225-45 -17 lastik secimi

iamalegend hocam nokian weatherproof golf için tavsiye etmem kış lastiği gibi dişli bir lastik.bana göre dört mevsim lastiklerin kullanım yeri kamyonet veya panelvan araçlar.onlar için

biçilmiş kaftan.beraber çalıştığımız arkadaşın opel combo ya aldık onun için mükemmel. önce söylediğim gibi bu benim şahsi görüşüm. kış lastiği için ekonomik fiyatlı lastik almak bana

daha mantıklı geliyor ben jinyu diye bir marka kullanıyorum gayet memnunum.

Herkese merhaba 225 45 17 yazlık lastiklerim var. Kışlık için aynı ebatta mı almalıyım yoksa başka ebat tavsiye eder misiniz? (205 50 17 gibi). Kocaeli’nde yaşıyorum. Ve 2 ebat arasında fazla fiyat farkı yok. Teşekkürler. 

2015 Aracımda   2015  Pirelli Cinturato P7 225/45/r17  91w   takılı.   (ayrıca farklı marka kışlık lastiklerimde var)  İkisi toplamda 45000 km civarı oldu.

km olarak yazlıklar henüz limitlerinde değil ancak 4 yıl kullanıldığı için değiştirmeyi düşünüyorum  (şimdiye kadar sadece 1 lastik 1 patlaktan dolayı tamir gördü. Diğerlerinde şükür bir problemimiz olmadı. Lastiklerde ufak kılcal çatlaklarda mevcut.)

Bu lastikte uğultu ve sesten şikayetçiyim. Özellikle soğuk havalarda tam bi konfor düşmanı. 

Soğuk memleketteyim, Genelde güzergahımdaki yollar BERBAT, şehir içi normal kullanıyorum, şehir dışı yollarda Allah ne verdiyse yapıştırıyorum.

- Bozuk yolda  Sessizlik/Konfor + Dayanıklılık

- Şehir dışı yolda ve virajlarda  ıslak + kuru performansı   en iyi  yazlık lastik tavsiyenize ihtiyacım var. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Su an icin 2 tane kral lastik var.Alacaklariniz

1-Michelin Pilot Sport 4

2-Continantel Premium Contact6 

Nokta :)  islakta, kuruda , virajda , konforda , sessilikte kombine en iyiler 🤞🏻

@mehmetmert  PS4 konfor ve yol tutuş olarak çok iyi ama 20K kmden sonra baya ses yapmaya ve frenlemelerde, hızlanmalarda tutunmamaya başlıyor. Benim lastikler şu an o durumda. Fakat arabamı yay ile kullandığımdan konforundan vazgeçemediğim için kullanmaya devam ediyorum. Conti SC5 bu konuda daha iyiydi ama onun da konforu baya kötüydü. Premium Contact 6 nasıldır bilmiyorum.

4lü lastik

lassa driveways 225 45 17 91w  2018i 1500tl n11  1636tl hepsiburada

contipremiumcontact6 225 45 17 91y fr  2019u 1920tl hepsiburada  2018i 1830tl n11

pirelli cinturato 225 45 17 91y 1900tl (bayide)

hangisi neden? 

Arkadaşlar herkese merhabalar,

Aranıza 1 ay önce katıldım, forumu keyif ile takip ediyorum :)  ben de yaklaşık 2 ay önce 2014 model bir golf 7 highline aldım. Araç 56 binde ve üzerinde hala ilk lastikleri olan dunlop sport maxx rt ler var ve tek kelime ile berbat lastikler. Biraz araştırdım ve contipremiumcontact6 225 45 17 91y fr gözüme baya cazip gelmeye başladı. Arkadaşım VW servis çalışanı, onun üzerinden de fiyat aldım. Serviste montaj balans vs herşey dahil 450 tl/adet fiyat aldık (2019 üretim) bu lastiği kullanmakta olan arkadaşlar var ise değerli görüşlerini alabilir miyim ?

Şimdiden teşekkürler.

@mehmetmert  PS4 konfor ve yol tutuş olarak çok iyi ama 20K kmden sonra baya ses yapmaya ve frenlemelerde, hızlanmalarda tutunmamaya başlıyor. Benim lastikler şu an o durumda. Fakat arabamı yay ile kullandığımdan konforundan vazgeçemediğim için kullanmaya devam ediyorum. Conti SC5 bu konuda daha iyiydi ama onun da konforu baya kötüydü. Premium Contact 6 nasıldır bilmiyorum.
Ben 42.000km continenta sport contact6 kullandim,20.000km de ps4 deyim su an bir sorunum yok her sey devam ayni.Bende yayli kullaniyorum.

