Hyundai mi alınır allah aşkına deseydiniz Golfler neredeyse premium araçlar piano blackleri trimleri dokuları yumusak parçalar ses sistemi vb kaliteli araçlar aynısını hyundai SUV den alamazsınız takmayın derim, Merak etmeyin Hyundai alsanız bu paraya Hyundaimi aldın gidip Vw alsaydın diceklerdi

@forzaGilles üstat bunların birçoğu bende var. Tam bilmeden forum üyelerimizi yanlış bildirim yapmayalım. Araştıralım öğrenelim öyle yazalım lütfen 

@forzaGilles Bendeki comforline 2018 akü kilifi var cd player var torpidoda,ixofix kapaklari var mini boy istepne var hali kaplama torpido vs.led stop var.cekmece yok tsi bluemotion yazilari yok kaput piston lu.Diz hava yastigina kasar koymuş Alman amcalar😀
Musti Hocam., makyajlı kasa 2016 sonu ile 2019 arası üretimde olduğunu düşünürsek., şöyle yapıldı kırpmalar hafif hafif başladı, sonra bir şeyi eksilttiler sonra şikayetler vs. yeniden ilave ettiiler., bu sefer onu koyunca göremediğimiz şeylerden kırptılar., ilk yazdığım yazı ile ikinci yazdığım yazıyı karıştırmayınız., birisi makyajlı-makyajsız farkı için, diğeri Golf-Astra için yazıldı

Yeni golfün comfortline modelinde ön arka park sensörü bulunmakta, dediğim araçta da led far opsiyonu varlığı nedeniyle otomatik far da vardı. 

Bir diğer husus, golf 7 sahibi olmuş ve ilk parti golf 7.5 sahibi olan birisi olarak;

-aracımda çekmece var.(bir defa bile kullanmadım)

-arka isofix bağlantı kapakları yok( ha varlığı ha yokluğu, bir anlamı olan önemli bir parça değil)

-akümün üzeri tümüyle keçe kaplı.

-kapı üzerinde ayna içindeki vidaların görünmesine engel plastik muhafaza yok. (Çok önemli değil ama olsa iyi olurdu). 

-herhalde olsa dediğim tek eksiklik silecek suyu miktar uyarısı

İki göz, iki plastik kapak ve bir keçe için 100.000 lira para verip 4-5 yaşında araç almak için iyice delirmiş olmam lazım herhalde. Zira alıp 2 yıl kullansam araç 7 yaşını görecek... kaldı ki dediğim gibi manuel ve benzinli araç, en tercih edilmeyen seçeneklerin bir araya gelmiş hali.

bugün 100.000 verip alan kişi 2 yıl sonra 70’’e satamaz. Ancak dediğim aracı alan 2 yıl sonra kaça satar? Orası artık forum ahalisine kalmış...  

tekrarlıyorum, cebinizden para çıkan her durum aslında bir yatırımdır, aracını alan insan satışını da düşünür, satışında da eski araç 10.000 km’de olsa da yarışa olumsuz başlar. Bu kadar net.

dilerim aracınızı istediğiniz fiyattan satabilirsiniz, ama piyasa koşullarının isteğini karşılamaktan uzak araç satılmıyor diye aracı kötülemek mantık dışı.Clio peynir ekmek gibi satıyor, çünkü dizel otomatik aracı idare eder fiyata veriyor. Ben gidip benzin manuel clio’ya dizelden 5.000 az istesem satamam, sizin ilan da bu çizgide örneklenebilir.

65DF42DC-5BE8-4097-8F33-F1EBE3D45A89.jpeg

@forzaGilles Tamam üstat ben nacizane gorduklerimi yazayim dedim karistirip anlayamamisim.Astra konusunda harika aciklamissiniz.Bu konularda uzman sizsiniz.Saygilar

@Serkanasn 

Hocam merhaba. Daha önce birkaç konuda da yazdım ama burda da belirtmeden geçemicem. An itibariyle birşey satmak istiyorsanız şunu bilinki hiçbirşey ederine gitmeyecektir. Bu arsa, tarla,bağ,bahçe,işyeri,tabiki ev,oem çelik jantınız vb.. 

Piyasa öyle bir hal aldı ki geçtiğimiz hafta 3 tane küçük esnaf müşterim işyerini kapattı. X fabrikası yaz aylarından bu güne kadar çıkardığı işçi sayısı 250 yi buldu (bu fabrikada birçok sektörde ülkemizin lokomotif firmalarindan). Bir banka çalışanlarının geçtiğimiz ay maaşlarını geç ödedi. Vb.. 1-2 sene de düzelicek gibi değil.

Sizinde belirttiginiz gibi 100.000tl 32 gunluk vadeli mevduata %20 faiz oranından 1.490tl net getirisi var. Yarın ne olur bilemeyiz ama çokta düşcek gibi durmuyor.

