Jump to content

KaiZeN

Üye
 • İçerik sayısı

  209
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  3

KaiZeN last won the day on 10 Ağustos

KaiZeN en çok beğenilen konuya sahip!

1 Takipçi

KaiZeN Hakkında

 • Derece
  İstikrarlı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Erçin
 • Yaşadığım Yer
  Tekirdağ

Güncel Profil Ziyaretleri

1581 profil görüntüleme
 1. KaiZeN

  Bakım ve Temizlik Ürünleri Listesi

  Hocam merhaba, Uygulama yapmayı düşünüyorsanız birlikte yapabiliriz tekirdağa bekleriz. @forjust1day tuna hocama da uğrayıp bir kahvesini içeriz
 2. http://www.detailforum.com/konu/plastik-parcalardaki-cizikler.1900/#post-54417 @driver_can Can hocam da burda sormuştu. Isı uygulandığında plastik yüzeyi pütürlü olduğu için düzleşme olcak ve daha çok göze batacaktır. Acaba sorunu çözebildi mi kendisine de sormuş olalım
 3. @Makine7 Hocam merhaba, Yok etmek sanırım pek mümkün değil. Ancak dediginiz gibi gorunumu aza indirmek için sert plastiklere valet pro apc, auto finesse verso gibi bir apc dedigimiz bir urun ile temizleyerek ardından bir koruma urunu uygulayabilirsiniz ve yeni gorunumune kavusur en azindan daha az goze batar. Koruma urunu olarak auto finesse spritz, sonax cockpit reiniger vb. Kullanabilirsiniz. @ladinkayin Hocam merhaba, Polisaj yapabilirseniz nerdeyse tamamen kurtulabilirsiniz. Polisaj imkanı yoksa da şu iki ürünün karşılaştırmasını başka bir forumda arkadaşlar yapmış. 3d hd speed ve af tripple arasında. 3d hd speed daha iyi işini yapmış gibi. https://detailforum.com/konu/af-tripple-3d-hd-speed-karsilastirma.1654/
 4. KaiZeN

  Seramik kaplama

  Hocam merhaba, Koruma gerekli mi diye sorarsanız kesinlikle gerekli derim. Ama bunun seramik mi, wax mı , folyo mu olacağı sizin bakım alışkanlıklarınıza, bütçenize vb degiskenlik gösterir. Koruma sıralaması; 1-Folyo 2-Seramik 3-Wax Parlaklik sıralaması ise bunun tam tersidir. Ben şahsen yıkama, cila uygulama vb. zevk alarak ve stres atma amacıyla kendim nacizane yapmaya çalışıyorum. Uygulayacağınız wax hava şartlarına, otopark durumuna(açık,kapalı), aracınızı yıkayacağınız şampuana vb. durumlara göre 2 hafta ile 3 aya kadar maksimum koruma sağlar. Dayanım ne kadar uzun zamanlı olursa parlaklıktan genel olarak ödün verirsiniz. Parlaklık çok iyi olursa da dayanımdan ödün verirsiniz. Elbetteki parlaklık seramik kaplamadan ve folyo dan çok daha iyi olacaktır. Seramik kaplamada da uygun şampuanlari kullanmazsanız onun da ömrü vaat edilenden kesinlikle daha kısa olacaktır. Fiyatları da tabi wax a oranla daha fiyatlı. Bu ikisi için de uygulama öncesi aracın durumu çok önemlidir. Gerekli temizlik ve hazırlıkların yapılması dayanımın ve parlaklıgın maksimum olmasi için şarttır. Demirtozu temizliği, kil uygulanması, kilin alamadığı ziftler için zift çikarıcı bir tar remover yada gazyağı uygulanması, m700 temizlik tineri ile aracın silinmesi, gerekliyse boyanin çizik, hare durumuna gore polisaj uygulanması. Yani boyanın üzerinde herhangi bir yabanci etkenin kalmadan cilanin ve seramiğin yapılması gereklidir. Başka bir forumda arkadaşlardan birisi şoyle demisti " kaportanın bebek poposu kıvamında olması şarttır" :).. Folyo işi ancak iyi bir marka ile olabilir ancak o da bilmiyorum ama 4-5 bin tl den aşağı tutmaz diye düşünüyorum. Stek, lumar gibi kendini yenileyen bir marka uygulattığınızda. Wax uygulamayla ilgili bir konu açmıştım. Burdan uygulamaya göz atabilirsiniz.
 5. KaiZeN

