YENİ POLO İNCELEDİM, YOKSA GOLF’ten DAHA MI İYİ?

@Ogulcan 5 yıldız sizi yanıltmasın kriterler çok esnek o testlerde neler döndüğü de muamma, kazada en önemlisi şasi emme gücü daha sonra hava yastığı gibi güvenlik opsiyonları geliyor güvenliğe önem veriyorsanız d segment ve üzeri araca binmek daha mantıklı

Ben çok hız yapan birisi değilim. Maks 120 yapıyorum otobanda istanbulda vs. Yalıtımda kimisi saatte 100km gidiyorum eski poloya göre daha iyi diyor kimisi golfle kıyaslıyor. Yeni golf bence 2020 sonunda geldiğinde bu yeni aldığım golf elimde patlar mı onun düşüncesi var sonuçta artıkcherkes eski kasa diye elden çıkarmaya başladı. Bense gidip yeni alacağım gibi olacak. Tabi son senesi olduğundan uygun fiyata sıfır bulabiliyorum dediğiniz gibi sunrooflu golf alıp sonrasına da bakılabilir. Ama satarken 1.5 kasa eskimiş şekilde satarsam da değer kaybı yaşayabilirim? A3 kullanmayalı 2 sene oldu. Unuttum artık sürüş keyfini. Ara sıra seat arona kullanıyorum o kadar. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
İki aracı da kullandım ve ikisi de güzel araçlar. Aslında kıyaslamak pek mantıklı değil şöyle ki Polo mu Fiesta mı deseydik o zaman düşünmeden polo derdim ( fiesta da kullandım )

Golf 7.5 Highline içindeki konfor ve kalite algısı premium hissi veriyor. Polo da o hissiyatı almak bence mümkün değil. Passatın küçüğü gibi Golf o derece iyi şahsi görüşüm. 

Her aracın kendince güzel özellikleri var fakat bizler en çok + özelliği barındıranı tercih edecak olur isek (kalite, güvenlik, konfor ,2. el değeri v.b. ) Golf bu anlamda rakiplerinden iyi diyebilirim.

Son olarak emniyet kemeri hayata bağlar. Lütfen kurallara dikkat edelim.

Saygılar

Sıfır dışında düşünmüyorum. 1.0 115 bg tsi dsg golf e param yetiyor 145e sunroof ve birkaç donanımlı daha comfortline alabiliyorum. Sizce 1250kg golf ü 115 beygir 1.0 tsi götürür mü? Senede 2-3 uzun yol ve bazı zorunlu yokuşlarda (ki yokuşsuz yerlerde yaşıyorum genelde) 

Ben çok hız yapan birisi değilim. Maks 120 yapıyorum otobanda istanbulda vs. Yalıtımda kimisi saatte 100km gidiyorum eski poloya göre daha iyi diyor kimisi golfle kıyaslıyor. Yeni golf bence 2020 sonunda geldiğinde bu yeni aldığım golf elimde patlar mı onun düşüncesi var sonuçta artıkcherkes eski kasa diye elden çıkarmaya başladı. Bense gidip yeni alacağım gibi olacak. Tabi son senesi olduğundan uygun fiyata sıfır bulabiliyorum dediğiniz gibi sunrooflu golf alıp sonrasına da bakılabilir. Ama satarken 1.5 kasa eskimiş şekilde satarsam da değer kaybı yaşayabilirim? A3 kullanmayalı 2 sene oldu. Unuttum artık sürüş keyfini. Ara sıra seat arona kullanıyorum o kadar. 
Mk6 Golf 'ler bile kolayca satılabiliyorken., Aracın en çok tutulan kasasının elinizde patlamasının mümkünatı yok., Yeni Polo düşünüyorsanız active info display (hayalet gösterge) yerine Led farlı olan araç bakmanız yararınıza olacaktır., Polo 'nun hayalet ekranı "özellik olarak" Golf veya Passat 'taki gibi çeşitlilik sunmamaktadır., biraz kırpılmış bir ekrandan ibaret., Yeni Polo düşünenlerin opsiyon olarak Led farı ilk sıraya koymasını öneririm., Led far (led stoplardan bahsetmiyorum) aracın karekterini tamamen değiştiriyor daha da önemlisi daha iyi aydınlatma sağlıyor., Ancak şu da unutulmamalı Yeni Polo her nekadar çok iyi araç olsa da Golf ile karşılaştırmak çok yanlış bir yaklaşım olacaktır., Evet yeni polo 'da kalite anlamında oldukça fazla iyileştirmeler yapıldı ancak bu MK7 'yi bir kenara bırakın MK6 Golf ile bile kalite anlamında yarışcak düzeyde değildir..

