Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

2014 model 1.2 tsi aracımı alalı 15 gün olmuşken bu hata ile karşılaştım. İnternette aratınca bu konuyu buldum. Epey bir okudum ve anladığım kadarıyla kronik bir problem. 13 temmuz günü izmir vosmere götürdüm. İşçilik dahil 1560 TL istediler. Doğuş ile görüştüm ama onlar pazartesi günü çalışmaya başlayacaklarmış. Daha sonra vosmer servisten tekrar arandım araç 8 yaşında olduğu için bir şey yapamayacaklarını söylediler. %30 iskonto uygulandı ve 1300 küsür e mikro şalter değişimi/eklenmesi yapıldı. Pazartesi günü tekrar doğuş ile iletişime geçeceğim. Güncel bilgi arayan arkadaşlar için yazmak istedim.

2014 model 1.2 tsi aracımı alalı 15 gün olmuşken bu hata ile karşılaştım. İnternette aratınca bu konuyu buldum. Epey bir okudum ve anladığım kadarıyla kronik bir problem. 13 temmuz günü izmir vosmere götürdüm. İşçilik dahil 1560 TL istediler. Doğuş ile görüştüm ama onlar pazartesi günü çalışmaya başlayacaklarmış. Daha sonra vosmer servisten tekrar arandım araç 8 yaşında olduğu için bir şey yapamayacaklarını söylediler. %30 iskonto uygulandı ve 1300 küsür e mikro şalter değişimi/eklenmesi yapıldı. Pazartesi günü tekrar doğuş ile iletişime geçeceğim. Güncel bilgi arayan arkadaşlar için yazmak istedim.
Paylaşımınız için teşekkürler. Evet bu bir Kronik bir sorun, ve genel olarakta mikro şalter değişimi ile gideriliyor.

Aracı satan kişi bunu size söyledimi. %90 ihtimal ile araç bu hatayı önceden vermiştir.

Paylaşımınız için teşekkürler. Evet bu bir Kronik bir sorun, ve genel olarakta mikro şalter değişimi ile gideriliyor.
tam olarak sayfa numarasını hatırlamasam da, değerli bir arkadaşımız Amerika'daki araçların geri çağırılması ile ilgili bir pdf paylaşmıştı. Bu konuyu doğuşa da bildirdim fakat bir sonuç çıkacağını sanmıyorum. Burası Türkiye.

Aracı satan kişi bunu size söyledimi. %90 ihtimal ile araç bu hatayı önceden vermiştir.
Ben de sizin gibi tahmin ediyorum, muhtemelen daha önce olan bir hata idi ama ne yazık ki bilgi verilmedi.

Bir arkadaşım da 2 ay önce aldığı 64 bin km 2017 İbiza’da bu hatayı aldı bu hafta. Son periyodik bakımı dışarıda özel servise yaptırılmış. Doğuştan fiyat alabildiniz mi? Doğuştan bu durumda iskonto da alamaz periyodik bakım yapılmadığı için bir tahmininiz var mı?

Değerli arkadaşlar birkaç gündür seyir halindeyken yol bilgisayarında "Hata! Aracı P konumuna getirip terk ediniz." şeklinde anlık bir uyarı ve sarı ünlem işareti belirip kayboluyor ancak sonrasında uyarıya yol bilgisayarından erişemiyorum. Seat forumlarında benzer bir sorundan bahsedilmiş ama golf 7 için hiç görmedim. Başına gelen ya da nedeni hakkında fikri olan, çözüm önerebilecek olan var mıdır? teşekkürler şimdiden.
Abi araç 2014-2018 arasında ise çok normal.Bu serilerde şanzımanın son sekmanı hatalı.Araçta bir sıkıntı yaratmıyor sadece aracın beynine yansıyan bir hata.Servise sorduğunuz zaman o bir iki saniyelik hatanın fotoğrafını istiyorlar.Korkulacak bir şey yok,için rahat olsun.

