HGS Etiketini Nereye Yapıştırmalı?

silvershadow

Emekli
İsim
Murat İNCİ

Siyah noktalı alan iletişim penceresi olarak anılıyor ve bu kısma kesinlikle bir şey yapıştırılmaması önerilse de ultraviyole kaplama nedeniyle zaman zaman okumama problemine karşı bu bölgeye yapıştırıp sorunsuz kullananlar da var.

Bu siyah kısmın sürücünün görüşünü kapatmayacak şekilde sağ alt kısmına da yapıştırabilirsiniz

içten bakınca siyah bölgenin sağ üst kısmına da...

Her iki şekilde de araç geçişinde okuma anlamında sorun yaratmayacaktır.

mbdxy.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Siyah noktalı alan iletişim penceresi olarak anılıyor ve bu kısma kesinlikle bir şey yapıştırılmamalı.

Yoksa kapıları açarken veya kapatırken ya da alarm varsa devreye alırken sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bu siyah kısmın sürücünün görüşünü kapatmayacak şekilde sağ alt kısmına da yapıştırabilirsiniz

mbdxy.jpg
Sık kullanmadığım için cama yapıştırmıyorum...Elimle cama tutup geçiyorum,sorun olmuyor...Bir dezavantajı yoktur herhalde...

Umut dedi:

Siyah noktalı alan iletişim penceresi olarak anılıyor ve bu kısma kesinlikle bir şey yapıştırılmamalı.

Yoksa kapıları açarken veya kapatırken ya da alarm varsa devreye alırken sorunlar yaşayabilirsiniz.

mbdxy.jpg
Sık kullanmadığım için cama yapıştırmıyorum...Elimle cama tutup geçiyorum,sorun olmuyor...Bir dezavantajı yoktur herhalde...
Hocam bende kart kullanıyordum. Fakat her seferinde tekrar tut filan bazen okumuyor bide ceza yazıyor sonra onu takip et filan sticker almayı dusunuyorum.

HGS etiketini doğrudan cama yapıştırmayın!  6-7 TL'ye koruyucu aparatlar var, etiketi bunun içerisine yerleştiriyorsunuz. Daha sonra bu aparatı da kolayca söküp takabiliyorsunuz.

http://www.hepsiburada.com/csi-kompact-hgs-etiket-koruma-aparati-p-OTCSA20345?productId=otcsa20345&categoryId=20024893
Hocam direk cama yapıştırsak sıkıntı mi olur? Sıcaktan yapışkani filan mi akıyor?

@mcanerol

daha çok etikete zarar gelmesin diye, iç cam temizliği falan yaparken de engel olmasın diye. İleride çıkartmak gerektiğinde camda yapışkan izi bırakmaması için ve yeni bir etiketle değiştirmek istendiğinde kolaylık sağlaması için.

Bir de ben yılda 1-2 kere hgs'yi kullanıyorum. Dolayısıyla camda sürekli durması benim gözümü tırmalıyor, gerek yok :) İşim bittiği anda bahsettiğim o kabı kolayca camdan söküp kaldıyorum. Daha sonra ihtiyacım olduğunda aynı yerine yapıştırıyorum. Camda herhangi bir leke bırakmayan, etikete de zarar vermeyen 1-2 saniyelik işlem bunlar ;)

tutacaklar mantıklı bana senede 1-2 kez lazım oluyor. şimdi alsam yola çıkmama yetişmeyecek o ürün.

hgs etiketini geçerken cama tutsam sorun olur mu ?

Benim hgs etiketim plakaya alınmıştı. Geçenlerde söküldü. 2 defa da gişeden geçtim. Geçişte kaçış yazı fakat bugun kontrol ettiğimde kaçış yerine normal alması gereken ücret alınmış. Tekrar almasam bir problem olur mu ? Etikete kartımdan otomatik para yükleniyor.

Hakan dedi:
Benim hgs etiketim plakaya alınmıştı. Geçenlerde söküldü. 2 defa da gişeden geçtim. Geçişte kaçış yazı fakat bugun kontrol ettiğimde kaçış yerine normal alması gereken ücret alınmış. Tekrar almasam bir problem olur mu ? Etikete kartımdan otomatik para yükleniyor.
Bende daha önce kart ile geçiş yapıyordum bir iki defa kaçak geçiş oldu bir sıkıntı yoktu. Fakat şimdi içinde para olmasına rağmen ceza yemiş gözüküyorum. E-devletten kontrol ettiği zaman kaçak geçiş gözüküyor. Anlam veremedim ?

mcanerol dedi:
Bende daha önce kart ile geçiş yapıyordum bir iki defa kaçak geçiş oldu bir sıkıntı yoktu. Fakat şimdi içinde para olmasına rağmen ceza yemiş gözüküyorum. E-devletten kontrol ettiği zaman kaçak geçiş gözüküyor. Anlam veremedim ?
Değerli Hocam;

İtiraz hakkınız var böylesi durumlarda.

Kayıtlar inceleniyor ve yeterli bakiyeniz olmasına karşın geçiş ücretinin kesilmeyişi  halinde ceza iptaline gidiliyor diye biliyorum.

Hakan dedi:
Plakanıza kayıtlı hgs veya ogs varsa ve de içinde yeterli para varsa, kaçak ta geçseniz(yanınızda olmadan) normal ücret kesiliyor ama sanki limiti var(atıyorum yılda 2 geçiş... 3. geçiş kaçağa düşer) diye hatırlıyorum araştırmak lazım(google amca)...

Hocalarım ben hgs değilde ogs aldım. Yine aynı yere mi yapıştırmak lazım. Cama yapıştırmaya gönlüm hiç razı değil, dikizin arkası olur mu? Ya da geçişlerde elle göstersek problem yaşarmıyız?

Sent from my iPhone using Tapatalk

bende yapıştırmayı düşünmüyorum , elle tutacağım geçerken.

caparzoni dedi:
Hocalarım ben hgs değilde ogs aldım. Yine aynı yere mi yapıştırmak lazım. Cama yapıştırmaya gönlüm hiç razı değil, dikizin arkası olur mu? Ya da geçişlerde elle göstersek problem yaşarmıyız?

Sent from my iPhone using Tapatalk
Bugün gişeden geçtim,gişede elimle cama yapışmış gibi tuttum sorun yaşamadım,daha önceki aracımda da yaşamıyordum...Tabi ben çok sık geçiş yapmadığım için sorun olmuyor ama sık geçiş yapanlar için doğru bulmam dikkat dağıtıp araç kontrolünde tehlike arz eder...

@Umut yapıştırmadan göstererek şansımı deneyeceğim bakalım. Zaten fazla geçiş yapmıyorum. Olmadı sonradan düşüyorlar zaten teşekkürler.

Geri
Üst Alt