Jump to content

zgrdrsn

Üye
 • İçerik sayısı

  49
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

38

zgrdrsn Hakkında

 • Derece
  Yeni üye

Bilgiler

 • İsim
  Özgür
 • Yaşadığım Yer
  Eskişehir

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Selamlar bağımsız süspansiyon 1.4 ACT motorda var diye biliyorum yanılıyor muyum acaba? 1.4 TSI 125 hp lik motorda da var mı acaba?
 2. Okuduklarım arasında gözümden kaçmış olabilir ancak benim beğenmediğim özellikler şu şekilde: 1. Arka çamurluğun yükleme alanının akıntısız şekilde olması nedeniyle bagajdan süzülen sular kirler çamur şeklinde orada birikiyor. Çok can sıkıcı. 2. Potansiyel rakiplerindeki krom cam çıtası golfde olmadığı gibi plastik cam çıtalarının arka kapılardaki birleşme yerleri çok amatörce. Üst üste oturmuyor arada boşluk bile kalıyor. 3. B sütunu piano black kaplaması aşırı hassas bir malzeme parmakla bile çizilebiliyor. Dış mekan için daha dayanıklı bir malzeme olabilirmiş. 4. Aynı şekilde iç mekanlardaki piano black kaplamalar premium hissi veriyor ama çok çabuk toz tutuyor. 5. Direksiyon biraz daha küçültülebilir, hafif kalınlaştırılabilir ve altı daha fazla düzleştirilebilir (Makyajlı kasa A3 deki gibi). Muhtemelen 8. jenerasyonda farklı bir direksiyon tasarımı göreceğiz. Bunların dışında güzel bir araba yalan yok
 3. zgrdrsn

  Ağutosta Makyajlı Kasa MK7 geliyor

  Neredeyse tüm versiyolarda yakıt tüketiminin yeni modelde artmış olması bana enteresan geldi. Çok tutulan 1.4 benzinli motorda 0.4 litrelik artış çok garip değil mi? kaldı ki yeni tamponla aerodinami artırıldığı vurgulanıyorken. Tam da artırılmamış azaltılmış sanki.
 4. zgrdrsn

  Golf 7'nin rakiplerinden neyi üstün?

  Benim de naçizane düşüncem Golf premium C segmentine geçmeden premium hissi veren bir araç olması nedeniyle potansiyel rakipleri olan astra, focus, 308, i30 la kıyaslanmak yerine hep a3, bmw 1, A ya da v40 ile kıyaslanır. Yani golfü kıyasladığımız araçlar hep kendi sınıfının üstü araçlar olur. O nedenledir ki golf kullanıcısı kendi sınıfındaki rakiplerinden birine geçiş yapmaz kolay kolay. Golfünü satıp focus, astra alan duymadım hiç ama tersini duyuyoruz. Kısa zaman önce yoğun bir değiştirme psikolojisiyle premium c segmentindeki araçların tümünü test etmiştim. Bu testlerin sonucunda beni memnun eden ve geçişe değer dedirten tek araç a3 oldu diyebilirim. Değiştirmedim o ayrı. Golfün verdiği iç mekan ferahlığını sadece a3 de bulduğumu söyleyebilirim. Çok fark var mı? tabi ki yok. Kullanıcının görebildiği dokunabildiği malzemelerde ben pek kalite farkı gözlemlemedim ama kaputun altında yürüyen aksamda vardır o ayrı konu. İki araçta da aynı şanzıman aynı motorlar olduğu düşünüldüğünde çok fark olacağını da sanmıyorum açıkcası. Mesela şanzıman a3 de kuru değil de ıslak olsa deriz ki fark var ama o da yok malesef. Ayrıca audi grubu son zamlardan nasibini birhayli aldığı için aradaki fark epey açıldı. Şimdi o farkı veren biri o fiyat farkı kadar da özellik ve kalite bekliyor ama yok malesef. Dolayısıyla golf iyi, golfe devam
 5. zgrdrsn

  Golf 7 çocuk kilidi

  Hocam hayırlı uğurlu olsun aracını güzel günlerde kullanın. Çocuk kilidi için içeriden açılmasını istemediğiz kapını içinden kontak anahtarıyla manuel olarak kilit fonksiyonunu aktif etmeniz gerekiyor. Kapıyı açtığınız zaman bunu görebilirsiniz. Aynalarınızın katlanma özelliğini ayarlardan yapabilirsiniz. Eğer katlanma özelliğinden emin değilseniz ayna ayarı yapılan sol kapıdaki kontrol düğmesi üzerinde küçük bir şekille kavisli bir ok bulunmalıdır. Aracınız Highline ise zaten vardır değilse belki opsiyonel olarak eklenmiş olabilir söylediğim yere bakarak emin olabilirsiniz. Sağ aynanın inmesi için kontrol düğmesini R fonksiyonuna getirip dilediğiniz eğim pozisyonunu belirleyin. Araç ayarlarından da bu özellik aktif edilmiş durumdaysa şayet bundan sonra ayna pozisyonu R de iken geri vitese taktığınızda ayna iner ile vitese takınca hemen düzelmez hareket edip otomatik kilitlenmeyle ya da kontak kapatılınca ayna eski konumuna otomatik geri döner. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
 6. zgrdrsn