Conti benim biraz parcalanmisti yanaklardan hala tutunmaya devam ederdi, ps4 daha saglam su an kopma gozlemleyemedim daha

@mehmetmert hocam şimdi tavsiye ettiğiniz iki lastiğe baktım.

Continental PremiumContact 6 225/45R17 91Y FR      yakıt ve yol olarak iyi görünüyor AMA gürültü  71db   bozuk yollarda çabuk aşınacağını düşünüyorum...

Michelin Pilot Sport 4 225/45R17 94Y XL   yakıt ve yol olarak iyi görünüyor AMA gürültü  71db       (91 V olanı   70db  ama  yakıt E  görünüyor hemde şuan aracımda W kullandığım için bir düşük hız seviyesini almak istemiyorum en az W olsun yine...)     94W XL onlara vs. de baktım  yine tamamında 71db civarı.

Mevcut kullandığım Pirelli Cinturato P7  91W  olanda  71db  yakıt E  ve tutuş B    sizin önerdiğiniz lastiklerde 71db göründüğü için tereddüt ettim. Benim lastikte sesten uğultudan şikayetçiyim. Şehir dışında ve sıcak havada sorun yok ama şehir içinde, soğuk havada (memleket soğuk), bozuk yollarda kışlıktan beter. (ama çok dayanıklı saçma sapan yollarda bir kere olsun en ufak bir arıza vermedi, parça kopmadı, hava bırakmadı. Saatlerce bozuk köy-dere-tepe yollarda bu lastikle gittiğimi bilirim... 1 lastikte patlak var o da benden önceki sahibinden kalan...)

225 45 r17 testlerini incelediğimde en başarılı sonuç   "Michelin Pilot Sport 4"  olarak görünüyor. (özellikle 2018 için, belirttiğim ebatlarda çoğunlukla test birincisi...)   

Doğal olarak  Michelin Pilot Sport 4'a karar verdim  ancak; 

94Y XL =  yakıt E,  yol A,  71db

94W XL =  yakıt C, yol A,  71db

91Y  = yakıt E,  yol A,  70 db

ZP 91W = hiçbir bilgi yok.

hangisini almalıyım ?  Özellikle kullanan arkadaşlar varsa tavsiyelerine ihtiyacım var.

Memleket soğuk, ve gittiğim yollar %90 bozuk.  Micheline  bu yollarda ve hava şartlarında dayanımı ne olur onu bilmiyorum.  Bu yol şartlarında FP,  XL bir lastik sanırım güvenlik için daha iyi bir tercih olacaktır...

Michelin pilot sport 4 nokta diyorum :)  Zift ustune micir atilmis yoldan sifir ugultu beklemeyin malesef

Birde desibel ile cabuk asinmanin baglantisi yoktur

@ESCape0121  hocam çok sert lastik değil mi ?  Bozuk yollarda işime yarar, deforme olmaz ama sıfır konfor olacak o zaman. Kullandığım Pirelli p7'den pek farklı kalmayacak. P7'de ben yol tutuş, viraj performansı vs. en ufak bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Sadece eskidiği için konforu düştü o nedenle değiştirmeyi düşündüm.

@mehmetmert

Michelin Pilot Sport 4

94Y XL =  yakıt E,  yol A,  71db

94W XL =  yakıt C, yol A,  71db

91Y  = yakıt E,  yol A,  70 db

ZP 91W = hiçbir bilgi yok.

bunlardan hangisini tercih etmeliyim ? 

Sertlikle sesin alakasi yok,yani lastik cok komplike bir sey tek bir dayanaga tutundumamak lazim.Ses sadece sertlikle degisse en sessiz lastikler kislik lastikler olurdu yumuşacık oldukları icin ama cok sesliler :)  

Lastik etiketleri cok siğ bilgiler verir ,1db degeri zaten algilayamazsiniz.ZP’yi gecin o run flat zaten.Digerlerinden hangisi ucuzsa alin, muhtemelen 91Y ucuzdur.Golf cok agir bir arac olmadigi icin XL’ye gerek yok

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben 42.000km continenta sport contact6 kullandim,20.000km de ps4 deyim su an bir sorunum yok her sey devam ayni.Bende yayli kullaniyorum.

Conti benim biraz parcalanmisti yanaklardan hala tutunmaya devam ederdi, ps4 daha saglam su an kopma gozlemleyemedim daha
Bu ebatta CSC6 yok bildiğim kadarıyla premium contact 6 mı kullandınız?

Geri
Üst Alt