Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

N de kapi acik indiginizde vitesi P’ye getirin falan demiyor benim cozumumde

Moderatör tarafında düzenlendi:

aynı hatayı bende alıyorum , biraz araştırdım, p konum şarteli denilen parçayı yetkili özel servislerden sordum , takılma dahil 1000₺ -1200₺ Gibi para talep ettiler, Almanya dan 50€ ya sipariş ettim , bekleyemediğim için  Türkiye den 580₺ + kargo ücretine bir arkadaşımın aracılığıyla satın aldım, iki parça oldu elimde , bir ara özel serviste birini taktırıcam, bu işin çözümü Vw mühendislerinin sonradan geliştirdiği bu parça ile mümkün diye biliyorum, kimseyi de yanıltmak da istemem. Parça kodu : 5Q0-713-128A

Merhabalar. Okuduğum kadarıyla hastalığın çaresi net olarak mikroşalter. Bunun için kimisi 280 TL ödemiş, kimisi 18 TL, kimisi de bedelsiz halletmiş. Ben Maltepe Erel’de 64 TL’ye taktırdım. Anladığım kadarıyla kime ne itelersek mantığıyla her bayii farklı yöntem uyguluyor. 
2827DDFF-132D-426C-8A66-1DC9F37BC889.jpeg

Tarih: 03.07.2020

@Sabali Faturanın altında belirttim hocam, geçen sene bu zamanlarda. Evet iyi niyet garantisiyle sadece parça ücreti alındı. 

@yunusaktas91 aynen hocam iyi niyet ile bu fiyatlar maalesef, bizde iyi niyet olmayınca parçaya 50€ verdik , nasip, cümleten kazasız belasız inşallah, saygılar 

vites panelini değiştirip güncelleme yapıyorlar birde sanırım aracın bug ı gibi bir şey bu hata , garanti varsa sıkıntı yok, yoksa da servisin ücretsiz yapması lazım gelir.

Arkadaşlar doğuşun müşteri hizmetlerine mail atın yada arayın bu firmanın eksik yaptığı bir hata mikro şartel takmalrı gerekiyor yazılımsal olarak da proğram atıyorlar ben buradan pylaşmıştım yaptırdım 2 senedir sıkıntı yok 1 lirada para vermedim aracım servis bakımlı benden de talep ettiler doğuşla çözmüştük sıkıntıyı

@yunusaktas91 hocam selamlar ben de bugün erele gittim aynı hatadan dolayı sizi de söyledim hatta arkadaş 64tl'ye yaptırmış dedim. Bilgisayardan baktı o arkadaşın garantisi 3 sene dolmadan %70 parça indirimiyle işçilik alınmadan yapılmis dedi. Bende 17 Golf var, ne kadar olur dedim 500 civarı bir fiyata yaparız normal fiyatı 1200 civarı dedi. İki tane mikrosalter varmış biri 1200-1500 arası biri 500-700 arası fiyatı varmış, yardımcı oluruz dediler. Özön'ü aradım onlarda aynı fiyatı verdiler, iyi niyet bunun neresinde kaldı onu anlamadım ben

@windlea Doğru söylemişler hocam. Ben aracın 3 senesi dolmadan 10 gün önce gitmiştim servise erkenden. Hatta çakmaklık çalışmıyordu, yenisine 400 küsur lira fiyat vermişlerdi. Demek ki ben de şimdi yaptıracak olsam çakmağa 1000 lira alacaklar. Forumda da herkes farklı fiyatlar ödemiş, demek ki aracın yaşına gününe göre değişiyormuş, öğrenmiş olduk. Bütün servisler aynı ekrandan fiyat veriyor bir şey değişmiyor ama kronik bir problem için aracın yaşına göre farklı fiyat verilmesini doğru bulmuyorum. Umarım en uygun şekilde çözersiniz. 

438,43tl kendisi 102,40tl işçilikle 540tl idi en son.İstanbul'a geçtiğimde ben de değiştirteceğim.Kısmetse carlayarak garantiyle değiştirmeyi düşünüyorum :)

Bu sabah bu hatayı aldım ama hemen kayboldu ne yapmam gerek arkadaşlar şuan hata yok garanti bitti dışarıdan vw eski usta 700₺ parça dedi servise gitmeli miyim. 2015 golf. 

SmartSelect_20210904-095754_Google.jpg

@talarcin Hocam bu hata sizi yolda bırakmaz. 3 Sn sonra kayboluyor. Bunun için 700 TL vermeyin boşuna. 

Konuya güncel katkı. Periyodik bakıma götürdüğüm araç için (bakım ve onarım işlerini hep aynı yerde yaptırıyorum) mikroşalter değişimine indirimler vs dahil 800tl istediler. İstanbul uzay otomotiv.

Konuya güncel katkı. Periyodik bakıma götürdüğüm araç için (bakım ve onarım işlerini hep aynı yerde yaptırıyorum) mikroşalter değişimine indirimler vs dahil 800tl istediler. İstanbul uzay otomotiv.
Zamanında birsürü aracın mikroşalterinin ücretsiz değiştiğini söyleyebilirim ama ispat edemem

60 bin bakımında bende doğuşa sordum abi bana kalırsa yaptırma diyince yaptırmadım boştan yere para verme dedi hiç bişi olmaz dedi Allah’a şükür bidaha yanmadı anlık yanıyor du nadir zamanlarda

Geri
Üst Alt