Golf 7 - Gelen Zam Haberleri Birleşik Konusu

benim araba 91 tl şuan 1 ay önce 84 dü

Arkadaşlar lütfen zam üzerinden politik mesajlar vermeyelim. Ta en baştan beri dikkat ettiğimiz bir husus bu.

Değerli Dostlarım 

Bu konuda provokasyon çok kolaylıkla ve tehlikeli denebilecek şiddetle olabilir.

Mesajların büyük kısmı kaldırıldı veya kurtarilabilir olanlar kurtarıldı. 

Bu dostlarımıza özelden mesajla uyarı yapılsa da siz değerli dostlarıma da daha duyarlı olunması ve huzur ortamının korunması için destek ve yardımınızı talep ediyorum.

Mesajları silinenler gönderilen ortak metni paylaşmakta fayda olabilir:

"Otomobil bilgi paylaşımı platformunda sizin ve bizlerin zor durumda kalabilmesi olasılığına karşı

Mesajınızın siyasi içerikli olması nedeniyle kaldırıldı.

Anlayışla karşılaşacağınızı umar iyi forumlar dilerim."

@silvershadow doğru olanda bu zaten duyarlılığınız dan ötürü tebrik ederim yani sabah dan beri üzülerek takip ediyorum biz değerli golf tutkunlarına pek yakışmayan bir davranış içine girmiştik bizler bir aileyiz herkesin görüşüne saygımız var bizler araçlarımızı konuşalım derim

Değerli Golftutkusu Dostları 03/02/2017 tarihi ile birlikte Araçlarımızın 2016 ve 2017 model fiyatlarıdır. Teşekkür ederim :)  

2016 MODEL VW GOLF ARAÇ FİYATLARI

r6nPZN.png

2017 MODEL FİYATLARI:

775RMW.png

8 Şubat 2017 zammı (2017 modeller için)

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS ManuelMidline Plus79.700,00 TL

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSGMidline Plus91.700,00 TL

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS ManuelComfortline85.300,00 TL

Golf 1.2 TSI BMT 110 PS DSGComfortline97.300,00 TL

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS ManuelComfortline89.900,00 TL

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSGComfortline101.900,00 TL

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS ManuelHighline98.000,00 TL

Golf 1.4 TSI BMT 125 PS DSGHighline110.000,00 TL

Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSGComfortline108.800,00 TL

Golf 1.4 TSI ACT BMT 150 PS DSGHighline116.900,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 90 PS ManuelMidline Plus97.100,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS ManuelComfortline105.100,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS DSGComfortline117.100,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS ManuelHighline113.200,00 TL

Golf 1.6 TDI BMT 110 PS DSGHighline124.900,00 TL

Eldekini her geçen gün daha iyi bakarak kollamaya devam...

Dün maliye bakanı beyaz eşyadaki ÖTV indiriminin ardından otomobillerde uygulanan ÖTV ile ilgili de açıklama yaptı. Sektör temsilcileriyle bir araya gelip değerlendireceğiz atılması gereken adımları atacağız dedi. Adım atmaya mecburlar çünkü ihracatta lokomotif sektör kan ağlıyor şu an. Kasım ayında ekonomide sanki herşey yolundaymış gibi uygulanan ÖTV zammına kur artışı da eklenince olan yine Türk tüketicisine oldu. Bundan ders çıkarması gereken VW başta olmak üzere sektör temsilcileri de uyanıklık yapıp olası bir ÖTV indirimi öncesi fiyatlarını şişirmeye devam ediyor. Çok büyük ihtimalle de bu ÖTV indirimi yakın zamanda uygulamaya geçecek tahminim referandum öncesi gündeme alınması yönünde. 

VW dışındaki üst segment markalarda hiçbir zaman 3-4 günde bir fiyat revizyonu olmuyor gözlemlediğim kadarıyla bu durum sadece VW de var. Dikkat ederseniz biz de artık gayet normal bir şeymiş gibi reaksiyon veriyoruz bu zam haberlerine. Bu politika tamamen çok satan marka olmanın rahatlığının sonucu, tamamen tok satıcı pazarlama politikasının sonucu.  Şu an ülkemizde müşteriler değil VW velinimet durumunda malesef. Kimse kusura bakmasın ama euro yatay seyrettiği halde zam yapan firmayı ve ülkemizde uygulanan aşırı adaletsiz vergi politikasını eleştirmeyeceksek forum kültürünün ne anlamı var. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
ötv ye zam yapan hükümet ötv indirimi yapmaz

geçen yıl ocak ayında satılan araç sayısı 32 bin iken bu yıl 35 bin miş

diye duydum

bu rakamlara göre ötv hayal olur

Hocam ocak ayında satılan araçların 2016 model olduğunu göz ardı etmeyelim. Bu yıla özgü olarak euro kuru yüksek olduğu için yeni modelleri hemen getirmediler. Yani o rakamlar tamamen şişirme rakamlar elde kalan 2016 modellere uygulanan indirimlerin sonucu. Ayrıca çoğu da kasım aralık satışı olup ocak trafik çıkışlı. Dolayısıyla ocak satışı gibi istatistiğe giriyor. Kaldı ki arabalar geçen yıldan beri ortalama 20 bin lira zam yemişken kişi başına düşen gelir azalmışken satış oranlarının artmış olmasının hiçbir mantıklı dayanağı yok. 

Yurtdışından alışveriş 75 euro iken 150 olacak dediler sonra 30 Euro yaptılar [emoji16] ötv daha artmasın da aman diyim [emoji23]

En düşük ötv dilimi %45 den aşağı çekilecek sanırım.Üst dilimlere bir şey yapılmayacak.Bir kaç yerden aldığım duyum bu yönde.Ama bu bile kesin değil..

Ayrıca zamanında eksik ötv ödenip yurtiçine sokulan lüks araçlara ötv indirimi geldi bile.Sadece güncel ötvsinin 1/4 ünü ödeyip zengin abilerimiz lüks arabalarına binmeye devam edecekler. :)  Totalde 1.4 benzinli passat sahibinden daha az ötv verecekler belkide..

ötv ye zam yapan hükümet ötv indirimi yapmaz
geçen yıl ocak ayında satılan araç sayısı 32 bin iken bu yıl 35 bin miş
diye duydum
bu rakamlara göre ötv hayal olur
Doğrudur hocam %25 artış var geçen yıl ocak ayına göre

Eskiden VW bayilerinde Golf olmazdı şimdi bazılarında 10'a yakın hazır araç var bekleyen :O

Geri
Üst Alt