Muhammed Hocam merhabalar., acaba serviste değiştirdikten sonra size verdikleri fatura duruyor mu hocam..? Bu faturaya bakıp bana yeni farların parça numarasını verebilirmisiniz ben bu konuyu bi araştırayım..? Olası nedenlerden birisi de evet farlar değiştiriliyor ama yine eski seri farlardan mı takılıyor önce bunu bir öğrenelim.!! Ayrıca sizin araç üretim tarihi nedir biliyormusunuz bilmiyorsanız ruhsattaki muhayene geçerlilik tarihi den 3 yıl önce ki tarih aracın banttan çıktığı tarihtir..? Ben bu sorun ortaya çıktıktan sonra şikayetler üzerine vw nin farlar da revizyona giderek her üç far tipi içinde (Bi-xenon basic, Bi-xenon plus ve Bi-xenon Top) 2. nesil farları ürettirdiğini biliyorum.., Konunun uzmanı @theGenius Hüseyin hocam yapılan revizyon hakkında daha detaylı bilgileri bizimle paylaşıcaktır.,
Merhaba hocam,
İstediğiniz bilgilerin yer aldığı fatura görüntüsünü ekliyorum. Arabam 02/12/2013 tarihinde üretilmiş.

3ed2bb27da17514123aec683f4dd8683.png

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merhaba hocam,
İstediğiniz bilgilerin yer aldığı fatura görüntüsünü ekliyorum. Arabam 02/12/2013 tarihinde üretilmiş.

3ed2bb27da17514123aec683f4dd8683.png

Muhammed Hocamın faturasında 75. Li herhangi bir numara yok. Nasıl anlaşılacak [emoji15] [emoji15]

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba hocam,

Muhammed hocam paylaştığınız evrak sanırım iş emri kağıdı..? Mert hocama da sordum o da "sadece" iş emri kağıdı verdiklerini söylüyor

Muhammed hocam paylaştığınız evrak sanırım iş emri kağıdı..? Mert hocama da sordum o da "sadece" iş emri kağıdı verdiklerini söylüyor
Doğrudur hocam. Faturayı yalnızca 1.22 yazan sigorta için kestiler. Buna da volkswagenim'den ulaştım.

Muhammed Hocamın faturasında 75. Li herhangi bir numara yok. Nasıl anlaşılacak
emoji15.png
emoji15.png

Deniz hocam 75 li bir numara olacak diye bir şart yok dostum., o 75 kod Golf R farının kodu

@MSE @NEWANCE ilk olarak yaptığım kısa bir araştırma neticesinde bu parça kodunda bir far var onu söyliyebilirim :) En azından fatura vs. ihtiyacımız yok gibi kodlar doğru.,

images_02.jpg

images.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yani bu şimdi revizyona gidip düzeltilen farlar mı? Yoksa eski nesil olanlar mı?

Daha bunu bilmiyoruz hocam., bunu paylaşmamın nedeni iş emri evrağında bazen kodlar eksik olabiliyor ama eksik yazılmamış bunu anladık demek istedim

Yani bu şimdi revizyona gidip düzeltilen farlar mı? Yoksa eski nesil olanlar mı?

Bu sorunun cevabını bulmak önem arzediyor. Yeni nesil sorunsuz far grubunun kodunu bulana kadar servise götürmeyecegim.

Bu arada @MSE @NEWANCE hocalarım her ikinizde de değişim sonrası yeni farların merceklerinde buğu/lekelenme oldu mu?

Bu arada @MSE @NEWANCE hocalarım her ikinizde de değişim sonrası merceklerde buğu/lekelenme oldu mu?
Benimkiler 14/10/2015te değişmiş hocam. Aynı sorun tekrar oluştu. Mert hocamın farları ise bu hafta değişti.

Benim 1 yıllık replika farlarımin mercekleri :)

IMG_0204.JPG

Benim 1 yıllık replika farlarımin mercekleri [emoji4]
/monthly_2016_12/IMG_0204.thumb.JPG.5b100513ee20554788d5b9e18aee26a1.JPG
Gayet başarılı :) işte olması gereken bu.

@MSE @NEWANCE Tamamdır., şuan araştırıyorum hocam önce bi biraz bilgi ediniyim sonrasında da yedek parça ile görüşeceğim., Şimdi arayıp direk yedek parçaya sorsam yoğunluktan dolayı beni başından atmak için olumlu yada olumsuz bol keseden sallamaya çalışacaklar., Ama ben onların huyunu suyunu bildiğimden kardeşim bak "aynı parçanın" 2 yada 3 farklı kodlu olanı var aç bilgiayardan EPG kataloğuna bak., neden miş diye sorunca afallıyorlar. Sonrasında da genelde önce kısa bi şaşkınlık sonrası; abi sen bu parça kodlarına nasıl ulaştın, EPG kataloğunu nedemek nerden biliyorsun diye sonuçlanıyor :D

@MSE

hocam farlarımı daha iyi inceledim bugün , sanırım çok iyi değil durumları. fotografları şu şekilde

artı far yıkamalarım çalışmıyor , geceleri çok kullanmıyorum. şimdi çıkarken camı yıkayayım dedim , farlara su püskürten yuvalar açılmadı. ne yaptımsa olmadı.

f1.jpg

f2.jpg

Geri
Üst Alt