  Golf 7 - GELEN ZAM HABERLERİ BİRLEŞİK KONUSU

  Hocam ocak ayında satılan araçların 2016 model olduğunu göz ardı etmeyelim. Bu yıla özgü olarak euro kuru yüksek olduğu için yeni modelleri hemen getirmediler. Yani o rakamlar tamamen şişirme rakamlar elde kalan 2016 modellere uygulanan indirimlerin sonucu. Ayrıca çoğu da kasım aralık satışı olup ocak trafik çıkışlı. Dolayısıyla ocak satışı gibi istatistiğe giriyor. Kaldı ki arabalar geçen yıldan beri ortalama 20 bin lira zam yemişken kişi başına düşen gelir azalmışken satış oranlarının artmış olmasının hiçbir mantıklı dayanağı yok.
 7. zgrdrsn

  Golf 7 - GELEN ZAM HABERLERİ BİRLEŞİK KONUSU

  Dün maliye bakanı beyaz eşyadaki ÖTV indiriminin ardından otomobillerde uygulanan ÖTV ile ilgili de açıklama yaptı. Sektör temsilcileriyle bir araya gelip değerlendireceğiz atılması gereken adımları atacağız dedi. Adım atmaya mecburlar çünkü ihracatta lokomotif sektör kan ağlıyor şu an. Kasım ayında ekonomide sanki herşey yolundaymış gibi uygulanan ÖTV zammına kur artışı da eklenince olan yine Türk tüketicisine oldu. Bundan ders çıkarması gereken VW başta olmak üzere sektör temsilcileri de uyanıklık yapıp olası bir ÖTV indirimi öncesi fiyatlarını şişirmeye devam ediyor. Çok büyük ihtimalle de bu ÖTV indirimi yakın zamanda uygulamaya geçecek tahminim referandum öncesi gündeme alınması yönünde. VW dışındaki üst segment markalarda hiçbir zaman 3-4 günde bir fiyat revizyonu olmuyor gözlemlediğim kadarıyla bu durum sadece VW de var. Dikkat ederseniz biz de artık gayet normal bir şeymiş gibi reaksiyon veriyoruz bu zam haberlerine. Bu politika tamamen çok satan marka olmanın rahatlığının sonucu, tamamen tok satıcı pazarlama politikasının sonucu. Şu an ülkemizde müşteriler değil VW velinimet durumunda malesef. Kimse kusura bakmasın ama euro yatay seyrettiği halde zam yapan firmayı ve ülkemizde uygulanan aşırı adaletsiz vergi politikasını eleştirmeyeceksek forum kültürünün ne anlamı var.
 8. zgrdrsn

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  Mutlaka bilgilendireceğim hocam. Sadece işçilik alırlar parça değişimi iyi niyet garantisi olarak sağlanır diye umut ediyorum. Hayırlısı artık.
 9. zgrdrsn

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  Garantim bu yıl bitti malesef ama sanırım iyi niyetle çözerler hep servis bakımı yaptırdım şimdiye dek. Vites mekanizması dedikleri vites kolunu da kapsayan komple bir değişim mi yoksa daha küçük bir parça değişimi mi? eğer hatırlıyorsanız servis maliyetini söyleyebilir misiniz? para alınmasa da servis raporunda vardır sanırım.
 10. zgrdrsn

  Ağutosta Makyajlı Kasa MK7 geliyor

  A3 den kapora verdiğim halde son anda vazgeçenlerden biri de benim. Hem de ÖTV ve euro depremi öncesinde herşey sütlimanken A3 dizel otomatik designline advance ve prestige paketli (ledstop hariç full donanım) 111 bin fiyat almış ama kabul etmemiştim hey gidi günler hey
 11. zgrdrsn

  Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

  Vag com bilgim yok denecek kadar az malesef o nedenle bugün servisi aradım konuya istinaden. Formen vites sensörünün bu arızaya neden olabileceğini ve sensörlerin değişimi durumunda sorunun çözüldüğünü söyledi incelenmesi için servise çağırdılar. Bakalım gidince ne olduğunu öğreneceğiz.
 12. Değerli arkadaşlar birkaç gündür seyir halindeyken yol bilgisayarında "Hata! Aracı P konumuna getirip terk ediniz." şeklinde anlık bir uyarı ve sarı ünlem işareti belirip kayboluyor ancak sonrasında uyarıya yol bilgisayarından erişemiyorum. Seat forumlarında benzer bir sorundan bahsedilmiş ama golf 7 için hiç görmedim. Başına gelen ya da nedeni hakkında fikri olan, çözüm önerebilecek olan var mıdır? teşekkürler şimdiden.
 13. zgrdrsn

  Kadran Selamlama Sorunu

  Hocam kadran selamlamanın çalışıp çalışmama durumu kontağı çevirme hızınızla ilgili. Hızlı çevirdiğinizde genellikle çalışmıyor. Ama yavaş çevirirseniz sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Benim deneyimim bu yönde başka bir açıklama varsa bilemiyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...