Golf 7 - Gelen Zam Haberleri Birleşik Konusu

Bir Golf tutkunu olarak şunu söylemek istiyorum, karar verdiğiniz an almanız gereken bir araç, yok acaba şöylemi olsa yok böylemi olsa dendiği zaman, fiyatlar başını alıp gidiyor ve bizlere arkasından bakmak yada daha fazla ücretler ödememiz gereken durumlar çıkıyor. Bu yünden karar verdiğin an gidip alınacak tek araba :D

Hayırlı haber verilmez ki bu başlıkta... [emoji4]
/monthly_2017_05/Screenshot_20170531-173058.thumb.jpg.894ca8d6cba07ed15961e0c481835583.jpg
2017 BNK TL 17 05 Volkswagen 2017 Model Tavsiye Edilen Fiyat Listeleri.pdf
Kesinlikle fiyatı namını aşan bir araç oldu.
Etrafımdaki kimseye ötv den sonra tercih etmeyin diyordum.
Şimdi doğruca arkanızı dönüp kaçın demek lazım.
Halbuki öncesinde 5-10 daha ver golf al derdik.

Bu konuyu araştırdım.
Almanya da golf pahalı bir araç değil.
Türkiye de satılan fiyat aldığım araçlarla karşılaştırınca

BMW ve VW distribütörleri
Yani Borusan ve Doğuş tekel haline çevirdiği için fahiş fiyatlara satılıyor güzel ülkemde.

104.000 fiyat aldığım Astra 200bg opc
33.000 euro Almanya da

113.000 son fiyat aldığım 1.4 125 bg lansman paketli golf
31.000 euro Almanya da

120 ye bırakılan joyplus - sport karışımı 1 serisi
32.000 euro Almanya da

Mercedes A serisi AMG gibi top paketli bir araç
145.000 gibi bir fiyata satılıyor
Almanya fiyatı 35.000 euro

Burdan benim anladığım Doğuş ve Borusan ın kocaman bir "BAN!" I hakkettiğidir.

Farklı seçenekleri merak edenler donanımları inceleyip.
Oradan aynı araçları oluşturup fiyatlarını kendileri karşılaştırabilir.

Kesinlikle fiyatı namını aşan bir araç oldu.
Etrafımdaki kimseye ötv den sonra tercih etmeyin diyordum.
Şimdi doğruca arkanızı dönüp kaçın demek lazım.
Halbuki öncesinde 5-10 daha ver golf al derdik.

Bu konuyu araştırdım.
Almanya da golf pahalı bir araç değil.
Türkiye de satılan fiyat aldığım araçlarla karşılaştırınca

BMW ve VW distribütörleri
Yani Borusan ve Doğuş tekel haline çevirdiği için fahiş fiyatlara satılıyor güzel ülkemde.

104.000 fiyat aldığım Astra 200bg opc
33.000 euro Almanya da

113.000 son fiyat aldığım 1.4 125 bg lansman paketli golf
31.000 euro Almanya da

120 ye bırakılan joyplus - sport karışımı 1 serisi
32.000 euro Almanya da

Mercedes A serisi AMG gibi top paketli bir araç
145.000 gibi bir fiyata satılıyor
Almanya fiyatı 35.000 euro

Burdan benim anladığım Doğuş ve Borusan ın kocaman bir "BAN!" I hakkettiğidir.

Farklı seçenekleri merak edenler donanımları inceleyip.
Oradan aynı araçları oluşturup fiyatlarını kendileri karşılaştırabilir.

Kesinlikle katılıyorum.

Buna ben de bir ekleme yapmak isterim.

Avrupada ortalama gelir düzeyinin bizimkisinin kat ve kat fazlası olduğunu biliyoruz. Orada hayat pahalı falan değil gelirleriyle ve çalışma saatleriyle karşılaştırınca.

Onlar için hayatlarında bir şeylerden feragat ederek satın alınan bir şey olduğunu sanmıyorum.

Hele hele kullanırken;

"acaba bu sabah ne kadar yakacak"

veya

"bak yine  bu gece yarısından sonra zam geliyormuş gidip depoyu doldurayım"

veya

"bugün Dolar Euro paritesi ne olmuş? Alım gücümüz ne kadar düşmüş? "

Cümlelerini kurduklarını hiç ama hiç sanmıyorum...

Bu durumda sizce fiyatını Türkiye içinde hak eden araç hangisidir?

1.6 TDI DSG Highline Haziran da bir kaç sağlam  140 bini geçer 140-150 arasında olur demiştim.

134.100 TL şu andaki fiyatı.

Yeni vergi dilimi nedeniyle opsiyonlar da zam gördü...

Olmazsa olmazlar..

Panoramik cam tavan...

