@mandufla sol fara eğilip derken aslında sağ fardan bahsediyorsunuz dimi hocam..? Sol farı silecek bidonu engelliyor demiştiniz hatırladığım.. :)
aynen hocam. ben arabanın karşısına geçtiğim için kendime göre sol demişim :)  Aslında aracın sağ farı.

@MSE

hocam bugün servise götürdüm, ilk defa böyle birşey gördüğü söyledi servis elemanı. arabayı yıkattınız mı diye saçma bir soru sordu ?  farı açıp kese attığımı falan sandı herhalde.

incelememiz lazım dediler, perşembeye randevu verdiler.

yeni foto çektim , iki far da bu durumda. daha iyi belli oluyor sanırım

fa3.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Benim mevcut farlarda 31-32 kodlu olan ve hakkaten bakınca üstünde lekeler belli oluyor, Ben bu ay içerisinde R led siparişi vericem ancak değiştiriyolarsa bi gideyim servise en azından satarken daha iyi fiyata gider :)

@MSE
hocam bugün servise götürdüm, ilk defa böyle birşey gördüğü söyledi servis elemanı. arabayı yıkattınız mı diye saçma bir soru sordu ?  farı açıp kese attığımı falan sandı herhalde.
incelememiz lazım dediler, perşembeye randevu verdiler.
yeni foto çektim , iki far da bu durumda. daha iyi belli oluyor sanırım
/monthly_2016_12/fa3.thumb.jpg.4746f03f3b4395ef344d2eda3beca270.jpg
Sesli güldüm hocam [emoji23]
Bizim plakalardan sorgulama yapsınlar işleyişi görsünler. Tekrar gittiğinizde orda yaklaşık 1 yaşlarında başkaca bir Golf görürseniz farları yakın ve onda da leke var mı diye ustalarla birlikte bakın hocam. Muhtemelen onda da lekeler görünecektir. Bizim paylaştığımız fotoğrafları da gösterirseniz ileride farın ne hale geleceğini anlamış olurlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@MSE

hocam takılan farlar da 2 yıl garantili oluyor mu ? öyle değil ise nisan a kadar bekleyeyim diyorum.

@MSE

hocam takılan farlar da 2 yıl garantili oluyor mu ? öyle değil ise nisan a kadar bekleyeyim diyorum.
Parasını ödeyip satın almadığınız sürece hiçbirinin garantisi uzamaz hocam. Eğer öyle olsaydı 22 ayda bir farların değiştirmek suretiyle sonsuza kadar garanti devam ederdi :)
Şuan için aydınlatma açısından sorun teşkil etmiyorsa garantinin bitmesine 1-2 ay kala değişim yapın. Bu sıkıntıyı 2 sene daha ertelemiş olursunuz. Revizyon gerçekleşmediyse sorun tekrarlayacaktır.

@MSE

ısrarla kusurlu bir ürün takıyorlarsa olması gereken o aslında ama doğuş'u falan düşününce ütopik oluyor.

teşekkürler hocam 2-3 ay daha bekleteyim o zaman.

Arkadaşlar öncelikle merhaba, bende golf 7 1.4 TSI highline ile aranıza katılmış bulunmaktayım :)  foruma katıldıktan sonra konu başlıklarını gezerken bu xenon ile ilgili sıkıntıyı gördüm, bende araçta geçen gün buna benzer bir sorun tespit ettim gibi, resim ekleyeceğim mutlaka ama öncesinde bahsetmek istedim bende, bizdeki standart basic xenon, farlar yandığında sol farın yaydığı ışıkta hemen 2 metre öne yere vuran bir gölge var, bu gölge sağ farın aydınlattığı bölgede yok. ayrıca fara dikkatlice baktım ama herhangi bir lekelenme göremedim. Neden olabileceği hakkında bilgisi olan arkadaş varmıdır ? 

Arkadaşlar öncelikle merhaba, bende golf 7 1.4 TSI highline ile aranıza katılmış bulunmaktayım [emoji4] foruma katıldıktan sonra konu başlıklarını gezerken bu xenon ile ilgili sıkıntıyı gördüm, bende araçta geçen gün buna benzer bir sorun tespit ettim gibi, resim ekleyeceğim mutlaka ama öncesinde bahsetmek istedim bende, bizdeki standart basic xenon, farlar yandığında sol farın yaydığı ışıkta hemen 2 metre öne yere vuran bir gölge var, bu gölge sağ farın aydınlattığı bölgede yok. ayrıca fara dikkatlice baktım ama herhangi bir lekelenme göremedim. Neden olabileceği hakkında bilgisi olan arkadaş varmıdır ? 
Hocam öncelikle foruma ve ailemize hoşgeldiniz.
Sağ farın sola göre bir parça Daha uzağı göstermesi karşıdan gelen araçların görüş açısı için bilinçli bir şekilde ayarlandigini duymuştum. Yani bu bir sorun degil aksine bir guvenlik tedbiri demislerdi. Ancak duyum tabi. Yani şehir efsanesi de olabilir. Bu konuda daha yetkin arkadaşlar vardır forumda ve cevap yazacaklardir.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar farlarımla ilgili resimler aşağıdaki gibidir nedir yorumlarınız değişime gitmem gerekirmi?

image.jpeg

image.jpeg

Merhaba arkadaşlar farlarımla ilgili resimler aşağıdaki gibidir nedir yorumlarınız değişime gitmem gerekirmi?

/monthly_2016_12/image.thumb.jpeg.1e95dd2fc8eb7c03a1e319b265528118.jpeg
/monthly_2016_12/image.thumb.jpeg.e77138d466411df568d544d52de5c294.jpeg
Hocam sen de bizim ekiptesin :) servis yolu görünen ekip. Hocam sizden ricam yarın gündüz fırsatınız olursa sağ far arkasında far kodu var. Onu çekip paylasirsaniz memnun olurum. Yeri biraz zor telefonu baş aşağı falan tutup foto alabiliyorsunuz.

@mandufla ok yarın çekerim bende u led var bu kod ne için hocam , farın bir tanesi diğerine göre daha lekeli yada garanti ağustosta doluyo beklesemmi biraz daha?

@mandufla ok yarın çekerim bende u led var bu kod ne için hocam , farın bir tanesi diğerine göre daha lekeli yada garanti ağustosta doluyo beklesemmi biraz daha?
Hocam sorunlu far grubunun serisini anlamaya çalışıyoruz. Hatta far grubu sağlam olan 2015 2016 model araç sahibi arkadaşlar da çekip koysa buraya belki bir ipucu yakalariz. Çünkü bu sorunlu far gruplarının güncellenip sorunsuz duruma getirildiğine dair bilgi var. Ola ki servisde degisimde bu sorunsuz far grubunun kodunu servise söyleyip bu seriden istiyorum deme durumuna gelebilelim istiyoruz.

Geri
Üst Alt