Jump to content

alicankaradag

Üye
 • İçerik sayısı

  250
 • ÜYELİK TARİHİ

 • Son ziyaret

 • Days Won

  2

alicankaradag last won the day on 23 Ekim 2019

alicankaradag en çok beğenilen konuya sahip!

2 Takipçiler

alicankaradag Hakkında

 • Derece
  İstikrarlı Üye

Bilgiler

 • İsim
  Alican
 • Yaşadığım Yer
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. alicankaradag

  Self Servis Oto Yıkama Noktaları

  @strayder tertemiz fırça da olsa, fırçayla yıkanmamalı, @Alpyaman hocamın dediği gibi. Mümkün mertebe oranın köpüğü de kullanılmamalı. Plastiklerde solma ve zaman içinde boyayı soldurmaya varana kadar zararını görürsünüz.
 2. alicankaradag

  Tampon Hasarı

  @berreday geçmiş olsun, bu durumlarda onarımı serviste kayıtlı şekilde yaptırmak en makulü. Hasar kaydı tampondan dolayı olduğu için, ve serviste kaydı olduğu için satarken sorun da yaşamazsınız. Misal benim aracımda 2700 hasar kaydı var, kelebek camını kırıp stepneyi çalmışlar orjinal boy dijon serviste cam + stepne kaskodan yerine koyulmuş.
 3. @Golf835 var evde yeterince, korku filmi gibi gece zaten dolaşıyolar alıştık 😄
 4. @Golf835 ben şahsen daha üstün tutuyorum. Yanlış anlaşılma olmasın; insan aklı mantığı olan, kendini savunabilecek bir canlı. Kedi, köpek dediğimiz içgüdüleriyle hareket eden canlılar. Aklı mantığı yok ki. Motora da girer, aç kalırsa ortalığı da dağıtır. Çalışıp yemeğini kazanma şansı da yok. Doğanın dengesini bozan ırk biziz. Bu yüzden de bu gariplere bakmak boynumuzun borcudur. Allah zaten küçücük kediye dahi öyle güzel donanım vermiş ki; dengeyi bozan bizler olmasak onlar zaten fare, kuş vs avlanıp yaşar gider.
 5. @SCCçok geçmiş olsun, araba işinde en korktuğum şeylerin başında bir bu durum, bir de yolda giderken doluya yakalanmak var. Dün ben de dikkat sayesinde kurtardım bir yavrucuğu.. malum havalar soğuyunca artık çok dikkat etmemiz gerekiyor. Dün eve bir şey almak için 5 dakika uğradım, araba da sıcak olunca 3-4 aylık bir yavru, motorun yanına kayışın altındaki boşluğa girmiş. Marşa bastığım gibi miyavlamasını duydum, Allahtan ki teyp sesi kısıktı. Çok korktuğu için yaklaşık 1 saatlik uğraş sonucunda çıkarabildim. Çok şükür biryerine bişey olmamış ama korkudan 2-3 kere ısırdı beni kerata
 6. @Nizamettin Kepoğlu hocam muhakkak yazar, yani bildiğim kadarıyla bu dünya standardı ve olmalı. Bugün 2019 un sonunda olmamıza rağmen, 2018 başı üretim lastikler sıfır olarak satılıyor elde olanlardan. 4 haneli bir sayı %100 vardır üzerinde üretime dair.
 7. İstanbulda çok ihtiyacımız olmamasına rağmen şuan aklımı çeliyor @Nizamettin Kepoğlu Lastiğin dot değeri nedir hocam okuyamadım fotoğraflardan
 8. alicankaradag

  1.4 tsi mı yoksa 1.6 dizel mi?

  Yılda 15.000 km de yapsan tsi derdim. Hem 1.6 tdi hem 1.4 tsi kullanmış biri olarak tsi diyorum.
 9. alicankaradag

  Kilometreleri görelim 👍

  2016 kasım çıkışlı 1.4 tsi benim araç 74500 e geldi, valla önceki sahibi de iyi binmiş, ben de hakkını veriyorum
 10. @Serkanasn üstad sen durbanları kaça almıştın ? Sebring iyi güzel ama bu paralara çıkılır mı tartışılır, zevk meselesi. Ben de durban bakınıyorum bu aralar.
 11. Patır patır km düşürüyorlar vw araçlarda, yolu yöntemi olmamasına ihtimal vermedim ben zaten.
 12. @Serkanasn hayaletlerde de km düşürüyorlar, ben kaç tane passata denk geldim düşürülmüş
 13. @Serkanasn valla işi bilmeyen de çok piyasada, normaldir
 14. @Serkanasn @Serkanasn benim de bildiğim sahte dijon yok hocam ama durban-jurva-talladega piyasada orjinalden çok replikası mevcut. Alırken çok dikkatli olmak gerekiyor.
 15. @CemK teorik olarak senin kendi aracın kaç kmde ise, o km ye çektirirsin olur biter zaten beyinde vs heryerde senin orjinal kilometren olduğu için sorun olmaz. Belki de takınca doğrudan aracın beyninde ne varsa onu okuyordur, buna gerek dahi kalmayabilir.
×
×
 • Yeni Oluştur...