Abi araç 2014-2018 arasında ise çok normal.Bu serilerde şanzımanın son sekmanı hatalı.Araçta bir sıkıntı yaratmıyor sadece aracın beynine yansıyan bir hata.Servise sorduğunuz zaman o bir iki saniyelik hatanın fotoğrafını istiyorlar.Korkulacak bir şey yok,için rahat olsun.
Zaten bu seri Golflerde mutlaka bir şanzıman hatası oluyor.On Golf kullanıcısından en az altısı en az bir kere kavrama değiştirmiştir.Mesela bizim iki kere değişti.

Servisin çözüm için para istemesinden sonra
(7 ay geçti) 1 defa bu uyarı çıktı. Araç beyni de pahalılığın farkına vardı galiba :)

Merhaba arkadaşlar,Eskişehir Asil Oto bu konuda para talep ediyor mu?Bilgisi olan var mı acaba?

Bugün servise bıraktım aracı. Parça değişikliği söylemediler. Almanyaya ariza kaydını yollayıp, güncelleme yaparız herhalde dediler. Haber aldıkça güncellerim.
Son durum nedir dün akşam bende de anlık olarak aynı uyarı çıktı ve kayboldu

Yetkili servis bu sorunun giderilmesi icin 2450 tl aldi. 2450 tl indirimli hali dediler; sanirim zubi indirimi. Parca degistirmisler. Iki sene garantisi varmis.

Yetkili servis bu sorunun giderilmesi icin 2450 tl aldi. 2450 tl indirimli hali dediler; sanirim zubi indirimi. Parca degistirmisler. Iki sene garantisi varmis.
Aracınız kaç yaşındaydı hocam yani % kaç indirim yapıldı acaba?

Dışarıda da sanki 1500 TL lere falan sadece yazılımsal iptali yapılıyordu. Az daha verip yetkili serviste parça yenilemek daha mantıklı sanki

Aracınız kaç yaşındaydı hocam yani % kaç indirim yapıldı acaba?

Dışarıda da sanki 1500 TL lere falan sadece yazılımsal iptali yapılıyordu. Az daha verip yetkili serviste parça yenilemek daha mantıklı sanki
2016 model golf.

Yuzde kac yaptilar ya da kac liradan 2450'ye indiler hatirlamiyorum fakat 2 tane xenon ampul degisimi icin 10.200'den 7.200'e indiler. 1 tanesi patladigi icin tekini degistirdiler 3600 tl aldilar. Ton farki olmadi :)

Bozuk olan xenon'u aldim; markasi philips yeni takilanin kutusundaki PK32D-5 parca kodunu google'a yazdim bosh markasi cikti.

Merhaba konu baya eski ama bende aracımda bu hatayı aldım ve orta multimedya ekranında bu hatayla eşzamanlı motor aşırı sıcak yazıyor. Araç 2015 eski motor 105 beygirlik versiyondan. Servise sorduğumda iki hata bağımsız gibi söylediler ama ikiside eşzamanlı olarak yanıp sönüyor. Benzer durum yaşayan var mı? Konuda birkaç kişide gördüm aynı multimedyadaki hatayı ona göre servise götürüp bu mikro çipi taktıracağım, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim

Merhaba konu baya eski ama bende aracımda bu hatayı aldım ve orta multimedya ekranında bu hatayla eşzamanlı motor aşırı sıcak yazıyor. Araç 2015 eski motor 105 beygirlik versiyondan. Servise sorduğumda iki hata bağımsız gibi söylediler ama ikiside eşzamanlı olarak yanıp sönüyor. Benzer durum yaşayan var mı? Konuda birkaç kişide gördüm aynı multimedyadaki hatayı ona göre servise götürüp bu mikro çipi taktıracağım, bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
Selamlar hocam aynı durum bende de vardı. Motor aşırı sıcak durumu için benim aracımda Oksijen Isı sensörü değişmişti. Geçen yıl 1900₺ gibi bi ücrete değişmişti geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt