225-45 -17 lastik secimi

@Yucelbro hocam conti premium contact 6 kendini ispatlamış bir lastik. Geçenlerde konu açtım yetkili serviste şuan tanesi 470 e geliyor yeni tarihli. Ben yarın taktıracağım, sana da öneririm kullananlardan çok olumlu dönüşler aldım.

dipnot : bonusa 6 taksitte yapıyorlar. Hazır araç servise girmişken rötuş vs ufak ihtiyaçlarını da ücretsiz aradan çıkarmış olursun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@alicankaradag doğrudur hocam forumdaki arkadaşlarımızın sizlerin tecrübelerine güvendiğim ve burdaki arkadaşlarımızın golf 7 kullanıcısı olduğu ve başlıkta 225/45/17 lastik kullanıcılarının olduğunu bildiğim için sordum ve continental gerçekten övülen bir lastik markası ancak bu AB lastik etiketi kafamı kurcalıyor ben biraz sessizlik ve konfor arıyorum halihazırda 25 binkm dir pirelli p7 cinturato eco impact k1 kullanıyorum etiket sınıfı yakıt C ıslak zemin B ancak ses 71 DB ve sert bir lastik olduğunu düşünüyorum bir kaç çukura girmişliğim olsada balon vs hiçbir sorunumuz olmadı çok şükür ani manevralarda da kopup gitme kayma atma olmadı hatta pati çektirmek bile zor sarmıyor yani kolay kolay ama tek keyfimi kaçıran o yol sesi çünkü golf sessiz bir araçken yol sesi duymak acaba bi sıkıntı mı var hissi uyandırıyor bende öyle ki çamurluk davlumbazların içine piyasada satılan ses izolasyon pütürü kaplamayı düşündüm aldım da malzemeleri ama fırsat olmadı yapmak sessiz bir lastik istiyorum tercihen 70 DB altındakiler 69 68 67 66 sava intensa uhp 2 diye bi lastik var alt segment goodyear yan sanayisi 67 DB etiket ses değeri var çok merak ediyorum açıkçası

@forzaGilles 

Eski bir lastik 3 kanallı ve 4 kanallı olmak üzere iki farklı çeşidi üretiliyor., 3 kanallı olanı fiat egea için (türetilmiş) üretilmiştir., malzemeden çalınmış hali., Etiket değerlerine bakarak lastik almayınız., Ayrıca tanesi 500 tl'den satılıyorsa ciddi şekilde pahalı.,

O fiyata çok rahat Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 veya Asymmetric 5, Continental Premium Contact 6, Michelin Pilot Sport 4 gibi üst sınıf bir lastik alabilirsiniz..
çok haklısınız lastik fiyatları sizde eğer fark ettiyseniz 2018 mayıs ayından sonra doların 4-5₺ bandında gezdiği günlerden temmuz ağustostaki 6.5₺ 7.25₺ seviyesine çıktığı ana kadar muazzam şekilde enflasyon mu desem fırsatçılık mı desem yükseldi primacy 4 225/45/17 350₺ civarındayken nisan 2018 de doların zirve yaptığı temmuz ağustos 2018 de 700-800₺ den satıldı şu an 500-600₺ bandında

araştırmaya devam ediyorum hocam

@Yucelbro hocam p7 cinturato ve conti premium contact 6 bu iki lastiği de test etme şansım oldu aynı şartlarda. Kesinlikle diyebilirim ki Etikette aynı db ye sahip olmalarına rağmen conti çok sessiz bir lastik. Farklı ebatlarda farklı marka araçlarda conti premium contact 6 kullanan arkadaşlardan görüş aldım ve bu kişiler de öncesinde bir çok markayı kullandıkları için çok rahat kıyaslama yapabiliyorlar. Topladığım bilgiye göre de kesin olarak diyebilirim ki conti pre contact 6 o övgüleri gerçekten hak ediyor.

@Yucelbro  ben yarın vw yetkili serviste taktıracağım, 15/19 üretimli ve tanesi 472 tl ye geliyor. Servise gitmişken ufak tefek birsürü işi de ücretsiz halledeceğiz. Bonusa da peşin fiyatına 6 taksit olacak.

