Aracı P konumunda terk ediniz uyarısı

bayramdan soraki pazartesi randevu oluşturuldu. aramalarını beklemeyin yoğunluktan anca aramaya başladık diyorlar. araç cihaza bağlanarak hangi parçaların değişmesi gerektiği tespit edilip ellerinde parça varsa hemen değişim parça yoksa sipariş edip geldiğinde değişim yapılacağı söylendi.. garanti kapsamında olmayan araçlar için belli bi ücret çıktığını söylediler. bilginize...

@zeydussss alırken söylenmedi bana yoksa almazdım bu aracı insanın güvenini kırıyolar bu şekilde servisle görüştüm öğrendikten sonra çok kötü bi sorun olsaydı zaten aracı geri verecektim 

bayramdan soraki pazartesi randevu oluşturuldu. aramalarını beklemeyin yoğunluktan anca aramaya başladık diyorlar. araç cihaza bağlanarak hangi parçaların değişmesi gerektiği tespit edilip ellerinde parça varsa hemen değişim parça yoksa sipariş edip geldiğinde değişim yapılacağı söylendi.. garanti kapsamında olmayan araçlar için belli bi ücret çıktığını söylediler. bilginize...
aynen dedığınız gıbı enson  araç servis bakımlı degılse 800 tl gibi bir masraf çıkıyor herhalde

Aracım 2016 model Golf 1.4tsi dsg benim aracımda mikro şalter değişecekmiş, vites mekanizmam yeni tip olduğundan sadece bu parçanın siparişini verdiler, 10 Haziran 2019 tarihinde parçanın gelebileceğini belirttiler bilgilerinize..

Merhaba arkadaslar. Foruma yeni uye oldum. Oncelikle herkesin gecmis Ramazan Bayrami mubarek olsun. Bende de 2015 1.6tdi dsg var. arac daha 30binlerde. Ayni hatayi aldim. Sali servis randevusu aldim. Sakarya otokur oto’dan. Guncel durumu bende paylasacagim

@Eren6754 hocam benim de aynı hatayı verdi dün servise gittim araçta garanti uzatması var vites kutusunun altında bir dinamo var o değişecek dediler haftaiçi yapılacak büyük ihtimal 

@yturannnn kronik bir arıza sizin yerinizde olsam sağlam bir avukat bulup dava açarım sonu nereye gidecekse de gitsin 3 bin tl için değer mi derseniz belki davaya 5 bin harcarsınız ama ben bunu kendime yediremem affınıza sığınarak söylüyorum  resmen bizi salak yerine koyuyorlar adamlar milyonlarca aracını geri çağırır emisyondan milyar dolar tazminat öder türkiye ye gelince işçilik ıvır zıvır, hakkınızı arayın kanunen zaten kronik arızalı olarak aracı almışsınız ayıplı mal almış oluyorsunuz peşini bırakmayın bu tip olaylarda toplu davalar daha etkili oluyor ve karar mercileri kamu lehine karar alıyorlar ama ülkemizde malesef bu tip kolektif bilinç gelişmediğinden daha çok süreç bireysel ilerliyor tekrardan geçmiş olsun, iyi günler dilerim.

@bf417 kardeş çok güzel konuştun aynı dediğin şekil yapmayı düşünüyorum bende ama fırsatım olmadığı için gidemedim ilk fırsatta gidecem tavsiyen ve görüşün için çok teşekkür ederim sağolasın 

Bendede aynı sorun vardı arac 2016 model sureklı servıs bakımlı oldugundan  bedelsız parca degıstırdıler normalde ucret ıstedıler ama kavga edınce bedelsız degıstrdıler

Moderatör tarafında düzenlendi:
Valla ben daha da golf felan almam. Ben aracıma gözüm gibi bakıyorum ama mutlaka bir sıkıntı çıkıyor her sene ... Daha sorunlar aracı aldıktan 2 hafta sonra sağ havalandırma kanalındaki ses ile başladı.. Sıfır aracın havalandırma kanalı değiştirildi... akabinde güneşlik tıkırtısı akabinde ...  farlar... Daha önce farlardaki leke probleminden muzdariptim.. 1 yıl uğraştım garanti bitiminde, forumda aynı sorundan muzdarip kişilerin farlarının değiştirilmesi üzerine plakalarını servise gösterip kontrol ettirip ücretsiz değişim sağladım.. Ne gerek vardı 1 yıl uğraştırtacak beni..  Aynı süre zarfında farlarımın haddinden fazla uzağı ve yükseği aydınlatmasından da rahatsızdım.. far ayarı yapıp geri gönderiyor sorunu çözemiyorlardı.. leke sebebiyle farın değişmesi üzerine aydınlatma problemim de düzeldi.  1 sene geçti Lekeler tekrardan oluşmaya başladı. Şimdi bir de Aracı P konumunda terk edin uyarısı çıktı. Bunun çözümü için de özel bir parça üretilmesi gerekiyormuş ( şuan değişim yapılsa bile sorun tekrar baş gösteriyormuş) O parçayı da garanti yok diye ücretli değiştiriyorlarsa başlarım böyle markaya... 

Benim araçta değişecek parçanın bilgisini paylaşıyorum, yarın parça değişimi için servise bırakacağım.

IMG_1112.jpg

Benim araçta değişecek parçanın bilgisini paylaşıyorum, yarın parça değişimi için servise bırakacağım.
/monthly_2019_06/IMG_1112.thumb.jpg.e893ef26099b71c7d1781678f7251039.jpg
Hocam tavan kaplama neden söküldü takıldı?

/monthly_2019_06/IMG_1112.thumb.jpg.e893ef26099b71c7d1781678f7251039.jpg
Hocam tavan kaplama neden söküldü takıldı?
tavan kaplama neden söküldü hocam mikro şalter p konumu hatası arıza mı tek bu parça mı değişecek sorun bundan mı kaynaklanıyor

Aldığım tarihten bu yana (2016) cam tavan ses yapıyordu, bir çok kez onarım yapıldı, bu sefer mekanizma değişecek, yarın mikro şalter ve mekanizma değişmesi için servise bırakacağım.

Geri
Üst Alt