Ne olacak bu golfün yol tutuşu focusa bak hele

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Focus, St-Line donanımda özel bir süspansiyon sunmuyor yani Titanium ile aynı süspansiyon sistemi var. Golf’e 18 jant ve Pilot Sport serisi lastik takın gene de Focus’tan üstün yol tutacağını düşünmüyorum. Golf her konuda ortalamayı tutturan bir araç. Yol tutuşunda da ben bir güvensizlik hissetmiyorum ama Focus kadar direkt,kararlı ve zevkli değil. Benim bahsetmeye çalıştığım olay buydu. Yukarıda Focus ile ilgili izlenimlerimi paylaşmıştım. Golf iç mekan, izolasyon, yolcuların rahatlığı, işçilik konusunda zaten Focus’tan üstün. Focus ise yol tutuş olarak Golf’ten üstün. Zaten bir araç her konuda iyi olsa C segmentinde olmaz. Yol tutuş konusunda standart C segmenti araçlar içinde Focus’un eline yıllardır su dökebilecek bir araç gelmedi bence. Mk1 kasasındaki multilink süspansiyonundan Mk4 kasasındaki SLA(short-long arm yani double wishbone) süspansiyonuyla sınıfında yol tutuş konusunda bi standart belirlemiştir bence. Golf’ü yol tutuş konusunda bu kadar büyütmeye gerek yok bence.

Edit: Geyik testi aracın yol tutuşunu net olarak belirlemez. Baktığınız zaman Honda Jazz, Mercedes Amg GT R dan daha yüksek hızda dönüyor. Bu demek değil ki Jazz’ın yol tutuşu Amg GT R dan iyi. Geyik testi aracın ani manevradaki tepkilerini gösterir. Yani bir aracın hızı diğerinden 1-2 km düşük diye daha kötü yol tutuyor denemez. Ama bu Focus’un Golf’ten daha iyi yol tuttuğunu değiştirmez.

Aynı şeyleri daha önce başka bir konuda da söyledim ama boş yapıp nonoş nonoş davranan tipler geziyor forumda.  Muhatap olmaya değmez. Viraj ve fren konusunda yerden yere vuruluyor da neye göre kötü golf? Ya da nerde denediniz de bu kanıya vardınız :) virajlarda olsun fren anlamında olsun tedirgin edici bir durum yaşamadım.  Bu kanıya da her gün gittiğim yolda hergün 30-40 la geçip de ah tedirgin oldum ah araba kayacakmış gibi oldu diyerek varmadım.  Benzer virajlara 70-80 km li hızlarla önce esp açık daha sonra kapalı şekilde girerek yaptım. Daha el frenini yüksek hızda çekince acil durum freni olarak görev yaptığını bilmeyenler burada gelmişler golf şöyle kayıyor golf şöyle virajda bırakıyor diyor. Ne vw babamın fabrikası ne de golfü dayım üretip piyasaya sürmüyor. Sürüş tecrübelerime dayanarak yazıyorum söylüyorum.  Ayrı Bi nokta olarak da demezler mi hemşerim madem bu kadar memnun değilsin madem kayıyor git Bi focus al biz de görelim sen de mutlu ol diye? Sırf şurada yorum yapmış olmak için yorum yapmayın... Karşılaştırmaya yaptığınız araçlardaki lastiği geçtim eşit boyutta jant bile yok.
Kralsin :D

Yorum yazarken dikkat edin arkadaşlar herkes fikrini söyler memnun olan olabilir eleştiren olabilir burası her türlü fikirlerin saygı çerçevesinde  paylaşıldığı  bir forum. Altınızdaki araba ile ilgili sürekli güzel şeyler duymak istiyorsanız vw resmi sitesindeki reklamları izleyin. Kimse nonoş ıvır zıvır tabirler kullanamaz. 

Daha önce de birçok konuda karşı karşıya geldim kişi veya kişilerle buna alım satım konuları da dahil. İki normal insan arasındaki iletişimi sağlayamayacak seviyede olan kişilere söyleyecek daha kibar bir söz yok. Mevzu iyi veya kötü şeyleri söylemek, duymak, kabul etmek değil, kişiye özgü sürüşten kaynaklı durumların sürekli araçla alakalı bir sorun gibi forumda lanse edilmesi.  Her türlü görüşe saygımız var amenna ki bu sebepten tartışma yapabiliyoruz(aşırı kıvrak harekette olmayanlar hariç... Cevap vermeye dahi tenezzül etmiyorum böylelerine zira çirkinlikleri forumda cümlelere dökülüyor gerek yok...) Nonoş gibi ıvır zıvır tabir dediğimi hakedecek insanlar varsa ki kullanırım, üstüne vazife olmayanlar salça olmasınlar her konuya... Yönetici uyarısı olursa amenna. Ama forumda salçalık konu ve kişilerde bulaşıcı sanırım. Alım satım konularında bi miktar durdu bu durum şimdi başka konulara sıçramış belli ki. Diyecek söz yok gerçekten laf da yarıştırılmaya değmez. Her lafa muhalefet olmakla çok şey bildiğini sanan tayfaya selamlar, herkese keyifli sürüşler dilerim. 

Daha önce de birçok konuda karşı karşıya geldim kişi veya kişilerle buna alım satım konuları da dahil. İki normal insan arasındaki iletişimi sağlayamayacak seviyede olan kişilere söyleyecek daha kibar bir söz yok. Mevzu iyi veya kötü şeyleri söylemek, duymak, kabul etmek değil, kişiye özgü sürüşten kaynaklı durumların sürekli araçla alakalı bir sorun gibi forumda lanse edilmesi.  Her türlü görüşe saygımız var amenna ki bu sebepten tartışma yapabiliyoruz(aşırı kıvrak harekette olmayanlar hariç... Cevap vermeye dahi tenezzül etmiyorum böylelerine zira çirkinlikleri forumda cümlelere dökülüyor gerek yok...) Nonoş gibi ıvır zıvır tabir dediğimi hakedecek insanlar varsa ki kullanırım, üstüne vazife olmayanlar salça olmasınlar her konuya... Yönetici uyarısı olursa amenna. Ama forumda salçalık konu ve kişilerde bulaşıcı sanırım. Alım satım konularında bi miktar durdu bu durum şimdi başka konulara sıçramış belli ki. Diyecek söz yok gerçekten laf da yarıştırılmaya değmez. Her lafa muhalefet olmakla çok şey bildiğini sanan tayfaya selamlar, herkese keyifli sürüşler dilerim. 
Adamin dibi dibii :D :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Geri
Üst Alt