@alicankaradag doğrudur hocam forumdaki arkadaşlarımızın sizlerin tecrübelerine güvendiğim ve burdaki arkadaşlarımızın golf 7 kullanıcısı olduğu ve başlıkta 225/45/17 lastik kullanıcılarının olduğunu bildiğim için sordum ve continental gerçekten övülen bir lastik markası ancak bu AB lastik etiketi kafamı kurcalıyor ben biraz sessizlik ve konfor arıyorum halihazırda 25 binkm dir pirelli p7 cinturato eco impact k1 kullanıyorum etiket sınıfı yakıt C ıslak zemin B ancak ses 71 DB ve sert bir lastik olduğunu düşünüyorum bir kaç çukura girmişliğim olsada balon vs hiçbir sorunumuz olmadı çok şükür ani manevralarda da kopup gitme kayma atma olmadı hatta pati çektirmek bile zor sarmıyor yani kolay kolay ama tek keyfimi kaçıran o yol sesi çünkü golf sessiz bir araçken yol sesi duymak acaba bi sıkıntı mı var hissi uyandırıyor bende öyle ki çamurluk davlumbazların içine piyasada satılan ses izolasyon pütürü kaplamayı düşündüm aldım da malzemeleri ama fırsat olmadı yapmak sessiz bir lastik istiyorum tercihen 70 DB altındakiler 69 68 67 66 sava intensa uhp 2 diye bi lastik var alt segment goodyear yan sanayisi 67 DB etiket ses değeri var çok merak ediyorum açıkçası
Ses konusunu bilmem ama size şunu söyleyebilirim., Aynı ebatta X marka lastiğin yakıt değeri E olsun., Y marka lastiğin de yakıt değeri B olsun., aralarındaki yakıt ekonomisi farkı 0,001 lt.‘yi geçmez., dolayısıyla etiket değerlerine çok takılmayınız., 

Markası ne olursa olsun, bi lastik hem güzel etiket değerine, hem sessiz, hem konforlu/yumuşak hamurlu, hem uzun ömürlü, hepsinin bir arada olduğu lastik daha dünyada üretilmedi., Siz konfor istediğinizde bişeylerden feragat etmek zorunlada kalıcaksınız., yok benim için sadece sessiz olsun yeter dediğinizde başka şeylerden feragat etmeniz gerekecek., 

Benim araçta fabrika tarafından takılan lastiğim Dunlop SportMaxx RT ‘ler belkide piyasadaki en sessiz lastik 67db., ama gel görelimki sert hamurlu bir lastik konfor falan hak getire., 

Premium lastik üreticilerinin sizi memnun etmediği bir ortamda, sava, barum gibi alt segment markaların sizi memnun etmesini beklemek hayalcilik olur., Pirelli, Brigdestone gibi markalar genel olarak zaten tuğladan hallice sert lastikleri oluyor., 

Nasıl bir arama yöntemi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama netten lastik bakma yönteminizi değiştirmenizi öneririm çünkü 460-500 tl. arasında kolaylıkla bulunabilen bir lastiği siz 700’e anca bulabilmişsiniz., bekledikçe zamanında benim yaptığım gibi hataya düşersiniz aynısını ben de yaptım 3-4 geçsin falan derken lastiğin fiyatı 2 katına çıktı., Arkadaşın sök-tak balans dahil 470’e aldığı Conti PC6 bence kaçırılmıyacak fırsat bi daha bu fiyatlara lastik almak hayal olucak..

@Yucelbro sessiz lastik istiyorsanız, konfor artar ama kullanım ömrü düşerken göreceli olarak dayanıksız lastik almış olursunuz, çukura falan girince balon yapma ihtimali yüksek olur. dayanıklı ve uzun ömürlü bir lastik istiyorsanız, maalesef sert lastik seçmek durumundasınız ki "bence" yollarımız dayanıklı lastik kullanmamızı gerektiriyor, bu da size göreceli olarak yüksek ses olarak geri dönecektir. Ben yaz lastiği olarak pirelli cinturato p7 91w kullanıyorum. Aynı dönemlerde araç alan yakın arkadaşlarımla kıyasladığımda, bazı arkadaşlar sertliğinden dolayı hemen değiştirdiler ve yumuşak lastik aldılar, ve yumuşak lastikleri aşındığı için 2 senenin sonunda tekrar lastik değiştirdiler, ben hala aynı lastiği kullanıyorum :)  

(tamamen tercih meselesi)

saygılarımla

Arkadaşlar merhaba, 2013 highline aracımdaki  225*45*17 ebattan, konfor amaçlı 16 inch jant ve 205 taban ebatlara geçiş yapmayı düşünüyorum. Bu konuda tecrübesi olan var mı ? 

Ikisi de feqn değil.lakin Continental compact 6 daha iyi olurmus Ama artık almışsınız takin ve keyfini sürün cok da takılmayın derim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@niclayt konuyu hortlatiyorum ama, 1 senelik kullanimda goodyead nasil hocam, ilk gunku performansina yakin mi, konfor ve sessislik hala devam ediyor mu.

2018 şubat ayında aldıgım audi a3 üzerinde gelen orjinal ekipman lastiği brisgestone t005 ler 43000km de maalsef çatlamaya başladı yol tutus vs de düştü..bende lastik araştırmaya başladım goodyear asy5 de alternatiflerim arasında ama fiyatlar baya yükselmiş..t005 tekrar kesınlıle düşünmüyorum..

Geri
Üst Alt