Sizin aracınızın ederinin de altına gitmemesine kendimden örnek vereyim. 2016 1.4 manuel highline aracım vardı. Kullandıkça ilave biraz özellik arar oldum ve otomatige de gecmek istedim. 19 mayısta ekstra donanimlari olan yine 1.4 dsg highline için kapora gönderdim ve kendi aracımı da satilığa çıkardim. Dod benim aracıma 91.000tl verdi. @yusuf ve @AhmetCakmak hocalarimda teyid ederler sanırım dodun fiyati %10 kadar düşük olur. Sarı siteyi de inceleyip en az 100 e veririm diyerek bir tık üstünden ilana koydum. Bu arada 2.el alim satim yapan müsterilerimle de konusup abi manuel olmasa çok daha hızli gideri konusuyoruz.. İlk hafta takas teklif etmeyin diye yazmama rağmen 2 kişi takas teklif etti. Sonraki hafta bir kişi dahi aramadı  :) .. Bu süreçte alacağım araç bir 11.000tl yükseldi, indirim orani düşünce vergi dilimi kaynaklı. 2 gün sonra indirim artınca arac ilk anlaştigim fiyattan 7.000tl düştü 😊. Hemen sarı sitede başladim indirim yapmaya. Tabi arayan arayana bir galerici 95.000tl verdi. Şansima daha önce comf. kullanmış, ön cam değişikliği nedeniyle aracını satmış bir iki araç değiştirmis ama yine golfe dönen bir arkadaş denk geldi 96.000tl ye verdim. 2 gün sonra 13 Haziranda da kendi aracımi teslim aldim.

Daha o tarihlerde şuanki kadar sıkıntılı bir süreçte değildik. Bu kadar olacağı da tahmin edilmiyordu. Herkes borçlanmak istemiyor. Yarın ne olacağını ne yazıkki bilemiyoruz. Bir miktar parası olan da faiz de şuan değerlendiriyor çünkü önünü göremiyor.

Sizin durumunuzdaki gibi memnuniyetsizliğimiz olan elbette sorunları var golfün ama toplama baktığımızda ben vazgeçemedim hatta ilk aracımı sattığım arkadaşta tekrar golf ailesine katıldı. Siz illaki satıcam diyorsanız şu zamanda 3ü 5i geçtik belki 10u bile aramamanız gerekebilir. Hayırlısı olsun..

Dipnot:( Arac ararken sarı sitede 0 km lere de bakıyordum şu ilan numarasındaki 486698980 arkadaş o zaman 133.000tl demisti son fiyat. Takas teklifime yanıt verip, 130.000tl düz yaparız deseydi 18 mayista belki şuan ilanda olmayacakti. Bu gidisle ilan bir seneyi geçicek sanırım.) Kaybedilen fırsat maliyetine bakarmısınız. Şirket teli olduğu için ekran görüntüsü alamıyorum. İsteyen olursa eşimin telden çekip msj ların ekran görüntüsünü de koyabilirim. 

@forzaGilles yanlışlıkla 2 satır yerine 2 sayfa yazdınız sanırım. Hazır siz biliyorsunuz uğraşmayayım dedim koca 2 sayfa aramakla. 

Sizde 7 kasada 2 sayfa pardon 2 satır fazlalıkları bedava almadınız sanırım.
Hiç kusura bakmayın merak eden siz o olduğunuza göre bi zahmet arayıp bulmakta size düşüyor., Ne yani hem siz merak edeceksiniz, hem ben uğraşıp bulacağım veya uykumdan çalıp aynı yazıyı tekrardan yazacağım öyle mi..?

Lütfen (yok 2 sayfa pardon 2 satır gibi) kelime oyunları yapmayınız., Ben aracı 3 sene önce alırken aracın fiyatı belli, siz alırken fiyatı belli mi..? belli

O 2 satır dediğiniz fazlalıklar ile firma milyarlarca euro kar elde ederken., daha doğru bir ifadeyle yaşanan ağır emisyon skandalı faturasını yaptığı kısıntılarla en aza indirmeye çalışıyor., Ama siz benden daha fazla para ödeyip zaten bu standart özelliklerden ve kaliteden mahrum kalmanız önemli değil ise alt tarafı 2 satır olarak görüyorsanız zaten sıkıntı yok.!

Ben alırken aracın fiyatı 87.000 liraydı., Siz ne kadara aldınız.? ve alırken sizde de bu standart şeylere sahip olmak hakkınız değil mi.? Hem daha fazla ödeyip hem de daha azıyla yetinmek.,

@forzaGilles üstat bunların birçoğu bende var. Tam bilmeden forum üyelerimizi yanlış bildirim yapmayalım. Araştıralım öğrenelim öyle yazalım lütfen 

@forzaGilles daldan dala atlayınca karıştırıyoruz 
 Sayın Alp bey., sayın arkadaşım lütfen okuduğunuz şeyi doğru anlayınız ondan sonra yorum yapınız., Karıştırılacak bişey yok birisini Mk7 ile Mk7,5 arasındaki farklar için yazdım., Diğeri Golf ile Astra için.,

Beni forumda tanıyanlar iyi bilir., ben bile bile yanlış bildirim/mesaj asla yapmam..,  veya bilmeden cahilce yazılarım olmamıştır., bundan sonra da olmayacaktır., bunu istediğiniz kişiye sorabilirsiniz..,

Beni burada 3-4 senedir tanıyanlar Golf hakkındaki bilgi birikimi bilirler., Konu araba olunca neyi ne kadar bilirim, bilgi birikimim yeterli mi, eksik mi, vasat mı forumdaki arkadaşlarımız gayet iyi bilirler..

Ben bir hata yaptıysam, veya olmaz da hadi oldu diyelim bir yazımda yanlış bildirim yaptıysam çekinmeden gereğini yapar kendimi düzeltmesini bilirim., bu sebebten sizin de üstte yaptığınız yazıyı düzeltmenizi naçizane tavsiye olarak öneririm..

Böyle daldan dala atlamak gibi şeyler ifade edip tadımızı kaçırmaya hiç gerek yok..!!

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt