Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

vitesle ilgili ne dediler hocam kaç aydır alıyosun bu hatayı ?

Vitesle ilgili iş emrindeki mikro şalter değişeceğini söylediler,  vites mekanizması yeni tip olduğundan bu parçada bir değişiklik olmayacakmış, 1 senedir hatayı alıyordum.

@palsak Aldığım tarihten bu yana (2016) cam tavan ses yapıyordu, bir çok kez onarım yapıldı, bu sefer mekanizma değişecek, yarın mikro şalter ve mekanizma değişmesi için servise bırakacağım.

bizim de aynı parça değişecekse bu servis bizi neden bekletiyor anlamadım

2015 tdi dsg 1-2 yıldır aynı hatayı alıyorum

@palsak  sorun yeni çözülmüş, geçen sene bakımda sorunu anlatmıştım, kayıt alıp araştırıp dönüş yapacaklarını söylemişlerdi, mayıs sonu bakım randevusu aldıktan sonra danışmana hata ile ilgili gelişme var mı? diye sorduğumda bende sizi arayacaktım denk geldi dedi. Aracı bu yakınlarda servise bıraktın mı?, hangi parçanın değişeceği ile ilgili aracı kontrol etmeleri gerekiyormuş.

Aynı uyarıyı birkaç kez aldım, bir iki haftadır yok. Bursa Doğuş oto da bakıldı yazılımsal olduğu ve güncelleme geleceği söylendi ve bekliyoruz. 

Aracı satmayı düşünüyorum, bu uyarı varken satmamda sakınca varmı dediğimde hiç sıkıntı yok günde en az 4-5 araba bu uyarı ile geliyor yazılımsal dediler....

Sizce ne yapmalıyım ?

@palsak  sorun yeni çözülmüş, geçen sene bakımda sorunu anlatmıştım, kayıt alıp araştırıp dönüş yapacaklarını söylemişlerdi, mayıs sonu bakım randevusu aldıktan sonra danışmana hata ile ilgili gelişme var mı? diye sorduğumda bende sizi arayacaktım denk geldi dedi. Aracı bu yakınlarda servise bıraktın mı?, hangi parçanın değişeceği ile ilgili aracı kontrol etmeleri gerekiyormuş.
yok bırakmadım ama bugün arayıp durumu anlatacam kahramanmaraş veya gaziantep servisi ne ikisiylede iletişime geçelim bakalım inşallah yokuşa sürmezler işi 

bu arada iyi niyet garantisi devam ediyor garanti bitti ücret çıkarırlar mı acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:
İzmir vosmere aracı bıraktım..

Konu şu: dsg şanzuman in iki üreticisi var..üreticilerden biri mikro şalter denen bi parçayı değiştirerek sorunu çözmüş..diğer üreticiden henüz ses seda yokmuş..bugün orta konsol sökülerek aracimda hangi üretici tarafin dan geliştirilen sanzuman olduğu tespit edilecek..sorunu çözen üreticinin geliştirmiş olduğu ise mikro şalter denen parca almanyadan sipariş edilip uzatılmış garanti kapsamında degistirilecek.. aracın normal garanti süresi içinde bu hatayı verdiğini söyleyince, uzatılmış garanti den halledeceğiz, normal garanti için yazışma yapmamız gerekir süreç uzar şeklinde cevap veriyolar..elinde hatanin fotograf  olan varsa saklasın servise beyan etsin uzatılmış garanti neye istinaden değişim yapiyorsunuz tarzında ispat istiyormuş, çünkü araç hata versede cihazda bu hata kaydı gorunmeyebiliyormus,yanu aracı cohaza bağlayarak hatayi tesbit edemeyebiliyorlar. Tekrar gelişmeleri yazacağım gün içerisinde..

@palsak bugün tevafuk doğuş bursa dan aradılar , tamir programı başlamış çağırdılar bu hafta yapıyorlar 👍 satarken içim rahat olacak artık 

biraz önce vdf sigortadan kayıt ile ilgili onay mesajı aldım. onaylanmış değişim..

Diğerlerini bilemiyorum tabi de bodrum lena yazılımsal olmadığını zaten söylemişti. Hatta şuan parça değişimi yapsalar dahi problemin tekrar nüksettiğini de söylediler. Bu sebeple söz konusu parçanın revizyonuna gidildiği üretim aşamasından sonra değişimlerin yapılacağı söylenmişti.

@major24 daha önce değişimi yapılan parça vites kolu mekanizmasıydı şuan değişen parça mekanizmanın altındaki mikro şalter denen komutları şanzumana ileten parça....

@cnergizlioglu hocam bende garanti bitti ama garantiye sokarlar diye dusunuyorum. bakalim ayni seyi dicekler mi banada merak ediyorum. Tskler
Arac icin geri donus yaptilar. Mikro salter degisimi yapilmasi gerekiyormus. Fiyat soylediler ve indirim yapacagiz dediler. 1tl dahi odemem dedim garantiniz bitmis dediler. Sorun kronikBEnim hatam degil dedim. Biraz zaman verin dediler.bekliyorum. Olmadi wolfsburg ile iletisime gececegim. Daha once jetta icin cozum uretmisti almanya. Olmadi oraya mail atacam. 

Geri
Üst Alt