  JURVAlandım

  Hocam merhaba, Hayırlısı olsun. Konuştuğumuz rakama bırakmış 😊. Çehresi degişecektir aracınızın.
 6. KaiZeN

  Renk secimi

  Hocam merhaba, Atlantik mavi derim bende. Opsiyonel donanımlar benim tam aradığım ve sürüşü daha keyifli hale getiren özellikler. 2017 modelde Atlantik mavideki opsiyonlu donanımlı çok araç gelmiş. Araştırırken 6-7 tane bulmuştum. Şuan fiyat ne istiyorlar? 2018 haziran da 2. Elde 127-132 bandındaydı.
 7. KaiZeN

  Jant Temizliği için öneri

  Tuz ruhu denilen kimyasal HCl yani hidroklorik asittir ve kuvvetli bir asittir. Piyasadaki temizlik amacı ile kullanılan tuz ruhu seyreltilmiş bir çözeltidir . Her ne kadar seyreltilmiş de olsa asitler metaller ile tepkimeye girer ve aşındırırlar açığa da hidrojen gazı çıkar. Bu yüzden özellikle çelik diye tabir edilen alüminyum alaşım jantlarınıza tuz ruhu gibi bir asit temas ettirmeyiniz. Jantı aşındırır özellikle bu tür asitler alüminyum gibi aktif metaller ile daha hızlı reaksiyon verirler. M700 gibi plastiğe dahi uygulanabilen temizlik tineri varken janta tuz ruhu uygulatmak? Bir de şu algıdan vazgeçilmeli diye düşünüyorum 20 yıllık tecrübe herşeyi bilir, bilemez? her yaptığı doğrudur, değildir?
 8. KaiZeN

  Jant Temizliği için öneri

  Aman hocam tuz ruhu filan. Bu sebeplerdendir kesinlikle aracımı yıkamacılarda yıkatmam. Sikkens M600 ve M700 temizlik tineridir. Araca wax(cila) uygulanmadan önce boyayı son kez temizlemek için de kullanılır. Burda da belirttiğim gibi M700 plastige de zarar vermez, güvenle kullanılabilir. Bu yüzden tercih sebebidir.
 9. KaiZeN

  Jant Temizliği için öneri

  @AhmetCakmak hocamın da dediği gibi m600 çıkaracaktır diye tahmin ediyorum. Hatta bulabilirseniz m700 de alabilirsiniz. M700 plastiklere de kullanılabiliyor 😊
 10. KaiZeN

  2019 TDİ DSG

  Hocam merhaba, Sipariş şuan mümkünmü bilmiyorum ama stokta olanlardan varsa; -ACC Adaptif hız sabitleyici -Dinamik viraj farı (virajlarda direksiyonu çevirdiginiz yone hareket eder ve gunduz ledleri cift j olarak gelir) -Anahtarsız giriş ve çalıştırma -Geri görüş kamerası ( her ne kadar sonradan eklenebilse de )
 11. @eriklivotka Hocam merhaba, Güzel temizlik olmuş, elinize sağlık. Motor temizliğinde orange degreaser (ben chemical guys kullanıyorum, 3d veya başka bir markada olabilir) kullanabilirsiniz, güzel temizlik yapar. Yıkamadan önce sıkarak birkaç dakika üzerinde etki etmesini bekleyip uygulayabilirsiniz. Fırçalayıp yıkadıktan ve kuruladıktan sonra plastik aksamı koruma ve yeni görünüm sağlama amacıyla herhangi bir plastic sealant (valet pro black to the future, dr beasley s plastic sealant, koch chemie motorplast gibi ) kullanabilirsiniz. Daha az toz tutar ve temizlenirken daha kolay temizlenir.
 12. KaiZeN

  Maviş ile ilk buluşmamız :)

  Hayırlısı olsun hocam. Kazasız belasız, tekeri düz bassın 😊..
 13. Hayırlı satışlar hocam, bir daha araba yıkamam diyorsunuz anlaşılan 😊. Ürünleri tek tek ve içeriklerinde ne kadar tahmini olduğunu yazarsanız bilgilendirme açısından daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.
 14. KaiZeN

  Anket CAM TAVAN ederi

  A
 15. KaiZeN

  Araç aranıyor

  Aradığın özellikleri olanlar için olmaması normal Highline + -Acc -Dinamik viraj farı -Koltuk ısıtma -Cam tavan
×
×
 • Yeni Oluştur...