@MSE
hocam farlarımı daha iyi inceledim bugün , sanırım çok iyi değil durumları. fotografları şu şekilde
artı far yıkamalarım çalışmıyor , geceleri çok kullanmıyorum. şimdi çıkarken camı yıkayayım dedim , farlara su püskürten yuvalar açılmadı. ne yaptımsa olmadı.
/monthly_2016_12/f1.thumb.jpg.c5c4efe910d38dfe3ce6653d24cfa01f.jpg
/monthly_2016_12/f2.thumb.jpg.8911a64ecadadcf5f14a1d4c379022a7.jpg
Hocam bu fotoğraflardan çok belli olmuyor. Bizim fotoğraflardaki görüntüyü gözünüzle gördüyseniz sorun vardır :(
Silecek suyunuz azaldıysa(uyarı çıktıysa ekranda) far yıkama çalışmaz. Ayrıca kısa farlar açıkken denemek lazım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@MSE

farlar açıkken denedim tabi hocam far kapalıyken yıkama açılmadıgını biliyorum , silecek suyum full dolu. bir kaç kere denedim sol taraf bir yarım açılıp kapandı bir daha açılmadı , sağ tarafım hiç açılmıyor.

donmuş mu acaba diye ilk aklıma geldi ama , hava 5-6 derece. baktım buz falan da yok etrafta.

görüntü aynı ama içerden süt dökülmüş de kurumuş gibi leke leke.

Moderatör tarafında düzenlendi:
809d79f795b6f950aa252f9f43639872.jpg
adf2908f1d0aec846cee12d055371c6b.jpg

Benim sağ ve sol far durumum budur.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@mandufla seni de karanlık geceler bekliyor Deniz hocam :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kış'ın da gelmesiyle motoru garaja kaldırıp tekrar golf ile ilgilenmeye başladım. Aydınlatma konusunda benim bir sorunum yok ama trafikteki araçların var. Farlarım çok uzağı ve yukarıyı aydınlattığı için selektör ve 4lüleri açanlar biraz fazla. Daha önce sırf bu sebepten servise götürmüştüm her şey normal deyip geri yollamışlardı.  Garantisi 2017 ağustosda dolacak. Hazirana doğru mu değişim istemeli ?

DSC_0009.JPGDSC_0040.JPG

f5837416426acb981820a966abc2deaa.jpg

Şu an araç üzerindeki sağ far nosu bu. Diğer tarafta cam suyu silecek haznesi var cekemedim.

Şu an araç üzerindeki sağ far nosu bu. Diğer tarafta cam suyu silecek haznesi var cekemedim.

Deniz hocam öncelikle aracınızın üretim tarihi nedir biliyormusunuz..? bir de hangi açıdan bakınca rahat bir şekilde görebiliyoruz diye biraz uzak mesafen ve geniş açıdan çekebilirmisiniz..? Bu şekilde bu sorunu yaşayan  @MSE ve @NEWANCE dostlarımızda değiştirilen farların parça koduna bakıp bizimle paylaşabilirler., Ben de nispeten daha yeni olan kendi aracımından bakıp kontrol edip sizinle paylaşıyım sizinle..

Deniz hocam öncelikle aracınızın üretim tarihi nedir biliyormusunuz..? bir de hangi açıdan bakınca rahat bir şekilde görebiliyoruz diye biraz uzak mesafen ve geniş açıdan çekebilirmisiniz..? Bu şekilde bu sorunu yaşayan  @MSE ve @NEWANCE dostlarımızda değiştirilen farların parça koduna bakıp bizimle paylaşabilirler., Ben de nispeten daha yeni olan kendi aracımından bakıp kontrol edip sizinle paylaşıyım sizinle..
Aracım 2015 eylül çıkışlı hocam. Ben 2015 ekim 14 de teslim aldım. Foto için de tamam hocam. Değişik ve uzak açılardan bir kaç görüntü Daha alayım aracın yanına gectigimde.
Yalnız Muhammed Hocamın değişen far grubunda aynı sorun tekrarladigindan fikir vermez sanki. Yani şu an benimkilerin serisindendir diye düşünüyorum. Bize değişen ve sorun yaşamayan bir gönüllü lazım :)

Aracım 2015 eylül çıkışlı hocam. Ben 2015 ekim 14 de teslim aldım. Foto için de tamam hocam. Değişik ve uzak açılardan bir kaç görüntü Daha alayım aracın yanına gectigimde.
Yalnız Muhammed Hocamın değişen far grubunda aynı sorun tekrarladigindan fikir vermez sanki. Yani şu an benimkilerin serisindendir diye düşünüyorum. Bize değişen ve sorun yaşamayan bir gönüllü lazım :)

Burada önemli olan Muhammed hocanın aracına revizyona giden yeni seri far seti mi takıldığı yoksa aynı şeyin laciverti muhabbeti gibi yeni ama eski seri mi takıldığı., ben araştırmalarını yapıyorum., bu arada aracınızın üretim tarihi için ruhsatınızda "ilk muhayene geçerlilik" tarihine bakın burada yazan tarihin 3 yıl önceki tarih aracınızın üretiminin tamamlandığı banttan indiği kesin tarihtir.. Ben de aracın yanına gidecem ben de bakıyım bari sağ far hangi açıdan eğilip bakınca etiketini görebiliyoruz Mert hocam..?

Hocam video yüklemeyi deneyeyim ben. Bu arada ruhsatta 23-09-2018 muayene tarihi.
Hocam video çekiyorum ama yüklerken tapatalk kapatılıyor. Kaputun önüne geçip sol fara eğilip telefonu ters tutup çekiyorum hocam.
b8d6229163f2a8f9d9c4ba7a66a36c0d.jpg

7c3aab0cdd486b6b7ca0a6c5ad99128c.jpg

@mandufla sol fara eğilip derken aslında sağ fardan bahsediyorsunuz dimi hocam..? Sol farı silecek bidonu engelliyor demiştiniz hatırladığım.. :)

Bu da benim aracın sağ farinda yazanlar.

Aracı 2015 haziranda sipariş edip ağustosun sonunda teslim almıştım. Garanti bitimine 2 ay kala değişim isteyecegim.

IMG_20161211_184506.jpg

Geri
Üst Alt