Ne olacak bu golfün yol tutuşu focusa bak hele

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Focus zaten yol tutuşta lider değil miydi ? Golf ne ara yol tutuşta Focus a kafa tutmuş ki :D

2000'li kasalardan beri Focus zaten hep yol tutuşla ön plandaydı :)

Golf ü abartıyoruz zaten forum da gazıyla :D

Cidden fren zaafiyeti ve yol tutuş isteksizliği olan bir araç Golf :D

Haydi yeni fren ve yol tutuş videoları atın bize referans olsun :D :D
Standart bir kullanıcı için yeterli oranda fren ve yol tutuş mevcut araçta. 

Spor bir araç değil bu. Focus yıl tutuyor da ne oluyor. Satılan araçların neredeyse hepsi şirket aracı. Piste mi çıkıyorlar bu araçla sanki. 

Çok spor otomobil arayan golf almaz zaten. Ben Golf R aldım çok iyi yol tutuyor diye almadım. İhtiyaçlarımı karşılıyor.

Bir konuda en iyi olmak mı önemli yoksa herşeyden orta seviyede olması mı. 

Direksiyon çok hisli çok hisli diyorlar da binenlerin %95i direksiyonun hisli olmasının faydasını bilmiyor. 

Standart bir kullanıcı için yeterli oranda fren ve yol tutuş mevcut araçta. 

Spor bir araç değil bu. Focus yıl tutuyor da ne oluyor. Satılan araçların neredeyse hepsi şirket aracı. Piste mi çıkıyorlar bu araçla sanki. 

Çok spor otomobil arayan golf almaz zaten. Ben Golf R aldım çok iyi yol tutuyor diye almadım. İhtiyaçlarımı karşılıyor.

Bir konuda en iyi olmak mı önemli yoksa herşeyden orta seviyede olması mı. 

Direksiyon çok hisli çok hisli diyorlar da binenlerin %95i direksiyonun hisli olmasının faydasını bilmiyor. 
Sizden de güzel yol tutuş videoları bekliyoruz. Referans lazım :)

@erkanwrc Aynen dostum yorumunuza katılıyorum.Golfte standart fabrika çıkışı lastikler var Focusta 18 inc jant ince yanak daha geniş lastik.Sahinede taksan aynilarini oda super olur.Mumkunse ayni jant lastik ebetlarini Golfe takıp şartları esitlesinlero zaman gorelim.Ben Golfun 1.0 tsi in yol tutuşnu merak ediyordum test aracida o.Bana gore gayet guzel.Klasik yaniltmali kayirici eşit sartlarda olmayan bir test olmus...

Şartlar eşit de olsa sadece yol tutuş açısından focus bir tık iyi olabilir onuda biz standart kullanıcılar bu kadar limitte kullanmadığımızdan anlaması zor. Diğer bir husus ise golf kasa olarak 2012 focus 2018 arada 6 yıl var yeni golfle kıyaslamak daha adil bence

@karakuyu32 2013 model focusla da kıyaslayabilirsiniz sonuç değişmez, golf sahibi olarak tecrübem bu yönde.

@Serkanasn bende 5 yıl focusa son 2 yıl golfe binen biri olarak ikisinide limitlerine kadar zorlamadım zaten bu kadar zorlayabilecek ne şöförlüğüm ne de cesaretim var ikiside bana göre iyi  çok farkları yok bu konuda

@karakuyu32 zaten limitleri zorlamayan birisi için tüm arabaların yol tutuşu süper, mesele tek şeritli yolda sollama yaparken 110-120-140 km hızlarda ani direksiyon hareketi yaptığınızda arkası önü kopan arabayla kaç takla atacağınızdır, yoksa hepimiz ralli yapmak için almıyoruz bu arabaları, bir araba ya iyi yol tutar yada kayar başka bir ihtimal maalesef yok.

@karakuyu32 zaten limitleri zorlamayan birisi için tüm arabaların yol tutuşu süper, mesele tek şeritli yolda sollama yaparken 110-120-140 km hızlarda ani direksiyon hareketi yaptığınızda arkası önü kopan arabayla kaç takla atacağınızdır, yoksa hepimiz ralli yapmak için almıyoruz bu arabaları, bir araba ya iyi yol tutar yada kayar başka bir ihtimal maalesef yok.
Bu hamleyi yüzlerce kez yaptım. Otobanda bir kez dahi golf beni üzmedi. Bu şekilde önü arkayı koparmak zordur. :)

Bu hamleyi yüzlerce kez yaptım. Otobanda bir kez dahi golf beni üzmedi. Bu şekilde önü arkayı koparmak zordur. :)
Nasil yani bu hizlarda yuzlerce kez sollamak icin mi direksiyon kirdiniz ve kopan bir sey olmadi ?

Yine de burdan çıkaracağım sonuç ara sıra dayanamayıp arkasına takıldığım arabalardan focus olanında virajlarda temkinli olacağım ne olur ne olmaz 

@Golf835 yusuf bey R sahibi 120 falan onun için sürat değil ama neticede dört teker tabi burada önemli olan arabanızın limitlerini bilmek limitleri aşmadıkça sıkıntı yok

Aklima avci hikayeleri geliyo..

Yine gidiyorum bigun otobanda hizim 190 ... Nasil basmisim.. 7 var altimda..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@karakuyu32 2013 model focusla da kıyaslayabilirsiniz sonuç değişmez, golf sahibi olarak tecrübem bu yönde.

Lastikle falan alakasi yok bu isin kisacasi..
Bırakın da önce şartlar eşitlensin., sonrasında tartışırız, konuşuruz ederiz karar veririz., Yok efendim zaten kötü diyee sonuç değişmez vs. diyeceğimize madem böyle bir test yapıyorlar., Test, yarışma, müsabaka bunların hepsi eşit şartlar sağlandığı zaman onun adına müsabaka diyebiliriz., Diğer türlü yaptıkların şeyin adı başka bişey oluyor.,

Size amatör liglerden bir futbolcuyla çim sahada tek kale maç yaptıralım., sizin ayağınızda altı kösele kundura ayakkabı olsun., diğer futbolcu arkadaşta ise krampon verelim., Sonra da diyelim ki yaa zaten sen futboldan anlamıyorsun ayağında krampon olsaydı da değişen bişey olmayacaktı., Böyle şey olmaz 2 kişiyede aynı şartlar sağlanır, manyağın biri canı öyle istedi diye kafasına göre iş yapamaz.. Yaparsa da dikkate alınmaz..

Fren konusuna sonuna kadar katılıyorum Golf 'ün frenleri vasat güven vermiyor.. Hatta standart bir B segmenti araçtan bile kötü performas verdiğine bile olduğuna şahit olduğum zamanlar oldu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt