HGS Etiketini Nereye Yapıştırmalı?

ilk mesajda da siyah bölgenin alt ya da üst sağ kısmına yapıştırılmalı denmiş, o bölgenin adı iletişim bölgesiyse, zaten içerdeki ya da camın altındaki bir şeyle iletişim ancak o bölge üstünde yapılabiliyor...
Kıymetli Üstadım;

Mesajımı Değerli Orhan Hocamın aydınlatıcı bilgileri ışığında yeniden düzenledim.

Yeri gelmişken kendisine bilgi dağarcığımızı genişlettiği ve kılavuzda her yazanın mutlak doğru kabul edilmemesi gerektiğini görsellerle destekleyerek gösterdiği için ayrıca teşekkür ederim. @Orhan Okay 

Eski aracımda yapıştırarak kullanıyordum HGS'yi ve zamanla yıkama esnasında etiket soyulmaya başlamıştı. Yeni HGS aldığımda direkt cama yapıştırmak istemiyordum internette aparat gördüm fakat bayram olduğu için alamadım ben de kendim bir çözüm ürettim vesikalık fotoğraf albümünün altını keserek etiketi içine koyup cama bant ile yapıştırdım. Okuyup okumadığını henüz test edemedim en yakın zamanda onu da yazarım. 

Ekli dosyayı görüntüle 6307

Ekli dosyayı görüntüle 6306

Ekli dosyayı görüntüle 6305

Dün geçiş yaptım okumada bir sıkıntı çıkmadı, yapıştırmak istemeyenler için alternatif olabilir. 

Peki cama yapıştırılan nasıl çıkarılır?

Aseton, jilet denedim bir türlü çıkaramadım. Çok kötü bir görüntüsü var şu anda. 

Bildiğim kadarıyla HGS sistemi direkt plakadan okuyor ve ona göre hesabınızda bakiye düşürüyor. Verdikleri etiket sadece kağıt. Yapıştırma zorunluluğu olmadığını söylediler bana. 

Biz etiketi noktalı bölümün en üst kısmına yapıştırdık. Ne içerden ne dışardan görünüyor. Okumada hiç bir sıkıntı olmadı.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben geçiş yaparken elimde tutuyorum cama doğru okuyor diğer zamanlarda güneşlikte kalıyor :) )

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Araca hgs tarzı bir giriş etiketi yapıştırmam gerekiyor. Farklı şeyler söylenmiş. Noktalı yere yapıştrmanın bir sakıncası var mıdır ?

Önceki aracımın hgs si güneşten dolayı bayağı bir büzüşmüştü.Bu aracım için de kırtadiyede hgs kabı bulamayınca Bende ruhsat kabının ehliyet koyma kısmını kestim hgs yi içine koyup cama yapıştırdım.

Merhaba , 

Yeni golf aldığımdan dolayı HGS aboneliğim sattığım eski araçta plaka ile kayıtlı , şimdi bu hgs aboneliğini yeni aldığım araç plakasına taşıyabiliyor muyum ? Nasıl işlemler yapmam gerekiyor , bilgilendirirseniz sevinirim.

teşekkürler 

Geri
Üst Alt