Jump to content

tahtelbahir

Üye
 • İçerik sayısı

  52
 • Katılım

 • Son ziyaret

tahtelbahir Hakkında

 • Derece
  Er

Bilgiler

 • İsim
  Evren
 • Yaşadığım Yer
  İstanbul

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. tahtelbahir

  Şehrinizdeki memnun kaldığınız oto yıkamacılar

  @yusuf Kesinlikle böyle bir şeyi destekliyorum. Ancak konuyla ilgili tecrübelerime istinaden ortak olarak girilecek böyle bir projede kişilerin ahlak-etik ve kültür anlamında asgari ortak noktayı bulacak seviyede olması zaruridir. Zira bizim insanımızın en sorunlu kısmı ortak paydayı temsil eden vicdan ve akıl da buluşamamak oluyor. Hülasa keşke olsa da katılsak.
 2. tahtelbahir

  Şehrinizdeki memnun kaldığınız oto yıkamacılar

  Arabasına cidden özen gösterenler için hiç bir yıkamacı iyi değildir. En iyisi şartların el verdiği ölçüde kullanıcının bizzat kendisinin yıkamasıdır. Ancak apartman ortamında yıkama makineniz dahi olsa bu tarz gürültülü ve bol sulu faaliyetleri komşuların şikayetçi bakışları altında yapmanız pek de mümkün gözükmüyor. İster istemez yıkamacıya gidip, yıkama eldivenini ve kendi şampuanınızı verip, başında durup, tek tek anlatmak zorunda kalıyorsunuz. Bu da uzun vadeli uygulanabilir değil. Özetle, rahat bir yıkama alanınız yoksa araba yıkamak/yıkattırmak tam bir dert!
 3. tahtelbahir

  Performans Ekranı

  yağ sıcaklığı dışında neyi ölçüyor?
 4. tahtelbahir

  otomotivde %15 indirim geldi.

  Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek tam da bu olsa gerek.
 5. tahtelbahir

  Boya Koruma

  Boya koruma işi tamamen ufak tefek çizikler ve kısa süreli parlaklık için yapıldığını anladım. Boya korumanın ömrü maximum 6 ay. Seramik ise kullanılan malzemeye göre 3 yıla kadar boya üzerinde kalıcı bir katman oluşturuyor. Darbeye, kuş pisliğine karşı etkili olmasa da boyayı reçine ve güneşe karşı koruduğu hususunda herkes hemfikirdir. Seramik için en çok önerilen marka Gtechniq. Boya korumayı neredeyse herkes yapabilir ancak seramik işi ciddi ustalık/ehliyet isteyen bir iş olduğunu hatırlatmak isterim. Bence 1500 TL altında yapılan seramikler her daim sorgulanmaya açıktır. Saygılar.
 6. tahtelbahir

  Silvershadow sonunda hayaline kavuştu

  Hayırlı olsun, mevcut kriz ortamında dahi keyifli ve güvenli sürüşler deneyimlemenizi temenni ederim. Darısı olmayanların başına.
 7. tahtelbahir

  PERİYODİK BAKIM MASRAFLARINDAKİ FAHİŞ ARTIŞ

  Herkese teşekkür ederim. Bu ülkede 870 TL emekli maaşı alan bir dolu insan olduğunu bilmek servisin çektiği fiyatın mantıksızlığını ortaya koyuyor. Sizden aldığım fikirler doğrultusunda aracımın periyodik bakımını mecburen serviste yaptıracağım. Muhabbetle selamlarım.
 8. tahtelbahir

  PERİYODİK BAKIM MASRAFLARINDAKİ FAHİŞ ARTIŞ

  Yanlış yerde konu açmışım, moderatör arkadaşlardan özür dilerim.
 9. 24 Temmuz itibariyle aracımın periyodik bakım zamanı geliyor, ikinci yılı dolduracağı için de garanti durumu ortadan kalkıyor. Erel'i aradığımda 1. yılda yaptıkları bakımın aynısını beyan ederek, 2. yıl (25.000 km) periyodik bakımı 875 TL'ye (geçen sene 740 idi) yapacaklarını söylediler. Açıkçası fiyat bana gereksiz fazla geldi. Eminim konuyla ilgili bir çok tartışma olmuştur, ancak düz vites bir araç için sırf iyi niyet garantisinden faydalanmak adına bu parayı ödemek doğru mudur? Dışarıda güvenilir bir serviste yaptırsam aşağı yukarı kaça mal olacak? Buralarda servisteki imkanlar var mıdır? Konuyla ilgili görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.
 10. Hocam demir tozu temizliği için önerebileceğiniz bir marka var mı? Yoksa hepsi iş görür mü? Size zahmet olmazsa demir tzu temizliği ve akabinde Auto Finesse Tripple uygulamasının püf noktalarını burada belirtir misiniz? Çok teşekkürler.
 11. tahtelbahir

  Golf 7 - GELEN ZAM HABERLERİ BİRLEŞİK KONUSU

  20 ay önce Golf 1.2 TSİ Comfortline aracımı 67.900 TL'ye aldım. Şimdi 126.000 TL. Neredeyse iki katına ulaştı. Oysaki amacım 2 sene kullanıp yenilemekti. Bu ülkede gerçekten yanlış giden bir şeyler var. Hayaldi, toz pembe oldu.
 12. Bu stop farlar satışa sunuldu mu? Olabilirse golf 7'ye takmayı hedefliyorum.
×