Comfortline golf 2019da otomatik yanan farlar var mı peki bunu bilen veya ne kadara açtırılıyor o özellik? 

@forzaGilles

İlk defa LED farı göklere çıkartan önemini belirten birini gördüm 

Bana göre 1 önled far 3 sunroof eder.

Görünüm zaten misli estetik katıyor. Birde aydınlatma kalitesiyle olay çok gerekli aslında

@Ogulcan Dostum oncelikle şunu soyliyeyim sedan jetta 1.2 den Golf 1.0 tsi dsg comf gectim.Yani Audiden vs markalardan insanlar Golf e çok rahat gozu kapali geçer.Ama Polo hacim olarak buyusede Golf kalitesini konforunu yakalamasi çok zor.Passatan bile Golfe geçen var.1.0 tsi Dsg de muazzam tasiyor arabayi artık aşmak gerek yok 1.0 gedermi cekermileri...vw de fiyat politikasini oyle bir ayarliyor ki mesela 1.0 dsg comf.golf parasina trendline passat alınabiliyor.Yada dolu cam tavanli Polo yerine comf Golf tercih tuketicinin.Ayrica kasa yenilemede markalar sinir tanımıyor Golf 8 cikinca bu sefer de makyajli Polo cikar bunun sonu yok maalesef.Saygilar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Ogulcan Her biri "kendi sınıfının" en iyisi olabilir. Biri Elma diğeri Armut. Birbirleri ile bir alakaları yok. Sadece görünüşte ikisi de 4 tekerlekli. Yani bu sorunun objektif bir cevabı yok çünkü kıyaslanabilir değiller. Ancak gönlünüz Polo istiyor ise alın tabi. Sevmiş olduğunuz için alırsınız.

(4 yıl çok severek 2007 Polo 1.4 TDI Goal kullandım).

Bütçe golfe yetiyorsa polonun adı bile geçmez. Tartışma konusu etmeye gerek.

bütçe 1.0 comfortline golfe yetiyor  ama işte sıkıntısı 1 sene sonra kasa değişecek olması ki görsellik de çok onemli ama dediğiniz gibi 2020sonunda gelecek golfün en boşu 200den gelir zaten. 

Tek sorum bütçe yetse de 1.0 tsi polo beni 5-6 sene götürüp her sene 2 uzun yolda idare eder mi? Kimse bunun cevabını vermedi. Yani ben tek kişiyim sonuçta aile de değilim golf büyük kaçmaz mı boş yere 30.000 fazla vermiş olacağım. 

Siz olayı 1+1 stüdyo ev bana yetiyor ! Tek kişiyim 2+1 yada 3+1 eve ne gerek var olarak yorumluyorsunuz? 30000 boşa vercem demişsiniz birde? 

Polo ile golf farklı araçlar  ! 30 bin fazla verip 1 numara büyük araba almak değil olay

Ayrıca Polo İspanya yapımı

Golf "Deutschland"

Mexico yapımı olan malum vw modeli ile golf arasında hissedilir fark varken 

İspanya yapımı bir araçtandan da golf hissiyatı beklemek yanıltabilir.

Biraderin 1.6 TDI passatını arada bir kullanıyorum . Bendeki 1.6 TDI golf ile arasında resmen bir sürüş farkı var (Passat daha relax daha hoş kullanım veriyor)

Polo ile golf arasında da illaki fark olacaktır (motorlar aynı olsa da)

Small / medium/large  

Siz gelin madem bütçe yetiyor medium beden golf alın. 

Small Polo yıkanınca çeker falan iyice küçülür pişman olursunuz

@forzaGilles

İlk defa LED farı göklere çıkartan önemini belirten birini gördüm 

Bana göre 1 önled far 3 sunroof eder.

Görünüm zaten misli estetik katıyor. Birde aydınlatma kalitesiyle olay çok gerekli aslında
Ülkemiz aynı anda 4 mevsimi yaşayabileceğimiz cennet bir ülke., Ama Avrupa'da böyle değil., Avrupa'nın %80 'ni sürekli kapalı bulutlu., yağmurlu., Avrupa'da insanlar güneşi görünce soğuk-kış demeden güneşlenmeye çayırlara gidiyor., Adamlar insanların sürekli karanlık, bulutlu, kapalı havanın olumsuz ruh etkilerinden biraz olsun kurtulmak için icat ediyorlar.., Ama bizim insanımız sanki hiç güneş görmeyen bir ülkede yaşıyormuşuz gibi sunroof tercih eder.. Klimanın sadece E ve F segmenti lüks araçlarda opsiyonel olarak sunulduğu dönemlerde olsaydık sunroof önem kazanabilirdi.., Aynen dediğiniz gibi bence de; 1 ön Led far 3 sunroof eder..

Geri
Üst Alt