18 " jantlar 

Bu lastik ve jantları evcilleştirmek için DCC 

Ergo Koltuk

Keyless

Hıza ve dönüşe duyarlı farlar

Sedefli renk Oryx 

ACC

Ekledik mi, sanırım %2 bayi indirimi ve %3 kampanya indirimi alsa da 140 bin sınırının altına düşmez..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Türkiye de fiyatını hakeden pek araç kalmadı zaten ama şimdi araç arayışında olsam.

Opel astra yı ciddi ciddi düşünürüm.

0 km alacak olsam.

Almanya fiyatını da yukarda belirttim.

An itibariyle Opel Astra..

Test etme hevesiyle yanıp tutuşuyorum.

Yakışıklı 

Teknoloji aletlerle dolu

Güçlü 

Fiyat uygun

Moderatör tarafında düzenlendi:
Lansman fiyatından aldım tdi dsg highline 121,5 k ya , acil ihtiyacım yoktu araca ancak böylesi bir zam gelir düşüncesi ile @silvershadow hocam sayesinde almıştım. Şimdi oldu aracın sıfırı 134 k . Değer mi cam tavan olmayan , durban olmayan , dcc olmayan , geri görüş olmayan , keyless olmayan , ergo olmayan , hani r line iç dış olmayan boş highline için değmez tabi 134 k , ha bana sorarsanız 121 k da çoktu ama malum şartlar ortada !!! Golfün fiyatı ne kadar tepki alırsa bir o kadar satılıyor ! Donanımın ne olduğunun önemi Yok. 2013 te comfortline araçta park sensörü yoktu 50 k civarı idi sanırım ama yok sattı , park sensörü olmayan bir araç için bile sıraya girdik . Diğer araçların tüm şartları ile kıyas yaptığımızda belki bir nebze rahatlama oluyor içimizde ama şu bir gerçek bu rakamlar fahiş !!! @silvershadow Üstadımın dediği gibi 140 k da olsa satılır , sadece alışmamız biraz gecikiyor 

Yakışıklı 

Teknoloji aletlerle dolu

Güçlü 

Fiyat uygun
Hocam beni mazur görürseniz Astra K hakkında bir kaç kelam yazmak isterim,

Bu sene başında golfümü almadan önce Astra K'yı epey inceledim. 1.4 150 HP SS AT Excellence modeli ile ilgilenmekteydim. 2016 model alacak olsam aradaki yaklaşık 10.000 - 12.000 TL fark için hiç düşünmeden Astra'yı alabilirdim, ancak bulunduğum yıl içinde üretilmiş olan yeni modelleri görmek istedim ve bu arada yeni golfun lasnman araçları ile karşılaştım. 2017 modellerdeki 3.000 TL lik fark için Astrayı almaya gönlüm razı olmadı, donanım olarak kesinlikle Golften üstün bir araç. Ancak incelemenizi Golfe göre yaptıığınızda hemen herşeyin bir level alt kalitede olduğu hissiyatı yarattı bende. Sadece malzeme ve işçilik değil, teknoloji olarak geçerli fikirlerim. Çok küçük bir çok kişinin fark etmeyeceği belki de fark etse dahi umursamayacağı ancak benim için önemli olan bazı detaylar o kadar çok gözüme battı ki, gidip golfümü aldım ve şu anda da bu kararımdan çok memnunum. Dilerseniz başka bir konu altında bu karşılaştırma ve fikirlerimi daha detaylı aktarabilirim.

Yakışıklı 

Teknoloji aletlerle dolu

Güçlü 

Fiyat uygun
Dünden önceki gün bu dediğinizi yapma fırsatım oldu Murat Hocam. Hemen özet geçeyim durumu. Arkadaşım dizel bir araç bakıyordu ilk adayı leondu. Onu beğendik sonra astraya da bakalım dedik golf biraz pahalı geldiğinden Astra mantıklı geliyordu. Excellence modeli vardı test sürüşü için otomatik, biz dynamic 136hp bakıyorduk ama sürüş daha önemli olduğundan çok da dikkat etmedik. Excellence modelinin iç hacmi kalite algısı vs gayet iyi yeterli geldi. Zaten biliyorsunuz. Gelelim sürüş deneyimine.. Yukardaki dostumuzun da dediği gibi bana 136hp 320tork gibi gelmedi. 1.4tsi 125hp arabam dsg ile birleşince bundan çok daha iyi geldi bana. Zaten o kadar da gitmiyor net hissettim.. çok güzel bir motora sahip kağıt üstünde de öyle ama bana göre golfün dizeliyle aynı kalkıyordur veya çok çok az daha iyidir. Bindiğim araçtanmıdır bilemiyorum ama direksionda ani hızlanmada titreşim yapıyordu.. Ben maalesef çok beğenemedim çok sevdiğim bir araba olmasına rağmen..

Hocam beni mazur görürseniz Astra K hakkında bir kaç kelam yazmak isterim,

Bu sene başında golfümü almadan önce Astra K'yı epey inceledim. 1.4 150 HP SS AT Excellence modeli ile ilgilenmekteydim. 2016 model alacak olsam aradaki yaklaşık 10.000 - 12.000 TL fark için hiç düşünmeden Astra'yı alabilirdim, ancak bulunduğum yıl içinde üretilmiş olan yeni modelleri görmek istedim ve bu arada yeni golfun lasnman araçları ile karşılaştım. 2017 modellerdeki 3.000 TL lik fark için Astrayı almaya gönlüm razı olmadı, donanım olarak kesinlikle Golften üstün bir araç. Ancak incelemenizi Golfe göre yaptıığınızda hemen herşeyin bir level alt kalitede olduğu hissiyatı yarattı bende. Sadece malzeme ve işçilik değil, teknoloji olarak geçerli fikirlerim. Çok küçük bir çok kişinin fark etmeyeceği belki de fark etse dahi umursamayacağı ancak benim için önemli olan bazı detaylar o kadar çok gözüme battı ki, gidip golfümü aldım ve şu anda da bu kararımdan çok memnunum. Dilerseniz başka bir konu altında bu karşılaştırma ve fikirlerimi daha detaylı aktarabilirim.
Değerli Hocam

Inceleme için çektiğiniz fotoğraflar varsa detaylarını yeni bir konu olarak açmanızdan mutlu olurum.

Dünden önceki gün bu dediğinizi yapma fırsatım oldu Murat Hocam. Hemen özet geçeyim durumu. Arkadaşım dizel bir araç bakıyordu ilk adayı leondu. Onu beğendik sonra astraya da bakalım dedik golf biraz pahalı geldiğinden Astra mantıklı geliyordu. Excellence modeli vardı test sürüşü için otomatik, biz dynamic 136hp bakıyorduk ama sürüş daha önemli olduğundan çok da dikkat etmedik. Excellence modelinin iç hacmi kalite algısı vs gayet iyi yeterli geldi. Zaten biliyorsunuz. Gelelim sürüş deneyimine.. Yukardaki dostumuzun da dediği gibi bana 136hp 320tork gibi gelmedi. 1.4tsi 125hp arabam dsg ile birleşince bundan çok daha iyi geldi bana. Zaten o kadar da gitmiyor net hissettim.. çok güzel bir motora sahip kağıt üstünde de öyle ama bana göre golfün dizeliyle aynı kalkıyordur veya çok çok az daha iyidir. Bindiğim araçtanmıdır bilemiyorum ama direksionda ani hızlanmada titreşim yapıyordu.. Ben maalesef çok beğenemedim çok sevdiğim bir araba olmasına rağmen..
Hocam golfün dizeli ile 1.4 benzinlisi arasında dağlar kadar fark var.
Benzinli aracın titreşimi sürüşü sessizliği çok farklıdır. Gaz tepkileri vs.
Çok talihsiz bir karşılaştırma olmuş.
Dizel vs benzin olması ile.
Astra yı bende test ettim.
Sürüş dinamikleri daha çok hoşuma gitti.
Ayrıntılı incelemeyi zaman bulursam yazacağım.

Hocam golfün dizeli ile 1.4 benzinlisi arasında dağlar kadar fark var.
Benzinli aracın titreşimi sürüşü sessizliği çok farklıdır. Gaz tepkileri vs.
Çok talihsiz bir karşılaştırma olmuş.
Dizel vs benzin olması ile.
Astra yı bende test ettim.
Sürüş dinamikleri daha çok hoşuma gitti.
Ayrıntılı incelemeyi zaman bulursam yazacağım.

Tabiki eğer belirtmediysem özür dilerim sayın hocam. Bana öyle geldi golfün dizeli de vardı ama onunla astra arasında sürüş olarak ben astrayı önde görüyordum gene de önde ama çok çok az onu demeye çalıştım yanlış anlaşıldıysam tekrardan kusuruma bakmayın .

Tabiki eğer belirtmediysem özür dilerim sayın hocam. Bana öyle geldi golfün dizeli de vardı ama onunla astra arasında sürüş olarak ben astrayı önde görüyordum gene de önde ama çok çok az onu demeye çalıştım yanlış anlaşıldıysam tekrardan kusuruma bakmayın .
Hocam bende dizel dsg golf vardı.
Aynı motorlu ve çok daha ağır olan insignia ya yetişemiyordum. Astra yı siz düşünün.

TSİ lar çok güzel sessiz. Şimdilerde golf alacak olsam (bu fiyatlara alınmasa da)
Km bandını düşürüp benzinli alırdım.
Tabi km çoksa yapacak birşey yok.

Geri
Üst Alt